sahibisinden satlık XL- 7 TD

KULLANILMIŞ ARAÇLAR, EKİPMANLAR, ELEKTRİK ELEKRONİK VE MEKANİK PARÇALAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

sahibisinden satlık XL- 7 TD

03 May 2017 15:36

hasar kaydı takıntısı olan için kaydı kuydu var 1-2 ufak carpma işi oldu..degişeni,taklası,yan yatması yok ,2-3 parcada boya olabilir..sag+sol ön camurluk da vernik atması + muhtelif yerlerde minik çizik ezik vs de var..
elinde boya kalınlık ölçme makinası ile geliçek ler hiç gelmesin..boya'işine takıntılı kişilere gelmez..yaramaz..
km si şu an 200.bin..benden önçe silinme var tahminim km si 300.bin gibi diyorum.(197750)
bana satan galeriçi'nin işi o ara 5664 de arac nerdeyse görünmüyordu nasıl yaptıysa..uyanamadım..cıkmadı kaydı kuydu..?
cok çiddi bi revizyon ve modifiyeden geçmişdir. yapılan işlerin resimleri var
> + cıkan 1 kamyon eski parca da verilecek..
> bazı ufak tefek yeni yedek parcasıda var elimde bazısı sgp ablajlı.. onlarda verilecek..
> yükseltmeden cıkan orjinal parcalarıda yeni sahibine verilecek
> laf ile revizyon olanlardan degil ..altını çizerim.
neler yaptım ben bile unutdum..gogıla '' xl-7 modifiyesi '' yazın cıkar ortaya..
motorda chiptuning var beygir veremedi vites aralarını uzattı sadece dinamometre cikışları mevcut..
turbo üzerinde mil ve pervaneler modifiye edilip pervane çapları ve pal sayılarında degişikliğe gidilip çok güzel sonuç alınmışdır
''SUZUKİ XL-7 TD' In turbo modification '' bunu you tube ye yapıştırın ve izleyin..
başka bi aracın koçaman turbosunu takmadım..basıncını arttırmadım..

bu araç lar ilk kalkış da cok hantal ve hızlanması biraz agırdır.. kullanımı pek keyif vermez..yazın klima acıkken ilk kalkış anında acemi şöfer gibim istop ettirme işi de vardır huyunda suyunda..bu kasaya bu motor ufak teşhisi konur hemençik..gogıla sorun kaç devirde kaç torku var..
turboya el atmadan önce buda böyleydi..
şu an dünyada en iyi yüriyeni diyebiliz 2.0 benzinliden güzel uzuyor..1000 devir rolantide basınça alıp uzuyor eskiden 2750 devir takıntısı vardı 2000 devirde öldürsen gitmez bi hali vardı..

motor durumu % 60-70 gibi dir, arkadan kara duman atmaz enjektörler yeni ve saglıklıdır..beyaz duman atmaz,yagı yakıp atmaz ,,yanim iyiçe biten mazotluda olur..
mazotlu da yüksek devir cevrilmez çünkü 4000 <> 5000 devir arası ,+beygir alamazsınız..4000 devire kadar kullanmanız gerekli max deviri + yakıt avantajıda ortaya cıkar..
emsalleri 4000 devire gelince biter illede 5000 bin devri görüçem diye inatla basarsanız beklerseniz belki cıkar....
benim araç da şıp diye 5000 oluyor ve orda bitiyor max devir..
aşırı devirde max üfleme oluyor üfleyerek yag kaybı var motorda sadece..kusur olarak..
piston gömlek degişirsede mükemmel olur..şu anki durumunda şart ille de ister bi durumu yok..keyfi..

araç'da yükseltme var..yay üstüne 4 takozla yükselenlerden değil diyip altını çizeyim..
yükseltme kiti imalatçısı düzgün 2 firma var biri yerli diğeri usa.
bu araclar 1,5<>2 inç'den fazla yükseltilemez..sebebi : kit içinde sag ön için (sol aynı) defransiyel uzatma kolu olmaz.yükseltildiği kadar defransiyel aşagıya inmez ise aks ları doğrar..bu sebeb den ötürü kiti bilen usta takarsa yükseltmez..bilmeyen takarsa kırılmış , doğranmış akslarla baş başa kalırsınız..
önde özel yapım dif askı kolum var ,kit salınçakları var.kit flanş var sol aks'da (oda özel standartı olmuyor) yay lar orjınal üstünde takoz var (1850 kg lik arac diger yayları ezip kapatıyor), arka da özel yay var , ayarlı capraz tandır kolu var özel yapım arka tekerler kasaya tam orta da durmayı saglar.( hiç bi kit içinde olmaz kendi üretimim..)
3 cm lik spacer var faturalı tip ..4 tekerdede ..yükseltildiği oranda da genişletildi..(made in M.Becce)
3 mm saç'dan imal,yanlara boru takviyeli argon ile,,toz boyalı skılplate (alt muhafaza 2 metrelik) altı tank gibi sağlam oldu taşların üstüne sürüp taş kırabilirsiniz
uzun menzilli gezilerimde kullandım araçı ofroyda senede 1<>2 den fazla girilmemiş dir ..gerekirse yemin de edreriz bi ayağı kaldırmadan..son 2 senedir fazla kullanmıyorum.son 7-8 aydırda 2. arac konumunda ,araç fazlalığından satılık dır.
* 5 ve 10 milimlik tenekeden özel imal 1 takım 4 adet saç jant'ı üstünde ofroyt lastigi ( federal mt coriga ) de var
* warn marka manuel hb takılı üstünde ,ekstradan ''2L'' diye bir vites sahibi yapıyor .şehir içi dedriyajı yakan kokutabilen
işlerde araça eksta güç katıyor kullanmayı bilene..
* işaretli parçaları çok pazarlık olma durumunda vermem..
darılmaca yok..öpüçük ile veremem para ile almışlığım var..
**
araçdan sadece alpine tepbimi + vinçi söküp aldım..

vinçin tablasını veriyorum takmak isteyen 4 vida ile şıp diye takar eski hallerinin fotolarını paylaşıçam..içinde ve gizli..

satılık araclar genelde kusursuz ve çalışmıyan aksamı olmıyan 4 lastiğine arab sabunu sürülmüş çok cok temiz olanladır..
calışmıyan aksam malesef 2 tane var..
*kapı acılınça iç lamba yanmıyor..tesisatta kopuk şase almama sigorta atması gibi çiddi bi durumu var..
*ön tampona taktığım sislere arakasına baglantı yapmadığımdan dekor olarak duruyorlar..çalışmıyorlar..fişleri takılıp tesisatına bakılmalı çalışması için..

bu aracın fabrikasyon özelliği 0<>100 km. akseleresi 17 saniye dir..sıfır yada bir yaşındaki araç için için geçerli..
2750 deviri görmeden öldürsen gitmez..bi yapısı var..gaz yimez..
günümüzde bu 12 yaşındaki araçlar ise bu akselere işi 20 saniye üstüdür.. ;) ;)
5000 devir sabah bassan akşama ança görür.. :))

1000 devir de gaz yemeye başlar....
şıp diye 5000 devir görür vaziyette dir..

tek şartım satılık çok temiz satılık olanlarınla bi tecrübe turu atın en az 2-3 tanesine binmeden bana gel meyin derim.

0<>100 km. akseleresi 'ni vidyoya cekin ışıklarda basın nasıl hızlanıyor..? saat- saniye vs. tutun..
dersinizi çalışın bana öyle gelin didim.. ;)

bende iken tek kazam var o da bana sagdan makas atan kırmızı bi polo ile resimleri paylaşıçam..pasta çila nın kurtarıçagı bi işe ne yazıp aldılar sa ..? benim trafik sigortama 2-3 bin tl yük getiren bi kaza idi..onlarıda Yukarıya ALLAHA HAVALE ETTİM..sanırım 5-10 bin sigortadan para alıp uçunu bana da dokundurttulardı..

pazarlıkzız 42,5 düşünüyorum rakam olarak inçeden boya masrafıilerde piston segman masrafı olur diyerekdene..

sahibisinden kom ilan no : *322410602
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: sahibisinden satlık XL- 7 TD

03 May 2017 15:45

eski ve ilk halleri :arrow:
Resim

Resim

Rizeli laz abiler ön çam ön far dahil kara çam filmi yapmışlar çok seksi duruyordu bi kusuru geçe giç görmüyodum.. yuhh morgulus morgulus :roll:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

03 May 2017 15:50

bagaj perdesi
kitabı inğilizce + türk çe
yedek anahtarı vs 3-4 adet..
var..
havuzlu paspas takımı var..
vs..(unutmuşum)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

birkotuadam
Er

04 May 2017 00:10

Oguz abi? Talibim beyaz kelebege 8-)
2007 ranger devri kapandı

Kullanıcı avatarı
setnogrom
Uzman Çavuş
İletişim:

04 May 2017 10:05

Abi hayırlısı olsun sıradaki nedir :?:

xx
Engin TEMEL
1983 A rh + / 1993 Vitara 1.6 JLX
El yapımı bıçak,kılıç,balta.
http://www.setnogrom.com

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 May 2017 12:35

setnogrom yazdı:Abi hayırlısı olsun sıradaki nedir :?:

xx
kapının önünde 3 araba oldu.. yuhh
bu sayıyı 2'ye düşürmek amaçım.. ;)
en sevmediğim hayatta muhatap olmak istemediğim tamirçi modeli, ise kaportacı boyaçı lar.. :roll: :o >:( morgulus morgulus

Toyota' için 7-8-15-20 üstü gibim boya rakamları aldım..şaka degil gerçek.. utanma :roll:

bu yaşıma geldim benim bi bildiğim boyaçım bilem yoh.. yuhh ??? >:(

evin önünde mavi ladin mi ne deniyo tam ismini de bilmiyorum çam agaçları var.. bundan dökülen reçine yaprak zaerzavat bişiler benim Toyota ve Suzuki'nin boyasında üst verniğin kalkmasına sebeb verdiler.. syt ;)
tam altına da park etmiyorum :( ;) 3-5 metre gerisine koyarım her zaman.. rüzgar ile savrulanları geliyor uçundan aççık..
bi gün belediyeye çaktırmadan dibinden hadım etçem.. :arrow:
çam agacının dökülen yapragında (igne yaprak) da asit olurmuş.. :!: degdiği toprakda neyim bida yeşil ot bile bitmezmiş..yani çam agacı altı asla ot olmaz.. :!: vs.. :roll:

artık ağaç filozofu oldum olaçam az kaldı.. ??? >:(

Suzukiden sonra Mitsubishi Colt did amt var birde sonraki yolçu o onuda 4-5 yıldır hanım kullanıyor çarpışan araba modunda tavan ve taban hariç her yer i ezik çizik..vs..

onuda araba parasına zor satarım artık onuda veriçem gazoz parasına gideçek..boyaçıya girer se 3 ayda cıkaçak gibim degil.. :roll:

toyota bana hayatımın zararı oldu satamam da son sahibi olmak zorundayım..satarsam 50 kagıt içeri gireçem.. :roll: masrafa devam.. :arrow:

almayı düşündüklerim..

otomatik olmak zorunda..hanım kullanaçak+ ben.. manuel işi ni ögretemedik ögretemiyeçeğimi de anlayınça pes ettim..çocuk lara okul servisi yapıyo ona şart..

zamana uyup şimdinin ve ilerinin modasına uyup hem pilli hemide zilli bişi Toyota prius 1.8 2010 model gibi..düşünüyorum.. piline dakdım kafama yatmıyor.. ni-cd akü kullanıyor 5 yıl garantiden sonra akü sahibine kacıyor anlladığım..pilide 15-20 kagıt gibiymiş bi araştırıçam..zamanı gelinçe yarım araba parası nerdeyse.. ;)
çok km yapmadıgım dan pil bana zırt pırt kaçıçak sa o iş yaş.. yuhh morgulus

nesli tükenmiş fabrikasını bilem Türklerin aldıgı bi araba Saab 9-5 2.3 aero 2004-2006 gibim 250 beygirlik bişi ..

birde büyük haçimli bende hastalık oldu geçmiyor :roll: Toyota camry 3.5 v6 2007-2010 gibi bişi var kafamda..

kafamda 40 tilki dolanıp duruyor.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
setnogrom
Uzman Çavuş
İletişim:

04 May 2017 12:48

morgulus morgulus
Abi sen ağacın altına bir tane tente yaptır önce sonra araba al derim.
Toyota güzel araba hoş araba ama pahalısınında yapımı pahalının pahalısı oluyor.Satma işi tamamen duygusal oluncada başa bela.
Al bi tane otomatik dizel araba yenge kullansın işte.C3 ,clio ,vb türleri gibi.

xx
Engin TEMEL

birkotuadam
Er

04 May 2017 13:08

Ilan nerde oguz abi.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 May 2017 13:25

Sadece burda başka yerde şubesi neyim yoh ;)

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

birkotuadam
Er

04 May 2017 13:44

Hahahah. E abi alam senin arabayı. Benden baska delisi de yok burda 1w5ey8

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 May 2017 14:12

sabreden derviş bekliye bekliye muradına eremeden gebermiş.. :roll: morgulus burdan ve face den satarsan haberimiz ossun diyen çoktu bi aralar.. ;)

benden ümidi kesmiş başka araç almışlardır diyem düşünyom.. ??? >:( ...... :?:
:arrow: benim ipimle kuyu'ya kimseçikler inmiyoo :roll: açaba neden.. yuhh bulaşır filan diyem tırsıyolar.. ??? >:(

bita ne de Angaralı vardı ya son zaman kimdi hatırlamıyorum.. :?: utanma

şu an senden başka talibi yok gibim.. ;)

buradan birine kısmet ossun diye şimdilik sahibin den ne vs ilan vermiyçem.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 May 2017 14:32

setnogrom yazdı:morgulus morgulus
Toyota güzel araba hoş araba ama pahalısınında yapımı pahalının pahalısı oluyor.Satma işi tamamen duygusal oluncada başa bela.

xx
Engin sen bana standart normal insanların kullandığı arabalardan al pin diyon.. :roll:

iyide ayarım kaçar olmaz.. yuhh morgulus

her şey ekonomi degil benim hayatımda artıkın.. iş güç yoh tüm gün ü yımırta dartmakla geçiriyom.. öyle olunçada km yapma işi olmuyor..senede 1-2 uzun yoldada keyif+konfor + güvenlik arar oldum.. ;)

60'a merdiven dayadım..
çok büyük konuşmıyayım amma 1500 kg.altı araça binmem derim..

burda meşhur devebagırtan virajları var..her gün o dediklerin den refüjlere yapışmış görüyorum.. ;)

hafif aracın az da lastiği kabak olunça ne freni nede yolu tutuguna emin olamıyorsun..

Toyota'mı alır almaz arkadaşımın orda ön fren balatalarını verdim degişin dedim hiç de bakmadım..kullandım 1,5 yıl sonra o balatalar bitti bu sefer başka bi arkadaşım tekirdag da idi atladım hem geyik hem iş ona gittim..balatalara takılan şacların yarısı kayıp olanıca cekiçle zorlayıp yamultmuş..bazı yay telleri filan eksik..şimdi o zımbırtıları katoloğlardan filan bulup getirtecem..

fren dedigin şey hayati önem taşıyor..üstünde çan taşıyoruz..bundan sonra kulagıma küpe oldu fren balatası degişen cıragın akbaba gibim tepesindeyim.. :roll:

suzukinin de ön balata saç larına 185 kayme saymıştım servise sipariş le getirtmişdim.. ;) :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
setnogrom
Uzman Çavuş
İletişim:

04 May 2017 16:17

oguz1134 yazdı:
setnogrom yazdı:morgulus morgulus

xx
Engin sen bana standart normal insanların kullandığı arabalardan al pin diyon.. :roll:

iyide ayarım kaçar olmaz.. yuhh morgulus

her şey ekonomi degil benim hayatımda artıkın.. iş güç yoh tüm gün ü yımırta dartmakla geçiriyom.. öyle olunçada km yapma işi olmuyor..senede 1-2 uzun yoldada keyif+konfor + güvenlik arar oldum.. ;)

60'a merdiven dayadım..
çok büyük konuşmıyayım amma 1500 kg.altı araça binmem derim..

burda meşhur devebagırtan virajları var..her gün o dediklerin den refüjlere yapışmış görüyorum.. ;)

hafif aracın az da lastiği kabak olunça ne freni nede yolu tutuguna emin olamıyorsun..

Toyota'mı alır almaz arkadaşımın orda ön fren balatalarını verdim degişin dedim hiç de bakmadım..kullandım 1,5 yıl sonra o balatalar bitti bu sefer başka bi arkadaşım tekirdag da idi atladım hem geyik hem iş ona gittim..balatalara takılan şacların yarısı kayıp olanıca cekiçle zorlayıp yamultmuş..bazı yay telleri filan eksik..şimdi o zımbırtıları katoloğlardan filan bulup getirtecem..

fren dedigin şey hayati önem taşıyor..üstünde çan taşıyoruz..bundan sonra kulagıma küpe oldu fren balatası degişen cıragın akbaba gibim tepesindeyim.. :roll:

suzukinin de ön balata saç larına 185 kayme saymıştım servise sipariş le getirtmişdim.. ;) :)

O zaman ben daha birşey demem sana Saab,Volvo ,Toyata devam oralardan:)
Balata,lastik,bijon bunların şakası pek hoş olmuyor maalesef dediğin gibi.

xx
Engin TEMEL

birkotuadam
Er

04 May 2017 21:43

Efendim sizin arabayi yakınen gorebilcegim inceleyecegim pazarlikkkk yapacagim yer neresidir☺iletisim.nasil kurulur

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

05 May 2017 11:10

birkotuadam yazdı:Efendim sizin arabayi yakınen gorebilcegim inceleyecegim pazarlikkkk yapacagim yer neresidir☺iletisim.nasil kurulur
:arrow: sahibisinden kom ilan no : *322410602

bu çakma ilan nosunun önüne bitane sıfır bide beş eklersen telefon nomerom oluyor .. ;)

ararsan alo derim.. :)

İstanbul'un en uzak kıyı köşeşinde oturuyorum Büyükçekmece mimaroba..da..
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

“2. EL İLANLAR ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir