Google Earth Üzerinden Gerçek Zamanlı Navigasyon

GPSLER HAKKINDA TÜM BİLGİLER

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

11 Mar 2010 23:08

Magellan Triton 1500
Resim
Magellan Triton 500
Resim
Magellan -prolist
Resim
Triton 300K

Temel seviyede, 2.2” renkli ekranlı, dahili hafızalı, haritalı (Türkiye Karayolları, Ankara – İstanbul – İzmir cadde ve sokakları, diğer şehirlerin ana arterleri yüklü), USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren, alan hesabı özellikli koordinat belirleme cihazı.Triton 300P

Triton300K ile aynı model olup sadece harita içeriğinde değişiklik söz konusudur. Haritada ilave olarak Pafta sınırları ve isimleri mevcut verinin üzerine eklenmiştir. Arazide hangi paftada olunduğu görülebilmektedir. Dolayısı ile Mühendislik ve askeri amaçlı GPS kullanımının temel ve ekonomik cihazıdır. Kolay kullanıma sahip olup tüm Triton serilerindeki gibi Türkçe menü ve Türkçe kullanım kitabına sahiptir.Triton 400

SD kartlı, haritası detaylı (Türkiye Karayolları, birçok Köyyolları, 70 civarı şehrin cadde ve sokakları, diğer şehirlerin ana arterleri yüklü), 2.2” renkli ekranlı, USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı. Raster haritayı kullanıcının kendi yükleyebilmesi Triton 400 ve üst modelleri rakipsiz kılar.Triton 500

Triton 400 modele ilave olarak 3 eksenli elektronik pusula, barometre ve barometrik altimetre eklenmiş versiyonudur. SD kartlı, haritası detaylı (Türkiye Karayolları, birçok Köyyolları, 70 civarı şehrin cadde ve sokakları, diğer şehirlerin ana arterleri yüklü-Kullanıcı elindeki Raster haritayı da kendisi yükleyebilir), 2.2” renkli ekranlı, USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı. Triton 1500

240 x 320 Yüksek çözünürlük, 2.7” geniş renkli dokunmatik ekranı, dayanıklı Outdoor kasasıyla EL Tipi GPS te bir İLK. Nokta kaydı yapılırken açıklamaya ilave olarak üzerindeki mikrofon ile Triton 1500’ e ses kaydı ile yine İLK. SD kartlı, Triton 400/500 deki gibi detay haritalı, USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı. Kullanıcının kendi raster haritasını veya Google Earth uydu görüntüsünü yükleyebilmesine olanak verir. Triton 2000

240 x 320 Yüksek çözünürlük, 2.7” geniş renkli dokunmatik ekranı, noktaya ses kaydı ve fotoğraf açıklaması ekleyebilen, dayanıklı Outdoor kasasıyla EL Tipi GPS te bir İLK. SD kartlı, Triton 400/500 deki gibi detay haritalı, USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı. Kullanıcının kendi raster haritasını veya Google Earth uydu görüntüsünü yükleyebilmesine olanak verir.eXplorist 600

2.2” renkli ekranda GPS özelliklere ilave olarak 3 eksenli elektronik pusula, barometre ve barometrik altimetre eklenmiş versiyonudur. SD kartlı, detaylı haritası (Türkiye Karayolları, birçok Köyyolları, 70 civarı şehrin cadde ve sokakları, diğer şehirlerin ana arterleri yüklü), USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı. eXplorist XL

3.5” renkli ekranda GPS özelliklere ilave olarak 3 eksenli elektronik pusula, barometre ve barometrik altimetre eklenmiş versiyonudur. SD kartlı, detaylı haritası (Türkiye Karayolları, birçok Köyyolları, 70 civarı şehrin cadde ve sokakları, diğer şehirlerin ana arterleri yüklü), USB kablosu ile bilgisayara harita ve Nokta/İz/Rota aktarma, Koordinat, Yükseklik (Rakım), Hız, İstikamet gibi yaklaşık 15 navigasyonel bilgiyi veren Koordinat belirleme cihazı.

Buda sitenin linki
http://www.gpsturk.net/userfiles/images/135x135_300.gif
Site Admin

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

11 Mar 2010 23:15

Hep yapmak istediğim birşey ama arabanın içinde laptop bulundurmak bana hep riskli geliyordu. O kadar çok çamur oluyorum ki yıkamacıda arabanın içide basınçlı su ile yıkanıyordu... ama en kısa zamanda deneyeceğim. Eminim diğer navigasyon sistemlerinden daha kullanışlı olduğu kesin...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

16 Mar 2010 16:42

sertan bey
bu konuda fikrinizi almak isterim ,garmin yada tomtom marka cama vantuzla yapışan cinsten gps düşünüyorum almayı .bunlar şehir haritaları ile şehir içinde işe yarıyor da dışına cıkılınca dag başında hiç mi işe yaramazlar misal vermek gerekirse düzcedeki yaylalar hepsi birbirine baglı ve yolu bulabilirseniz abanta kadar gidiyor sakarya yaylalarıda düzceye baglanıyor bu yolları bilmek bulmak oldukca zahmetli ve imkansız gibi gps nin tam olarak benim işime yarayacakmı yaramayacakmı emin olmadıgımdan bir türlü almaya karar veremedim bunların içinde ekranı biraz büyükce fiyatı uygun iş görecek olanı varmıdır tavsiye edebilceginiz bir marka model varmıdır . anladıgım dogruysa laptop olmazsa olmayan bir işmidir bu ?
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

16 Mar 2010 22:58

Ben bu iş için 200-300 tl fiyat aralıgında bir şey düşünüyordum ,bu fiyatlara satılan cihazlarda benim işimi görmiyecegine kaanat getirdim ,bir ara araştırmış ve bu kadar para veriliyor bazı özellikleri olsun demiştim. altimetre vs. gibi özellikler arac tiplerinde yokmuş .
ne yalan söyliyeyim benim bir pusulam bile yok güneşi kertiriz alıp şakülü tutturmaya devam edicez gene !
birde goole earth görüntülerini gidecegim yere göre 50-100 sayfa cıkış alırım diyorum . :) ben bu teknolojiyi yakalamayı beceremiyorum ya maddi yada manevi bana uzak duruyorlar. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

16 Mar 2010 23:12

Oğuz abi sanırım teknoloji bize biraz ters. Doğa ile mücadele etmiyormuyuz . Sonuçta son teknılojiyi kullanarak zaten doğayı alt etmiş oluyoruz. Pusula ve harita kullansak daha heyecan verici olmazmı. Bende ormana girdiğimizde denizin ne tarafımızda kaldığını, dağın ne tarafına geçtiğimizi yada yolun kıvrımlarına bakarak ne kadar yönümüzün değiştiğini devamlı aklımda tutarım ve ona göre yol alırım sonunda da gideceğim yere varırım.
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

17 Mar 2010 00:33

koray cım ben genelde daha evvel gitmedigim bilmedigim yerlerde dolanmayı seviyorum gecenlerde kıbrıscık taydım boluya gidiyorum diye bir yola girdim her yer ucurum garip bir yola girdim tabela yok 20-30 km gittim ne insan ne tabela bulamadım kuzey mi güneymi muhabbeti yaptım ve ters yolda oldugumu caktım geri vites yaptım yoksam ankara yada eskişehire gidip geziyi uzatacaktım ..bu Google Earth de aklım kalmadı desem yalan olur. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

17 Mar 2010 01:35

Aslında elimizde google earth haritaları olsa birde pusula ile çok zevkli ve öğretici bir şekilde navigasyon yapabiliriz. ;)
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: Google Earth Üzerinden Gerçek Zamanlı Navigasyon

02 Tem 2012 12:14

android işlemciler için baya uzun süredir kullandığım OUTDOOR navigation pro isimli bir program kullanıyorum harita olarak çok seçenek var ister google maps ( map view ve satellite view ) bir kaç seçenek daha var arazide patika matika dere mere ne ararsan gösteriyor oldukça başarılı online olmasınada gerek yok

“GPS SİSTEMLERİ ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir