MT / AT FARKI NEDİR ?

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
şafakvakti
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: MT / AT FARKI NEDİR ?

25 Ara 2014 13:14

Askerde land'lara zinciri sağ ön sol arka olarak çapraz takardık :)
EGEMEN ŞAFAK YILDIRIM / 1976 model
O +Rh
PEJOKİ Grand Vitara XL7 2.0TD Yükseltme kitli
Tüplü dalış&kamp&doğa keşif yürüyüşleri&Av
Yunanistan göçmeni
İSTANBUL

''EVDE OTURAN ERKEN ÖLÜR'' Çingene atasözü ;)

Kullanıcı avatarı
suzikiofroad
Çavuş
İletişim:

27 Ara 2014 23:57

arkadaşlar hayırlı akşamlar a\t çamur lastik ile karda sorun yaşanır mı.kar lastik için marka öneriniz ne olur saygılar
ERTUĞRUL ER BURSA SUZİKİ OFROAD
1998 SUZİKİ 3 K
2007 RENAULT MEGAN SW
17/09/1960
AKLI BOŞ İNSANDAN HİKAYE DİNLERSİN
AKLI BAŞINDA İNSANDAN HAYATI ÖĞRENİRSİN

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

28 Ara 2014 10:33

Selamlar,

Konun başlarında da geçiyor aslında sorunuzun cevabi ama kısaca AT bir lastik hiç bir zaman bir kış lastiği kadar kar ve kış şartlarında asfaltta vs. başarılı olamaz ama 4 çekerin verdiği avantajla ilerlemekte sorun yaşamazsınız. Fakat inişlerde ve frenlemelerde problem ve risk kış lastiğine göre daha fazladır.

Benim kendi fikrimdir ve tecrübelerime göre Kış lastiği konusunda tek marka ve modeli vardır. Goodyear Ultragrip serisi lastikler. Şuan için 4x4 araçlara Ultragrip Suv öneriyor goodyear, ama bulamazsanız ölçü olarak Ultragrip 9'u da tavsiye ederim yalnız binek olarak geçiyor bu lastik.

Ben zamanında 2 çeker fiestamla ultragrip 3 kullanmıştım. bir çok arazi aracının zorlandığı yerlerde sanki kuru yolda gidiyormuşcasına hareket edebiliyordum.
Belki bilirsiniz Beşiktaştaki akaretler yokuşunda, polis 2 kere durdu zincir takıcaksın diye. bu lastiklere gerekmez diye anlatana kadar canım çıkmışti ilk durdurana ikna ettikten sona karlı ve buzlu zeminde hiç zorlanmadan kalkmıştım. sona bi ilerdeki tekrar durdurmuştu. yine aynı hikaye.. orda biraz zorlanmıştım sona zincir takmaya kalktım ama önler ufak bir buz tepesinde durduğundan elim çamurluktan içeri girmiodu attım zincirleri tekrar arabaya, sona aracı sağa çevirip yolu kesercesine tekrar kalktım ve yukarı yöneldim banamısın dememişti..

Şuanda da annemin subarusunda ultragrip 7 var, onunlada yokuşta geri geri kalkmak zorunda kalmıştım öndeki araçlar kayarak yolu kapadığı için.. sona yokuştu 180 derece dönerek tekrar yukarı çıkmıştım. Yine nerdeyse kuru zeminden farkı yoktu..

Başka marka da kullandım fakat hiç biri goodyearlar kadar başarılı değildi.
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
şafakvakti
Uzman Çavuş
İletişim:

09 Oca 2015 22:21

SRKNKRL yazdı:Tecrübemle belirtiyim; Cooper stt ler yağmurda asfallta hiç iyi değildi ve çamurda da memnun değildim.Şimdi Yokohama Geolander mt ler var.Yağmurda asfaltta çok iyi, çamurda ise mükemmeller.Havalar iyice soğusun buz ve kar bilgilerini buradan yine yazarım.
Eveeeett kar yağdı bu tecrübelerini de bekliyoruz :P
O +Rh
Yunanistan göçmeni
İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
şafakvakti
Uzman Çavuş
İletişim:

09 Oca 2015 22:26

othar yazdı:Selamlar,

Konun başlarında da geçiyor aslında sorunuzun cevabi ama kısaca AT bir lastik hiç bir zaman bir kış lastiği kadar kar ve kış şartlarında asfaltta vs. başarılı olamaz ama 4 çekerin verdiği avantajla ilerlemekte sorun yaşamazsınız. Fakat inişlerde ve frenlemelerde problem ve risk kış lastiğine göre daha fazladır.

Benim kendi fikrimdir ve tecrübelerime göre Kış lastiği konusunda tek marka ve modeli vardır. Goodyear Ultragrip serisi lastikler. Şuan için 4x4 araçlara Ultragrip Suv öneriyor goodyear, ama bulamazsanız ölçü olarak Ultragrip 9'u da tavsiye ederim yalnız binek olarak geçiyor bu lastik.

Ben zamanında 2 çeker fiestamla ultragrip 3 kullanmıştım. bir çok arazi aracının zorlandığı yerlerde sanki kuru yolda gidiyormuşcasına hareket edebiliyordum.
Belki bilirsiniz Beşiktaştaki akaretler yokuşunda, polis 2 kere durdu zincir takıcaksın diye. bu lastiklere gerekmez diye anlatana kadar canım çıkmışti ilk durdurana ikna ettikten sona karlı ve buzlu zeminde hiç zorlanmadan kalkmıştım. sona bi ilerdeki tekrar durdurmuştu. yine aynı hikaye.. orda biraz zorlanmıştım sona zincir takmaya kalktım ama önler ufak bir buz tepesinde durduğundan elim çamurluktan içeri girmiodu attım zincirleri tekrar arabaya, sona aracı sağa çevirip yolu kesercesine tekrar kalktım ve yukarı yöneldim banamısın dememişti..

Şuanda da annemin subarusunda ultragrip 7 var, onunlada yokuşta geri geri kalkmak zorunda kalmıştım öndeki araçlar kayarak yolu kapadığı için.. sona yokuştu 180 derece dönerek tekrar yukarı çıkmıştım. Yine nerdeyse kuru zeminden farkı yoktu..

Başka marka da kullandım fakat hiç biri goodyearlar kadar başarılı değildi.
süper bir anlatım teşekkürler.. michelin kışlıklarımın yanına en güzeli bir takım emergency MT :)
O +Rh
Yunanistan göçmeni
İSTANBUL

okan37
Er
İletişim:

23 Mar 2015 17:18

Merhaba herkese.2 Yıldır 2001 jlx kullanıyorum.Çok memnunum.Belki burası değil ama arka lastikde yalpa var diyor arkadaşlar.Arka tekerde yalpa neden yapar.
Mustafa Okan .... Taşköprü/ Kastamonu

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

23 Mar 2015 17:47

Aks yamuktur. Tornada düzelir ;)
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi