2005 gv egsoz emisyon değerleri

SUZUKI EMİŞ VE EKSOZ SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

gvitara_ist
Er

2005 gv egsoz emisyon değerleri

10 Tem 2019 10:28

Arkadaşlar selam,
Lpg takılı olan 193 bim km deki aracımı geçen hafta muayeneye götürdüm. Egsoz ölçümlerini tüvtürk te yaptırdım ve değerler yüksek çıktığı için muayeneden geçemedi. Her sorduğum, kesinlikle ölçümü dışardan yaptırman lazımdı dedi, bu konuda benim gibi bilmeyen arkadaşlar varsa kulağına küpe olsun.

Gelelim değerlerin yüksek çıkması sorununa, önce Ümraniye sanayide tanımadığım bir usta gittim. sadece alttaki için 1000 TL, hem üst hem alt değişirse 3500TL dedi. Daha sonra tanıdık biryer buldum, sadece alttakine 1000 TL ikisini de değiştirirsem 2000TL olacağını söyledi. Her ikisi de dökülmeye başladığı için, sadece altı değiştirirsem bir süre sonra üsttekinin döküldükçe alttakini yine tıkayacağını söyledi. Ben de ikisini de değiştirmesini istedim, sağolsun kendisi götürüp ölçümünü de yaptırdı ve geçer kağıdını aldı. Bir de arada bir benzinde kullanmak gerektiğini söylediler. uzun yolculuklarda aracı benzine alarak, 4-5 ayda bir 100 km kadar benzinde gitmeyi düşünüyorum.

normalde çıkması gereken değerler %0,03 iken benim araçta %9,12 çıkmıştı.
2004 grand vitara 2.0

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: 2005 gv egsoz emisyon değerleri

10 Tem 2019 14:01

EKsoz muayenelerinin sanayilerde daha rahat oldugu ve araçların geçtiği kesin...bende 3 hafta önce Bostancı sanayide yaptırdım..dizel araç hafif duman vardı ama geçti...
Site Admin

“SUZUKI EMME EKSOZ VE YAKIT SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir