Yüksek Viteste Düşük Devirde Sabit Hızla Sürüş

DRIVE TECHNICS AND REVIEWS

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

Re: Yüksek Viteste Düşük Devirde Sabit Hızla Sürüş

13 Haz 2013 11:33

Hocam sağol

aldıgımız köpegin bakımlarını arızalarını
sana yaptıracaz o zaman
hele bi alalım arıza yaparsa danışırız sana
tşk ler,
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

13 Haz 2013 11:35

Resim

egr valfinin içeri yolladığı gaz miktarını bu şekil bi aparat ile azaltırmıyım :?: diye deneme yaptım yaklaşık 2 ay üstünde kaldı .. :!: hiç sakin kullanmadım.. ;) morgulus genede durumu bu.. :idea:

içeri tam iptalde hiç eksoz gazı gitmesze uyanıyor arıza ışığı yakıyor.. :idea: bununla az bi gaz yollayıp yalandan kandırırmıyım dedim .. :?: yemedi .. :!: cok fazla sensörü neyim var illa bi yerden ölçüyo hatalı diye ışığı yakıyor..

halamın yumurtası olsa amcam olçaktı..hesabı bi hesapla yaptığım icadı değerlendirirsem ..içeri az kurum yolluyor,,o konuda başarılı..eksoz gazının debisini , basıncını , motor içine egr ile yollamadığından gaz debisi telef olmuyor tamamını turbo pervanesi kullanıyor idi..turboyu verimli kullanıyordum ..ve cok başarılı diyebilirim.. ;) uzun lafın kısası ayağını gaz basınca hemen tepki veren ve yürüyen bir motorum vardı.. bu şekilde iken aracı Hakan'da kullanmıştı güzel yürüyo ve uzuyo demişti..:!: ;) + beğenmişti.. :!:
tek kusuru arıza ışığı idi.. :!:
ışığı nerde ne zaman yakıyordu.. :?: tapa gaz yüklenip giderken problem yok ..ama aşırı gazdan direk rölantiye indiği ilk anda lambayı çakıyordu.. :idea:
şimdi ne yaptım ..o arıza ışığı beni iyice ayar etti p0400 ,p0402 arızaları beni pisikoloçik olarak bitirdi pes dedim rhw kazandı.. :(
bu zımbırtıya delik büyütme işlemi uyguladım..arıza ışığı tarih oldu artıkın sarı lambası yanmayan bir aracım var.. :!: nispeten mutluyum da denilebilir.. :roll:
motorun huyu suyu karakteri değişti..pek işime gelmiyor.. :!: şimdi tapa gaz basıyorum.. :!: kaputtan sanki bi ses sahip dur bi düşüneyim gitsemmi gitmesemmi diyoooo morgulus
şimdi ne oluyor.. :!: gazladığımda egr açıp önce kapağın,manifoltun içini eksoz gazınla dolduruyor..gaz her yeri doldurunca gidecek yer olmayınca..arta kalanı turboyu gıdıklamaya başlıyor.. :?: turbonunda tam doldurup şişirmesiyle alet yürüyor.. :idea:
ilk 2 saniye durup egr yi bekliyorum.. :idea: sonrası turbonun keyfide bi okadar tutuyor.. :idea: tapa gaz yüklenince yürümesi 4<>5 saniye sürüyor..tam bi agır abi.. morgulus

egr valfinin lakabı :arrow: motor katilir.. :idea:

bi dünya para harcadıktan sonra motoru kurumdan ve ısıdan koruyayım dedim...olmadı pes ettim.. :idea:

cıkmacılar tırcılarla dışardan çıkma kapak getiriyorlar..pejo ekspert ve 806 model olanlarla kapaklar aynı enjektörler uymuyor.. ;) o kapaklarıda gördüm 2 tanesini hiç ellemeden direk rektefeyiçi yollamışlardı onda ayna gibi yıkıyan bi makine var..

Avrupa da mozot temiz bizde dandik olayı yok kesin..derim..avrupada da dandik..hepsi kurumlanıyor.. :idea:

bi o...pu ata sözü var :arrow: tecavüz kaçınılmazsa zevk almanın yollarına bakıçaksın.. morgulus

bu egr ye neler yapmıştım ecu dan yazılımla bile kapatamadım..

rhw motor fan açma derecesi 94..buda cok sıçak çalışmayı seviyor anlamında.. :idea: tam bilemesemde kurumlanmayı soğuk iken yapıyor diye tahmin ediyorum .. :?: genele vuruncada %90 sıcak olan kapak neden se kurumdan ful dolu oluyor..orayı çözemedim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
cavitpekdemir
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

13 Haz 2013 13:40

USTACIĞIM SEN KANGAL AL AMA YAKITI BİRAZ FAZLA OLUR FAKAT PARASI AZ OLUR O TÜRK KÖPEĞİ OLDUĞU İÇİN KURU EKMEK BİLE YER AMA DİĞERLERİ RESMEN SOSYETE NEDE OLSA AVRUPALI KÖFTE HOR PİŞMİŞ ET İSTER MARKETTEN MAMA İSTER YALNIZ BIRAKIRSIN KÜSER 1 HAFTA SANA YÜZ VERMEZ MESELE YAKIT MESELESİ MESELA ANADINMI
Duymak istemediğini başkasına söyleme
10-09-1955-SAKARYADA DOĞDU
30-12-2002-EMEKLİ OLDU
ŞİMDİ O SUZİKİCİ
2005-1600-GRANT VİTARA

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

13 Haz 2013 13:43

abicğim biz türk milletiyiz..
ferrariye gaz takan milletiz. yuhh yuhh
önce alırız sonra kıvırma yöntemlerini ararız :) :)
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

13 Haz 2013 14:04

oguz1134 yazdı:Resim

egr valfinin içeri yolladığı gaz miktarını bu şekil bi aparat ile azaltırmıyım :?: diye deneme yaptım yaklaşık 2 ay üstünde kaldı .. :!: hiç sakin kullanmadım.. ;) morgulus genede durumu bu.. :idea:

içeri tam iptalde hiç eksoz gazı gitmesze uyanıyor arıza ışığı yakıyor.. :idea: bununla az bi gaz yollayıp yalandan kandırırmıyım dedim .. :?: yemedi .. :!: cok fazla sensörü neyim var illa bi yerden ölçüyo hatalı diye ışığı yakıyor..

halamın yumurtası olsa amcam olçaktı..hesabı bi hesapla yaptığım icadı değerlendirirsem ..içeri az kurum yolluyor,,o konuda başarılı..eksoz gazının debisini , basıncını , motor içine egr ile yollamadığından gaz debisi telef olmuyor tamamını turbo pervanesi kullanıyor idi..turboyu verimli kullanıyordum ..ve cok başarılı diyebilirim.. ;) uzun lafın kısası ayağını gaz basınca hemen tepki veren ve yürüyen bir motorum vardı.. bu şekilde iken aracı Hakan'da kullanmıştı güzel yürüyo ve uzuyo demişti..:!: ;) + beğenmişti.. :!:
tek kusuru arıza ışığı idi.. :!:
ışığı nerde ne zaman yakıyordu.. :?: tapa gaz yüklenip giderken problem yok ..ama aşırı gazdan direk rölantiye indiği ilk anda lambayı çakıyordu.. :idea:
şimdi ne yaptım ..o arıza ışığı beni iyice ayar etti p0400 ,p0402 arızaları beni pisikoloçik olarak bitirdi pes dedim rhw kazandı.. :(
bu zımbırtıya delik büyütme işlemi uyguladım..arıza ışığı tarih oldu artıkın sarı lambası yanmayan bir aracım var.. :!: nispeten mutluyum da denilebilir.. :roll:
motorun huyu suyu karakteri değişti..pek işime gelmiyor.. :!: şimdi tapa gaz basıyorum.. :!: kaputtan sanki bi ses sahip dur bi düşüneyim gitsemmi gitmesemmi diyoooo morgulus
şimdi ne oluyor.. :!: gazladığımda egr açıp önce kapağın,manifoltun içini eksoz gazınla dolduruyor..gaz her yeri doldurunca gidecek yer olmayınca..arta kalanı turboyu gıdıklamaya başlıyor.. :?: turbonunda tam doldurup şişirmesiyle alet yürüyor.. :idea:
ilk 2 saniye durup egr yi bekliyorum.. :idea: sonrası turbonun keyfide bi okadar tutuyor.. :idea: tapa gaz yüklenince yürümesi 4<>5 saniye sürüyor..tam bi agır abi.. morgulus

egr valfinin lakabı :arrow: motor katilir.. :idea:

bi dünya para harcadıktan sonra motoru kurumdan ve ısıdan koruyayım dedim...olmadı pes ettim.. :idea:

cıkmacılar tırcılarla dışardan çıkma kapak getiriyorlar..pejo ekspert ve 806 model olanlarla kapaklar aynı enjektörler uymuyor.. ;) o kapaklarıda gördüm 2 tanesini hiç ellemeden direk rektefeyiçi yollamışlardı onda ayna gibi yıkıyan bi makine var..

Avrupa da mozot temiz bizde dandik olayı yok kesin..derim..avrupada da dandik..hepsi kurumlanıyor.. :idea:

bi o...pu ata sözü var :arrow: tecavüz kaçınılmazsa zevk almanın yollarına bakıçaksın.. morgulus

bu egr ye neler yapmıştım ecu dan yazılımla bile kapatamadım..

rhw motor fan açma derecesi 94..buda cok sıçak çalışmayı seviyor anlamında.. :idea: tam bilemesemde kurumlanmayı soğuk iken yapıyor diye tahmin ediyorum .. :?: genele vuruncada %90 sıcak olan kapak neden se kurumdan ful dolu oluyor..orayı çözemedim.. :)
Oğuz Abi ben benzinli araba fazla yakacak korkusuyla sakin sürmeye o kadar alışmışım ki, bunun torku bana F1 arabası gibi geliyor. morgulus morgulus
Bir de sana bahsettiğim ışık yakmayan ama Garmın'le silinemiyor uyarısı veren kod iki depo mazottan sonra kendi kendine silinmiş, ne iştir anlayamadım ama sevindim. morgulus
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

13 Haz 2013 15:25

tapa gazda turbonun üfürüğü bi nebzede olsa kurumu dışa atar diye düşünüyorum mantıken.. :idea:

ama bu RHW motor akılla, mantıkla + benle hiç bağdaşmıyor.. morgulus bol miktardaki sensörleri ile bildiğini okuyup dışına çıkmıyor.. yuhh

geri teknolojilimi,geri kafalımı.. :?: yeniliğe kapalı. :!: sabit fikirlimi.. :?: ne dersen de ..beni bilem bunalttı.. :roll:

bi şeyi tam öğrendim .. ;) motor ısısı ve termostat bunda cok önemli imiş..ılıkken rezil .. :!: sıcakken harika.. :idea:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

13 Haz 2013 17:37

Oğuz abi bu sensörlerin anladığı dilden konuş, ver gazı, ver biber gazını, üzerelerine homaları sal, odunu çak direnç göstermesinler sana morgulus morgulus yardım lazımsa Angarada tanıdık bir argadaşın telefonun virebilirim.. morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

14 Haz 2013 09:31

Oğuz Abi,
Yazdıklarını okuyunca hem şaşırdım hem sevindim.
En güzel dediğin gibi sıcakken keyfini sürmek morgulus morgulus
Güle güle kullan, aklımda halen var bi XL 7 uzun yol aracı olarak :roll: morgulus
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

14 Haz 2013 10:32

aklımda halen var bi XL 7 uzun yol aracı olarak :roll: morgulus :arrow: burdan bakınca aklının hemen üstünde güzel & yakışıklı sacların görünüyor...alıncada kısmetse kalırmı.. :?:

morgulus morgulus morgulus

zor yollar ekibi bilem motorla uğraşamayıp havlu atmışlardı.. ;) ama ekibin yürürün den kıramadıkları tek araç olma özelliği devam ediyor bildiğim.. :idea: o konuda sorunsuz..yani Suzuki olan yerleri.. morgulus

Fransız olan yerlerini bilemecem çünkü bende fransızım morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

14 Haz 2013 11:20

morgulus morgulus
Açık olmuş, bende açık deneme yapıyım. :roll: :P
Uygun fiyatlı bulursam yuhh yuhh , 15 - 20 arası yuhh yuhh yuhh morgulus
Komple motor 10 bin telafuz ediyorsun ya Oğuz abi onu da üstüne eklediğimde C sınıfı sedan araç maliyetine gelmiyorsa.
Alırım gider morgulus morgulus

Olur mu :?: morgulus morgulus

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

14 Haz 2013 12:11

Komple motor 10 bin telafuz ediyorsun ya :arrow: komple motor değil altını bir çizeyim yanlışlık olmasın..

araç hararet yaptı misal.. :idea: herhangi bi araç conta değişecek.. :?: 100 tl gibi contası tutar.. :!: 200<>300 gibi söken takan usta alsa .. :!: 50<>100 gibide kapak taşlaması için rektefiyeci alır ..cok kaşınan biriysen sibob lastiği,sibob kagdı ,sibob falan da değişirsin.. :!: bu tip bi iş..400<>750 gibi bir masrafla çıkar..ortalamada 500 tl..diyebiliriz.. :idea:

bu bi Fransız sa yandığının fotigirafıdır.. :idea: hurdacıda tanesi bin tl enjektörün çıkması.. ;) 4 tane lazım..piyasadaki parekende fiyatını bilmiyorum.. :idea: ben toptancıdan arkadaşım vasıtası ile kdv dahil 1960 'a aldım..
enjektörleri üstünden saglam cıkarmak imkansız en öndeki belki..3 tanesi kırılmadan çıkması imkansız.. :idea: 1 adet çıkma kapak gerekli üstündeki çıkmıyor..kırılmadan :idea: yaklaşık 3-5 bin arası :idea:

sibob ,sibob lastiği,sibob kaydı.itiçiler 1 takım..triger sistemi,kayış sistemi,termostat,devirdaim.,debriyaj.vs..(ben kapağı kırmadım kendininkini kırmadan şansa cıkarabıldim..) bi onluk temiz gitti..psitonu segmanı yatağı yorganı nasıl hiç merak edip bi bakmayı bile istemedim.. morgulus

komple motor kaça çıkar ben şahsen bilmiyorum.. :?: bilmeyi şu an istemem.. yuhh
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

14 Haz 2013 13:22

Abi desene bunun da VAAA ALTI sı makbül o halde morgulus morgulus morgulus

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

okan37
Er
İletişim:

12 Ara 2013 16:10

Arkadaşlar merhaba.Kar yağdı.Heryer beyaza büründü.Böyle havalarda normal viteslemi kullanacaz yoksa araziyemi alacaz .Acil yardım ederseniz memnun kalırım
Mustafa Okan .... Taşköprü/ Kastamonu

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

12 Ara 2013 17:37

kaygan yerlere 4H uygundur.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

16 Ara 2013 13:10

Daha fazla kontrol ve yol tutuş sağlar, baya fark eder 8-)
Site Admin

“SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VE İNCELEMELER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir