Suzuki Grand Vitara / Motordan Gelen LPG Kokusu

SUZUKI EMİŞ VE EKSOZ SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
eczsedat
Er
İletişim:

Suzuki Grand Vitara / Motordan Gelen LPG Kokusu

01 Tem 2019 16:02

Grand vitara 2.5 v6 aracımda motor ısındıktan sonra camı açınca yada havalandırmayı açınca içeri gaz/egzoz benzeri bir koku geliyor(aracı çalıştırdıktan 5-6 km sonra).Hareket halinde içeri koku gelmiyor ama kırmızı ışıkta durunca koku hissediliyor. Lpg ustasına kontrol ettirdim djital cihazla ve köpükle baktılar lpg sisteminde kaçak yok. lpg ustası kokunun manifoldtan geldiğini söylüyor ( kontrol cihazını manifolda tuttuğunda değerler yükseliyor)

*ustam manifold contasını değiştirelim dedi ( koku harici sorunum yok sizce değiştirmelimiyim?)
*manifold contasını değiştirme işini her usta yapabilirmi yoksa mutlaka japondan anlayan bir ustayamı baktırayım?
GRAND VİTARA 2.5 V6
TA8FM

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Grand Vitara / Motordan Gelen LPG Kokusu

03 Tem 2019 08:28

Manifoldda düşük basınç yani emiş vardır, dışarıya hava vermez tam tersi emiş yapar, farklı bir iki göz işi bilen teknik adama gösterin derim.
Site Admin

Kullanıcı avatarı
eczsedat
Er
İletişim:

04 Tem 2019 12:02

Offroadpassion yazdı:Manifoldda düşük basınç yani emiş vardır, dışarıya hava vermez tam tersi emiş yapar, farklı bir iki göz işi bilen teknik adama gösterin derim.
Ülkede teknik adam nadir bulunduğu için yine kendim çözdüm.Lpg yi tamamen bitirdim ve 2 gün benzinle gezdim sonuç koku yoktu. Sonra bir kaç ay önce değiştirdiğim lpg filresinden şüphelendim eskisi zavolli idi yenisi markasız bir üründü. Tekrar eski filtreyi takınca sorun çözültü .Filtrede kaçak varmış.Şu an sorun yok...
GRAND VİTARA 2.5 V6
TA8FM

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

05 Tem 2019 10:33

Biraz mantık biraz el becerisi bir çok sorunu çözmeye yardımcı oluyor..elinize sağlık.. 8-)
Site Admin

“SUZUKI EMME EKSOZ VE YAKIT SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir