TOTAL EXCELLIUM DIZEL kullanım tecrübeleri

VEHICLE FUEL TYPES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

TOTAL EXCELLIUM DIZEL kullanım tecrübeleri

01 Haz 2013 12:49

NT00046382.jpg
NT00046382.jpg (75.48 KiB) 1680 kere görüntülendi
sayfasından alıntı :arrow:

TOTAL Excellium bakar, temizler ve korur
Yeniden formüle edilen TOTAL Excellium ilk çalıştırma, hareket, uzun yol ve dur-kalk gibi farklı çalışma şartlarında bile motorun daha verimli çalışmasını sağlamak üzere geliştirildi. TOTAL Excellium motordaki aşınmayı ve kirlenmeyi önleyerek motorun ömrünü uzatıyor ve temiz kalmasını sağlıyor.
Düşük tüketim
İç yapısı kirlenen motorların daha fazla yakıt tükettiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Dolayısıyla motorun verimliliğinin korunması için temiz kalması çok büyük öneme sahip. Yeniden formüle edilen TOTAL Excellium sadece motorun içyapısının temiz kalmasını sağlamakla kalmıyor aynı zamanda hareketli parçaların sürtünmesini azaltarak yakıt tüketimini azaltıyor. Dizel motorlu 5.000 araç üzerinde yapılan test sonuçlarına göre TOTAL Excellium Motorinin düzenli kullanılması halinde, günlük ortalama günlük iş-ev-iş yolculuğu olarak kabul edilen 50 km'den kısa kullanımlarda sıradan dizel yakıt kullanan araçlara göre yakıt tüketimi ortalama yüzde 3,7** oranında azaltmakta.

**Gerçek tasarruf oranı araca, sürüş stiline ve sürüş şartlarına göre farklılık gösterir.

CO2 salınımı ve çevre kirliliğine yol açan maddelerde azalma
Sadece motorun daha iyi bir performans sunmasını sağlamakla kalmayan TOTAL Excellium aynı zamanda çevreyi kirleten emisyonların CO, NOx gibi maddelerin yanı sıra CO2 salınımının da azaltılmasına yardımcı oluyor.

:arrow: her markada olduğu gibim bunlar reklam kokan hareketler.. ;)

suzi dizel motorları ne hikmetse fransız aşıgımıdır bilinmez psa ve renodan alıp kullanıyor..buda fransız şirketi..ben 2 dir kullanıyorum iyi geldi şimdilik..

mazotlu aracı olupda kullanan arkadaşların yorumları :arrow: :?:
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: TOTAL EXCELLIUM DIZEL kullanım tecrübeleri

04 Haz 2013 16:57

Abi şimdi bunuda kullandım diyecem kızacaksınız morgulus morgulus morgulus Abdullah oradan krize girecek morgulus tamamyaw yazmıyorum tecrüberimi morgulus bak tüketim , kirlenme vs yazmış adamlar..
Site Admin

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

05 Haz 2013 17:01

Ben Ford Fusion aracımın PSA olduğunu öğrenince Total Exelium kullanmaya başlamıştım, sessizlik sağlıyor ve diğerlerine oranla performans artışı sağlıyor diyebilirim.

Benzinli diğer PSA araçlarında da , Mazda3 , VolvoS40 , Ford Focus total kullanmalarını öneriyorum çünkü yıllardır PSA Total ile kafa kafaya vererek yakıt geliştiriyor diye okumuştum.. Ne hikmetse faydası görülüyor

Peugeot zaten araçları satarken tavsiye ediyor reklamlarında...
Emre Güç A rh(+) Yaş: 34 Ümraniye-İSTANBUL

Hatalıysam, aramızda kalsın...

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Haz 2013 01:23

Peugeot zaten araçları satarken tavsiye ediyor reklamlarında... :arrow: amaç ne acabam etimizden sütümüzden ömür boyu yararlanmakmı.. :idea: acabam :?:

bu benimde kulağıma çalındı sanayii içi geyiklerinde. ;) ben yeni başladım bp den memnundum..diğerleri sarmamıştı..bir yarım..birede tam olmak üzre 2 dir alıyorum iyi derim..

dizel için depo katkısı ,,enjektör temizleyicisi vs adı altında şişe lere gaz yagı doldurup çakıyorlar..3 kagıtçılıkda dünya lideri olacak yurdum insanı.. morgulus piyasada 10 marka varsa yerli üretim 9 tanesi ya gaz yagı yada onun az daha temizi kerosen..o da ne derseniz eskiden bacasız japon sobaları vardı onun yakıtı..yagı alınmış gaz yagı.. ;)

kışın çalışma zorluğu çeken araçlarda ve temizlik amaçlı depoya belli oranlarda katılabiliyor kerosen..
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
caylak_61
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

06 Haz 2013 16:34

deniz'in aracını almadan önce 1.5dci megane kullanıyordum. 3 farklı markanın dizelini denedim en son total'de karar kılmıştım. izlenimlerim şu şekilde

Opet: ilk etapta hijyenik istasyonlarını ve opetcard ile puan biriktirebildiğim için tercih ettim. performansı gayet güzeldi lakin motor traktör gibi çalışıyordu
Shell: GTL diye bir yakıt çıkardılar performans yakıtı diyebilirim, çekiş bariz artıyor fakat araç çabuk tüketiyor,sanırım yanma sıcaklıgı daha düşük bu yüzdende hemencecik tükeniyor
Total: opet ve shell e göre motor sessiz çalışıyor,performans opet ile aynı diyebilirim ve depoda 20-25 km fazla yol yaptım istanbul trafiğinde opetten aldığım yakıta göre...

tüm bunları çözene kadar bir de enjektör yemişliğimiz var fullden mazot alaraktan. Allahtan kapandı da kurtardık:)
Ömer Can Ertuğrul / 30 yaş / Üsküdar

Suzukisini satan Bilge :)))

Megane 3 SportTourer 1.5dCi Privillege EDC

Kullanıcı avatarı
AKTOLGALI
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

06 Haz 2013 17:09

Arkadaşlar bunların hepsi psikolojik benzin istasyonu tanıdığınız varsa daha kolay olur sanırım petkim- tüpraş herkese aynı muslukdan farklı markaların ürünü nü dağıtıyor önemli olan istasyon temiz depo sağlam ( yani ahlaklı) göz önündeki yerler her zaman iyidir yoksa ürün çıkış yeri mamül aynı size gelene kadar içine ne katılıyor (yönetmeliklere göre) önemli olan bu depoları denetlenen yer olsun en çok buna dikkat edin . Taxi ler nerden alıyorsa orayı unutmayın derim. kaynağı istasyon sahibi bir arkadaşımın bilgisidir.Yalnız merdiven altı bio diesel ve lpg, madeni yağ üretimi kontrolsüz bir şekilde devam ediyor Anadolu yollarında çok ucuz fiyata satışlar var geçerken görüyoruzda alıyoruzda bazı zaman.
En son AKTOLGALI tarafından 06 Haz 2013 17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com
Tolgay ayvaz
Nissan Terrano II 2.7 A/T 99 Model ile sahalara geri dönüş

Kullanıcı avatarı
TARDUK
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

06 Haz 2013 17:18

totalin dizelini bilmem ama lpg si ile daha fazla km yapmıştım

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

08 Haz 2013 09:56

:arrow: gaz yagı (eskiden sobaları vardı vezüv diye ,benzincilerde pompası olurdu..)

:arrow: jet a1 (uçak yakıtı)

:arrow: kerosen (bacasız ,capon gaz sobası yakıtı)

bu saydığım likit malzemelere ihtiyacım var .. :!: 10-15 lt gibi alıp,, depoya karıştırıp enjektörleri temizleme gibi bir niyetim var.. :!:

Istanbul içi satın alabileceğim bir yer bilen varmı.. :?: uçak yakıtını bulmak zor bulursak çalıntı çıkar devlet malı bildiğim hem başı belaya sokar..hemde çalıntı çırpıntıdan hayır gelmez.. :!: gaz yagı tarihden bir yaprak olmuş durumda.. :?: kerosenden ümitliyim..en azından yakın tarih :!: 20 sene gibim .. ;)
:arrow: kıyıda köşede gezerken japon gaz sobası yakıtı vardır..bulunur.. yazan yerler gözünüze takıldımı.. :?:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
AKTOLGALI
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

08 Haz 2013 12:00

esenlere gelmeden çevikkuvvet i geçince köşede dia var onun ara sokağında ve matb. sitesi arka tarafında gaz satılır diye yazıyordu oğuz abi bu dianın altında çatı kaplamacıları açık yağ satan yerde görmüşdüm
Tolgay ayvaz

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

08 Haz 2013 17:16

1986<>2003 ofset matbaa işlettim, istanbulda gaz satan tüm istasyonlar benden sorulurdu.. :!:

son 10 senedir yok..merdane temizleme solventi diye bi zımbırtı cıktı su bazlısı yerlisi Avrupası bin çeşidi var.. :idea: o varkende en geri kafalı matbaacı bile gaz almaz..
gaz yokluktan kullanılan Türk matbaacısının içadlarındandı.. :idea:

orada bulursam bi koklayım işi çakarım.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
AKTOLGALI
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

10 Haz 2013 10:51

bende son 4 yıla kadar kağıt satıyordum topkapıda ordan gözüm aşınaydı.
Tolgay ayvaz

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

19 Haz 2013 19:37

Benim şu ana kadar kullandıklarım PO, OPET VE Shell. İçlerinde en iyi PO gitti. Son BP aldım, depo bitmedi ama bu PO dan da iyi gibi.
Olmadı bir de Total denerik.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

19 Haz 2013 21:36

ben artık totalci oldum bp ile aynı kalite performans sanki bp cok az daha iyi gibi..ama bi 3-5 ay total takılacam.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

19 Haz 2013 22:11

oguz1134 yazdı:ben artık totalci oldum bp ile aynı kalite performans sanki bp cok az daha iyi gibi..ama bi 3-5 ay total takılacam.. :)
Abi BP biraz daha iyi gibi derken, neden Total'ci oldun?
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

19 Haz 2013 22:35

Fransız motora kanki olsun Fransız yakıtı diye.. morgulus

bi uyumlulukda var sanki ama şudur dencek kadar bişi görmedim kötü değil iyi tavsiye ederim.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

21 Haz 2013 09:16

Şimdi Total kullandım, kurum bırakmıyor.... diyecem yine kızacaksınız morgulus morgulus Tamam tamam susuyorum morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

21 Haz 2013 10:42

:arrow: http://www.yildiz.edu.tr/~oisin/Dersler ... 6Hafta.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

burda tarifini vermiş dersimi çalıştım.. :!: ama hiç bişi anlamadım.. :?: mecbur gene lazım olunca kopye cekçem.. :idea:

mazotun içine enjektör temizlesin diye kerosen atıçam kafaya koydum.. :!: en kötü uçak gibim uçar napimm. uçaklarda saf kerosen kullanırmış.. :roll: az mazot katsalar ekonomik olur bence tanıdık pilotlar var dur bi söliyeyim.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

21 Haz 2013 10:46

aman abiiii
karıştırmasan
mazallah sonra çarpar marpar.... morgulus morgulus
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

21 Haz 2013 12:23

Offroadpassion yazdı:Abi şimdi bunuda kullandım diyecem kızacaksınız morgulus morgulus morgulus Abdullah oradan krize girecek morgulus tamamyaw yazmıyorum tecrüberimi morgulus bak tüketim , kirlenme vs yazmış adamlar..
Abicim konuya giriş yapmanla koptum zaten. morgulus morgulus
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

21 Haz 2013 12:47

Benim mazot şeçimi konusunda bir fikrim geldi.
Mantıklı mı bilmem.
Geçen ay eksoz emisyon ölçümü yapan eleman ekranda 0.8 yazan bir değer gösterip ''abi senin araç çok iyi bu değer 3.2 ye kadar olursa emisyon uygunluk veriliyor seninki o.8 çok güzel'' dedi.
Mazot alıp bu değeri ölçtürsek en iyi mazotu bulabilir miyiz?
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Haz 2013 12:14

dün gece saatlerinde totale gittim made in Belçika wiyns marka katkılar gördüm..2. aracım colt did le enjektörlerinle başım belada..3<>5 marşda zor çalışır oldu .birtanesi 3x ? falan isimli depodaki suyu vs eritip temizlermiş..dizel olanından 1 tane aldım..digeride enjektör temizleyici bunun benzini dizeli yok her ikisinede kullanılıyor..bundanda 2 tane aldım .. :!:

tanesi 18 tl. yuhh x 3 = 60 kâğıt bayıldım.

yerli olanlar kesinlikle gaz yagı bunu güzel bi kokladım.. ;) gazyağı değil kesinlikle başka bişi garanti ederim ..matbaacı eskisi olarak.. ;) iş yaparmı onuda görüçezz :idea:

140 tl de mazot aldım..çıktım yola en cok mazot seçen arabam bp den başkasınla netice vermez.. ;) Total'i sevdi.. ;) performans bp den de iyi gibi..ama kesin bişi var ses olayı o azaldı sanki daha sarsıntısız çalışıyor.. :idea: farklı + iyi derim..

tv de reklamını izledim.. :!: istasyondan reno çıkıyor pejo giriyor..tesadüfe bak hepsiçiğide Fransız ;) az uyuz oldum tabikinem.. :?
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Haz 2013 12:57

oguz1134 yazdı:dün gece saatlerinde totale gittim made in Belçika wiyns marka katkılar gördüm..2. aracım colt did le enjektörlerinle başım belada..3<>5 marşda zor çalışır oldu .birtanesi 3x ? falan isimli depodaki suyu vs eritip temizlermiş..dizel olanından 1 tane aldım..digeride enjektör temizleyici bunun benzini dizeli yok her ikisinede kullanılıyor..bundanda 2 tane aldım .. :!:

tanesi 18 tl. yuhh x 3 = 60 kâğıt bayıldım.

yerli olanlar kesinlikle gaz yagı bunu güzel bi kokladım.. ;) gazyağı değil kesinlikle başka bişi garanti ederim ..matbaacı eskisi olarak.. ;) iş yaparmı onuda görüçezz :idea:

140 tl de mazot aldım..çıktım yola en cok mazot seçen arabam bp den başkasınla netice vermez.. ;) Total'i sevdi.. ;) performans bp den de iyi gibi..ama kesin bişi var ses olayı o azaldı sanki daha sarsıntısız çalışıyor.. :idea: farklı + iyi derim..

tv de reklamını izledim.. :!: istasyondan reno çıkıyor pejo giriyor..tesadüfe bak hepsiçiğide Fransız ;) az uyuz oldum tabikinem.. :?
Abi dediklerini Colt'a mı yaptın XL-7'ye mi?
Wurth katkı denedin mi, ünlü bir marka ya o bakımdan yoksa deneyip bir farkını gördüğümden değil.
Benim yukardaki mesajda emisyon ölçtürüp ona göre yakıt kalitesine karar verme fikrine ne diyorsun?
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

24 Haz 2013 13:18

Abdullah Bey' in önerdiği yol sanki mantıklı gibi geldi banada...
Sonucunu merak ediyorum :roll: :roll:

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Haz 2013 13:33

benim problemim 2 tonluk arabadaki 100 eşeklik az gelen motor..birde çekiş düşünce iyice tadı kaçıyor..

motor verimli olursa düşük devirde çekiş gibi birde keyfi oluyor buda yakıtın kalitesi ile mümkün..

würth le eca nın ortak özelliği hiç fabrikası olmaması :idea: kalitesiz ürüne ismini koymaz diye bilirim.. ;) kapısında her zaman 40 adam benim malıma etiketini koy da sat hesabı.. ;) o etiketle aldığın ürün bir gün ahmetin malı başka bi zaman mehmetin malı çıkar ,,kalitesi etiketinde gizli.. ;)

fabrikası +argesi +möhendisi+labaratuarı vs..olan yer benim için daha makbuldür.. :roll:

emisyon ölçümü ,o günkü hava sıcaklığı ,o günkü hava basıncı değeri ,ölçümün yapıldığı yerin deniz seviyesinden yüksekliği,,vs bin çeşit etkenden değişebilir..

tüv istasyonlarında bulunan ve piyasadaki bosch marka ,,dışında ölçüm yapan hiç bi çihazada güvenmem..

yakıtı ve katkıyı colt da denedim o tamam derse tamamdır.. :roll: mersedez 3 piston mazotlu motoru var cok seçici ve kaprislidir kendileri.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Haz 2013 18:02

DERKMEN yazdı:Abdullah Bey' in önerdiği yol sanki mantıklı gibi geldi banada...
Sonucunu merak ediyorum :roll: :roll:
Daha önce shell mazotuyla 0,8 çıkan değer BP mazotuyla bugn aynı istasyonda yapılan emisyon ölçümünde 1,32 çıktı, fakat ölçümü yapan görevli bu şekilde mazot kalitesi test edilmeyeceğini söyledi.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

“ARAÇ YAKIT TÜRLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir