Boyacımı Malzememi Hatalı ?

SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ HK PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

serkan555
Onbaşı
İletişim:

Boyacımı Malzememi Hatalı ?

20 Eyl 2012 17:49

Forumdan bi arkadaşımızın samurai aracının güzel boyandığı bi yere bende aracımı boyatayım dedim.
Sayısız hatadan sonra aracımı içime hiç sinmeyerek teslim aldım.
Neyse bir süre idare eder bi ara tekrar boyatırım dedim ama daha ilk çamura girip ertesi gün yıkatmamda
çamur gelen yerlerin matlaştığını gördüm, kuş pislerde 1 hafta yıkatmazsınız gibi oldu alt tarafı ve pasta cilada parlatmıyor artık.
Boyanmayan yerlerde bi sorun yok. Usta hatasıysa zaten o ustaya ben ayakkabımı bile boyatmam bir daha
sineye çekerim Firma sahibi güzel abilerimiz hatırına ama malzeme hatasıysa belki nalbur denen boya toptancısı firma bi kısmını karşılarda arabamı İstanbulda kaldıysa ve
bulabilirsem ahlaklı şerefli bir boyacıya tekrar boyatırım tekrar diye düşünüyorum. Bence boyacı diye konustugumuz ama is ahlakı olmayan sahıs biseyi eksik kattı. Once baska bi malzeme firmasına inceletecegim tabiki.

Saygılar...
En son serkan555 tarafından 20 Eyl 2012 20:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...
2015 Golf 7 Tdi Dsg webastolu sıcacık her daim:)

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Boyacımı Malzememi Hatalı ?

20 Eyl 2012 18:05

Geçmiş olsun. Kim olduğunu merak ettim...
e

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

20 Eyl 2012 20:49

Çamurları ne zaman yıkattınız eğer bir gün üzerinde kaldıysa iz yapar benim arabamın boyası orjinal olduğu halde izleri kaldı çamurun içindeki materyeller önemlidir bu konuda

serkan555
Onbaşı
İletişim:

20 Eyl 2012 22:38

Fatih abi. yaklasık 20 saat sonra yıkandı. Aynı camura giren 7 aracta ve aracımın boyanmayan tarafında sorun yok. Bide cabuk cizildi sag yan sol kadar dayanıklı degil boya. İnsomnia Sorun kimin yaptıgı degilki, sorun piyasada usta yok adam yok. Ne yıkamacı guzel yıkar, ne kaportacı isini yapar ne boyacı ne mekanikci. Yahu lastikci bile janta bijon saplamalarına v.s zarar vermeden is yapamıyor. Tamirci diye anca araclara zarar veriyorlar. Uydurukcular sarmış İstanbulu.
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

21 Eyl 2012 14:59

abi 20saat uzun bir sure hele girilen camur kirecli yada icine herhangi bir kimyasal karismis ise helhe hele o camur sicak gunesin alttinda kaportanin uzerinde katilastiysa taze boyaya zarar vermesi mumkun. Ek olarak boyada kullanilan yada secilen malzemenin kalitesi ve markasida degiskenlik gosterir. Benim aracimda kullanilan boyanin kilosu yaklasik 200 lira civarinda 60 lira olanida vardi ama ben tercih etmedim vernikte ayni sekilde boyanin guzel parlamasi icin kaliteli olanindan kullanildi ve metal zeminin deformasyonunun fazla olmasina ragmen guzel bir sonuc aldik. Sende boyle birsey olmasi dedigim gibi girilen camurun cinsine bagli olabilir...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

serkan555
Onbaşı
İletişim:

21 Eyl 2012 17:02

Koraycım camurun cinsi tabiki onemli ama boyacının cinsiyle alakalı bence. Fakat hep aynı yere giriyoruz ilk defa oldu. Su an Ozcan Usta (modokonun yanında) kit ve alt koruma takarken gordumki dodiklere renk tutsun diye atılan boyada atmaya basladı, hfsapta altına astar atacaktı atmamıs zaten. Neyse yukarda Allah var bisey demiyorum mubarek gun. Cidden rızkı verende Allah yoksa boyle adama ayakkabı bile boyatmam ama adam maasla yapıyor bu isi, bazı isini mukemmel yapan adamlarda issiz geziyor enteresan.

Kullanıcı avatarı
erensezgin
Çavuş
İletişim:

22 Eyl 2012 18:08

Geçmiş olsun Serkan Bey benimde başıma geldi tanıdık olduğu için başına ekşidim olamaz dedi gösterince sağ olsun aracımı tekrar boyadı... tekrar geçmiş olsun talihsiz bir olay :(
Dacia Duster 1.5 LEŞ :D
2008 Stage 2+ Leon Cupra 409+ 550 Tork Namı Değer Tweety
EREN SEZGİN
TEKİRDAĞ/ÇORLU

Güven bir ayna gibidir bir kez kırıldımı kendini hep çizik görürsün..

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

17 Ara 2012 00:12

Arkadaşlar ne boyası ne çamuru yahuuu. Bende benzer dertten müzdaribim. Topkapıda tanıdık diye komple kaborta işine soyunduk. Araç komple soyuldu kupa şaseden ayrıldı derken ben ön cam çerçevesinin içeride olduğunu gözlemledim. Adamla inatlaştık yok öyle değil böyle diye. Koraydan hardtopun çapkasını ısmarladım ve üzerine koyunca oturmadığını fark ettik. Aaaaaaaa dedi yaaaaaaa dedim. Çektirdik yerİne geldi. Japonyadan dünya para vererek bulanamayan ön panjur geldi. Yepyeni panjuru eski çamurluğa alıştırdı ve içine etti. Kapılara bakmadan çamurlukları çekiçledi, sonuç: kapıyı takınca çamurlukların şişirdiğini gördük. Hesabta marşpiyel kötü dedi cakada bastırdık onuda benzetti.Daha çok şey var anlacak ama burası yeri değil. Sonuç olarak bir ustanın müşterisine anlatması gerek bizlerin değil. Usta diyecek ki arkadaş ; bu boya güzel değil şu boyayı atalım. Bu tineri kullanalım gibi müşteri yönlendirecek. Yoksa bir fiyat ver işi al sonra malzemenin en adisini kullan bu iş değil. Ne hayaller ile araba alıyoruz. Sonra küçük emrah gibi direksiyonda oturuyoruz.

Şu an ben Topkapıda başka kaportacı ve boyacı aramaya başladım vay halime. Bizlerin uykuları kaçıyor, başımız ağrıyor, işten güçten kopuyoruz, sitres yapıyoruz. Adamlar paranın kalan kısmın peşinde ve rahat uyuyorlar. Kusura bakmayın biraz fazla yazdım çok doluyum
Tolga BAYRAKTAR (42) O rh (+)
Suzuki Samurai 1.3 93 Model
Grand Vitara 2.0 2004 Otomatik
Memleket:Rize-Fındıklı Doyduğu Yer: İstanbul-Halkalı
http://www.nosoni.com
Nosoni Doğa Sporları Malzeme ve Ekipmanları

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

26 Ara 2012 13:46

Tolga slm, valla içini dökmüşsün iyi olmuş. Araba toplamak cidden zor iş, olan aklınıda kaybetmemek içten değil. Dikkat edilmesi gereken piyasada Usta kılıklı olanlara denk gelmemek, yada işten anlayan biri ile referansı olan birine yaptırmak.

Şunu da unutmamak lazım, iyi usta iyi para çeker, çünki yapacağı işi bilir,gidip en ucuza işi yaptırmaya çalışırsak süprizlerede hazır olmalıyız. İsim vermiyeyim Forumdan bir arkaşın kupa yükselme işleminde direksiyon mafsallarının sökülmemesi sonucu yamulmuş, 8 olmuş, direksiyon takıla takıla dönüyor, usta bu normal diyor..hadelennnn dedim.. Benim aracı gösterip işte doğrusu bu dedim, mafsal tornacıda elden geçirildi 150TL masrafla yerine takıldı, sonuç direksiyon tereyağ gibi oldu.

Özetlersek, ustalara ve yapılana dikkat etmek lazım, temiz çalıştığı bilinen tavsiye edilenlere gitmek tecrübeyi dinlemek lazım. ;) herkezin adını vermem ama bu tip konularda işini adam gibi yapan bildiğim Suzuki servisleri var ki bir tanesi Grand Oto'dur, Battal, Ahmet ve Levent ustalar neyi nasıl yapacaklarını bilien ehil kişilerdir, Aksiyon Suzuki Murat abi yine gönül rahatlığı ile gidilir.

Yaww bende dolmuşum biraz morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

01 Oca 2013 08:59

Aynen katılıyorum zaten ustaya devam ettirmedim. Aldım aracı çekici ile yıllardır bildiğim ustaya bıraktım.
Tolga BAYRAKTAR (42) O rh (+)
Suzuki Samurai 1.3 93 Model
Grand Vitara 2.0 2004 Otomatik
Memleket:Rize-Fındıklı Doyduğu Yer: İstanbul-Halkalı
http://www.nosoni.com
Nosoni Doğa Sporları Malzeme ve Ekipmanları

“SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir