Suzuki Grand Vitara XL-7 TD REVİZYON & MODİFİYESİ

SUZUKI GRAND VITARA XL7 2.0 HDI

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: GRAND VİTARA XL-7 TD KRONİK SORUNLARI..! REVİZYON&MODİFİ

29 Ara 2014 12:03

bkocoglu yazdı:Ben , ne zaman bir X7 dizel alayım diye düşünsem, aklıma Oğuz beyin yazdıkları ve yaşadıkları geliyor :(
Ama, ilgili ilan sitelerinden takip ediyorum, oğuz beyin arabasını not aldım. elbet bir gün satacak o zaman ben alacağım
Başkası alınmaz zaten :)
bi arac kötüyse :roll: sorunlu da cıkar sahibini üzerse ;) bu tip şeyleri bu tip forumda şurda burda kimseciklere caktırmıyolar.. :roll: satamam elimde patlar diyem ,, qaz4

derler ya dötüne güvenmeyen mantar avına cıkmaz .. :roll: ne demekse.. :?: dedimki bu pejo motoru ben bunu yürütürüm dedim ..ama bildiğim kızlardan cıkmadı.. utanma

tek derdi kaput 'taki delik..intercoler radyatörünü sogutacam diye acmış o deliği japon ;) pejolardaki gibim tampon içinde filan olsaymış bi derdi olmazmış..aynı motor onlarda su degmediğinden böyle kanser degiller.. ;)

kasaya motor güçü az gelmiş motorda degişiklik yapıp ecu yu farklı enjektörleri 2,2 de kullanılanı filan kullanmış kitaptan bakınca 406 pejo gözüküyor.. ;) suzinin kaput altında bambaşka bişi var..pejoda önden cekişli ve motor yan duruyor..
bunda düz durunca termostat baglantısından tut da öndeki kayış vs ler bazı yerleri suzukiye özel öyle bişiler pejoda yok..

aklıma hep bişiler esiyor şimdiki 2,0 hdi ler citroen c5 te filan 180 eşek gibim..bi tane kucaklayayım atıyım üstüne 2015 den sonra tüv de motor numarasına pek bakmıyacakmış falan filan..
bunlar hep yan duran motor bi alay onla ugraşacam..ecü sü lazım elektirik kablosu tesisatı kontak anahtarı yuvasından tut kontak anahtarına kadan lazım c5 takacaksam..ki eger..immobilizer hikayesi..vs..

2 tesisatı söküp tek tesisat yapmaya plan lazım yani bir citroeni yalamış yutmuş ceyrancı bitanede onun suzukiçi olanı.. yuhh düşünmesi bile beni yoruyor.. :roll: yuhh

pejoda motor 500 bin bilmem ne arabada 1 milyon km gidiyor vs hepsi palavra..150binde öksürmeye başlıyoo ;) sensörüydü bilmem nesiydi..200 binden sonra egr di enjektördü ,pompaydı vs sıraya girmeye başlıyoo.. ;)
300 bin de ise kesin kucakta tek marşda basmama ya başlıyoo.. yuhh

benim bi piston gömlek degişşem 0 olçak .. ;) seneye yaza yapıçam galiba.. ;)

şimdilik ekmek sigara vs.almaya giderken kullanıyorum arada bi 300 kg filan yük atıp kamyonet gibim kullanıyorum..şimdilik demirbaşa yazdım beni bekleme derim.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Şub 2015 23:50

beni 93 jlx e terfi ettirdi xl-7 ??? >:( anca 2 sene dayanabildim abi:))ama sırf o heybetli görüntüsü için bilem alınır yaf:) Birde siz artık dna sını çıkardınız..ama anlamayanlar aman diyim aman:)
İsa Bilgin
AB rh (+),yaş:43
93 jlx 5K/otomatik(Artik ağir arazici)
&2007Mitsubishi Outlander V6 XL
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

18 Şub 2015 16:25

veteriner37 yazdı:beni 93 jlx e terfi ettirdi xl-7 ??? >:( anca 2 sene dayanabildim abi:))ama sırf o heybetli görüntüsü için bilem alınır yaf:) Birde siz artık dna sını çıkardınız..ama anlamayanlar aman diyim aman:)
Ben 1.5 yıl önce aldım. Şimdiye dek kızdırma bujisi ve ön fren balatası değiştirdim. Bir ara EGR sorun verdi ama tamir oldu. Oğuz Abi'den sonra sizden de sıkıntıları duydukça tırsar oldum. Ama ne hikmetse satasım da gelmiyor. Bir iki defa niyetlendim, makul rakamlar teklif edildi ama baktım iş ciddiye binince satamıyorum, yokuşa sürdüm. Başımıza bir gelecek var heralde ama... morgulus
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

18 Şub 2015 17:18

1 ay ön ce filan dayı oğlum alo dedi jip cumpas mı comandermi ne bi dizel alıcakmış..80-90 kagıt fiyatı var ;) laa oğlum gel japon candır sana bi pajero alalım dedim.boş ver o amerikan sanırım mersedes motorlu ugraşamazsın anadoluda didim..yenişehir /Bursa - Eskişehir arası takılıyor..işleri karışık.. morgulus

hemen aradı dakar ne demek.. :?: ulen dedim şampiyon o 15-20 senedir şampiyon vs.. yuhh morgulus yok megersem öyle olanı ve olmıyanı varmış

:arrow: 3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.? :arrow: https://www.google.com.tr/

eski foruma yapıştırdım biri cevaplar diyem..1 ay olacak 8000 kişiden fazlası okudu..bi tık yok.. yuhh yuhh yuhh yuhh ??? >:( ??? >:(

ulen bu bi alsın sonrada bendemi.. :!: yazılsam .. :?: falan diyem aklımdan gecti..her şey güzel motor hayvan gibim bundan farkı yok gitmiyor yok partikül filitresi söktür yok chip yap onu yap bunu yap 3200 motor yakıçak..vergisini vercem yürümüycek.. syt yuhh

hesap kitap derkene benim fransız bana bu günlerde gözüme daha bi hoş gelmeye başladı.. morgulus ??? >:(
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

18 Şub 2015 17:46

3.2 dakar versiyon Pajeroyu benim enişte madencilik işi gereği hem arazide hem uzun yolda 270000km kullandı. 2007 model. Son zamanlarda ufak tefek aksaklıklar çıkarmaya başlamıştı ama yine güzel yürüyordu makina. En sonunda frenlerin boşalmasıyla ortaya çıkan bir arıza ile servisin çektiği 5000 kayme fiyat ile yollarını ayırma kararı aldı.
Benimde baya kullanmışlığım var. Uzun yolu çok keyifli. Yapıştır gaza yürüsün, yürürken tekrar bas gaza daha çok yürüsün. Çok güzel torku olan bir makina. Araçta orjinal ralliart chip vardı. Beygirleri her an oynaşmaya hazırdı... Elektronik çekiş zımbırtıları ve at lastik ile arazide sıkıntı yaşamadı. Tek şikayet ettiği konu büyüklüğü ve iç aksamından gelen tıkırtı tukurtu sesleriydi.
Not: Yakıt olayını şirkete çizdirdiği için sıkıntısı yoktu ama mazotu çok seviyordu alet morgulus
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

18 Şub 2015 17:55

cok ilğinç bi alet ;) 250 binden sonra sahibisinin kucagından hiç kalkmıyor olmasıda ilğinç :roll:

fren sistemin de vestinghaus yok.. :!: orta dif de viskoz kaplin neyim var cok kibar buldum.. morgulus her yeri para tuzagı.. :roll:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

18 Şub 2015 18:05

Suzuki Can'dır morgulus morgulus morgulus

Logosu bile kırmızı elmas olan arabanın ucuz olması beklenemez morgulus morgulus
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

03 Ara 2015 00:33

bu gün ektiğimi biçtim de denilebilir cok keyifliyim.. :roll: morgulus morgulus

fransızın & japonun beceremediğini ben becerdim.. ;)

3. turbo tamirim oluyor bu bu sefer öldürüçü darbeyi vurdum..

1. tamir yanlış adama denk geldim .. utanma

2. tamir emme pervanesini büyüttüm + karşılıgınıda az büyüterek 2000 --2500 devirden sonra uzayan bi aracım oldu.. ;)

3. tamir eksoz pervanesini büyüttüm döküm karşılığını freze'de elde işlettim..(cok kolay olmadı 2-3 tornacı tükkandan kovdu) yuhh morgulus

ilk kalkıştaki olan hantallıgım tarihe karıştı..illa yürümesi için 2500 deviri bulması gereken aracım..rolantide hiç gaz vermeden kalkıyorum..resmen çin işkençesi uyguladım..dip gaz yapıyorum..ve alıp başını gidiyor..dur bi keyfim ossun demiyo artıkın.. :roll: :)

yapıçak arkadaşlara daha ayrıntılı anlatırım

özeti döküm gövde içindeki cıkıntıyı (fatura) 2.3 mm kadar frezede merkezkac bıcakla aldırdım..sonuç süper ötesi.. morgulus

sök tak zaman +para kaybım olsada keyfi yetti.. utanma

bir kac iş daha yaptırdım sonra yazar cizerim.. ;)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

03 Ara 2015 09:42

abi sen onu besliyon mu daha yuhh yuhh yuhh

10 tavuk bi köpeng bi mitsu colt, bi toyo wc , bi de gocuman yuhh yuhh yuhh

sen yanmışın ağaaammmmm morgulus morgulus morgulus
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

03 Ara 2015 09:46

yuzen_adam yazdı:Suzuki Can'dır morgulus morgulus morgulus Logosu bile kırmızı elmas olan arabanın ucuz olması beklenemez morgulus morgulus
Aynen hocam Suzuki candır, koyuyorum 50 Milyon/Milyar TL/Y TL gas gasla gasla şile ora bura gez gez anca bitiyo... Arazide kırılmıyor, motorunun biryeri kıracak canı yok zaten morgulus morgulus morgulus Gazdan ayagımı çekinde Ciiiiiiuuuvvvvvvvdeyip bayılıyor bu sebeple bir yeri kırılmıyor morgulus morgulus yıllardır gezerim 1596 Cc çeyrek gas 20 Hp güç ilen giderim yuhh morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

03 Ara 2015 10:29

Alıştığım +çalıştığım yer ikitelli orda hangi daşın altında ne var biliyorum.. ;)

ama evime 60 km olunça yuhh paralı yolda bilem kuyruklu trafik olunca yuhh

bu gün bi sefer düzenleyip kocaoğlanı alıp getirme operasyonu düzenliyecem.. morgulus morgulus

bu günü 'de bunla bitirecez belli oldu.. syt
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

03 Ara 2015 10:41

3,2 DID şuan kullandığım araç memlekete de gittim, şehir içide şuan günlük kullanıyorum 45kr. fazlaz yakmıyor araç...
Yok 250.000km. motor yok 300.000km. şanzuman ağrızalanıyormuş kronik sorun varmış felan bunlar tamamen atmasyon.
Ben 8 yılda 15 araç değiştirdim benim ömrümü yiyen tek araç Fort focus oldu syt ona harcadığım paraları başıma gelen saçma olayları anlatsam bizim 4x4 araçları sırtınızda taşırsınız. morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

03 Ara 2015 18:59

3,2 DID bende cok istedim araştırdım vs

2010 modelden sonrası sorunsuz & yüksek beygirlisi imiş..az km lisini kaca alırım vs biraz takıldım bana bi numara büyük geldi.. yuhh

en cok da 2006 model lerini sevdim di onlar full dolu idi.. kafamı karıştırdılar o dönem..

iyi günlerde pin derim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

03 Ara 2015 21:48

Ovuz abim xl-7rolaltede kalkiyormu dedin..Bu literature girer abi..Ocak etti beni o makine:( Bunu basardiysan efsanesin.sen abi..saskinim:)
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

04 Ara 2015 06:22

Dizelin mi? var derdin var...
Dizelini dövmeyen kızını döver...
Bana dizelini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim...

Elgin SAYINALP
Dallas-Texas-USA
Elgin SAYINALP
Ataşehir-İstanbul-Türkiye
VATAN SANA CANIM FEDA
NISSAN PATHFINDER R51-2008

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

04 Ara 2015 08:36

tb2ndy yazdı:Dizelin mi? var derdin var...
Dizelini dövmeyen kızını döver...
Bana dizelini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim...

Elgin SAYINALP
Dallas-Texas-USA
Tuplu araba candir. Candan ote canandir...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

04 Ara 2015 08:57

Elgin abi ileride kesin ata olacaksın, ahanda sözler hazır şimdiden morgulus morgulus morgulus
Koray Düplü başka yav al 2 liradan yak cayır cayır 60 TL koy devam et..miss (şimdilik) fiyata geçirmasyon olmassa tabi morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

04 Ara 2015 09:02

Valla benim depo 65 liraya doluyor. Pompanin onune cekip fulle demenin keyfi bile ayri oluyor.
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 Ara 2015 11:39

veteriner37 yazdı:Ovuz abim xl-7rolaltede kalkiyormu dedin..Bu literature girer abi..Ocak etti beni o makine:( Bunu basardiysan efsanesin.sen abi..saskinim:)
didim morgulus

bi video cekip koyacam .. ;) 1500<>2000 devire getirip yarım debriyajla karışık bi yan dan da dehh demiyince gitmeyen arabayı yaptım.. oldu..

diyelimki rolantide gidiyo gazı topukladın bi 3<>5 saniye düşünüp son kararını verir yada seyirçilere sorayım joker hakkını kullanıp bi bekletirdi..neymiş turbosu 2500 den sonra dolarmış sonra yürürmüş falan filan.. :roll:

maziye gömdüm gitti.. morgulus

1000 devir rolantide kalkıyorum..gaza bi fondip cekiyorum.. ;) anında 5000 devir red line olup vites degiştiriyorum..

çipin wrc 'sini içad etmiş gibim oldum.. :roll:

yazın özelliklede klima acıkkene ilk kalkışta bazen acemi şöför ler gibim istop ediyor dum.. yürü deyince yürümüyor beni fıtık ediyordu..aldım ifadesini..

benim gibi ayarsız bi turbocum var ikimiz kafa kafaya verdik çözdük.. eksoz tarafında pervanenin dışında ..2 mm lik boş bi alan bırakmış garett niye bıraktıysa.. ;) sebebi bence devreye gec girsin diye.. ;) 2 mm captan büyük mil ve pervane bulmuş napim diye bana soruyoo kendi tornacısına yollamış yapamam diye geri yollamış accık keyifsizdi..dur dedim benim tam bu işlere uygun ayarsız bi adamım var bi gideyim dedim gittim..3 gün bekle dedi.. utanma ..dötü yemedi freze tezgahı çok büyük degil..orta boy bişi nerden baglıyçam diye bana sormaya başladı..eyvallah dedim cıktım ..başka bi nazımın gectiği yere gittim o tutulacak yeri bile olmıyan sümüklüböçek kılıklı parcayı her bi yerinden flanş la aparatla akıllara zarar tutturdu..5-6 yerden ..merkez kac ayarlı bi garip bıcak taktı hart hurt aldı..oda bana soruyo ne kadar alıyım diye gözle baktım 2 mm al dedim aldı her bi şey de dijital olmuş.. ;) aldı bi bak dedi.. koydum göbegi üstüne cok hafif bi sürtme vardı az daha isterdi ayarı bozmamıştık..tezgah bi dügmeye basıyo port şıp diye aşagı iniyo acayip bişi. dedimki onda 2-3 gibi istiyor abim bide sen bak ben ukelalık etmiyim hesabı hani senin yanın da freze ustası kesilmiyelim hesabı..o da baktı bi tık daha aldı..bida otutturup baktım süper oldu..bana göre yani fazla aldıysam bile onda 1 i gecmez diye hesap yapıyorum kafamda ..cok alsam hava kacıcak bi çuval inçir kaka da oluçak.. :roll:

gittim turbocuma bak bakim dedim..kendim çe mükemmel ötesi yapmıştım.. ;)

4 civatayı otuturup ayvan gibim sıktı gene sürtme yok.. :roll: saga sola mili kastırınca var.. utanma yuhh turbo yüke bininçe kasarak çalışırmış.. :roll: :!:

eline şu dişçilerin kullandıgı vız vız gibim bi dalgayı aldı..kastırıp cevittirip iz yaptırdı..oralara minik bi rötüş cekiçek.. ;) 2 yaptı çırt diyem taşı ..uçu kırdı.. yuhh yüzü düşdü.. utanma abim acelesi yok kafana göre hadi kolay gelsin diyip hemen 2 leyip mekanı terk ettim.. morgulus

akşam tükkanı kapatmadan evvel akbaba gibim çöktüm ..bi bakim durumuna diye..2 ayrı balans yapıyorlar son balans havalı bi makinede pervaneleri hava ile cevittirip yapılıyo..hazır dedi oğlu bi baktım benim kinin parcaları her biyerde yuhh bu nasıl hazır.. :?: balans taki benim göbekmiş.. ;) hemen toplayıp verdi 10 dakika sürmedi.. :roll:

şu an gayet güzel yürüyor.. :)

:arrow: http://www.turbotamircisi.com/iletisim.html

:arrow: benim adam bu sır gibi saklamıyacam.. ;) göbegi kuçaklayıp yaptırırım diyen ,maçası yiyen.. ;) xl-7 sahibisi arkadaşlarım buyursun didim.. :) paylaştım..
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

07 Ara 2015 00:22

you tub ,you tub olalı böyle kötü kamereman görmedi.. ;) 3. el bu işde gerekliymiş.. :roll: yuhh 2 el kol la bu kadan oluyo.. ??? >:(

morgulus morgulus

araba olmuş mu yürüyormu.. :?: xl-TD kullanan yada eskiden kullanmışlığı olanlardan yorum bekliyorum.. ;)

bu video yu bida'ya yanıma bi co pilot alıp cekecem..şimdilik bu ka.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

07 Ara 2015 22:57

2 yil kullandim..Agzim acik kaldi izlerken..helal olsun didiimm:)
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

08 Ara 2015 01:56

Teşekkür ederim.. :)

inat ettim bu arabayı ben turbo ile düzeltecem diye ..bana turbo'cu bilem inanmadı.. :roll: yapa boza becerdim ;) kaybettiğim zaman+para+emek : haddi hesabı belli degil.. ??? >:(

chip tuning bile yemedi bu motor.. utanma zaten tunnıng ile anca yakıt artıyor.. :?: aynı oranda hava'yı arttıramazsan iş olmuyor.. ;)

aynı chip tuning'çiye gidip bi parmak da ona attırayım diyorum..yada başka bi tane bulup bide onumu denesem.. :?:

degişik bir piston takıp iç komprosyonu bi tık düşürsem..yüksek basınç turbo ile fena tork lu olacak..
basınçı'da yüksek degil aslında sedece debi ile oynadım..yüksek olsa map sensörü gıdıklanıp vesgateyi devreye alır.. ;)
3 senedir iyi kötü biniyorum ilk defa dogru dürüst keyif aldım..ellemeyip bu şekil takılacam şimdilik.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

08 Ara 2015 23:20

Ovuz abi senin el birde blow off takar ..hazir basincli turbo guzel ses seyttirir bu makinede morgulus
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

09 Ara 2015 01:53

Olsa tükkan senin abim.. :roll:

benzinli turbo motorlarda orjinal olarak dump valve diyem bi zımbırtı olur aşırı başıncı motora vermeyip by ps yapar tekrar turbo emiş pervanesi önüne yollar filitreden geçmiş temiz ve basınç lı havayı ziyan etmez 3-5 saniye içinde tekrar motorun kullanımına sunar.. ;)

blow off ise dump valve'nin yaptıgı işi yapar..aradaki fark ise filitreden geçmiş temiz ve basınç lı havayı ziyan eder' ve dogaya salar.. utanma ama pıısst diyem de güzel bi sesi vardır yuhh morgulus morgulus başka bi artısı olmayıp bence dekorasyon amaclıdır ..ama ralliçiler filan da blow off kullanıyor.. nedeni ise racing turbo da devir basınc vs fazla onları bu dump valve ' denen zımbırtı kesmiyor olmasından dır..

blow off & dump valve benzinli turbo motorlarda turbonun ürettiği basınçlı havayı kullanıp vesgateyi acıp kapayarak calışır.. ;)

mozotlu motorlarda ise fren vestinghaus'unun kullanacagı bi vakum bilem olmadıgından.. eksantirik arkasına montajlı bi portakal büyüklüğünde vakum pompası olur fazladan.. bunun vakum havasını frenlerde kullanır selenoid valf 'ler lede bogaz kelebegi ,egr, ve turbo vesgate nin kontrolünde kullanır.. :idea:

turbo vesgate nin kontrolü mozotlu motorlarda marşa basıp rolantide calışınca vakum kapar..map sensörü fazla basınçı anlayıp ecu'ya selam söyler.. ;) o da ilğili selonoidi devreye alır acçıık vakumu serbest bıraktırıp başaltarak vesgateyi accık acıp fazla basınçı tahliye eder.. ;)

yanim bu emmeli..öbürü üflemeli anlatabildimse ;) morgulus

benim gibim benzinliye alışık adamın mazotluyu çözüp çakması 1-2 senemi aldı.. yuhh ??? >:( ??? >:(
bu 3. yılım hala çakmadığım yerleri var çaktırmayın didim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

09 Ara 2015 09:16

Oğuz abi Turbonun kitabını yazdın..bu ne sayın abim morgulus morgulus morgulus
Site Admin

“SUZUKI GRAND VITARA XL7 2.0 HDI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir