Suzuki Vitara v6 ile Ege- AkdenizTuru (30.07.2010-)

EGE BÖLGESİNDE YAPTIĞIMIZ GEZİLERİN PAYLAŞIM NOKTASI

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Suzuki Vitara v6 ile Ege- AkdenizTuru (30.07.2010-)

03 Ağu 2010 23:48

Arkadaşlar15 günlük yaklaşık 3000 km lik Ege- Akdeniz Turu yaptım .Temmuz ayında ipini koparan koşmuş buralara ,tüm oteller full yer bulmakta zorlandım. :P Millette para yok derler ya ! herkeste yaşıyor bi şekilde .. morgulus
Ben zaten herkesin gittigi kalabalık yerlerden hoşlaşmam !kendime göre yerler bulurum .Yola saat 11 de gec cıktım yemek molasınıSapancA Mahmudiye de yayla alabalıkta verdim ufak bi ziyafet dag havası aldım hem keyif hemde uzun yol aynı anda olmuyor tabii geceyi Sandıklı kaplıcalarında gecirmeyi planlamıştım malesef benzincide sızdım 3-5 saat sabah erkenden fethiye ye indim oradan ölüdeniz ve o koyun sol tarafından ilerleyip kıdırak mevkiine geldim oradan 10 km sonra faralya köyü var şimdilerde ismi uzunyurt olmuş tam kelebekler vadisinin üst tarafı oluyor

Resim

Resim

Resim

kelebekler vadisi ........sol üst caprazında dag evi tarzında bungalow bir otelde 3 gün kaldım.
vadiye ulaşım karadan 90 derece lik açıya sahip daglardan mümkün degil arac ile ,temmuz sıcagında ayagınızda dagcı ayakkabısı var ise yarım gün tutuyor patikalardan yürümesi yada ölüdenizden kalkan teknelerle geliniyor kamp ve kalıcak yer ar tabbi ama elektirik kilima felan rüya oluyor.. morgulus
2 kişi yarım pansiyon 90 tl ye kaldım oldukca düzgünbir yerdi montegro motel .

Resim
belcekız plajında gün batımı ölüdeniz .
Resim

Ölüdenizden kalkan gezi tekneleri

Resim

havada ucan adamlar görmek buralarda normal bişii.

Resim

Resim

Aktaş plajı buranın yerlisi insanlar terçih ediyor ben pek tutmadım
Resim

buralar likya yürüyüş yolu imiş bu sıcakta yürüyen cok turist var soguk su sebili.
(bu araba benim airbagde fena patlamış morgulus ) yarın devam ederim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
msmt
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Suzuki Vitara v6 ile Ege- AkdenizTuru (30.07.2010-)

04 Ağu 2010 11:50

Oğuz Abi keyifli bir gezi olmuş, daha fazla foto bekliyoruz.
Mustafa TEZEL
08 Grand Vitara II, 2.0 AT

4L
SITE ADMIN
İletişim:

04 Ağu 2010 13:19

Oğuz abi anlaşılan , güzel , doğa ve deniz ile içi içe geze geze sindire sindire bir tatil yapmışsın. Kelebek vadisi, Ölü deniz, İztuzu, Dalyan Kleopatra plajı, Saklıkent bölgenin mutlaka görülecek yerlerindendir. Mavi turun tadı da başka olur.
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

05 Ağu 2010 08:02

Faralyanın arkalarında Karaagac mevkii var google haritadan bakınca göller görünüyor orayı sordum yöre halkına hepsi kurudu bir tane göl var dediler cam ormanları içinden gecerek daglarda göl aradım oda kurumuş yoktu ?bu dag yolundan patara ve saklıkent e gittim dönüşüde aynı yerden yaptım.

Resim

Resim

Resim

[IMG]http://i444.photobucket.com
ölüdeniz koyu üsten bakış

Resim

Resim

Resim
xantos
Resim

Resim
patara nın denizine giremedik aşırı dalga vardı
Resim

üslerinde jeep safari yazan bir sürü 200 lük doç hepside turist dolu bu adamlar napıyor merak ettik bizde aynısını yapalım dedik ama yemedi su çok soguk degil adeta buz morgulus

Resim

Resim

Resim
saklıkentten gelen su
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
yeni adı kayıp cennet.
Resim
manav ..degil..sabun tezgahı :P
fethiyeden datcaya gectim
Resim

Resim
burada suyun rengi degişiyor cok güzel çok fazla koyu var cogunu gezdim .
Resim

Resim

Resim

Resim

Datcadan Gökova körfezine gittim orada Akbük mevkiinde takıldım
Resim
Akbük de kaldıgım yer.
Resim
oradaki özel şahsi koyum benden başka pek gidebilen yoktu bir tepe arkası yolu yok gibi birşey.
Resim
Koyum daki davetsiz misafirler.
Akbükten rotayı Denizli Pamukkaleye cevirdim bu tip yerlerde giriş üçreti 20 tl adambaşı kalabalık ailelerin aile reisleri fena mırın kırın bir şeyler söylüyorlardı morgulus
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Denizliden havlu tekstil vs ürünler aldım kaliteli ve hasaplıydı birde mermer hediyelik meşhurdur oralarda 20-25 cm lik bir fil heykeli mermerden begendim altını çevirdim fiyat etiketi vardı 1500 usd abi yerli turiste %50indirim var dedi satıçı morgulus birde tespih begendim mermer o da 55 usd imiş abi bu onyx taşı yarı degerli taş biliyorsunuz ondan böyle diye izah ediyorlar iyi ki tam degerli degil dedim içimden . :P
Sandıklı kaplıcasında 1 gece kalıyım dedim yer yok millet sokakta yatıp kaplıcaya girme peşinde gene benzincide sızmak zorunda kaldım .50 tl etmeyecek otel 120 tl gecelik full cekiyor.
Kütahyadan gecerken yer gök seramik porselen magazası ünlü bir tanesine girdim 85 parca yemek takımı+10 parca celik tencere+95 parca catal bıcak seti sandıklı+35 parca günlük tabak seti kampanya yapmışlar ücretsiz kargo taksıtlı 1200 tl idi bir takım aldım kargo ile bir kamyon geldi evde yerleştirecek yer arıyoruz şimdilerde bu setlerin biri normalde 1000 tl ihtiyacı olan alsın derim .
3000 km yol yaptım Vitaram güneyde 4.-5. vitesleri unuttu cogu zaman 3 e bile takamadım yerler oldu ğölgede 50 derece sıcaklık vardı klima vs filan km de .500 krş yaktı ortalamada lükse kacmadan yaptıgım bu tatilde yaklaşık 4000 tl harcadım .
Yeni aldıgım gprs nin ayarlarını kurcalamıştım kütahyada asvalt olmayan yollardan kacın secenegini devreden cıkarttım beni köylerin içinden Bözüyük ilcesine cıkarttı cok güzel yerleride sayesinde görmüş oldum . :P
.................................................................The end ...............................................................................
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

4L
SITE ADMIN
İletişim:

05 Ağu 2010 10:22

maşallah Oğuz abi, nazar değmesin güzel bir gezi gerçekleştirmişsin. Marmaris yarım adasının Marmarisi geçince asıl güzellikleri başlıyor zaten Datça tarafında Kargı koyu, Kuzeyinde Palamut bükü, Knidos (akdeniz ve Ege sularının kavuştuğu yerdir), biraz doğusunda Amazon, güneyinde Çiftik ve Söğüt, gerçek anlamda deniz ve güneşin zevkine varırken, kafa dinlenebillecek yerler. Önemli olan keşif ruhuna sahip olmak. Anlaşılan benim Güney Egem gelmiş. :)
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

05 Ağu 2010 21:05

Datca oldukca güzel bir yer karainçir ve kargı hariçindeki tüm koyların suları serince bilgilerinize..
dönüş yolu daglık ve virajlı 70km kadar ,bu yolu 3,5 saatte gectim dinlene dinlene eşim ve cocuğum midemiz bulanıyor yavaş dur falan diyorlardı o da ne derken benim 4,5 yaşındakı oglum cıkardı .. yer gök cikolata oldu çikolatalı dondurma yemiştide .. morgulus
genede Datca denizinin rengi bile başka derim .

ölüdeniz ve kıdırak bu plajlar Orman Bakanlıgına baglı idi yeşil elbiseli orman memurları bakardı eskilerde..şimdi ise özel bir şirkete devredilmiş saat 7.5 dedimmi plajlar kapanıyor .
ben beyaz tenliyim saat 17 den evvel 50 derece sıcakta denize girmem ,girersem akşamı yoğurtlu iskender durumuna düşerim hiç hoş olmuyor benim için . 5 de gidip 7 de cıktık plajlardan 2 saat için 15 tl plaja para ters geldi + 18 tl de şemsiye parası abi diyenler elimde kalıyordu . morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

4L
SITE ADMIN
İletişim:

20 Eki 2010 07:57

oguz1134 yazdı:Resim
Ege ve akdeniz bölgesi tatillerinin renki eğlenceli zamanlarından birisid e jeep safari turlarıdır. Bu turlar 5-6 yıl öncesine kadar detaylı, sıkı kontrollere tabi dğildi. 2003 yılında marmariste bu turlardan birinde ilk CJ 5 imi aldığım arkadaşın şirketinde eğlence olsun diye bir hafta jeep şoförlüğü yaptım. Araçların neredeyse tamamı 10 kişi sığacak şekilde tadil edilen CJ8 ve deffender 130 lardan oluşuyordu Sıkı kontrol ve muayenelere tabi değildi o zamanlar. İlçe kaymakamlıkları, valilikler yaşanan olaylar üzerine kısıtlama, şartlar, kontroller getirdi ve CJlerin Deflerinbüyük kısımı tura çıkamaz hale geldi. BUnu gören Chrysler Türkiye bildiğimiz 250 doçları deri koltuk üstü açık, rollbar, özel koltuk düzeneği ve turizme yönelik dizaynlar ile ve eski jeeplerde hak getir özelliklerden olan ABS, EBD gibi temel düzeyde frenaj sistemlerine güvenlik önlemleri ekleyip, Türk Turizminin hizmetine sundu. Dizel olması , yolcu kapasitesinin daha yüksek olması , düşükparça ve işletim maliyeti gibi nedenler , en başta da yorgun ve problemleri bitmeyen CJ 8lerin yanında sıfır araç olası sebebi ile Marmris , Fethiye, taraflarında çok tuttu. Bizm arkadaş dahi, 7 tane almıştı o zamanlar
Maltepe-İstanbul

“EGE BÖLGESİ GEZİLERİMİZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir