RC Araçlar

2007-2021 - TEKNİK DIŞI GEYİK BİRİMİ - SOHBET MUHABBET

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

RC Araçlar

06 Eyl 2011 20:35

Arkadaşlar benimkisi farklı bir konu o yüzden buraya açtım. Forumda bir yerlerde gördüğümü hatırlıyorum ama nerede bulamadım. Özetle; mazot bir dünya para, ee benzin ondanda fazla ben elektrikli araba alıyım diyorum. morgulus
Oğlanla beraber şöyle karşılıklı kapışsak ;)
Uzaktan kumandalı araçlar hakkında bilgisi olan arkadaşlardan, başlangıç için önerilerini bekliyorum. Hani forumumuza yeni üye olan arkadaşlar teknik kısımda yazılanlardan pek birşey anlayamadıklarını söylerlerdi, aynı o hesap işte :roll: Konu ile ilgili olarak bir çok forum okudum ama insanın bakıp bakıp anlamaması kötü şey utanma morgulus
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Mecnun tatsaydı Suzuki sevgisini, severmiydi Leyla zillisini.
2006 2.0 Grand Vitara JLX-AL AT
Resim

Kullanıcı avatarı
Fatih
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

Re: Rc araçlar

06 Eyl 2011 21:40

abi benim bildiğim elektrikli ve benzinli motor olarak 2 kategori var, bir de offroad araçları var ki akla zarar hayalindeki aracın rc modelini al ve tam anlamıyla offroad yap ;)
Resim
SUZUKI - Way of life!

cenk

06 Eyl 2011 21:53

Yanılmıyorsam Ufuk abimmmmm bu konuda derin bilgilere sahip

Kullanıcı avatarı
Fatih
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2011 22:07

Resim
SUZUKI - Way of life!

cenk

06 Eyl 2011 22:18

Helal olsun amcamlara süper valla biz olsak batınca kaldırır çıkartırız devam ederiz ama adamlar bu işi bile ciddiye alıyor süper imrendim valla

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2011 22:36

cenk yazdı:Yanılmıyorsam Ufuk abimmmmm bu konuda derin bilgilere sahip
ufuk abinin bir kamyonet dolusu model arabası olduğunu bir tam gün 3 kişi taşıdıklarını yazdığından hatırlıyorum morgulus ama uzaktan kumanda işi varmı onu bilmiyorum.
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2011 22:41

Fatih yazdı:abi benim bildiğim elektrikli ve benzinli motor olarak 2 kategori var, bir de offroad araçları var ki akla zarar hayalindeki aracın rc modelini al ve tam anlamıyla offroad yap ;)
Elektrikli olması avantaj ;) komşularda vs. şarj ederim morgulus Sıvı yakıtlı olanlarda Perçin gibi birisi olmam lazım. morgulus Hatta bakıntığım yerlerden birinde kumandadan aktif edilen def. kilidi olanı bile görmüştüm yuhh
Hayalimdeki araç yuhh çok aradım ama Suzuki Vitara HDI nin uzaktan kumandalısını yapmamış keratalar :roll: morgulus
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
izogrand
Mareşal
İletişim:

06 Eyl 2011 22:44

Dönüştmış e yıkamacıya gidilmiyor ama oldukca sıkıntılı bakımları var ;)
İzzet Mağden (A rh+) / Yaş : 47.184
Kağıthane-İSTANBUL
Toyota Hilux 1992 2.8 LN106 *** GOLYAT***
Ben dostlarımı hiç satmadım! Çünkü; ya beş para etmez çıktılar, ya da paha biçilemez.
.

cenk

06 Eyl 2011 22:45

Offffffffff diyorum sana abi offfffffffff hem uzaktan kumandalı hem hıdır olmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz morgulus morgulus morgulus

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

06 Eyl 2011 22:52

Ufuğun araçlar birebir model metal

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2011 22:55

Niye olmasın yaw :) Hem az yakardı morgulus Ormandaki haşeratı kovalardı morgulus
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Eyl 2011 23:55

yanılmıyorsam Hakan busa nın bir aracı vardı..

altını çizerek gireyim bu konuda usta degilim..elimden geldigince yardımcı olayım.. :)

ilgili forumlara bende üyeyim..malesef ama oradaki muhabbete de benimde aklım almıyor..misal biri tutup murat 124 alıyor o ve arkadaşları hep bir agızdan başlıyorlar cok iyi muhabbetlerine..zırt pırt bozulan dişli sıyıran parca kıran model çi dükkanına het haft parca almaya yoluyan tüm araclar orada cok iyi diye geciyor..sebebi ümit milli takımından bile genc kadroya sahip forumlar bazılarının yaşları yazıyor 13-18 filan.. morgulus bazen de bakmışın bir yazıyorlar akıl yaşta degil..baştadır...dedirtiyorlar adama.. :!:

ölçü olarak 1/10 skala onun bir büyüğü 1/8 skala onun bir büyüğü,1/5 skala bu en büyüğü oluyor..nadirende olsa 1/16 en ufagıda var..

yakıt cinsi olarakda 7,2 v şarzlı pilli ,nitro yakıtlı..ve 2 zamanlı denilen yagli ve 95 oktan karışımlı benzinlisi mevcut..

bu işte son nokta M.Becce abimizinde ortaklığı olduğu mcd dir TÜRK üretimi olup dünya capında 1 numaradır..1/5 4 cekerli arac üretir..

1/5 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) 3-5 saat oynarsın 3-5 liralık benzin yakar kolay kırılmaz..motoru zenoah diye bir markadır yag oranı düzgün kullanılırsa bozmaya ömür yetmez..
80-100 cm boyu var her bagaja sıgmaz,,10-15 kg agırlığı var her baba taşıyamaz.. morgulus adam gibi ful olanıda servet ödeyip alınır.. ;)

1/8 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) genelde %80 ni nitrolu olur calıştırması ve ayarı kendiniz yapmanız gerekli misal verirsek bolu da ayarlattınız bir bilene rakım 2000m. de ordan antalya yapıp rakım 0 ken calışmaz..illede bir parmak atmayı bilmeniz gerekli..genelde 4-7 kg arasıdır..parca kırar ve dişli sıyırırlar alıcaksanız bölgenizde parca sıkıntısı olmıyan markayı tercih etmelisiniz..nadirende olsa şarzlısı var kömürsüz motorlu sistemlere sahiptirler yol verme kartı esc denir + motor + lipo pil gerektirirler bu üçlü en az 1000 tl demektir..arac hariç..2 saat üzeri oynama süresince şaka degil 100-200 tl yakıt tüketir marka ve hacime göre..+pilotaja görede degişir..iyi ayarlanmamış motorun bozulma süresi..de 10 dakika altıdır..

1/10 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) 40x20 cm gibi ufak ölçülerde cocukların taşıyacagı ölçülerde ve en fazla 1,5 kg gelirler genelde ..2000 mah denilen standart pil ile 15 dakikada zevk yarım kalır..2. hatta 3. pilleride alıp yanınızda dolu olarak bulundurmanız gerekli..bu pilleride 3500-5000mahlık almanız gerekli onlarında fiyatları oldukca ucuz degiller.. morgulus
1 pil oynayınca motora el veya parmak degerse 2. derece yanık oluşur..parmakta bunun çaresi motora soğutucu fan takılmalıaynı şekil esc için gecerli ben 1 saat oynarım derseniz anında 2 side pert olur yedek parca olarak alırsanız..fiyatlarını morgulus ögrenirsiniz.. morgulus
son olarakda on mu :?: ofmu :?: rot :idea: meselesine genelde insanlar ve ögrenciler haft sonları müsait olurlar on road için düzgün zeminli alışveriş merkezleri otoparkları kollanır..bunada güvenliçileri olmaz müşteriler rahatsız olurlar hesabı izin vermezler..teknik imkanı olanlar gammer leri çalıştırınca zaten kullanamaz ve arac da pert olur.. ;)
off road la her yerde her zeminde oynanır..biraz yavaş kalır az hızlı gıder az kırılırlar.. morgulus
nitrolusuda yukarıda belirtıgim şekildir.. morgulus
son olarakda 5 liralık adaptörle bu piller dolmaz..özel şarz çihazını+ power süplisini filan gerektirir bu zımbırtılarda 200 tl gibi dirler..
ne yazmışım yaa.2 sayfa olmuş....İlhami abim saydıracak şimdik.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

07 Eyl 2011 00:11

http://www.aliexpress.com/wholesale/who ... CatId=2616

cinden getirtebilirseniz fiyatları uygundur..

http://www.mcdracing.com/

you tubeden mcd de seyretmeyin kesin alırsınız derim. morgulus :P morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

ByBira
Mareşal
İletişim:

07 Eyl 2011 07:43

camouflage yazdı:
cenk yazdı:Yanılmıyorsam Ufuk abimmmmm bu konuda derin bilgilere sahip
ufuk abinin bir kamyonet dolusu model arabası olduğunu bir tam gün 3 kişi taşıdıklarını yazdığından hatırlıyorum morgulus ama uzaktan kumanda işi varmı onu bilmiyorum.
Doğrudur ;) bende çoğu klasik olmak üzere model araba koleksiyonu var, RC den anlamam

Hakan Busa'da ilgileniyor galiba ama bu işin asıl piri Nurullah Ateş'tir :!: Gazrover Nurullah morgulus

Kullanıcı avatarı
jeep96
Teğmen
İletişim:

Re: RC Araçlar

07 Eyl 2011 08:32

istanbulda hazerfen hava alanın da bu iş için yapılmış pistler var hafta sonları yarışlar düzenleniyor.
aynı zaman da model uçak alanıda var..giriş 5 tl
bende elektrili olanı var 20 dk de pilleri bitiyor oğuz bey in dediği gibi özel şarj alınması gerekli kutusundan çıkan şarj larla 2 günde anca doluyor pilleri. aynı zamanda gene kutusundan çıkan piller yeterli gelmiyor çok kısa sürede bitiyor 15- 20 dk gibi. gene piller içinde farklı pil alınması gerekli. bence şarj ve pil işi halledilirse şarj lı olanları daha rahat kullanım açısından.
paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın hiçbir zevki yoktur.
hasan ermagan

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

07 Eyl 2011 12:22

oguz1134 yazdı:yanılmıyorsam Hakan busa nın bir aracı vardı..

altını çizerek gireyim bu konuda usta degilim..elimden geldigince yardımcı olayım.. :)

ilgili forumlara bende üyeyim..malesef ama oradaki muhabbete de benimde aklım almıyor..misal biri tutup murat 124 alıyor o ve arkadaşları hep bir agızdan başlıyorlar cok iyi muhabbetlerine..zırt pırt bozulan dişli sıyıran parca kıran model çi dükkanına het haft parca almaya yoluyan tüm araclar orada cok iyi diye geciyor..sebebi ümit milli takımından bile genc kadroya sahip forumlar bazılarının yaşları yazıyor 13-18 filan.. morgulus bazen de bakmışın bir yazıyorlar akıl yaşta degil..baştadır...dedirtiyorlar adama.. :!:

ölçü olarak 1/10 skala onun bir büyüğü 1/8 skala onun bir büyüğü,1/5 skala bu en büyüğü oluyor..nadirende olsa 1/16 en ufagıda var..

yakıt cinsi olarakda 7,2 v şarzlı pilli ,nitro yakıtlı..ve 2 zamanlı denilen yagli ve 95 oktan karışımlı benzinlisi mevcut..

bu işte son nokta M.Becce abimizinde ortaklığı olduğu mcd dir TÜRK üretimi olup dünya capında 1 numaradır..1/5 4 cekerli arac üretir..

1/5 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) 3-5 saat oynarsın 3-5 liralık benzin yakar kolay kırılmaz..motoru zenoah diye bir markadır yag oranı düzgün kullanılırsa bozmaya ömür yetmez..
80-100 cm boyu var her bagaja sıgmaz,,10-15 kg agırlığı var her baba taşıyamaz.. morgulus adam gibi ful olanıda servet ödeyip alınır.. ;)

1/8 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) genelde %80 ni nitrolu olur calıştırması ve ayarı kendiniz yapmanız gerekli misal verirsek bolu da ayarlattınız bir bilene rakım 2000m. de ordan antalya yapıp rakım 0 ken calışmaz..illede bir parmak atmayı bilmeniz gerekli..genelde 4-7 kg arasıdır..parca kırar ve dişli sıyırırlar alıcaksanız bölgenizde parca sıkıntısı olmıyan markayı tercih etmelisiniz..nadirende olsa şarzlısı var kömürsüz motorlu sistemlere sahiptirler yol verme kartı esc denir + motor + lipo pil gerektirirler bu üçlü en az 1000 tl demektir..arac hariç..2 saat üzeri oynama süresince şaka degil 100-200 tl yakıt tüketir marka ve hacime göre..+pilotaja görede degişir..iyi ayarlanmamış motorun bozulma süresi..de 10 dakika altıdır..

1/10 skala 'nın :arrow: +ve - leri....bana göre... ;) 40x20 cm gibi ufak ölçülerde cocukların taşıyacagı ölçülerde ve en fazla 1,5 kg gelirler genelde ..2000 mah denilen standart pil ile 15 dakikada zevk yarım kalır..2. hatta 3. pilleride alıp yanınızda dolu olarak bulundurmanız gerekli..bu pilleride 3500-5000mahlık almanız gerekli onlarında fiyatları oldukca ucuz degiller.. morgulus
1 pil oynayınca motora el veya parmak degerse 2. derece yanık oluşur..parmakta bunun çaresi motora soğutucu fan takılmalıaynı şekil esc için gecerli ben 1 saat oynarım derseniz anında 2 side pert olur yedek parca olarak alırsanız..fiyatlarını morgulus ögrenirsiniz.. morgulus
son olarakda on mu :?: ofmu :?: rot :idea: meselesine genelde insanlar ve ögrenciler haft sonları müsait olurlar on road için düzgün zeminli alışveriş merkezleri otoparkları kollanır..bunada güvenliçileri olmaz müşteriler rahatsız olurlar hesabı izin vermezler..teknik imkanı olanlar gammer leri çalıştırınca zaten kullanamaz ve arac da pert olur.. ;)
off road la her yerde her zeminde oynanır..biraz yavaş kalır az hızlı gıder az kırılırlar.. morgulus
nitrolusuda yukarıda belirtıgim şekildir.. morgulus
son olarakda 5 liralık adaptörle bu piller dolmaz..özel şarz çihazını+ power süplisini filan gerektirir bu zımbırtılarda 200 tl gibi dirler..
ne yazmışım yaa.2 sayfa olmuş....İlhami abim saydıracak şimdik.. morgulus

Doğrudur. Ben Mehmet Becce den almıştım. 2 zamanlı benzinli. 29cc modifye etmiştim. 4 çeker. Yanlız şunu söyleyeyim, Offroad araçlarından daha fazla masraf açıyor. Parçaları fena pahalı. İllaki de kırılıyor. Kırıldınmı da canınız acıyor. Ama yine de en hesaplısı Mehmet abinin RC si. 1.000 euro civarında. Zaten pistlerede almıyorlar. Ufaklıkların üstünden geçiyor diye.:)
Özel pistlerde yarışmaları oluyor. Ama ben vakit ayırıp gidemedim. Bu arada Hazerfan a gitmeyin. Babaanne yokuşu gibi. İllaki bir yerlerini kırıyorsunuz. Pist çok kötü. Tanıdığınız bir tarla varsa orada sürün. Hiç olmaz sa 25 tl vermezsiniz. syt syt syt
Yaratılanı severim, YARATAN'dan ötürü

Kullanıcı avatarı
camouflage
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

15 Eyl 2011 22:18

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. Ancak;
Düşündüm taşındım bir adeti kendime ;) diğeri 8 yaşındaki hergeleye verilmek üzere toplamda neredeyse Samurai parası vermeye gönlüm razı olmadı morgulus
Az önce gittim mağazanın birinden, bir kucak büyüklüğünde morgulus :)
üzerinde yazdığına göre 1/10 ölçeğinde olduğunu iddia eden araçlardan aldım.
Resim
Bakalım, bu işi seversek devam. Yok sevmezsek en azından karnım yanmayacak morgulus
İlhami ÖZDEMİR
BOLU Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

15 Eyl 2011 22:35

Hayırlısı olsun .

en uygun olanları 1/10 lardır zaten fiyat+işletim maliyeti..

verdiğiniz paraya değecek ..derim..alacagınız zevk.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

16 Eyl 2011 09:35

Aynısı bende var. ama dodge ram ;)
Perçin SÜMER
Konyaaltı/Antalya/Türkiye/Dünya
1992 Suzuki Samurai 1.3 nam-ı diğer ZEYNA - 07 K 8529
2005 Suzuki Grand Vitara 2.0 nam-ı diğer CHUCKY - 07 FYZ 87
ASİL BAYRAĞIMIZI BEĞENMEYENE ALTINDAKİ DİREĞİ VERIYORUZ !!!

Kullanıcı avatarı
izogrand
Mareşal
İletişim:

16 Eyl 2011 09:43

Müthiş bir jeep var bendede , ön arka ayırıyor , 4l , lastikler şahne herşeyi ile mükemmel , zamanında sıkıda para vermiştim . Amaaaa hatun sağolsun şarzını vede en önemlisi kumandasını diğer basit oyuncaklarla birlikte atıvermiş syt syt syt
Kumandayı nereden tedarek edebilirim yardımcı olabilecek şahıs varmı ???
Kağıthane-İSTANBUL
Ben dostlarımı hiç satmadım! Çünkü; ya beş para etmez çıktılar, ya da paha biçilemez.
.

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

16 Eyl 2011 09:47

Satiim morgulus morgulus morgulus Şaka şaka ;)
Perçin SÜMER

Kullanıcı avatarı
izogrand
Mareşal
İletişim:

16 Eyl 2011 09:50

Yaaa bir iki başka denedim olmuyo :(
Kağıthane-İSTANBUL
.

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

16 Eyl 2011 09:52

Frekansları tutmaz abi ;) Arabanın altına bak 27.5 Mhz gibi bir rakam yazar, o frekansta bişet bulman lazım ;)
Perçin SÜMER

“KAFE SUZUKİ - KURULUŞ 2007” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir