marshall lastik m/t?

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
tarik01
Er
İletişim:

marshall lastik m/t?

27 Mar 2012 21:48

arkadaşlar; marshall lastik m/t? lastikler hakkında bilginizi alabilirmiyim? arazide nasıldır? ben kar ve çamur performansını marek ediyorum. tavsiyeleriniz için teşekkürler...
En son tarik01 tarafından 29 May 2012 00:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tarık AYDIN A rh(+)
1995 samurai
ADANA/KAYSERİ

Kullanıcı avatarı
gokhan5234
Kurmay Albay
İletişim:

Re: hankook lastik hakkında?

27 Mar 2012 21:53

hankook un kar lastıklerını kullanmıstım cok guzeldı ama mt sını gormedım pıyasa :roll: :roll:
Gökhan KARABIYIK
(yamaan )
Suzuki SAMURAİ NAMI diğer KOCA KAFA
Karaambar Gamyoncular dernegının eski ıkıncı uyesi
Muğla--marmaris yaş 33

Kullanıcı avatarı
tarik01
Er
İletişim:

Re: hankook lastik hakkında?

27 Mar 2012 22:52

gokhan5234 yazdı:hankook un kar lastıklerını kullanmıstım cok guzeldı ama mt sını gormedım pıyasa :roll: :roll:
teşekkürler gökhan kardeş... ben kar ve çamur performansı iyi olan bir lastik araştırıyorumda bi takım hankook denk geldi bilgi almak istemiştim...
Tarık AYDIN A rh(+)
1995 samurai
ADANA/KAYSERİ

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: marshall lastik m/t?

09 Eki 2012 10:44

Marshall'ın Road Venture KL-71 adında K[*]umho'nun aynı isimli lastiğiyle adı-deseni aynı MT lastiği var.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

cenk

09 Eki 2012 11:01

Marshall MT çamurda çok iyi olmayan fakat orta halli parkurlarda pek fazla mahçup etmeyen bir lastiktir.

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Eki 2012 11:03

cenk yazdı:Marshall MT çamurda çok iyi olmayan fakat orta halli parkurlarda pek fazla mahçup etmeyen bir lastiktir.
Hocam görüntü olarak Kumho ile aynı ama hammaddesi, teknik özellikleri vs... dolayısıyla çamur performansı da aynı mıdır, ya da diğer bir deyişle Marshall için yazdığın Komho için de aynen geçerli midir?
Grand Vitara XL-7 2.0TD

cenk

09 Eki 2012 11:08

Reis kullanıyordu XJ de KL 71 2. kalışından sonra yazlık lastiğe çevirdi KL 71 leri yazın asfalt ve kamp için kullandı.
Sonuçta MT iş yapar elbet ama bizim girdiğimiz parkurlarda ne diyeyim hiç bir işe yaramıyor Federal bile BF gibi kalıyor bende Wrangler MT var yazın kullanıyorum Federalleri bile söktüm verdim bu işin tek çözümü Extrem 117 MT bu sene kullanmaya başlıyorum herhalde sıkıntı olmaz

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Eki 2012 11:10

cenk yazdı:Reis kullanıyordu XJ de KL 71 2. kalışından sonra yazlık lastiğe çevirdi KL 71 leri yazın asfalt ve kamp için kullandı.
Sonuçta MT iş yapar elbet ama bizim girdiğimiz parkurlarda ne diyeyim hiç bir işe yaramıyor Federal bile BF gibi kalıyor bende Wrangler MT var yazın kullanıyorum Federalleri bile söktüm verdim bu işin tek çözümü Extrem 117 MT bu sene kullanmaya başlıyorum herhalde sıkıntı olmaz
Hocam her konuda olduğu gibi son noktayı koymuşsun bu konuda da.
Allah utandırmasın.
Eğer yine de sıkıntı olursa, daha performanslısını üretmeyenler utansın.
Var dı da biz mi takmadık dersin. morgulus
Grand Vitara XL-7 2.0TD

cenk

09 Eki 2012 11:13

ABDULLAH yazdı:
cenk yazdı:Reis kullanıyordu XJ de KL 71 2. kalışından sonra yazlık lastiğe çevirdi KL 71 leri yazın asfalt ve kamp için kullandı.
Allah utandırmasın.
Abdullah kardeş hep bu Kerem yüzünden oluyor bunlar aslında morgulus morgulus morgulus
Şaka bir yana her arazi deneyimi bilgi olarak birşeyler daha koyuyor bilgi dağarcığına ve amaç hep ileri gitmek olduğu için mecburen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz aslında hepsi bu

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Eki 2012 11:16

cenk yazdı:
ABDULLAH yazdı:
Allah utandırmasın.
Abdullah kardeş hep bu Kerem yüzünden oluyor bunlar aslında morgulus morgulus morgulus
Şaka bir yana her arazi deneyimi bilgi olarak birşeyler daha koyuyor bilgi dağarcığına ve amaç hep ileri gitmek olduğu için mecburen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz aslında hepsi bu
Fakat bu işlerde para yanında, cesaret ve fedakarlık gerekiyor, o nedenle genelde hep en az bir adım öndesin.
Yolun açık olsun.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

cenk

09 Eki 2012 11:19

Sağolasın kardeş yemeden içmeden yapıyoruz işte birşeyler morgulus morgulus morgulus
Allah herkesin yolunu açık etsin

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

09 Eki 2012 20:23

Marshal ben kullanıyorum karda ve çamurda problem yok

cenk

10 Eki 2012 10:18

fatih1966 yazdı:Marshal ben kullanıyorum karda ve çamurda problem yok
Fatih ağabeyin girdiği çamur en fazla sokakta İski borusu patladığı zaman olan çamur zaten o lastiklerle morgulus morgulus morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

10 Eki 2012 13:26

kumho kl71 lastik ile marshall venture mt desen birbirinden alakasız galiba bir yanlış anlaşılma olmuş kumho birebirde kullanmadım ama marshall venture mt kullandım suzukide ve disco da çamur performansı federal mt den 1 gömlek aşağıda ama asfalt ve karda federalden 2 gömlek üstte bilerek federal örnek verdim herkez kullanmıştır diye
cenkinde dediği gibi sonuçta mt sınıfı bir extrem değil ama cooperden iyi :)

Kullanıcı avatarı
tarik01
Er
İletişim:

10 Eki 2012 14:04

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. marshall venture m/t aldım. catlarıyla beraber. burada offroad lara katılan bir arkadaştan. bu lastiklerle derece yaptığını söyledi. kayoff tan bir arkadaş. suzuki samuraisi vardı. bende şimdilik memnunum ama asıl kar yağınca belli olacak performansı. bende biraz doğa merağı ve avcılık olduğu için karda zirvelere çıkabi,lirsem ne ala...
Tarık AYDIN A rh(+)
1995 samurai
ADANA/KAYSERİ

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

10 Eki 2012 18:21

scotoma yazdı:kumho kl71 lastik ile marshall venture mt desen birbirinden alakasız galiba bir yanlış anlaşılma olmuş kumho birebirde kullanmadım ama marshall venture mt kullandım suzukide ve disco da çamur performansı federal mt den 1 gömlek aşağıda ama asfalt ve karda federalden 2 gömlek üstte bilerek federal örnek verdim herkez kullanmıştır diye
cenkinde dediği gibi sonuçta mt sınıfı bir extrem değil ama cooperden iyi :)
http://www.pitlane.bg/en/tyres/marshal- ... 5703#image" onclick="window.open(this.href);return false; Bu linkteki marshall kl 71 , kumho kl 71 ile farklı mı?
tarik01 yazdı:arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. marshall venture m/t aldım. catlarıyla beraber. burada offroad lara katılan bir arkadaştan. bu lastiklerle derece yaptığını söyledi. kayoff tan bir arkadaş. suzuki samuraisi vardı. bende şimdilik memnunum ama asıl kar yağınca belli olacak performansı. bende biraz doğa merağı ve avcılık olduğu için karda zirvelere çıkabi,lirsem ne ala...
MTlerden karda çok bir şey beklememek lazım. Yumuşak karda veya kar tabakası ince altı donlamamış yani lastik ezince çamura dönüşen bir kar olursa tamam ama altı veya üstü buzlamış sertleşmiş karlı bir zemin için kış lastiği ideal olur.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

10 Eki 2012 22:21

tarik01 yazdı:arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. marshall venture m/t aldım. catlarıyla beraber. burada offroad lara katılan bir arkadaştan. bu lastiklerle derece yaptığını söyledi. kayoff tan bir arkadaş. suzuki samuraisi vardı. bende şimdilik memnunum ama asıl kar yağınca belli olacak performansı. bende biraz doğa merağı ve avcılık olduğu için karda zirvelere çıkabi,lirsem ne ala...

karda süper çamurdada süper

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir