Suzuki G.Vitara Katalizör Problemi

SUZUKI EMİŞ VE EKSOZ SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

ulash1907
Er
İletişim:

Suzuki G.Vitara Katalizör Problemi

05 Nis 2011 12:03

Selamlar aracım 2004 5K grand vitara otm. bi süredir devam eden metalik tırıltı sesinin (sabahları araç çalıştığında soğuk ve viteste iken) katalizörden olduğunu ve içindeki taşlaşmış parçaların dağılmasından dolayı olduğunu tespit ettik 2 seçenek var ya katalizör takılacak sanayideki usta 450 tl diyor yada susturucu takılacak 130 tl diyor bu konuda tavsiyeleriniz veya daha uygun fiyatlı parça temini için önerebileceğiniz bir yer varmıdır. Diğer bir konu ise arka denge çubuğunun lastikleri (fişek deniyormuş) cidden çürümüş durumda yetkili servis lastiklerin ayrı olmadığı denge çubuklarının komple değişmesi gerektiğini ve 2sinin 408 tl olduğunu söylüyor, acaba sadece fişekler bulunabilir mi yada parçanın çıkması veya yan sanayisi bulunabilir mi? resimlerini ekliyorum, bu işler başına gelen arkadaş varmıdır acaba damdan düşenin halinden damdan düşen anlar:) teşekkürler.
http://img683.imageshack.us/i/sssssssss ... ssssz.jpg/

kutay_bal
Er
İletişim:

Re: Suzuki G.Vitara Katalizör Problemi

11 Eyl 2011 23:38

Herkese selam,

sizlerinde bildiği üzerinde bir çok noktada iyileştirme yapılmış bir grand vitara sahibiyim. bir sorun uzun süredir canımı sıkıyordu.araç 3000 devirin üzerine çıktığında katalitiğin bulunduğu yerden ufak bir üfleme sesi geliyordu.gerek iş yoğunluğundan gerekse aracı uzun süredir kullanmayışımdan hep geçiştiriyordum.

Ancak geçtiğimiz cuma günü sanayide yakinen tanıdğım egzost ve katalitik tamiri işi yapan esnaf arkadaşıma katalitiği gözden geçirmesi için aracımı bıraktım.Araçta custom tip manfiold ve borular bulunduğu için katalizörün dağıldığından ve değişim gerekeceğinden adım gibi emindim.Çünkü bu tarz büyük egzost modifikasyonlarında genelde hep katalitik iptal edilir, lambda sensörü yerinede yanıltıcı sensörler konulurdu veya yakıt bilgisayarından sensörler silinirdi.ancak ben katalizörün iptaline son derece karşı çıktığım için orjinal katalitiklerimi yaptırdığım özel egzost sistemindede aynı yerine taktırtmıştım.Ustamız katalitikte ufak tefek yıpranmalar olduğunu bunuda ısıya bağlı genleşmenin arttığı anlarda ortaya çıktığını söyledi.Katalitik konvertörü söküp tamiri için bıraktım.Aracım akşam mesai bitiminde hazırdı ve sorunlu katalitikten eser kalmamıştı.Ne bir ses nede bir zangırdama sesi kalmamıştı.

Arkadaşlar aklınızda bulunsuz katalitikte olan her sorun illaki değişim gerektirmez.İstanbulda katalitik tamiri yapan çok önemli ustalarımız mevcut.Çok pahalı olan bu parçayı iptal ettirerek veya değişimini yapmak istemeyen arkadaşlar bana ulaşabilir...

Bilginize...
Kutay Bal - İstanbul

serkan555
Onbaşı
İletişim:

22 Kas 2011 22:46

1.6 Grand için maliyet öğrenebilirmiyiz ?
Orjinalin yerine daha küçük kat takmışlar.
Haliyle oda arıza lambasını yakıyor. (sensör 1)
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...
2015 Golf 7 Tdi Dsg webastolu sıcacık her daim:)

muzi_gs
Er
İletişim:

11 Ara 2018 17:27

Bende de aynı problem var. Nerede yaptırmıştınız
kutay_bal yazdı:Herkese selam,

sizlerinde bildiği üzerinde bir çok noktada iyileştirme yapılmış bir grand vitara sahibiyim. bir sorun uzun süredir canımı sıkıyordu.araç 3000 devirin üzerine çıktığında katalitiğin bulunduğu yerden ufak bir üfleme sesi geliyordu.gerek iş yoğunluğundan gerekse aracı uzun süredir kullanmayışımdan hep geçiştiriyordum.

Ancak geçtiğimiz cuma günü sanayide yakinen tanıdğım egzost ve katalitik tamiri işi yapan esnaf arkadaşıma katalitiği gözden geçirmesi için aracımı bıraktım.Araçta custom tip manfiold ve borular bulunduğu için katalizörün dağıldığından ve değişim gerekeceğinden adım gibi emindim.Çünkü bu tarz büyük egzost modifikasyonlarında genelde hep katalitik iptal edilir, lambda sensörü yerinede yanıltıcı sensörler konulurdu veya yakıt bilgisayarından sensörler silinirdi.ancak ben katalizörün iptaline son derece karşı çıktığım için orjinal katalitiklerimi yaptırdığım özel egzost sistemindede aynı yerine taktırtmıştım.Ustamız katalitikte ufak tefek yıpranmalar olduğunu bunuda ısıya bağlı genleşmenin arttığı anlarda ortaya çıktığını söyledi.Katalitik konvertörü söküp tamiri için bıraktım.Aracım akşam mesai bitiminde hazırdı ve sorunlu katalitikten eser kalmamıştı.Ne bir ses nede bir zangırdama sesi kalmamıştı.

Arkadaşlar aklınızda bulunsuz katalitikte olan her sorun illaki değişim gerektirmez.İstanbulda katalitik tamiri yapan çok önemli ustalarımız mevcut.Çok pahalı olan bu parçayı iptal ettirerek veya değişimini yapmak istemeyen arkadaşlar bana ulaşabilir...

Bilginize...

MEHMET ÖZDEMİR
Er

03 Ara 2019 22:25

Size nasıl ulasabilirim

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

13 Ara 2019 17:24

Kutay uzun yıllardır sitede yok facebookdan vs bir bakın derim.
Site Admin

“SUZUKI EMME EKSOZ VE YAKIT SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir