Laptop ile Uydu Görüntüsünde Navigasyon

GPSLER HAKKINDA TÜM BİLGİLER

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
BarZef
Er
İletişim:

Laptop ile Uydu Görüntüsünde Navigasyon

13 Tem 2012 13:37

Laptop + usb gps + Sasplanet programı

laptop'ınıza bir usb gps modülü bağlayarak uygu görüntüleri üzerinden navigasyon:

usb gps modülü örnek:
http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... i-59869315" onclick="window.open(this.href);return false;

Sasplanet programı , en son kararlı ve beta sürümleri:
https://rapidshare.com/files/1227289455/Beta" onclick="window.open(this.href);return false; 120704.7z
https://rapidshare.com/files/2297117548/son" onclick="window.open(this.href);return false; kararlı 110418.zip

laptopu sahada şarj edebilmek için:---> denedim --> laptop'u çalıştırıyor ancak şarj etmiyor yani pilinizin tam bitmesine izin vermeyin.
http://www.hepsiburada.com/liste/akasa- ... yId=106858" onclick="window.open(this.href);return false;

usb gps'i laptop'a takıp sürücüsünü yüklüyoruz.
burada önemli olan usb gps'in hani "COM port" a bağlandığını bilin.
win 7'de
"başlangıç" --> "aygıtlar ve yazıcılar" --> burada en altta hangi "com"a bağlandığı görülüyor.

SASplanet prog yükleyin
SASplanet'ta
Settings --> options --> gps -> sol tarafta serial port yazan yere usb gps hangi COM porttaysa onu girin.
gps --> "connect to gps receiver" seçitiğinizde aktif olacak.

dikkat, ev gibi kapalı oramlarda gps çalışmıyor ( ben yeni öğreindim de :) ), balkonda, dışarıda vb deneyin.

SASplanet'ta kabaca 2 iş yapılabilir.
1- laptop'ınızda navigasyon
2- internete bağlı olduğunuz bir yerde haritaları "cache" klasörüne alıp oradan da navigasyon cihazınıza aktarırsanız yine doğa gezisi sırasında google haritası üzerinden gerçek zamanlı navigasyon sağlar.

SASplanet'ta hangi haritaları hangi büyütme oranında gezerseniz onları "cache" klasörüne atıyor geziye çıkınca bu haritalar üzerinden gerçek zamanlı navigasyon yapıyor.

haritaları "cache" klasörüne atmanın 2 yolu var:
1- google maps kullnır gibi, farklı büyütmelerde harita üzerinde gezinti yapın.
2. http://www.youtube.com/watch?v=q_MIYgVpVUw" onclick="window.open(this.href);return false;

her bölgeyi isimlendiriip cache klasörünün içini kopyalayıp silerseniz çok karışıklık olmaz.

yazdıklarımın yanlışlarını , ek yöntemleri tartışırsak sevinirim çünkü ben de pek deneyimli değilim bu konuda.

herkese kolay gele....
En son BarZef tarafından 27 Ağu 2012 16:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Barış Çağlar
2005 Grand Vitara 2.0 AT 5K
33 yaş
Isparta
0 Rh (-)

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Laptop ile Uydu Görüntüsünde Navigasyon

24 Tem 2012 13:20

Berış bende Samgung Galaxy Tab var, Simkart/Telefon/Data/GPS/3G ot bk hepsi içinde. Gideceğim yerleri gezip cache alıyorum. sonrada arazide açıp GPS aktif ediyorum. Alet 7" öncama sabitliyorum, hem harita hem gps hem müzik hepsi aynı anda ve kopmakt bir şekilde çözüyorum.
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

24 Tem 2012 14:32

Ulen Takoz dediğin şeye 1500 kere baktın yuhh :!: o olmasaydı dağda bulacağımız..... şey belliydi syt şuursuz istavrit, gereksiz endoplazmik retikulum reseptörü seni morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

24 Tem 2012 14:48

Sen git Suzuki Cafede yaz, bilgin olmayan sistemlerde sulandırma hadi canım benim hadi morgulus GPS'i bulsan bomba diye karakola götüreceksin...konuşturma beni, Homoeraktus :arrow: Homosophiens geçişinde takılıp kalmışsın, kuyrugun düşmesi sende gerçekleşmemiş bünyede abnormal breinless homoeraktus semptomları gelişmiş. morgulus morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

24 Tem 2012 17:43

Hayy kafan düşşün o GPS senin morgulus morgulus , Seni görünce GPS uyduları bile kaçıyor, gribal enfeksiyon seni morgulus morgulus semptomlardan anladığım kadarıyla, lüpüs grandüs animal'üs virüsü kapmışsın.
Site Admin

Kullanıcı avatarı
BarZef
Er
İletişim:

24 Tem 2012 23:26

Offroadpassion yazdı:Berış bende Samgung Galaxy Tab var, Simkart/Telefon/Data/GPS/3G ot bk hepsi içinde. Gideceğim yerleri gezip cache alıyorum. sonrada arazide açıp GPS aktif ediyorum. Alet 7" öncama sabitliyorum, hem harita hem gps hem müzik hepsi aynı anda ve kopmakt bir şekilde çözüyorum.

netten baktım çok güzel bir cihaza benziyor.

ancak 1000 tl civarında fiyatı var sanırım (alt modeline göre), beni aşıyor.
bahsettiğim çin malı nav cihazları 200-250tl gibi,

bu fiyatlarda alabileceğimiz tom tom vb gibi nav'larda uydu üzerinden nav yok bildiim kadarıyla.

şu çin malı olanlardan ilk fırsatta siperiş vericem ( kullanıcı yorumları olduklça iyi idi), mutlaka buraya da izlenimlerimi yazarım o zaman, beraber değerlendirirz.
Barış Çağlar
33 yaş
Isparta
0 Rh (-)

Kullanıcı avatarı
BarZef
Er
İletişim:

27 Ağu 2012 16:03

GÜNCELLEME.....

başlıkta bahsettiğim sistemi bir süredir kullanıyorum,

başta çok hantal gibi gelse de şimdi alıştık hanım laptop'u almıyormuyuz demeye başladı.

önemli noktalar
*** usb gps'i takmadan önce laptop'ta windowsun tam olarak açıldığına emin olun ondan sonra usb gps'i takın ( kapalı iken takıp sonra açarsnız olmuyor...)
*** "devices printers" bölümünde hangi com'a taktığımızı doğru olarak not ettik.
*** usb gps'in yanında gelen GPSviewer prog açıp uygun portu seçip "scan" deyince hersey yolundaysa birkaç sn sonra "found" dedi. ( bu adımı emin olmak için yapıyorum)
*** sasplanet açıp gps sekmesinde options'da doğru com'un seçili olduğunu emin olduk
*** "connect to gps server" düğmesine bastık ve beliyoruz konum bulması biraz vakit alabiliyor ( 3-5 dk gibi ), bulduktan sonra bazen biraz hatayla gösteriyor ama sonra düzelip tam konum gösteriyor.

ayrıca yanınızda turkcell vınn gibi bir usb modeminiz varsa onu da takıp telefonun çektiği yerlerede programın harita indirmesini de sağlarsınız bunu yapmak için
hangi kaynağı kullanacağını gösteren bir düüme var " interbet + cache" seçili olacak.

http://dx.com/p/7-0-tft-touch-screen-lc ... 390?item=1" onclick="window.open(this.href);return false;

bu cihazın da siparişini verdim gelirse onunla devam edeceğim ayrıntıları yazıcam....
Barış Çağlar
33 yaş
Isparta
0 Rh (-)

“GPS SİSTEMLERİ ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir