Ankara'da ki Servisler

BİLGİ VE BECERİLERİNE GÜVENİLEN DÜZGÜN ÇALIŞAN SERVİSLER

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Ankara'da ki Servisler

17 Nis 2014 10:10

ozdemirbrs yazdı:Ohhhh beeee...
Sitemizin bi servisi oldu...
Artık gezilere arabamı getirmiyecem servisle gidecem.. morgulus morgulus
hehehehehe... :P :P
e

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

17 Nis 2014 10:26

batur yazdı:

Batur aramıza hoş geldin tanışma bölümünde bi başlık açıp kendinizi detaylı tanıtırsanız memnun oluruz
zira bazı takıuldıgımız konularda destak alabiliriz sizden... ;)
Hüseyin bey merhaba ,
bir telefon kadar yakınız ,
KANGURUM OTOMOTİV
SUZUKİ ANKARA YETKİLİ SERVİSİ
0312 278 26 10
Abi bi telefon kadar yakınızda Bursa uzak bee...

ama baba tarafından angaralıyım, polatlının bebelerindenim.. morgulus
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
yıldırım
Er

26 Nis 2014 11:28

Site ve yorumlardan hareketle Aksarydan Ankaraya uzun bir yolculuk ve direkt KANGURU yetkili servisi buldum Batur beyle tanışma fırsatı buldum gerçekten iyi niyetli insanlar hele bir Ferhat usta varki maşallah ateş gibi araç şu anda 2 gündür orada 98 grand vitara haftaya çıkacak kısmetse daha detaylı paylaşımlarda bulunurum...
yildirrim

rebellion
Er

15 May 2014 18:11

iç aksamlar için parça almak istesek nereleri tavsiye edersiniz ????
Emrah BALLIKTAŞ
93 vitara 3k
ANKARA

slay06
Er
İletişim:

10 Tem 2014 16:46

İmaj oto servisi var özel servis Japon araçlara bakıyorlar genelde. Ankara/Şaşmaz da. Ustalar iyi ancak fiyat konusunda kafaya göre adamına göre muamale görebilirsiniz dikkat edin derim. SGP (orjinal suzuki) kutusu içerisine Çin malı benzin filtresi koyup yanınızda açabilirler :) Ben 3 defa gittim son gittiğimdeki işçilik ücretindeki şişirmeden dolayı daha gideceğimi sanmıyorum. Ustalar iyi ama işte. :idea:
2004 Grand Vitara AT 5k

Kullanıcı avatarı
[email protected]
Er
İletişim:

19 Oca 2015 10:33

hafta sonu yeni aldığım 2004 grand vitara 1,6 otomatik 3 kapı aracımı imaj japon oto şaşmaz'a götürdüm. tuncay usta ilgilendi sağolsun. 128000 km de ve öncesini bilmediğim için, ustaya gerekli herşeyi değiştirelim dedik. triger seti, şanzuman yağ, fren kontrol, (arka kampana tozunu aldı, ön diskler iyi dedi), yağ, yağ filtresi, hava- polen filtresi, sağ cam takılma sorunu tamiri, sağ ön aks körüğü değişim, antifiriz, (araçta hic antifiriz yokmuş, normal su koymuş önceki) değişimi ve işçilik 1200 tl tuttu. rayicini bilmediğim için ve aklım rahat ettiği için gönül rahatlığı ile verdim. umarım normal fiyattır. ankarada özel servis olarak iyi bir servis gibi duruyor
murat oktay
Suzuki Grand Vitara 2.0 at 2006
Duzce. 1979 model.
Nereye değil,Kiminle gittiğin önemlidir

Kullanıcı avatarı
[email protected]
Er
İletişim:

19 Oca 2015 10:49

4 iridium buji (tane 60 tl imiş) ve subap ayarıda yapıldı, unutmuşum, eklemiş olayım
murat oktay
Suzuki Grand Vitara 2.0 at 2006
Duzce. 1979 model.
Nereye değil,Kiminle gittiğin önemlidir

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

19 Oca 2015 11:46

[email protected] yazdı:hafta sonu yeni aldığım 2004 grand vitara 1,6 otomatik 3 kapı aracımı imaj japon oto şaşmaz'a götürdüm. tuncay usta ilgilendi sağolsun. 128000 km de ve öncesini bilmediğim için, ustaya gerekli herşeyi değiştirelim dedik. triger seti, şanzuman yağ, fren kontrol, (arka kampana tozunu aldı, ön diskler iyi dedi), yağ, yağ filtresi, hava- polen filtresi, sağ cam takılma sorunu tamiri, sağ ön aks körüğü değişim, antifiriz, (araçta hic antifiriz yokmuş, normal su koymuş önceki) değişimi ve işçilik 1200 tl tuttu. rayicini bilmediğim için ve aklım rahat ettiği için gönül rahatlığı ile verdim. umarım normal fiyattır. ankarada özel servis olarak iyi bir servis gibi duruyor
Fiyat yapılanlara göre kendi yaptıklarıma kıyaslayarak tam kıvamında hayırlı olsun bakım candır ;)
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
lione3xt
Onbaşı
İletişim:

21 Nis 2015 13:10

Merhaba Ankarada suzuki yedek parçası satan dükkan varmı bildiğiniz aracım 2005 gv 1.6 3k.

Aracı aldığımda 82 bindeydi 90 bin bakımında neler yapılıyor acaba bilgi verebilirmisiniz ne değişir ne değişmez ayrıca şanzuman ve defransiyel yağları değişirmi saygılar.
[youtube] https://www.youtube.com/c/G%C3%B6khanTurgut4x4
98 2.5 V6 Otomatik Grand Vitara
04 2.0 3K Otomatik Grand Vitara
96 Ln106 2.8 Toyota Hilux
04 16 3K Otomatik GRAND VİTARA
05 16 3K Otomatik GRAND VİTARA
12 16 Citröen Picasso
15 Kia Sportage
11 Ford Fiesta
09 Chavrolet Lacetti
01 Hyundai Accent
01 SUZUKİ GSX-R600
98 ETZ Mz 301 Fun
93 ETZ Mz 251
Mobilet

Kullanıcı avatarı
lione3xt
Onbaşı
İletişim:

21 Nis 2015 16:34

batur yazdı:

Batur aramıza hoş geldin tanışma bölümünde bi başlık açıp kendinizi detaylı tanıtırsanız memnun oluruz
zira bazı takıuldıgımız konularda destak alabiliriz sizden... ;)
Hüseyin bey merhaba ,
bir telefon kadar yakınız ,
KANGURUM OTOMOTİV
SUZUKİ ANKARA YETKİLİ SERVİSİ
0312 278 26 10

Batur bey merhaba Ankaradan saygılar.

2005 model 1.6 3k otomatik LPG li Grand Vitara sahibiyim aracı alalı 1 ay oldu aldığımda 82 bindeydi kilometresi araca henüz anahtar değmiş değil tabi yağı suyu kontrol ediyorum fakat 90 bin bakımında neler yapılıyor bu araçlara pek fazla bilgim de yok doğrusu.

Aracın bakım veya değişen parçaları hakkında geçmişe yönelik bilgi sahibi değilim. Bu yüzden 90 bin bakımında neleri değştirmeli neleri kontrol yaptırmalı ne ayarları yapılmalı.

Merak ettiklerimi madde halinde yazıyor zamanı geldiğinde çayınızı içmeye geliyorum.

Örneğin peryodik bakımın haricinde 90 bin bakımda; motor yağı ve filtrelerin dışında

1-aracın kayışları değişmelimi?
2-defransiyel yağları değişmelimi kontrol mu edilmeli?
3-şanzuman yağı değişmelimi kontrol mu edilmeli?
4-bu araçta tiriger kayışımı var yoksa zencirmi ( kulaktan duyma zencir olduğunu düşünüyorum) hangisi var ise bu bakımda değişir mi yoksa kaç km de değişmeli triger.
5-firen direksiyon hidroliği değişmeli mi?
6-sübab olsun yada başka bir ayar yapılmalımı ismini bilmediğim?
7-Anlamadığım klima yada fanı açtığımda kayış sesi geliyo bu bazen direksiyonu çevirdiğim de de oluyor sonra kesiliyor bunun sorunu nedir

Başka bilmediğim yada sormam gereken varmı:))

Şimdiden teşekür ediyorum siz üstadların bilgi ve tecrübelerine güveniyorum saygılarımla.
12 16 Citröen Picasso
15 Kia Sportage
11 Ford Fiesta
09 Chavrolet Lacetti
01 Hyundai Accent
01 SUZUKİ GSX-R600
98 ETZ Mz 301 Fun
93 ETZ Mz 251
Mobilet

yusufilkay08
Onbaşı
İletişim:

12 Tem 2015 02:16

İmaj oto Tuncay ustadan şaşma.. 8-)
İMAJ JAPON GRUP FULL SERVİS
TELEFON :0312-278-44-56
ADRES: OTO SAN. SİT. 1. CAD. 2571.
SOK. NO:41 ŞAŞMAZ /ANKARA
2004 Grand vitara 2.0
Selam ve sevgi ile..
Yusuf İlkay

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

15 Şub 2016 08:40

Arkadaşlar merhabalar uzunca bir süredir konuya yazan olmamış. Ankara Suzuki de son durum nedir? Kime güvenelim hangi ustaya hangi yetkili servise gidelim, vs?

Yaptırmak istediğim işlemler var kısaca özetliyeyim;

1. Araca kupa yükseltme yaıplmış daha öncekis ahibi tarafından, bu işlemi genel bi kontrol ettirmek istiyorum kime güvenebiliriz?
2. Ufak tefek ayar vs işleri var Suzuki den iyi anlayan dürüst adamakıllı bir mekanik/elektrk ustası?
3. Eski sahiplerinden de çıkmadı yedek anahtar. Anahtar/Kilit/Kontak setini full komple değiştirtmek istiyorum. İki adet orjinal kontak anahtarı, kontak ve kapı/bagaj/stepne kilit setini full halde nereden nasıl temin ederiz? Bunun değişimini işçiliğini kim yapar kime güvenebiliriz?

Ben teknisyenim elim takım tutar, eğer ankara da eski çamlar bardak oldu derseniz yedek parçayı internetten sipariş edip ben kendim uğraşıcam insan güvenemiyor valla piyasaya. Eski kurtlardan bu konuda yardım bekliyorum. Hatta şu bile olabilir; kardeşim ben -atıyorum- istanbuldayım, izmirdeyim antalyadayım vs, - ankarayı bilmem ama bizim burada efsane bi ustamız var, derseniz atlar oraya gelir oradaki ustaya emanet ederim. Sonuçta ustalık işler zırt pırt çıkan işler değil, yaptırmışken en iyisine en güvenilirine yaptırmak lazım. SOn çare olarak şehirdıı çözümlere de bakabilirim.

Bilgilendiren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Şayet ankarada çok fazla güvenilir iyi yer yoksa da biz ankaralılar olarak elinden iş gelen birkaç kişi toplanalım, araştıralım öğrenelim ufaktan kendi araçlarımızı toparlar hale gelelim, sonrasında bir yer kiralar kendi söküğümüzü kendimiz dikeriz buna da varım.
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"
2004 Grand Vitara 1.6 A/T

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

15 Şub 2016 11:41

FRATH yazdı:Arkadaşlar merhabalar uzunca bir süredir konuya yazan olmamış. Ankara Suzuki de son durum nedir? Kime güvenelim hangi ustaya hangi yetkili servise gidelim, vs?

1. Araca kupa yükseltme yaıplmış daha öncekis ahibi tarafından, bu işlemi genel bi kontrol ettirmek istiyorum kime güvenebiliriz?
2. Ufak tefek ayar vs işleri var Suzuki den iyi anlayan dürüst adamakıllı bir mekanik/elektrk ustası?
3. Eski sahiplerinden de çıkmadı yedek anahtar. Anahtar/Kilit/Kontak setini full komple değiştirtmek istiyorum. İki adet orjinal kontak anahtarı, kontak ve kapı/bagaj/stepne kilit setini full halde nereden nasıl temin ederiz? Bunun değişimini işçiliğini kim yapar kime güvenebiliriz?

Ben teknisyenim elim takım tutar, eğer ankara da eski çamlar bardak oldu derseniz yedek parçayı internetten sipariş edip ben kendim uğraşıcam insan güvenemiyor valla piyasaya. Eski kurtlardan bu konuda yardım bekliyorum. Hatta şu bile olabilir; kardeşim ben -atıyorum- istanbuldayım, izmirdeyim antalyadayım vs, - ankarayı bilmem ama bizim burada efsane bi ustamız var, derseniz atlar oraya gelir oradaki ustaya emanet ederim. Sonuçta ustalık işler zırt pırt çıkan işler değil, yaptırmışken en iyisine en güvenilirine yaptırmak lazım. SOn çare olarak şehirdıı çözümlere de bakabilirim.

Şayet ankarada çok fazla güvenilir iyi yer yoksa da biz ankaralılar olarak elinden iş gelen birkaç kişi toplanalım, araştıralım öğrenelim ufaktan kendi araçlarımızı toparlar hale gelelim, sonrasında bir yer kiralar kendi söküğümüzü kendimiz dikeriz buna da varım.
Fırat, en uygun fiyatla yedek parçayı Japonya'dan sipariş edebilirsin.

megazip.net ;)

Ne ararsan parça kodlarına göre kolayca bulabilirsin. Sitede bir çok kişi denedi, memnun kaldı bu siteden. Tavsiye ederim.
Barış Balta / 38
2005 Grand Vitara 1.6 AT 3K / Gently tuned.
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

15 Şub 2016 17:20

Abi cok sagol :D japonun parcasinin da japondan gelmesi makbul zaten. Inceleyim siteyi tesekkurler tekrar. Imaj oto yu ve tuncay usta yi oneriyorlar sanirim oraya gidecegim bi ara.
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"

yusufilkay08
Onbaşı
İletişim:

10 Mar 2016 14:36

FRATH yazdı:Arkadaşlar merhabalar uzunca bir süredir konuya yazan olmamış. Ankara Suzuki de son durum nedir? Kime güvenelim hangi ustaya hangi yetkili servise gidelim, vs?

Hocam kontak anahtar işi suzukilerde biraz sıkıntılı.Ankarada immobilisere göre kodlatmak istedik,tek anahtar için 400 tl civarı bişey istediler.Komple immo ile değiştirirsen set fiyatı çıkması 2500 tl civarı.Aracının modelini bilmiyorum ama 2005 var bizde,bunlarda immoyu iptal etme şansın olmuyor.yalnız anahtarın içinde bulunan pirinç tanesi kadar boyutu olan ve anahtarın immo tarafından tanınmasını sağlayan çip çıkarılıp kontağın yani immonun bobininin arasına koyulunca immo kilitten geçen herhangibir anahtarı tanıyor ve araç çalışıyor. :idea:

2004 Grand vitara 2.0
Selam ve sevgi ile..
Yusuf İlkay

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

14 Haz 2016 14:40

sağolun cevaplar için teşekkür ederim herkese. yurtdışı görevdeydim bayağı bir süredir girme fırsatım olmamıştı.
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"

toprakbaris
Er

26 Kas 2016 23:21

Herkese merhaba,
92 model Suzuki Vitara JLX 3 kapı aracımın otomatik şanzumanında arıza var. Kalkışlarda vuruntu yapıyor ve vitese geçmekte epey zorlanıyor. Ankara'da şanzumanı söküp yağını ve filtresini değiştirmenin yanı sıra selenoid ve benzeri parça değişimleri gerekiyorsa bunları iyi yapabilecek güvenilir ve tamire üşenmeyen bir otomatik şanzuman ustası önerebilir misiniz? Sorduğum bir yer şanzumanı komple çıkmasıyla değiştirmeyi önermişti ancak bu hem çok pahalı bir işlem hem de çıkmaya ne kadar güvenebilirim ki? En iyisi mevcut şanzumanın tamir edilmesi diye düşündüm. Usta önerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

29 Kas 2016 13:16

Zuzuki angara başganı Emre Süyün vaa, o size yardım eder konu hakkında uzmandır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

01 Ara 2016 19:27

Selam herkese,

Bugün aracımı 10.000 bakıma götürdüm;

Yapılan işlemler;

1. hava filtresi değişti
2. yağ filtresi değişti
3. polen filtresi değişti
4. ön sağ aks körükleri yırtılmış, sıfırı ile değişti
5. motor yağı değişti, mobil1 10-60 motor yağı konuldu
6. 4 adet buji değişti (IFR NGK)
7. Sol ön haricinde bütün aks bilyaları (sol arka, sağ arka, sağ ön) değişti
8. şanzıman yağları kontrol edildi, değişmesine gerek yokmuş. bi işlem yapılmadı.

hepsinde sıfır parça kullanıldı.

Sizce kaça patlamıştır bu işler?

eğer mantıklı bir fiyat ödemişsem güzel bir usta bulmuş olabilirim, forumdaki bir arkadaşın sayesinde :)

(Usta işinin ehli görünüyordu, iş ahlakını ve çalışma şeklini beğendim, mekan da güzel bi yer,içime sindi gibi, ancak ilk defa aracımı bakıma götürdüğüm için hiç bir bilgim yok bu yüzden sizin tahminlerinizi de duymak istiyorum...)
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"

yağız kaya
Er
İletişim:

23 Nis 2017 18:10

FRATH yazdı:Selam herkese,

Bugün aracımı 10.000 bakıma götürdüm;

Yapılan işlemler;

1. hava filtresi değişti
2. yağ filtresi değişti
3. polen filtresi değişti
4. ön sağ aks körükleri yırtılmış, sıfırı ile değişti
5. motor yağı değişti, mobil1 10-60 motor yağı konuldu
6. 4 adet buji değişti (IFR NGK)
7. Sol ön haricinde bütün aks bilyaları (sol arka, sağ arka, sağ ön) değişti
8. şanzıman yağları kontrol edildi, değişmesine gerek yokmuş. bi işlem yapılmadı.

hepsinde sıfır parça kullanıldı.

Sizce kaça patlamıştır bu işler?

eğer mantıklı bir fiyat ödemişsem güzel bir usta bulmuş olabilirim, forumdaki bir arkadaşın sayesinde :)

(Usta işinin ehli görünüyordu, iş ahlakını ve çalışma şeklini beğendim, mekan da güzel bi yer,içime sindi gibi, ancak ilk defa aracımı bakıma götürdüğüm için hiç bir bilgim yok bu yüzden sizin tahminlerinizi de duymak istiyorum...)
parçalar orjinal ve buji de iridyumsa tahminimce 1000 lira gibi bir rakam tutmuştur diye tahmin ediyorum.. kime yaptırdınız? ben de işinin ehli bir usta arayışındayım bu ara.

faruk58
Er

05 Haz 2017 14:57

Herkese merhabalar kayseride ikamet ediyorum aracım 2.0 grand vitara 2005 model 113 binde genel bi bakım yaptırmak istiyorum motor (triger kontrol, subap ayarı....) alt takım ( bazı sesler geliyor) temiz bi işçilik ve makul fiyatlı bi servis bulamadım kayseri de ankaraya getirmeyi düşünüyorum aracı bütün bakımlarını yaptıracağım güvenilir bi servis tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
lione3xt
Onbaşı
İletişim:

19 Haz 2017 16:05

Merhaba.

Yetkili servis ise bilemem fakat İmaj Oto bu konuda özel servis olarak iyi bir servis.
Fiyat konusunda da fazla üzülmeyeceğini düşünüyorum. :roll:
12 16 Citröen Picasso
15 Kia Sportage
11 Ford Fiesta
09 Chavrolet Lacetti
01 Hyundai Accent
01 SUZUKİ GSX-R600
98 ETZ Mz 301 Fun
93 ETZ Mz 251
Mobilet

yksahin84
Er

01 Kas 2017 02:39

msmt yazdı:Ankara'da iki adet yetkili servis var.

Neziroğlu:
3 yıllık bir servis. Yeni olmasından dolayı ortamları oldukça modern.
0 312 220 30 50
Adres : Eskişehir Yolu Petrol Ofisi İçi No:108/B Söğütgözü
Söğütgözü / Ankara

Kanguru:
2 şubesi var. Biri Bahçelievler'de 2. caddede üzerinde. Diğeri Şaşmaz Oto Sanayi içinde. Bahçeli evlerde Sabahattin Usta var. Firmanın kuruluşundan beri orda.
0 312 278 26 10
Adres : Şaşmaz Sanayi Sitesi Ergazi ANKARA
Ergazi /

Bu iki serviste standart işler yapıyor. Tüm parçaları bulmanız getirtmeniz mümkün. Nede olsa yetkili servis.
2 defa kanguruya gittim parça bulamadık 1. parça 2004 grandvitara tek kapı ön difransiyel kovanı 1 ay sonra geleceğini ve 2750 tl fiyat verdiler... 250 tl ye aldım ...
2. sefer ise jimny için cam açma düğmelerini sormak için gittim ellerinde olmadığını getirebileceklerini söylediler 400 küsür tl fiyat vermişlerdi ostimde bir japoncudan 85 tl ye aldım ....

yksahin84
Er

01 Kas 2017 02:41

ivedik organize sanai de GARANTİ SUZUKİ Ümit usta var Knguru servisinde uzun zaman çalışmış... Mehmet becce ile bi kaç sefer yarışlara suzuki araç hazırlamış biri tavsiye ederim....

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

Re: ANKARA'DAKİ SERVİSLER

28 Şub 2018 13:01

mirali yazdı:İMAJ JAPON GRUP FULL SERVİS
TELEFON :0312-278-44-56
ADRES: OTO SAN. SİT. 1. CAD. 2571.
SOK. NO:41 ŞAŞMAZ /ANKARA

Suzuki yetkili servisin beyinleri artık burada kendi dükkanlarındalar..
ustaları yetkili servisden tanıyorum tecrubeleri,işcilikleri ve esnaflkları on numara..
geçen hafta pazartesi (bence enkaz olan) aracımı bıraktım 2 gün sonra çiçek gibi teslim ettiler. Sanırım sonunda ustamızı bulduk. Şu an gayet memnunum tavsiye ediyorum.
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"

“TAVSİYE EDİLEN SERVİSLER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir