Sisli Havada Sürüş İçin Önemli...

DRIVE TECHNICS AND REVIEWS

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

cenk

Re: Sisli Havada Sürüş İçin Önemli...

04 Mar 2011 09:42

Güzel bir çözüm ama riskli olabilir diyorum dikkat etmek gerek hem telefona bak hem yola zor be Emre bak benimde bir çözümüm var bizim atışta kullandığımız gözlükler var camları değişebilen hemde saçma yaralanmalarını engeller sarı turuncu yada şeffaf olan camları var özellikle akşam yada gece araç sürerken inanılmaz karşıdan gelsen tüm hellalarını yaksan yinede gözümü alamazsın emin ol sistede çok faydasını gördüm tavsiye ederim morgulus morgulus Eskiler bilir sis gözlükleri vardı aynen onun gibi bir şey

4L
SITE ADMIN
İletişim:

04 Mar 2011 10:10

Emre teşekkürler verdiğin bilgi için. Arkadaşlar ben bu yöntemi Abant gezimiz sırasında boludağı eski yolu kullanırken, sağlam bir sis vardı, o zaman denemiştim.Gerçekten önünüzdeki kamyonun sadece stop lambalarını görebilirken kamera ile her şeyini görebiliyorsunuz. Hakan yanımda idi ve bana co pilotluk yapmıştı kamera ile.
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

ByBira
Mareşal
İletişim:

07 Mar 2011 09:47

Ben neden fotoğraflarda sadece kurbağa görüyorum :roll:

cenk

07 Mar 2011 10:19

Bende kurubiş görüyorum sadece Ufuk abi

Kullanıcı avatarı
izogrand
Mareşal
İletişim:

07 Mar 2011 11:51

Bende ğovrak göriyirum uşaklar :roll:
İzzet Mağden (A rh+) / Yaş : 47.184
Kağıthane-İSTANBUL
Toyota Hilux 1992 2.8 LN106 *** GOLYAT***
Ben dostlarımı hiç satmadım! Çünkü; ya beş para etmez çıktılar, ya da paha biçilemez.
.

Kullanıcı avatarı
zafer
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

11 Mar 2011 12:52

cenk e katılıyorum.
malum bir markanın shooter modelini kullanmıştım.sis ve gece sürüşünde çok faydalı oluyor.
sarı (turuncu gibi) veya açık yeşil renkli camı olan normal güneş gözlüklerini bile kullanabilirsiniz .
H.Zafer Teker - A Rh (+) yaş: 47 küsur
(Suadiye-İstanbul)
Suzuki Vitara JLX 1999 model - 1.6 - 16v-

cenk

12 Mar 2011 19:36

Emre dur kızma yaa kimsenin sana bulaştığı yok hemen celallenme...

1 sisli bir havada cep telefonu denen aletin ekranından bakıp nasıl araç sürebilirsin telefonamı bakıcan yolamı...Herkesin kameralı telefonu olabilir haklısın ama telefonun ekranına bakarak kaç kişi araç sürebilir yoğun siste bence fantaziden öte değil senin dediğin.

2 O gözlüklerin sis gözlüğü olarak satılanları var her aksesuar satılan dükkanda 10 liraya almayanı dövüyorlar , gayette kullanışlıdır siste tavsiye ederim.Ayrıca ben avcı olduğum için benim aracımda var bu gözlükten torpidoda yerde kaplamıyor 3 çeşit camı var sarı turuncu ve şeffaf inan normal zamanda tak daha net göterir etrafı atışlarda kullanılır ve 11-10-9 numara saçma ile kıramazsın ateş etsen bile ayrıca gözlerinide korur en kalitelisi 50 dolardır alınmıyacak birşeyde değil..

Yılda 6 ay av açık ve av sezonu eylülden sonra hareketlenir ta ki şubat sonuna kadar devam eder av için Türkiyenin her yerine giderim İstanbuldan Tunceliye ağrıya sadece hafta sonu gitmişliğim gelmişliğim vardır ayrıca iş için ankaraya ayda en az 4 defa gider gelir bunun yanı sıra ailem ankarada yani anlayacağın 365 günün en az 50 günü gider gelirim ankaraya ve malumun sis =bolu bu yüzden tecrübelerime dayanayarak konuşuyorum

Ayrıca ön camı sarı film bak bu iyi fikire benziyor morgulus morgulus morgulus

4L
SITE ADMIN
İletişim:

13 Mar 2011 22:04

kaş yapalım derken göz çıkartmamak lazım. Tabiiki telefon ekranına bakıp araç sürülmez. Yukarıda ilk mesajında da Emre "yanındaki" diye vurgulamış. Abanta giderken yan koltukta oturan Hakan kamera ile bakıp bana yol sağa kıvrılıyor, sağ şeritte kamyon var gibi bilgileri vermişti. Gayet de başarılı idi.
Ben yine de derimki, o iyidir bu iyidir diye değilde, böylede bir alternatif var aklımızın kenarında bulunsun mutlaka bir gün faydası olur deyip işi noktalamak en iyisidir. Zaten konumuz Ulusoyun yada Varanın seferlerinde hangi yöntemi izleyeceğine dair yüksek şuura oluşturmak değil, kim neyi beğeniyorsa, yanında hangisi varsa, hangisini kullanışlı buluyorsa onu kullanır
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
zafer
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

15 Mar 2011 13:52

Emre
senin yazdıklarına muhalefet etmedik,reddetmedik yada yanlıştır diye bir beyan da bulunmadık.
henüz senin yöntemini de test edecek fırsat bulamadım.
zaten doğru dürüst istanbulda sis görmedim ben. hatırladığım çok kötü 3 sisli zaman var.2 si şehir dışı 1 taneside terkos karaburundu. burnumun ucunu göremiyordum. fakat gözlükten bahsederken,sadece sis değil,gece sürüşü olarak da faydalı olduğundan bahsettim.bu konuda yalan yada yanlış beyan vermedim zaten doğruda olmaz.
bende kullandığım bir aksesuarı ve tecrübemi paylaştım.sohbet ediyoruz bilgiyi paylaşıyoruz. ;)
H.Zafer Teker - A Rh (+) yaş: 47 küsur
(Suadiye-İstanbul)
Suzuki Vitara JLX 1999 model - 1.6 - 16v-

“SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VE İNCELEMELER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir