Paslı Radyatör & Motor nasıl temizlenir..?

GENERAL VEHICLE SYSTEMS

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Paslı Radyatör & Motor nasıl temizlenir..?

06 Ara 2015 21:32

sitenin Zihni Sinir'inin son numaraları.. yuhh morgulus

:arrow:

1 yıla yakın antifiriz kullanamadık aracımızda üssten koydugumuz alttan biyerden uçup kacıp gidiyordu..derkene yedek su kabı cukulata rengi pas oldu..plastik de paslanırmı derken pas ettirmeyi başardım.. ??? >:(

yeni devirdaim ve radyatör takınça dedim bari temizliyeyim..2 şişe sirkenin yaptıgı hareketler lazım olana sunulur.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
erhen
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

Re: Paslı Radyatör & Motor nasıl temizlenir..?

06 Ara 2015 22:37

Oğuz Hocam,biz hastalarımıza gerek antibakteriyel özelliği gerekse tansiyon üzerine olumlu etkileri nedeniyle yemeklerinde özellikle elma sirkesi kullanmalarını salık veriyoruz.Ancak sirkenin böyle bir özelliği olabileceği hiç aklıma gelmemişti.Elinize sağlık.Sayenizde bir şey daha öğrendik. qaz2
Erhan Atav
55 yaş ,İzmir
2015 Renault Kadjar 1.6 dci

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Ara 2015 22:47

you tube'ye video yüklemek ne zormuş böyle yaa fıtık oldum be abim 3 video yükliyeyim dedim 2 saate yakın ekran başındayım.. :roll:

xl-7 'de turbo'ya bi parmak attım esas muçitliğim orda ama bi türlü yüklenemiyor.. qaz2

accık İstanbu'lun kenarına taşındık burda fiberli degil internet adeta biberli.. yuhh morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

07 Ara 2015 04:47

Ovuz abim,
Azıcık da sirke ilen beraber sarımsak ve kırmızı toz biberi de boca etseydin ya, tam tekmil olurdu o zaman ??? >:(
Selamlar,

Elgin SAYINALP
Dallas-Texas-USA
Elgin SAYINALP
Ataşehir-İstanbul-Türkiye
VATAN SANA CANIM FEDA
NISSAN PATHFINDER R51-2008

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

07 Ara 2015 09:33

oğuz abi bunu benim pete yapsah mı
7 aydır saf suynan geziyo...pas manyaa olmuş
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

07 Ara 2015 12:17

tb2ndy yazdı:Ovuz abim,
Azıcık da sirke ilen beraber sarımsak ve kırmızı toz biberi de boca etseydin ya, tam tekmil olurdu o zaman ??? >:(
Selamlar,

Elgin SAYINALP
Dallas-Texas-USA
abim yeni versiyonu taze sogan + sızma zeytin yaglı olarakdan geliştiriyorum.. ??? >:( arge calışmalarımız devam ediyor.. :roll: yuhh
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

07 Ara 2015 13:04

reis67 yazdı:oğuz abi bunu benim pete yapsah mı
7 aydır saf suynan geziyo...pas manyaa olmuş
bi laf vardır ne şiş yansın nede kebab diyem bu iş onun gibim bişi.. ;) yüzeysel pası küfü gayet güzel temizliyor.. ;) tavsiye ederim..

ancak önce şunu tavsiye ederim..radyatörünün alttan su boşalt ma tıpası varsa ordan yoksa alt hortumu sökerek suyunu boşalt 1 degil 2 şişe antifiriz koy.. ;) inçe cik kılçal görükmiyen bi yerde pas mas neyim varsa deler gecer ??? >:( orlardan başlar su damlatmaya :roll: bu içerdeki kalorifer radyatörü de olabilir..motor radyatörü ,yada arada bi demir boru vs..ilk orayı tedavi edip sonra bu işe gir derim.. :roll:

uzun yıllar pas küf tuttuysa daha etkili bi sistem var ancak riski fazla.. :!: netiçesi 11 numardadır.. :arrow:

eski zamanda camaşır civit ve camaşır sodası diyem bi zımbırtılarla yıkanırdı.. deterjan içad olmamışdı o yıllarda.. ??? >:( köy-kasaba bakkalının kıyı köşesinde zar zor da olsa bulunabiliyor bu devirde.. ;)

termostat sökülüp bagaja konur termostat sız olarak calışan motora sıcakkene az boşaltılıp 2 avuç kadan camaşır sodası konur..1 saatlik kullanımdan sonra su sıcak iken boşaltılır ve cıkan su rengi tam bitter cikolata rengidir.. yuhh pası kökünden silip atar..yalnız bu zımbırtı motor için de kaldığı müddetce bi yerleri delmeye,eşelemeye devam eder.. :roll: en az 10 kere suyu doldur boşalt yapman gerek 2-3 gün içinde..
arac cok yorgun,bakımsız ve ihtiyar ise bu işi tavsiye etmem..
her yeri delip başa bela sarabilir.. ;)
aracına güvenen yapsın sonrası hararet yapmıyan 0 ayarı radyatör ve motor blogu olur..+ adam gibi ısıtan kalorifere sahip olursunuz..
camaşır sodası koyup sonra ilğilenemiyecek seniz hiç bulaşmayın içerde fındık kadan kalsa 1 mm lik yüz tane matkap bi yerleri delmeye ugraşıyor gibim bi mevzu muhabbeti var..didim.. yuhh morgulus morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

07 Ara 2015 21:28

bide bu iş için özel üretilmiş sıvılar var ;) 25-50 TL arasında değişiyor. yanınada 3-4 kere doldur boşalt yapmak için saf su alıyorsunuz. En sonda saf su ve antifiriz koyup kapatıyorsunuz.. ;) çamaşır sodası bulamayacaklar radyatör temizleyici olarak aratabilirler google da.. alman bi marka vardı baya işe yarıyordu.. Ama arama yaparken dikkat, delik tıkayacılarda bu aramada çıkabiliyor..
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

07 Ara 2015 22:48

Oguz abi eline sağlık arabanın tamponu sirkeden mi kabardı morgulus morgulus
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

08 Ara 2015 01:36

e.deren yazdı:Oguz abi eline sağlık arabanın tamponu sirkeden mi kabardı morgulus morgulus
bu aracın ön paneli lalyon bi çok parcası önde aynı..radyatör sökecez diye far'dı tampon 'du ne varsa kuçaklamak zorunda kaldım.. :roll:

illa kabartıcaksan fren hiroliği tavsiye ederim.. ;) ben ön takıma hep sürerim.. yuhh ??? >:( ??? >:(
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

08 Ara 2015 11:02

oguz1134 yazdı:
e.deren yazdı:Oguz abi eline sağlık arabanın tamponu sirkeden mi kabardı morgulus morgulus
bu aracın ön paneli lalyon bi çok parcası önde aynı..radyatör sökecez diye far'dı tampon 'du ne varsa kuçaklamak zorunda kaldım.. :roll:

illa kabartıcaksan fren hiroliği tavsiye ederim.. ;) ben ön takıma hep sürerim.. yuhh ??? >:( ??? >:(
Tamam abi sağolasın öğlen hemen 5 lt hidrolik alıp yuhh arabaya komple dökerim
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

“GENEL ARAÇ SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir