98<>05 grand direksiyon kutusu & yükseltmede olan problem.!

SUZUKI SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: 98<>05 grand direksiyon kutusu & yükseltmede olan proble

07 Kas 2014 12:45

kutu bozulması işini bitirdim.. 8-) %100 degilsede ..%90 oranda düz duruyor rot milleri,, yere paralel sayılır.. ;)

ufak tefek cukurda tümsekde direksiyon fazla tepki veriyor..gibim..direksiyonu 4 elle tutuyom gibi.. :?: azcık da cok uğraştım pisikoloçim bozuldumu ne .. :?:

salınçak carpık acılı duruyor..rot mili düz olunça anlaşamıyorlar gibime geliyor..
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

07 Kas 2014 13:11

Resim

fikrim geldi.. ??? >:( 1w5ey8

bundan 2 tane yapılsa salınçakların geciçege yere bunlar gecse.. :?: :arrow: bunlarada salınçaklar gecse..orjinalleri ..2 delik arası ,, atıyorum 8 cm ise yay altına 8 cm takoz konur.. :idea:

salınçaklar yere paralel olur.. :idea:

benim dediğim zımbırtıynan da rot milleri düz edilir geriye bi tek akslar kalır.. :idea: oda dif aşagı verilir oldugu kadan olur..

nassı fikir ama.. :?:

nerde bu möhendizler.. :arrow:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

07 Kas 2014 14:55

Oğuz abi bu yönten Nissanlara kullanılıyor, orjinal fabrikasyon değerleri bozulmadan daha büyük lastik takmak için şaşi aşağı alınıyor...

Fena fikir değil olabilir,araç yükselecek ön şasi aşağıda kalacak..:)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
ViPLiFe
Onbaşı
İletişim:

13 Oca 2015 08:48

Oğuz abi, Edison lambayı yapmak için 1000 defa uğraşıp bulduğu zaman “aslında 999 defa yanlış yapmadım,lambanın nasıl yapılmayacağını buldum” demiş.

Seninki de aslında bu kapsamda değerlendirilebilir. Ben asıl sonucu merak ettim. Kasımdan beri ses çıkmamış.. Konunun üstü böyle sessizce örtülemez morgulus
Sinan Atasoy / '78 model / Beylikdüzü

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

13 Oca 2015 11:02

oguz1134 yazdı:kutu bozulması işini bitirdim.. 8-) %100 degilsede ..%90 oranda düz duruyor rot milleri,, yere paralel sayılır.. ;)

ufak tefek cukurda tümsekde direksiyon fazla tepki veriyor..gibim..direksiyonu 4 elle tutuyom gibi.. :?: azcık da cok uğraştım pisikoloçim bozuldumu ne .. :?:

salınçak carpık acılı duruyor..rot mili düz olunça anlaşamıyorlar gibime geliyor..

Oğuz abi. Açılara kağıt üzerinde baktığında dediğin gibi rol mili ile salıncağın paralel olması şart gibi geliyor.

Onun dışında araç yaylanırken açılar oynadıkça kasıntılar olacak. Bu da senin başına gelen gibi vuruntu ve kutunun bozulması olarak kendini koyverecek...

Benzer olay helezonlu samurainin ön tarafında başıma geldi track bar ve kutuya giden rot milinin ayarı yükseltme sonrası kaçıyor. Diferansiyel bir tarafa doğru kayıyor. Track bar ı aracı yükselttiğimiz kadar aşağıya aldık diferansiyeli düzelttik ama her esnemede arabanın kafa sağa sola kaçıp duruyordu. Uzun süre kafa patlattıktan sonra iki koluda paralel yapınca araba ok gibi olmuştu...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

21 Oca 2015 14:18

:arrow: https://www.google.com.tr/search?q=alia ... acing+team

bu adamların prof drift araclarının bazılarının liftte altına girmişliğim var.. :roll: nissan 200 turbo araclar geneli.. ;) bunlar bizim tersimize aracları düşürüp yere yakınlaştırıyor.. :roll:

acısı kacan yere paralel olmıyan rot milleri oluyor.. ;) driftte de direksiyon hakimiyeti önemli bi konu.. :!: parcaları ingiltereden şurdan burdan parasıyla getiriyorlar..parca problemi yok..her şeyleri çözülmüş..

o parcanın fotoları cep telim de kayıtlı.. ;)

benim aklımın almadıgı= 8 santim yükselen grand vitara 4 cm büyük amartisör takılması.. :roll:( kit li ) iken.. :!:

bu amortisör dogru kullanılmıyor..demek ..mil ortalı durması gerekli diye düşünüyorum..en azından bişiler tezgahlıycam.. :arrow:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

25 Kas 2015 13:47

Oğuz abi konuya internetde bişiler bakarken denk geldim, bir daha okudum..ne çekmişsin be abicim.. morgulus son durum nedir..kocaoğlan duuryormu sattınmı..sağlammı..yüksekliği nedir :?:
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

26 Kas 2015 03:56

kocaoğlan memleketin en yükselmiş xl-7 si olarak tarihe gecti.. :roll:

kabarmış erkek hindi gibim duruyoo.. özel kesiçi takım ..acılı rayba yapıp ..rotları üstten taktım iş bitti.. ;) arazi - gezi zorlamalarında kesinlikle başıma iş gelmez durumda iyi oldu..

tek kusuru direksiyona sanki birazcık aşırı tepki veriyomuş gibim..yanim nasıl anlatsam..100 gederkene direksiyonu bıraksan dümdüz gider ya benimki bi bıraksan tarlaya uçacak modunda gibim sanki.. :roll: uçmuyo canım test ettim tabii.. yuhh

kocaoğlan üvey evlat oldu :roll: bi 15 gün marşa basmadım akü tırt + pert oldu utanma ..benim aküçüde bana bişiler söylediydi kulagımda öyle kaldı yada abı bunda çok inçe zor bulunan özel çins bi akü var bunu her yerde bulamazsın dediydi vaktinde.. :roll: benim oldugum yerde ikitelliye 60-70 km var üşendim gitmeye şimdi gidecem aküyü bırakacam 2 gün sonra gel diyecek falan filan iş gözümde büyüdü dag oldu.. yuhh :roll:
koçaoglan 2 aydır pert&hurda olarakdan yatıyordu kapı önünde.. burda bi aküçü var şansımı bi deneyeyim en azından yakın bırakırım 3 gün sonra alırım bari git gel le ugraşmam dedim ..söktüm akümü koydum
wc 100 'e gittim.. abi bundan bulabilirmisin bana didim..kaç tane lazım didi dag gibim yıgılı gösterdi..yanyana koyduk tıpkısının aynısı..180 kagıt bayıldım kuçakladım attım..bide bu toyotayı yeni aldım digital ölçü aletin varmı hani şu %85 kalmış diye söyliyenlerden didim var didi. oçtü %95 cıktı..haa buna da takabilirsin aynı akü demezmi.. ??? >:( ;)
en standart normal bakkalda bilem olan 90 lık aküymüş meger.. yuhh morgulus
benim aküçü bana fena yazmış.. yuhh syt işin iyisi ben de güzel okumuşum ona biraz bozuluyom..tabi.. utanma syt

otomatik keyfine alışmıştım paşalar gibi süzülüp duruyodum..manuel vites + turbolu aracı accık red line max basınç da filan 2 öttürdüm neşem yerine geldi.. ??? >:( ??? >:( bazen adrenalinde lazım mış diyom..

yaw şimdik 2 derdim kaldı direksiyon pompası içinde yaylı bi sibob -neyim sistemi var bi takıldımı AS 950 kamyon moduna giriyo ,,ani bi gaza yüklenip bi 4-5 bin cevirince normale dönüyoo.. dönmediği zamanda direksiyon dönmez oluyor..yolda sıkıntı yok ..manevrada damarı tutunca alttan bana bilem gaz cıkattırıyoo.. morgulus
pompa nın cıkmasını koyacam tamirine hiç kafa yorup peşinden koşturamam..

manuel turbo basınç kontrolü koyup keyif yaptıydık utanma içindeki yag keceleri fazla basınç tan ters dönderdik.. morgulus ??? >:( yatagı yorganı her bişiyi saglam..yerlere yag saçar durumda bi operasyon yapıçam..
evdeki tek manuel vites arabam hanımada azcık debriyaj kursu vereyim diyom bunla yeni yıl gibim de satarım diye aklımdan geciyo şimdilik.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

26 Kas 2015 08:52

Oğuz abi akü konusunda yuhh akücü sana baya bi yerrr......miş :idea: yani yer mi göstermiş, artık yer lemi mi yapmış , morgulus yermi yapmış anlayamadım morgulus morgulus morgulus neyse geçmiş olsun..

Senin aracı Kısırkaya göllerin orada kullandığımda hoşuma gitmişti gidiş vs keyifliydi..2500 sonrası iyi 3000 sonrası çoşma modu vardı.. Göletin orada Land Rov. takıldığı yerden 4 teker kesip uçmuş göle inmiştim :!: yuhh yuhh :?: :?: ??? >:( yuhh morgulus morgulus yani güzeldi yaw..

İlerideki plan..WC100 ile devam, XL-7 hikayesi sonu gibimi olacak.. :)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

26 Kas 2015 14:54

en son bi yarış için gittiydik o bölgeye .. Beytullah abimiz de gümüş renk bi çimi vardı çamurda debelenip duruyodu..çay demlemeye piknik için girmiş çıkamıyodu lar,, bi adama baktım gözüm ısırıyo ama cıkaramadım tabii ;) ön tekerlerinde hareket yoktu bagırıp ikaz ettiydim önler dönmüyo abiçim arazi vitesini şeyttir dediydim.. ??? >:( Akın geldi v6'sı ile yaw bu bizim Beytullah abi deyince benim jeton düştü adamı tanıdım.. :roll:
neyse Akın çekti aldı onu ön çeker sistemini pert etmiş .. yuhh
sonra biz yanından geçip ileriye gittik takıldık biraz geri dönüyoruz..tam çimi nin haşat olduğu yere gelinçe her keş sola kırdı yandan devam etti.. :roll:

ya bende de sola kırdım ama benim arac agır.. ??? >:( direksiyon dönsede araba düz devam etti kanallı dereye girdi.. yuhh ??? >:(

benzinliler güçlü olsun diye gaza yüklenip geçiyorlar..bu başka..rolantide bile tork var.. :roll: agır agır tın tın o berbat yerde takılmadan gectiydim..hemde rolantide..her kes dikatliçe beni izliyomuş.. ;)

sevgili ekürim selcuk abi niye soldan gelmedinde bu berbat yere girdin burdan çimi filan cıkamıyo pert oluyo..da sen nası bukadan güveniyon bu koçamana didi..?

ya bu bazen otomatik pilot oluyomuş.. yuhh :roll: bende bilmiyodum..didim kırdım direksiyonu ama o otomatiğe aldı düz gitti dedim bayagı bi güldüydük.. ??? >:(

Othar o gün bize rehberlik edip gezdirdiydi..orman içinde cıkmaz sokak felan bulduydu bayagı bi gülüp eylendiydik.. ??? >:( ??? >:(
Offroadpassion yazdı:İlerideki plan..WC100 ile devam, XL-7 hikayesi sonu gibimi olacak.. :)
kapıda 3 arac oldu bi anda pek planlı olmadı bi anda esti kafama..şimdi ileri geri düşünüp duruyorum..

hanımda misubishi colt did amt' var depo kapagı paslanacak.. :roll: senede 5-6 kere 150 tl lik toplam mazot alıyor..hem kazalı hemde carpılıp çizilmiyen göçmiyen yeri yok..(bizden evvel bişiyi yoktu) kısmeti bizde acıldı.. yuhh adam gibisi 25 ederse bunu satsam 15 zor eder..15 lede mobilet alırım.. :roll: bide yazılım var 150 eşek dinamometre cıktısı var.. ;) hollandada üretilmiş yürüyen alayı mersedes aracın..
Ankaradan toyotayı almaya colt la gittik dönüşde arkamdan geldi rampalarda ben wc 100'ü deniyorum 250 eşek horr diyem basıyom uçuyoo bi bakıyom ..arkada tampona yapışık colt var.. yuhh morgulus
colt'tan vazgecemem..bisiklet niyetine kapıda dursun ..yakıtı vergisi yok.. :roll:

7. ayda aldım wc 100' ü canlı canlı dolar bozdurdum.. syt utanma 67 bine + masrafı gitti geldisi +fren balatası vs degiştim yagı suyu ellemedim bile defransiyelinde yag varmı haberim yok ilk iş bakacam o da ayrı bi muhabbet bana maliyeti 26 bin dolar şu an satıçam desem benim kısmetime ülke 2 seçim gecirdi..dolar uçtu..3 belkide 4 bin dolarda daha masraf lazım kafama göre olması için..4 lastik ister en basiti 2.5 yazıyor.. yuhh
az heves alıp satarım dediydim..1-2 sene binip..tek araca düşerim diyede bi hesabın vardı..hanım bunla birine dokansa adamı yerden ıspatula ile kazırım.. yuhh :roll: 2,5 ton ..bide parcası bayagı bi pahalı imiş.. ;)
tek şöför ben devam ediçem sanırım.. :?:
mecburen demirbaşa yazdık galibam wc 100'ü.. :roll:

Koçaman dan her türlü de memnunum..Edirne sin den marmarisine girip cıkmadıgım delik kalmadı,,.. yakıtı yok .. üzmüyo da :roll:
bunuda rize 'den alıp geldiydim..50 nc komyonet di ford minibüs dü alayı bana sol cekiyodu..ilk aldıgımda üzdüydü .. :roll:
sorunsuz binmek varken satmak nasıl bi mantık.. :roll:
topun agzında Koçaman görünüyo ilk onu yollıyacam ama ne zaman bilmem artıkın..
piyasa da kötü :?: şıp diye kapmazlar 6 ay da alsınlar diye beklemek de iş degil.. İlker'in 3 kapı bilem uygun fiyata gitmiyor şu an.. :|
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

26 Kas 2015 15:01

Abi gel seninle piyasada ne kadar suzi varsa toplayalım ondan sonra ben yıkar parlatır verniklerim sende kasa da paraları sayarsın olmamı morgulus morgulus
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

26 Kas 2015 15:44

ben Gedikpaşa'dan bi kamyon boş ayakkabı kutusu bulayım ;)

gerisini sen bi şekil halledersin.. yuhh morgulus

olimpiyat stadını kiralar üstüne de kapatır depo yaparız diyem şeyttirmişdim.. :roll:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

26 Kas 2015 15:57

oguz1134 yazdı:ben Gedikpaşa'dan bi kamyon boş ayakkabı kutusu bulayım ;)

olimpiyat stadını kiralar üstüne de kapatır depo yaparız diyem şeyttirmişdim.. :roll:
Abi sabah biri aradı bu araç kaç motor bunlar 4 çekermi diye soruyor yuhh 13 yıllık iktidarın meyvalarını topluyorum maşallah ??? >:( ??? >:( acayip müşteri var
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
cenknalbantoglu
Asteğmen
İletişim:

26 Kas 2015 16:32

??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:(
sen ne cavap verdin İlker morgulus morgulus morgulus
Cenk Nalbantoglu
Yaş 46
0 rh-
2006 Grand Vitara 2.0 ile başladık
5.9 ZJ ile yola devam
L200 Blizzard
İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
caylak_61
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

26 Kas 2015 17:55

e.deren yazdı:

Abi sabah biri aradı bu araç kaç motor bunlar 4 çekermi diye soruyor yuhh 13 yıllık iktidarın meyvalarını topluyorum maşallah ??? >:( ??? >:( acayip müşteri var
,
emica sana kaç çeker lazım diye sormadın mı morgulus morgulus morgulus
Ömer Can Ertuğrul / 30 yaş / Üsküdar

Suzukisini satan Bilge :)))

Megane 3 SportTourer 1.5dCi Privillege EDC

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

27 Kas 2015 08:22

cenknalbantoglu yazdı:??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:( ??? >:(
sen ne cavap verdin İlker morgulus morgulus morgulus
Yaramaz bu arabalar çöp dedim abi ??? >:(
caylak_61 yazdı:
e.deren yazdı:

,
emica sana kaç çeker lazım diye sormadın mı morgulus morgulus morgulus
Bırak emica nerde manyak var bize sarayi morgulus
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

20 Şub 2016 15:31

nissan 200 turbo drift araclarından bi araklama sunuyorum.. ;)

tüm dünyada drift ve yanlama için tutulan bu aracın modifiye parcalarınla her keş ugrasıyo :roll: garip açayip 1000 çeşit bişilerini gördüm.. :roll:

bizimle ilğili olabilecek bişilerinide arakladım lazım olur diyem.. :|

muhabbet şu = :arrow:

bu adamlar aracları yere yakın yapıp düşürüyor.. ;) bizim tam tersimiz.. :roll:

direksiyon kutusundan cıkan rot kolları yere paralel olmalı..olmayınca yol tutuş çacık oluyor..o çaprazlıgı alan parcayı içad etmişler..

bizde alayı carpık kimsenin umurunda degil o da bi mevzu.. yuhh ??? >:(
Resim

Resim

Resim

http://i444.photobucket.com/albums/qq16 ... ypr7cg.jpg

http://i444.photobucket.com/albums/qq16 ... ykkod3.jpg

http://i444.photobucket.com/albums/qq16 ... qlzlhm.jpg

tekerlekden gelen rot kolu bu zıbbırtıya vidalanıyor buda direksiyon kutusuna takılıyor..

yükseltme yaptıgız ölçüde bunu ayarlarsınız kollar yere paralel olur..didim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

24 Şub 2016 10:21

Çok mantıklı..her kasis sonrası yamuk duran lastiklere biraz çare olur ;)
Site Admin

“SUZUKI SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir