suzuki vitara auto hub iç yapısı ve dağıtma-toplama resimli

SUZUKI ŞAFT,ROT,AKS,HUB,MAFSAL SİSTEMLERİ SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
erkan-rkn
Onbaşı
İletişim:

Re: suzuki vitara auto hub iç yapısı ve dağıtma-toplama res

05 Kas 2018 09:52

Gokhun16 yazdı:
reis67 yazdı:
Offroadpassion yazdı:Selçuk Hoca eline emeğine sağlık, ancak senin hub baya bir elden geçmiş, son demleri desek yeri. En altdaki yatay rulman üzerindeki pulu 0.5 mm kadar daha kalın koy, kaçırmaz ise şanşlısın..tırıldama kaçırma yaparsa, elin manual haba gider.. sinir bozucudur çok kafa yorduk, parçaları lazerde kestirdik en sonunda manual hub'ba dönmüştük..ozamnalar.
Valla percinin gordugu yeri kaynakadoldurup elle egeleyerek duzelttim, benceo yuzden ses yapiyormus ara sira

Cunku yerine pulsuz koydum denemek icin, ne ses yapti ne atlatma..

Boyle kullanacam bir sure, tirtlarsa pullarim

Denemek icin gece gece hard off rod biem ytim ndi kendime yuhh

Derin ve yaklasik 15 metre uzunlugunda ici su ve camur dolu bir kanali her ikiyandan 2 ser kez gectim

Cok zor gecisti gercekten, once 4h girdim,battim, 4low ile zor gectim resmen

Orda kacirmadi, kampta da gozlemleyecegim,, duruma gore pul atarim, pullar hazir takim catamda
Konuyu üste taşıyalım :) Pulların ölçüleri nedir ?
Pul : forumda önceden Hakan bey tarafından paylaşılmıştı. Bende Reis gibi uğraştım ve yaptım fakat bu konuyu ve fotoları daha önce aradığım halde görememiştim.
Pul denemeden önce :arrow:
:!: Taviyem: hubu yağlayıp topladıktan sonra dışta kalan free whel hub yazan kapağı saat yönünün tersine sökün ve aracın en az bir tarafını kaldırın (sağ ön ve arka teker beraber) aracı çalıştırıp hub deneyin kilitlmesi ve boşa çıkmasında o görünün dişli oturup- ayrılmasında sorun olmadığını fark ederseniz pula gerek yoktur.
"Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz,

bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?)''

Erkan KARAÇAM, İstanbul, 0216, 2001 Vitara jlx A/t

Kullanıcı avatarı
motominik
Er
İletişim:

06 Kas 2018 10:56

jlx e binerken bende uğraşmıştım hub'larla. nafile bir uğraş olduğunu arazide çok kritik bir yerde öğrendim. tamir ettiğiniz hub ormanın dehlizlerinde sağnak yağışta hele birde tek araçlık bir gezide bozulursa jlx tofaş kartal arabasından farkı kalmıyor bizzat teccübemdir. o vakit manual hub alıp problemden kurtulmuştum
TA2MNK
ORMANİZE BİRLİK0532 730 08 27
2005 T5 GRANDPORTER
TA2MNK

Kullanıcı avatarı
erkan-rkn
Onbaşı
İletişim:

07 Kas 2018 09:56

motominik yazdı:jlx e binerken bende uğraşmıştım hub'larla. nafile bir uğraş olduğunu arazide çok kritik bir yerde öğrendim. tamir ettiğiniz hub ormanın dehlizlerinde sağnak yağışta hele birde tek araçlık bir gezide bozulursa jlx tofaş kartal arabasından farkı kalmıyor bizzat teccübemdir. o vakit manual hub alıp problemden kurtulmuştum
Anlaşılan hublar bakım yapılması gereken bir donanım. Burada bahsedilen hub çeşiti içeriğini incelediğimizde bakım yapılırsa kolay bozulmayacak gibi. Hub arızası öncesi hubun birinin vidaları gevşek kalmış, belkide bu nedenle arızanmıştı,
Yanlız tahminimce 4x4 geçişlerinde araca biraz zaman vermek , :idea: yani zorlu yere girmeden 10-15 metre öncesi 4x4 de geçmek :arrow: belki bu konuda bahsedilen arızanın önüne geçebilir.

İlave edeyim: Bakım sonrası o-ringi zarar gören porya tarafını ve dış kapağı benim gibi sıvı conta ile kapatabilir. .
"Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz,

bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?)''

Erkan KARAÇAM, İstanbul, 0216, 2001 Vitara jlx A/t

“SUZUKI AKTARMA ORGANLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir