GRAND VITARA 1.6 ÇEKİŞTEN DÜŞME

SUZUKI ARAZI, SANZUMANI VE AKTARMA HK. SORU VE PAYLAŞIMLARINIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

denizlaterna
Er
İletişim:

GRAND VITARA 1.6 ÇEKİŞTEN DÜŞME

08 Nis 2019 14:39

Merhaba, bir süredir aracımda yakış artışı ve çekişten düşme hissediyordum, bu gün ustaya götürdüğümde baskı balata bitmiş olabileceğini söyledi. Kısa bir test sürüşü yaptıktan sonra motor bağırıyor araç gitmiyor tespitinde bulunarak baskı balata değişmeli dendi. Araç şu an 85.000km civarında, geçen sene iki katalizatör(universal) ve bir ateşleme bobini değişmişti dolayısıyla ben de şu an emin olamıyorum katalizatör mü tıkandı baskı balata mı değişmeli.... Baskı balata değişecekse Valeo ve Exedy marka var ellerinde, exedy marka olan hidrolik bilyeli ve fiyatı iki katı sizce baskı balata değiştireceksem hangisini tercih etmeliyim? bir de 600TL işçilik bu iş için nasıl bir fiyat? teşekkürler...
2011 Grand vitara 3k

Kullanıcı avatarı
zaferkucuk
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: GRAND VITARA 1.6 ÇEKİŞTEN DÜŞME

08 Nis 2019 14:44

Daikin Exedy orjinal tercihin orjinal olsun.Katalizor tıkansa motor arıza ışığını yakar.Sırası ile maf, bobin ve buji lerini kontrol ettir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zafer Küçük Arh+
Renault Clio 1.4 RT
SUZUKİ GRAND VİTARA 1999 2.5 V6
2. SUZUKİ GRAND VİTARA 1999 2.5 V6
Jeep cheroke 2.4 Kj 2003
3.Suzuki Grand Vitara 1998 2.5 V6

denizlaterna
Er
İletişim:

08 Nis 2019 14:51

zaferkucuk yazdı:Daikin Exedy orjinal tercihin orjinal olsun.Katalizor tıkansa motor arıza ışığını yakar.Sırası ile maf, bobin ve buji lerini kontrol ettir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zafer bey teşekkürler cevabınız için, geçen sene katalizatörler değiştiğinde oksijen sensörü de bir parça yardımı ile yerinden bir kaç santim yukarı çekilmişti dolayısıyla motor arıza ışığı ara ara yanıp sönüyor. Ben de her zaman orjinal taraftarıyım ama ciddi fiyat farkı var. Hidrolik bilyeli ve bilyesiz ne demek onu da tam anlamıyorum açıkçası.
2011 Grand vitara 3k

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

16 Nis 2019 15:45

Merhabalar, 3 adet sorun var gibi önce tek tek emin olmak lazım.

1-Aracın debriyajı kaçırıyor mu? %100 eminmisiniz, örnek 4.5. viteste 3000 devirde gaza yüklenin devir artıyor araç hızlanmıyorsa kaçırıyor denebilir.

2-Çekiş gerçekten düşükse sebepleri nedir. Forumu inceleyin bir çok yerde konuşuldu çözümleri.

3- Lampda (Oksijen) sensörünü kesinlikle orjinal yerine alın..Bu işlemi yapan adam sanırım her şeyi biliyor sadece Suzuki fabrikası işi bilmiyor. Eski yerine alın..ECU(Beyin) den tüm arıza kodlarını silin ve tek tek düzeltin..gerekli sensörleri değiştirin..sonra araç çekişten düşükse sebeplerine bakın..

Not: ECU Beyin lampdadan sensörden doğru bilgi almazsa yakıt sisteminizide doğru yönetemez..alın size çekiş düşüklüğü...Özetle aracın elektroniklerinin yerlerini değiştirmeyin..Orjinale dönün..ve tek tek arızaları düzeltin..bakın çekiş nasıl normale dönüyor.
Site Admin

“SUZUKİ ŞANZUMAN / SUZUKI TRANSMISSION” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir