Suzuki Vitara JLX 1.6 Hk.

SUZUKICİLERİN EĞİTİM VE ARAÇLAR HK BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Gofrettin
Er

Suzuki Vitara JLX 1.6 Hk.

20 May 2019 13:15

Merhabalar, 2 gün önce 2000 model 1.6 jlx (santana) araç aldım. Aldığım kişi bütün yağ sıvı ağır bakımlarını yaptırdığını belirtti fakat güvenemedim. İleri de daha büyük sıkıntı olmaması adına bir kaç sorum var.

- otomatik şanzuman ve diferansiyel yağlarının değişip değişmediğini nasıl anlarım.
- triger setinin değişip değişmediğini nasıl anlarım.

ayrıca bütün alt takım bakımlarının yapıldığını söyledi fakat direksiyonu tam tur çevirip sona getirdiğimde bi tızzz sesi geliyor ve küt diye bir ses geliyor bu normal midir ? Adama sorduğumda oynar başlı aks olduğu için yerine giriyor falan dedi vitaralardan anlamadığım için tamam dedim geçtim ama böyle mi normalde yoksa sıkıntı mı var. Bir de direksiyonda haddinden fazla bir boşluk var uzun yolda çok zorladı. son olarak arazi viteslerinde okuduğum kadarıyla 4x4'ten 4x2'ye gecerken bi miktar geri gitmek gerekiyormuş, aldığım kişi ise öyle birşey olmadığını söyledi. Muhtemelen 4 ten 2 ye geçişlerde geri gitmeden kullandı normali hangisidir ve şayet buna rağmen böyle kullandıysa hangi parça arızalanmıştır bunu nasıl anlarım.

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX 1.6 Hk.

21 May 2019 08:21

Merhabalar, bunun için yeni başlık açmayın, bu sorunuzu daha önce konuşulan benzer bir başlığın altında sorun oradan devam etsin..yeni konular farklı olmadığı sürece eski başlıkların altıdan devem etmelidir..forumu biraz incelerseniz bu konuların benzerleri var, oradan devam ettirin...bende fikirlerimi orada yazarım selamlar..
Site Admin

“SUZUKI KULANICI EĞİTİM BİLGİLENDİRME” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir