Koltuk Kılıfı veya Döşeme

SUZUKI AKSESUAR,PORT BAGAJ, SİS FARLARI, AYDINLATMALAR, TAMPON KORUMA VS. TÜM AKSESUAR VE DONANANIMLAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
teneken
Er
İletişim:

Koltuk Kılıfı veya Döşeme

24 Tem 2014 15:17

Merhaba Arkadaşlar,

98 model bir Grand Vitara sahibi olalı yaklaşık 2 ay oldu. Yeni yeni aracıma bir şeyler yapmaya başlayacağım.
Aracımı aldığımda koltukların üzerinde çok kaliteli olduğu belli olan ancak çok yıpranmış ve kirlenmiş bir kılıf vardı. Ben o kılıfı söküp attım. Orjinal döşeme gayet iyi duruyor. Ama hızla büyüyen küçük kızımdan kaynaklı olası tehditlere karşı düzgün ve kaliteli bir kılıf takmak istiyorum :):). Bu konuda fikri olan var mı?

Herkese teşekkürler
Tamer Nebi Karacan, İstanbul,Beykoz Yaş 33
98 Model Grand Vitara 2,0 OV , 225/75 R16 BF Goodrich
Yamaha YBR 125 2009

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

Re: Koltuk Kılıfı veya Döşeme

24 Tem 2014 15:29

benim kişisel kanaatim, orjinal döşemeyi her zaman tercih ederim görsel olarak da arabanın iç bütünlüğünü bozmuyor kılıf gibi

benim kılıf denen şeye bakışım şu ;
orjinal koltukları iyi bakarak ve mümkün olduğunca koruyarak kullanabildiğin kadar kullanacaksın, pert olunca güzel oturan- hatları düzgün ve rengi araçla uyumlu bir kılıf bulup takacaksın..

döşemeyi sürekli kılıfla kullanıp sıfır gibi muhafaza da etsen, üstünde güzel bir kılıfla da satsan araban aynı para edecek sonuçta,

kimse kılıf var diye fiyat düşmeye veya arabadan vazgeçmeye kalkışmaz , tabi gerçek amacı araba almaksa,

tabi bunlar benim zevkim,

siz kılıf kullanacaksanız mutlaka önerim- çok iyi dikim yapan bir döşemeci bulup arabanın koltuk yapısına birebir uyumlu bir iş dikmesini isteyin- bu iş 2-3 gün ve üzeri sürebiliyor bazen ama, inanın değiyor

bir arkadaşım tempra marka arabasına yaptırmıştı gaziosmanpaşada bir yerde- tavsiye üzerine gitmişti- keşke adını hatırlassam :-o

orjinal koltuk döşemesinden hiç bir farkı yoktu dikilen işin..

hele hele üniversal kılıf takanlar yok mu- onu hiç anlamıyorum, 5 yaş büyük ablasının elbisesiyle gezen sünnet çocuğuna dönüyor araba ;)
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Tem 2014 15:42

Ben gittigidiyor'da ozguvenotogiyim adlı kullanıcıdan kılıf aldım. Hatta site üzerinden satın alıp gidip yerinden teslim aldım. İyi bir esnaf, oldukça kibar bir insan. Aracın koltuklarının orjinal ölçüsüne göre dikiyor. Kumaş seçenekleri oldukça iyi. Pratik şekilde takılıyor. Orjinal döşeme renginde 2 renkli olarak yaptırdım. Gören herkes oldukça beğendi. Tavsiye ederim. Kirlenince çamaşır makinasına atıp yıkayıp tekrar takıyorsunuz. Ben takıntılıyımdır, kumaş dandikse değince yakar dayanamam asla öyle şeylere. Ne bir terletme oldu ne bişi. Son derece memnun kaldım. İsterseniz fotoğraflarını çeker koyarım.
Barış Balta / 38
2005 Grand Vitara 1.6 AT 3K / Gently tuned.
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
teneken
Er
İletişim:

24 Tem 2014 15:44

reis67 yazdı:benim kişisel kanaatim, orjinal döşemeyi her zaman tercih ederim görsel olarak da arabanın iç bütünlüğünü bozmuyor kılıf gibi

benim kılıf denen şeye bakışım şu ;
orjinal koltukları iyi bakarak ve mümkün olduğunca koruyarak kullanabildiğin kadar kullanacaksın, pert olunca güzel oturan- hatları düzgün ve rengi araçla uyumlu bir kılıf bulup takacaksın..

döşemeyi sürekli kılıfla kullanıp sıfır gibi muhafaza da etsen, üstünde güzel bir kılıfla da satsan araban aynı para edecek sonuçta,

kimse kılıf var diye fiyat düşmeye veya arabadan vazgeçmeye kalkışmaz , tabi gerçek amacı araba almaksa,

tabi bunlar benim zevkim,

siz kılıf kullanacaksanız mutlaka önerim- çok iyi dikim yapan bir döşemeci bulup arabanın koltuk yapısına birebir uyumlu bir iş dikmesini isteyin- bu iş 2-3 gün ve üzeri sürebiliyor bazen ama, inanın değiyor

bir arkadaşım tempra marka arabasına yaptırmıştı gaziosmanpaşada bir yerde- tavsiye üzerine gitmişti- keşke adını hatırlassam :-o

orjinal koltuk döşemesinden hiç bir farkı yoktu dikilen işin..

hele hele üniversal kılıf takanlar yok mu- onu hiç anlamıyorum, 5 yaş büyük ablasının elbisesiyle gezen sünnet çocuğuna dönüyor araba ;)

Sünnet çocuğu benzetmesine sonuna kadar katılıyorum morgulus

Benim kılıf istememin sebebi, aracın kaçıncı sahibiyim kim bilir ve malum 16 yaşında bir araç. Kendi döşemeleri fena durumda değiller ama yine de içime sinmedi. Dediğiniz gibi iyi bir döşemeciye gitmek en iyi çözüm aslında. Ama araca uygun iyi bir kılıfda ekonomik olan çözüm tabi :)
Yamaha YBR 125 2009

Kullanıcı avatarı
teneken
Er
İletişim:

24 Tem 2014 15:46

bbalta yazdı:Ben gittigidiyor'da ozguvenotogiyim adlı kullanıcıdan kılıf aldım. Hatta site üzerinden satın alıp gidip yerinden teslim aldım. İyi bir esnaf, oldukça kibar bir insan. Aracın koltuklarının orjinal ölçüsüne göre dikiyor. Kumaş seçenekleri oldukça iyi. Pratik şekilde takılıyor. Orjinal döşeme renginde 2 renkli olarak yaptırdım. Gören herkes oldukça beğendi. Tavsiye ederim. Kirlenince çamaşır makinasına atıp yıkayıp tekrar takıyorsunuz. Ben takıntılıyımdır, kumaş dandikse değince yakar dayanamam asla öyle şeylere. Ne bir terletme oldu ne bişi. Son derece memnun kaldım. İsterseniz fotoğraflarını çeker koyarım.

İşte böyle referanslı bir iş olması benim için mükemmel tabi :) Anladığım kadarıyla hazır kılıf değil aracı ölçüp sizin için dikiyor doğru mu? Yeri neredeydi acaba?
Yamaha YBR 125 2009

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Tem 2014 15:54

teneken yazdı:
bbalta yazdı:Ben gittigidiyor'da ozguvenotogiyim adlı kullanıcıdan kılıf aldım. Hatta site üzerinden satın alıp gidip yerinden teslim aldım. İyi bir esnaf, oldukça kibar bir insan. Aracın koltuklarının orjinal ölçüsüne göre dikiyor. Kumaş seçenekleri oldukça iyi. Pratik şekilde takılıyor. Orjinal döşeme renginde 2 renkli olarak yaptırdım. Gören herkes oldukça beğendi. Tavsiye ederim. Kirlenince çamaşır makinasına atıp yıkayıp tekrar takıyorsunuz. Ben takıntılıyımdır, kumaş dandikse değince yakar dayanamam asla öyle şeylere. Ne bir terletme oldu ne bişi. Son derece memnun kaldım. İsterseniz fotoğraflarını çeker koyarım.

İşte böyle referanslı bir iş olması benim için mükemmel tabi :) Anladığım kadarıyla hazır kılıf değil aracı ölçüp sizin için dikiyor doğru mu? Yeri neredeydi acaba?
Şöyle ki kendisinde marka-model ölçüleri var. Araçtan ölçü alması gerekmeyebiliyor. Kendi kataloğunda ölçüsü yoksa o zaman ölçü almak isteyebilir. Yeri Kağıthane'de biraz garip bir yerde. Sürekli gittigidiyor üzerinden iş yaptıkları için öyle mağazası vs yok. Ailenin sahip olduğu bir atölye, yan tarafında yine ailenin sahip olduğu demirci falan var morgulus Öyle garip bir yer. Ben gittiğimde ulan kaptırırmıyız bi tarafı diye kaldım morgulus
Telefon numarası bu: 0(212) 220 90 14 İsterseniz bir arayıp bilgi alın. :)
Barış Balta / 38
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
teneken
Er
İletişim:

24 Tem 2014 16:00

bbalta yazdı:
Şöyle ki kendisinde marka-model ölçüleri var. Araçtan ölçü alması gerekmeyebiliyor. Kendi kataloğunda ölçüsü yoksa o zaman ölçü almak isteyebilir. Yeri Kağıthane'de biraz garip bir yerde. Sürekli gittigidiyor üzerinden iş yaptıkları için öyle mağazası vs yok. Ailenin sahip olduğu bir atölye, yan tarafında yine ailenin sahip olduğu demirci falan var morgulus Öyle garip bir yer. Ben gittiğimde ulan kaptırırmıyız bi tarafı diye kaldım morgulus
Telefon numarası bu: 0(212) 220 90 14 İsterseniz bir arayıp bilgi alın. :)
Çok faydalı bilgiler oldu benim için. Çok teşekkürler. Size bir şey olmamış ben rahatlıkla gidebilirim o zaman morgulus
Yamaha YBR 125 2009

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Tem 2014 22:48

Ümraniye istiklal mahallesinde kilif imalatcisi cesiti bol olcup bicen koltuga gore montaj yapan defalarca kilif aldigim bir yer var bayramdan sonra yardimci olurum zevkle
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
teneken
Er
İletişim:

25 Tem 2014 08:39

e.deren yazdı:Ümraniye istiklal mahallesinde kilif imalatcisi cesiti bol olcup bicen koltuga gore montaj yapan defalarca kilif aldigim bir yer var bayramdan sonra yardimci olurum zevkle

Benim işyerim de Ümraniye'de bayram sonrası sizi rahatsız ederim o zaman :)
Yamaha YBR 125 2009

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

25 Tem 2014 12:30

Bayramdan sonraki hafta burdayim haberleselim gider hallederiz dert etme
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
fatih_VKZ
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

25 Tem 2014 15:19

fotoğraf paylaşırsanız faydalı olur
Fatih KAÇAN 1983
İstanbul
Linea
Corolla D4D

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

01 Ağu 2014 08:26

Tabi ki,

Çok net olmadı, sabah üstün körü çekebildim. Umarım fikir verir.

Resim
Resim

1 yıldır falan kullanıyorum neredeyse sanırım. Daha çıkarıp da yıkamadım. Alt kısımlarında bağlantı lastikleri ve cırtları var. Çok kolay takılıp çıkarılıyor. Kafalıklar için de kılıfları vardı ama takmadım. Arka koltukların sol alt kısımlarındaki potluklar tamamen benim dikkatsiz montajımdan kaynaklı. Üşendiğimden taktığım günden beri öyle geziyorum. morgulus
Barış Balta / 38
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
fatih_VKZ
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

01 Ağu 2014 09:41

gayet güzel duruyor, güle güle kullanın
Fatih KAÇAN 1983
İstanbul
Linea
Corolla D4D

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

01 Ağu 2014 10:39

barış orjinal gibimm olmuş güle güle kirlet.. ;)
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

01 Ağu 2014 19:36

ozdemirbrs yazdı:barış orjinal gibimm olmuş güle güle kirlet.. ;)
Teşekkürler Hüseyin abi :)
Barış Balta / 38
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

09 Eki 2014 14:21

Aynı yerden az önce bende kılıf sipariş ettim, bakalım kaç günde gelecek ;) Takınca resmeylerim morgulus
Perçin SÜMER
Konyaaltı/Antalya/Türkiye/Dünya
1992 Suzuki Samurai 1.3 nam-ı diğer ZEYNA - 07 K 8529
2005 Suzuki Grand Vitara 2.0 nam-ı diğer CHUCKY - 07 FYZ 87
ASİL BAYRAĞIMIZI BEĞENMEYENE ALTINDAKİ DİREĞİ VERIYORUZ !!!

Kullanıcı avatarı
mr_zagg
Er
İletişim:

20 Eki 2014 10:59

Selamlar,
Şimdi görüştüm ordaki Erhan Bey ile.
Ellerindeki hazır model ve ölcüler GV 3 kapı için vamış. Ben faydalamadım :(
Akşama 5K modelinin resimlerini yollayıp ölcü verip hazırlamasını rica edeceğim kendisinden.
Sorularınız olursa [email protected] ordanın sahibi Erhan Bey' e aittir.
Suzuki G.V 2004 5k
2.00 Oto
Biraz Yüksek ve Agresif
A rh+ 1984 BG ( ! )

“SUZUKI AKSESUAR SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir