Suziki Vitara Jlx Cam Fitil/Sıyırıcı Tamiri

SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ HK PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
BİLECİKLİ
Er
İletişim:

Suziki Vitara Jlx Cam Fitil/Sıyırıcı Tamiri

30 Eki 2019 12:37

Arkadaşlar merhaba , uzun süreden beri yazamıyordum.Aracımda yeni bir uygulama denedim ve sizlerle paylaşmak istiyorum .Cam sıyırıcılarım aracın yaşından dolayı çok yıpranmıştı ve camlar açıp kapatırken gacır gucur ses yapmaya başlamıştı.Bizim modellerde dış sıyırıcılar segmanlı sökme ve takma işi çok çok basit,küçük ince düz uçlu bir tornavida yardımı ile sökebilirsiniz.

Söktüğümüz sıyırıcının aşınan ve cama temas eden alttaki lastiği boydan boya maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz ve güzelce temizliyoruz. Aliminyum veya plastik doğrama malzemesi satan yerlerde toz keçeleri var 1mt.si 1 TL. her kapı için 1mt. alsanız kafidir,artmadan yetmez.

Bu keç yi hızlı yapıştırıcı yardımı ile keçeli tarafı cama bakacak şekilde yapıştırıyorsunuz,donduğunda sıyırıcıyı yerine takıyorsunuz.

Sonuç ilk günküne yakın bence hem cam çok rahat çalışıyor hemde toz almayı kesiyor. En yakın zamanda fotoğrafları yüklemeye çalışacağım...sağlıcakla kalın.
Dosya ekleri
20191031_161701.jpg
20191031_161713.jpg
Kadri TOKTAŞ
Edremit/BALIKESİR
Güre
Vitara 1.6 JLX, 5K, 2000 model

"İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın!" Şeyh Edebalı

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suziki Vitara Jlx Cam Fitil/Sıyırıcı Tamiri

31 Eki 2019 08:20

Elinize emeğinize sağlık, bu tip yaratıcı çözümleri yapmak paylaşmak çok önemli..Mesaj alt bölümünde dosya eklentileri bölümünden her mesaja 5 resim 1600x1200 büyüklüğünde eklenebilir, sorun olursa hakadiver@gmail'e yazın çözeriz..kolay gelsin. Fotoğrafları merakla bekliyorum..
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suziki Vitara Jlx Cam Fitil/Sıyırıcı Tamiri

06 Kas 2019 14:05

Eklemeleri yaptım, Suzuki Vitara JLX aracı olan arkadaşların işine yarayacaktır, teşekkür ederim.
Site Admin

“SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir