Suzuki Vitara JLX Kalorifer Radyatörü Değişimi

SUZUKI ISITMA SOGUTMA SISTEMLERI SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

okan37
Er
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX Kalorifer Radyatörü Değişimi

21 Ara 2017 14:57

Herkese merhaba.Buradan çok bilgi aldım ve hep işe yaradı.Çoktandır girmiyordum.Yine işim düştü girdim:) Benim aracım 2001 suziki vitara JLX 5 kapılı.3 sene önce kış hazırlığı yapayım diye sanayide bir ustaya gittim.Yağına suyuna baktırdım.Antifirizde koyalım dedik.Bana kırmızı antifiriz aldıttırdı.

Ne olduysa bundan sonra oldu.Radyatörden bağlantı borularından heryerden akıttı.Başka bir ustaya gittim radyatörün delik değiştirecez dedi.Radyatörü değiştirdim ama akıntı kesilmedi ama radyatördeki sızıntı bitti.Fakat bağlantı yerlerinden borulardan yine akıtmaya devam etti.Sonradan öğrendikki kırmızı antifiriz yanlış tercihmiş.

Bağlantıları iyice sıktırıp antifirizede su ilave ederek gözle görülen akıntıyı yok ettik.Ama gelin görünki o günden buyana şoför koltuğunun altından hiç nem rutubet ve ıslaklık eksik olmadı.Çok hafif diye 1-2 sene öğle devam ettim.Tabi bu arada radyatördeki ve yedek depodaki suyuda yaz kış gözlemledim bir anormal eksilme değilde hafif eksilme ile idare ettim.

Bu sene 2017 aralığında tekrar kırmızı antifiriz koyunca (mecburmuşum önceden kırmızı koyduğum için) ilk başlarda radyatörün hortum bağlantılarından biraz aktı sonra kesildi.Ama daha önce sadece şoför koltuğunun yani ayağımın altındaki ıslaklığa ilaveten yan koltuğun altında da ıslanma hemde ciddi ciddi ıslanma başladı.

Sanayide ustalara baktırınca kalorifer peteğinin delik olduğu mutlaka değiştirmem gerektiği söylendi.Burda forumda sizlerinde yazdıklarını okuyunca hak verdim.Hem arabanın tabanının çürümemesi hemde arabanın susuz kalıp daha ciddi sorun yaşamamak için hemde arabanın içindeki aşırı buğlanmayı engellemek için kalorifer peteğini değiştirmeye karar verdim.

Sizlerden yardım istiyorum.Hangi marka kalorifer peteği alayım.Nasıl yaptırayım.Yada başka çözüm öneriniz varmı.Gerçi bu forumda yazılanlar 4-5 sene önce ama yinede tecrübesinden yararlanacağım bir suzuki dostu mutlaka vardır
Mustafa Okan .... Taşköprü/ Kastamonu

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

21 Ara 2017 15:37

Öncelikle geçmiş olsun kalorifer peteği için markadan ziyade o model/yaş arabaya kırmızı antifriz kullanıp başınıza iş açan kasapların orada işlem yapmayı bırakın bana kalırsa kapısının önünden bile geçmeyin parça temini için

http://www.genctokel.com/

arayın birçok parçayı bulursunuz kargo ile de yollarlar sitemizi de tanırlar yardımcı olurlar
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

23 Ara 2017 14:30

Bu kırmızı antifirizden mağdur olan bilmem kaçıncı kişisiniz.. Kırmızı ve yeşil antifiriz yapıları ve kullanım tarzı olarak farklı..detayları ise uzun...fabrika yani üretici ne koydu ise ondan koyun gerisi başınıza iş almak demektir..cidden kırmızı antiriz koyupda mağdur olan çok kişi okudum...1- gidip orjnal yeşil renkli antifirizi koyun..2-Forumu araştırın radyatörle ilgli birçok konu var mitsubişhi bişi bişiiin bir modeli suzukiye uyuyordu..hem onu hemde orjinalini kıyaslayın..bire bostancı Grand oto Battal ustanın bir çözümü vardı onlarada dnaışın kolay gelsin.
Site Admin

herocity
Er

09 Eki 2018 09:06

merhabalar öncelikle herkese 2003 model vitara jlx model aracıma kalorifer radyatörü lazım nereden temin edebilirim acaba yardımcı olabilecek biri var mı

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

09 Eki 2018 14:45

Sitenin alt bölümlerinde yedek parçacıların listesi var...akılıma gelen istanbul Aksarayda Genç Tokel otomotiv var Telefon: (0212) 530 72 24 buradan sorun..yoksa listedeki diğer tedarikçileri arayın..
Site Admin

ahmtshn
Er

02 Eki 2020 10:54

Mrb fotograflar açılmıyor sizde gözüküyor mu acaba

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

02 Eki 2020 16:29

Fotoğrafalar görünüyor ancak photobucket logosu var önünde..siz de görünmüyorsa baka bir tarayıcı kullanın.
Site Admin

“SUZUKI ISITMA SOGUTMA SISTEMLERI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir