off road krikolar ( hi jack)

SUZUKI - COMPARATIVE - REVIEWS - GENERAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
barisozgur
Er
İletişim:

off road krikolar ( hi jack)

30 Kas 2016 01:02

herkese merhaba

91 model vitara jlx sahibiyim
yakın zaman içerisinde kriko almayı planlıyorum

fakat aklımda soru işaretleri var ..?

ilk soru krikoların bir kaç markası var zaten bunlar arasında çok fark varmıdır..?
birde netlift firmasının krikosu en üstünde çengel yok alternatifi varmı ..?

bu krikolar anladığım kadarı ile tamponlar veya yan basamaklardan uygun soketleri kullanarak kaldırma yapılıyor...
araçta demir tampon ve basamak yok ise kriko takacak yer varmı .? kullanılabilirmi..?

bu krikoya alternatif olarak dorse krikosu ve /veya benzeri olabilirmi..?
91 vitara jlx...

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: off road krikolar ( hi jack)

01 Ara 2016 11:08

kapı altlarında marşpiyel olarak isimlendirilen yeri oyup içine gizli saklı 40-50 lik dikişsiz celik boruyu profosyonelçe yaptırıp kullanmak en mantıklısı..

yıllar önçesi bi v6 vitaraya AKSİYON oto yaptırmış gözümle gördüm.. ;)

anlattılar .. :?: anlamakda zorluk çektim.. :roll: hatta annamadığımı onlarda hissetmiş olmalı ki ;) bana bi hareket çektiler.. ??? >:(

aldılar 2 kiloluk çekiçi o dediğim kapı altına bamm diyem patlattılar.. yuhh :!:

koça çekiç tilinğ yaptı geri zıpladıydı.. morgulus normal arac olsa kesin çekiç oraya 2 parmak gömüldüydü.. :arrow:

en doğru kullanım yeri orası.. :arrow:

bunu bilen uygulayan yok kadan azdır.. ;)

dekoratif malzeme statüsünde her keş taşıyıp araça agırlık yaptırmacaya pek bi meraklı..

ayrıça piyasada uçuz rakamlara bulunan made in çayna olanlar ilk kullanımda çıt diyem çıtlıyabilecek şeylerdir.. :arrow:

mesela Tar otonun sattığı Amerikalı olanların fiyat ları ise ögrenildiğin de insanların ağzından istemeden de olsa çüşş kelimesini çıkartabilecek çins ten.. morgulus

içimizde lakabı hayçekCenk diyem abilerimizde var ;) onları konuya fener olmayıa davet ediyorum..aydınlatın bizi diyorum.. :arrow:
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
barisozgur
Er
İletişim:

Re: off road krikolar ( hi jack)

02 Ara 2016 09:31

oguz1134 yazdı:kapı altlarında marşpiyel olarak isimlendirilen yeri oyup içine gizli saklı 40-50 lik dikişsiz celik boruyu profosyonelçe yaptırıp kullanmak en mantıklısı..

yıllar önçesi bi v6 vitaraya AKSİYON oto yaptırmış gözümle gördüm.. ;)

anlattılar .. :?: anlamakda zorluk çektim.. :roll: hatta annamadığımı onlarda hissetmiş olmalı ki ;) bana bi hareket çektiler.. ??? >:(

aldılar 2 kiloluk çekiçi o dediğim kapı altına bamm diyem patlattılar.. yuhh :!:

koça çekiç tilinğ yaptı geri zıpladıydı.. morgulus normal arac olsa kesin çekiç oraya 2 parmak gömüldüydü.. :arrow:

en doğru kullanım yeri orası.. :arrow:

bunu bilen uygulayan yok kadan azdır.. ;)

dekoratif malzeme statüsünde her keş taşıyıp araça agırlık yaptırmacaya pek bi meraklı..

ayrıça piyasada uçuz rakamlara bulunan made in çayna olanlar ilk kullanımda çıt diyem çıtlıyabilecek şeylerdir.. :arrow:

mesela Tar otonun sattığı Amerikalı olanların fiyat ları ise ögrenildiğin de insanların ağzından istemeden de olsa çüşş kelimesini çıkartabilecek çins ten.. morgulus

içimizde lakabı hayçekCenk diyem abilerimizde var ;) onları konuya fener olmayıa davet ediyorum..aydınlatın bizi diyorum.. :arrow:
böyle bir soket yaptırmak için adam bulmakta zor anlaşılan hele benim gibi sanayi kısıtlısı biyerde daha zor..ama örnekleri olursa iyi bir demirci yapabilir

yada şaseye saglam bağlanmış yan demir hala mantıklı ama tamponlar dan kaldırma mevzusu hala muallak

en sonunda tamponları söktürecek galiba ...
91 vitara jlx...

“SUZUKI - KARŞILAŞTIRMA - İNCELEME - GENEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir