VİTARA YOL BİLGİSAYARI (DİJİTAL YAKIT-HARARET-VOLTAJ GÖSTERG

TAMAMLANMIŞ FOTOĞRAFLI ANLATIMLI YAPIM HİKAYELERİ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: VİTARA YOL BİLGİSAYARI (DİJİTAL YAKIT-HARARET-VOLTAJ GÖS

03 May 2012 13:37

Gökhan yüksek hızla işimiz olmaz, zaten araçlarda okadar gitmek, yerden leylek gibi yüksek dengesiz araçla 120-130 üzeri çokda stabil degil..gerekde yok :P dediğin gibi koy ayna mahrutiyi alt devir ve süratler düzelsin yakıt azalsın yeterlidir.. ;)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

03 May 2012 13:47

Hocam bu ayna mahruti ile ilgili sorumu şöyle somutlaştırayım.
Asvaltta şu anki orjinal 4.875 ayna mahrutimle 2000 devirle 80 le giderken,
5.125 ayn amahrutiye geçsem yine 2000 devirle hızım azalır mı? Veya aynı soruyu tersten sorarsak, 5.125 ayna-mahruti ile yine 80 le gitmek istesek daha önce 2000 devir çeviren araç kaç devir çevirir?
(yanlış anlaşılma olmasın ayna-mahruti değişiminin off road koşullarında veya asvaltta dik rampalarda yakıtı düşürdüğü yakıt bir yana aracın büyük lastiği çeviemek için zorlanmasını engellediği konusunda şüphem yok, zaten off road koşullarında yakıt da hesaplanmaz. Benim anlamak istediğim tek araç olarak kullanılan ve ağırlıklı km'sini asvaltta yapan bir araç için değişimin etkisi)
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

03 May 2012 13:49

Hakan ve Gökhan Beyleri yani işin uzmanlarını yakalamışken az önce dediğim gibi komple diferansiyel karpuzu (veya armut) için tanesine 1000 tl fiyat nasıldır? Daha uygun nereden temin edilebilir?
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
gokhan5234
Kurmay Albay
İletişim:

03 May 2012 13:51

on defransıyel karpuzu ıcın alemunyumunun cıkmasının fıyatları 750-100 lıralarda ama bece hdı larda bulunan yada beccenın sattıgı dokum kovan alın
Gökhan KARABIYIK
(yamaan )
Suzuki SAMURAİ NAMI diğer KOCA KAFA
Karaambar Gamyoncular dernegının eski ıkıncı uyesi
Muğla--marmaris yaş 33

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

03 May 2012 14:54

gokhan5234 yazdı:on defransıyel karpuzu ıcın alemunyumunun cıkmasının fıyatları 750-100 lıralarda ama bece hdı larda bulunan yada beccenın sattıgı dokum kovan alın
Yada direk HDI alın :)
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Mecnun tatsaydı Suzuki sevgisini, severmiydi Leyla zillisini.
2006 2.0 Grand Vitara JLX-AL AT
Resim

cenk

03 May 2012 15:06

camouflage yazdı:
gokhan5234 yazdı:on defransıyel karpuzu ıcın alemunyumunun cıkmasının fıyatları 750-100 lıralarda ama bece hdı larda bulunan yada beccenın sattıgı dokum kovan alın
Yada direk HDI alın :)
Çevreye karşı duyarlı olup hıdır almayın morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

13 Tem 2012 13:46

slm arkadaşlar..

Bir ay önce aldığım 2007 suzuki jimny 1,3 JLX MT (donanımlı) olan aracımın.
standart yapısında devir , ana km bilgisi, A ve B günlük km sayaçın dışında veri göremedim.
diğer güncelde kullandığım ford fiestada yol bilgisayarın olması kullanım tarzımı ayarlıyarak daha ekonomik sürüş sağlamama yardımcı oluyor. (malum devir ekonomi devri)
uzun bir sürede off road sitelerini araştırarak ilgili araçların yapıları kullanımları ve diğer kullanıcıların form da bahsettiği tecrübelerde faydalandım.
Bu arada izmirde Mehmet beyin kendi atölyesinde üretimini yaptıgı twiputer'ı gördüm, inceledikten sonra kendisi ile iletişim kurarak bir tane sipariş verdim.
1-1,5 hafta sonra ürün elime geçti. yaşadıgım sehirde suzuki servisinde bulunan arkadaşlarımın yanına cihazı bağlatmaya gittim. cihazın vantuzlu ayagı sayasinde ön cama istediginiz bir yere yapıştırbiliyorsunuz. ben sol ön cam direk dibine yapıştırdım, ekseni etrafında 360' dönebiliyor, dış çerçevesi silindirik ve gündüz ekranı daha iyi görebilmemiz siperliği var. ayrıca ekran kontrasını ayarlıyabiliyorsunuz. cihaz elime geçtiğinde cihazı daha güzel görünüme kavuşturmak için kaplama işi yapan bir arkadaşa ugruyarak ördek yeşili kaplama aldım. evde bir güzel dışını ve ekranın yanında bulunan boşlukları kapladım ve üzerine üyesi oldugum off-road kulüpün sticker yazısını keserek yapıştırdım görüntü tamadı. sonra servisteki elektrikçi olana enver ustan ile cihazın kablolarını beynin bulundugu yere çekmesi 15 dk aldı. Mehmet beyin cihaz yanında gönderdiği kabloların nerelere bağlanacagı bilgisini de kullanarak beyin soketlerine bağlantı yapıldı. ( aracımın beyin soketlerinin bulundugu ve pinleri gösteren devre şemasını suzuki onarım katoloğlarını kullanarak bulduk yaklaşık 1,5-2 saat sürdü.( bu cihazı jimnye bağlamak isteyen arkadaşları zahmetten kurtarmak adına ekliyebilirsen devre şemalarını yaınlayacagım ayrıca yine ekliyebilirsem foto da koyarım)). cihazı bağladıktan sonra ekranları karıştırarak çözebilirsiniz veya kulanım kılavuzunu okuya bilirsiniz ( ben ikisinide yaptım) ayrıca mehmet bey mehmet beyi arıyarak cihazda yapılması gereken kalibrasyonları beraber de yapabilirsiniz.
cihazı kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. olursada mehmet bey cihazın arkasında, kendisini arayarak yardımını isterim.
cihazda devir ( sizin ayarladıgınız devirde sesli ve işiklı ikaz vermesi) , hız , ortalama hız , maximun hız , anlık yakıt miktarı , ort.yakıt miktarı , toplam tüketim , A ve B rota bilgileri ( seyahat süresi km.si yakıt bilgileri A ve B için ayrı ayrı) , motor suyu sıcaklığı , kabin içi ve dış ortam sıcaklığı , akü voltajı gibi bilgileri tek ekranda ve gözümün önde görebiliyorum.
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

13 Tem 2012 13:53

P7110035.JPG
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

13 Tem 2012 13:55

ic.jpg
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
0 RH (+)

“SUZUKI MODİFİKASYON VE YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir