Araçta yükseltme yapmadan en yüksek hangi lastiği kullanabi

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

4L
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Araçta yükseltme yapmadan en yüksek hangi lastiği kulla

23 Eki 2012 19:22

yapılır, bütün dünya da yapıyor. Sadece Türkiye değil.
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 09:39

çağlar get adı altında yükseltme sadece gel takviyesi ile yükseltme
her hangi bir salıncak yada def kolu kullanmadan bu şekide3 yapılabilirmi eminmisin

mersinlimehmet
Er
İletişim:

24 Eki 2012 11:37

hunter133 yazdı:mersinli hemşerim bende senin gibi bi kaç ay önce çok araştırdım kaldıkı huyumdur bir şeyi yapmadan önce ince eleyip sık dokuyan birisi olarak sna net olarak şunu söyleyeyim get ile kesinlikle fazla yükseltme uygulama çünkü fayda yerine zarar verebilirsin.ben kendi aracıma 2001 jlx 215 80 15 taktım görsel olarak çamurluk arası fazla dolgun görüntü derin banket ve yüksek hız da ki salınımlarda minik sürtmeler yaptı...bende öne 3 arkaya 4 cm yayların üstüne get koydum bana gere mükemmel oldu.hiç bir olumsuzlukta yaşamıyorum ne kofor ne yol tutuş vs ama vardiğim ölçüler üst sınır 1 cm bile geçersen ilaveler gerekir amartisör uzatma vs o nada gerek yok bence ne kadar yükseltirsen yükselt kilit olmadan arzide takılrsın zaten o yüzden dediğim şekilde yap bana çok teşekkür edersin hem maliyette çok uygun ben 170 tl ye torna malzem işçilik hallettim resim eklemedim şu an. aracımın hikayesini aktarınca resimlerle sen de hak verirsin ama hiç düşünmeden dediğimi yap pişman olmazsın.ben kaç ay onlarca sayfa okuyup ona buna sorduktan sonra tecrübe ettim bi de sen uğraşma direk olarak yapabilirsin yaklaşık 3000 km dir çok çeşitli şartlarda kullanmış biri olarak söylüyorum...kolay gelsin

MERHABALAR HEMŞO
Ben de bu kadar bir yükseltme istiyiorum..
çok fazlası benim için önemli değil.
Gerçekten sen hiç bir ilave gereksinmeden yükseltme yapmışsın.
Bu durumda araçta herhangi bir problem yok değilmi..
Takozları hangi maddeden yaptırdın.
başka bir ayar yaptınmı.
teşekkürler
Mehmet AYDOĞDU
SUZUKİ VİTARA
5 kapılı 2000 model
KONYA/EREĞLİ

4L
SITE ADMIN
İletişim:

24 Eki 2012 12:33

scotoma yazdı:çağlar get adı altında yükseltme sadece gel takviyesi ile yükseltme
her hangi bir salıncak yada def kolu kullanmadan bu şekide3 yapılabilirmi eminmisin
3 " yapacaksan , ön diferansiyel uzatma kollarını mutlaka kullanacaksın bu 1, salıncak kullanmazsan mevcut salıncağa ayar verebilmek için amortisör açılarını doğru bulabilmelisin bu 2. arka amortisörlerin 3" yükseltmede yükseltilmesi gerekiyor. Bunun için değişik çözümler olsa da bence en güzeli 12 uzatma braketi kullanmak, R19 amortisörü falan deniyor ama çalşma basınçları farklı ben bu yöntemi pek sevmiyorum. ön ve arka yayları değişmeden de kullanabilrsin .

Hiç suya sabuna dokunmayayım dersen get ile en fazla 1.5" yükseltirsin. 2 bile zor bence . Bu durumda 6 tane takoz yetiyor
Maltepe-İstanbul

hunter133
Er
İletişim:

24 Eki 2012 14:04

slm hemşo polyamit diye bildiğimiz sanayide teflon olarakta bilinen beyaz sert hafif son derece dayanıkı malzeme ben avcıyım malum araziye de girip çıkıyorum otoyolda da kullanıyorum şeytan kulağına hiç bi sorun yok hatta suzkiyi üretnler benim aracı görseler fabrika çıkışı bu lastik ve yükseklikle üretirler di yani ne alçak ne çok yüksek çamurluk kenarları yerden 82 cm yükseklikte şuan orjinali 77 cm di 5 cm yükselmiş oldu hem çok tatlı görünüyor hemde sorunsuz 10 15 cm yükseklik arzi için belki çok daha iyi ama bi çok noktaya ayar ve parça gerekiyor birde profosyonel eller o da her yerde yok o yüzden ben böyle yaptım çokta memnunum...

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 18:37

4L yazdı:
scotoma yazdı:çağlar get adı altında yükseltme sadece gel takviyesi ile yükseltme
3 " yapacaksan , ön diferansiyel uzatma kollarını mutlaka kullanacaksın bu 1, salıncak kullanmazsan mevcut salıncağa ayar verebilmek için amortisör açılarını doğru bulabilmelisin bu 2. arka amortisörlerin 3" yükseltmede yükseltilmesi gerekiyor.
Yani ön dif. uzatma kollarının mutlaka kullanılması gerektiği konusunda zaten ihtilaf yok.
Benim, senin ve Hakan'ın önceki mesajlarından anladığım, istenirse zor da olsa sadece getlerle (ön dif. uzatmaları da dahil) 3 inch yükseltme yapılabildiğiydi.
En son ABDULLAH tarafından 25 Eki 2012 08:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

25 Eki 2012 00:06

3" te mutlak ve mutlak bütün parçaların değişmesi gerekir yada oynan ması sadece def kolları ile 3 " olmaz özellik ile arkada amortisörler değişir yada oynanır birde ön açı zor bunun başka hiç bir açıklaması yoktur bunu hepimiz biliriz nasıl 2 kere 2 4 ediyorsa buda böyledir
not çağlarda yazmış zaten değişecek yada oynanacak parçaları o yazılanların hepsi oynanacak anlamında yazmış teşekkürler

mersinlimehmet
Er
İletişim:

11 Ara 2012 17:31

Merhabalar..
bayağı bi zaman geçi aradan..
benim araca arka alt 2, üst 2= 4 cm takoz
öne 3 cm tek üste takoz attık..
fena sayılmaz.. simdi sıra lastikte 215-75-15 lastik almayı düşünüyorum.. Rahat rahat kurtarır diye düşünüyorum
acaba 225-75-15 alsam kurtarmaz mı?..
Sanki kurtaracak gibi geliyor, bayağı yükseldi.
kolay gelsin
Mehmet AYDOĞDU
SUZUKİ VİTARA
5 kapılı 2000 model
KONYA/EREĞLİ

4L
SITE ADMIN
İletişim:

11 Ara 2012 17:40

kurtarır sıkıntı olmaz en fazla olacağı önde tam turda direksiyon sürter onun da çözümü kolay
Maltepe-İstanbul

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir