Suzuki Samurai Gezme Sorunu

SUZUKI SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

bayhako
Er
İletişim:

Suzuki Samurai Gezme Sorunu

18 Haz 2012 01:53

Herkeze iyi akşamlar,

1998 Model Suzuki Samurai aracımın yolda gezme problemi var, rot balanscıya götürdum, rot bası ve tekerlek bilyelerini değiştirmemi söyledi hepsini yaptırdım fakat yine aynı problem devam etmekte bunun cözumu nedır :?: yardımlarınızı bekliyorum :|
hakan ersoy yaş:26
Suzukı samurai 98model
off road
Son ağaç kesilip, son nehir kirletilip, son balık da tutulduktan sonra insanlar paranın yenmediğini anlayacaktır.”

bayhako
Er
İletişim:

Re: Gezme ! sorunu.

18 Haz 2012 22:50

ilginize teşekur ederım.... :!:
hakan ersoy yaş:26
Suzukı samurai 98model
off road
Son ağaç kesilip, son nehir kirletilip, son balık da tutulduktan sonra insanlar paranın yenmediğini anlayacaktır.”

Kullanıcı avatarı
izogrand
Mareşal
İletişim:

18 Haz 2012 23:11

Arkadaşım ilgi ile ilgisizlikle ne alakası var , konu ile bilgisi olan yorum yapar burada . Örneğin ben okudum düşündüm mantıklı bir cevap gelmedi o an aklıma .
''Yaaaaa vah vaah , ne kötü yaaa lastiklerin havasına baktınızmı '' falanmı demem lazımdı ? Burada bilen konuşur bilmeyen öğrenir , ha bu arada sorununa cevap ararken diger mekanlarda insanlarlada iki kelam edilir . Saygılarımı sunar , muhabbetinizin devamını dilerim ;)
İzzet Mağden (A rh+) / Yaş : 47.184
Kağıthane-İSTANBUL
Toyota Hilux 1992 2.8 LN106 *** GOLYAT***
Ben dostlarımı hiç satmadım! Çünkü; ya beş para etmez çıktılar, ya da paha biçilemez.
.

4L
SITE ADMIN
İletişim:

22 Haz 2012 00:10

ön lastiğinizin sağ ve sol her iki tarafta , lastiğin arka kısmından çamurluk ile arasındaki mesafeye bakın. İki tarafta eşit mi, yoksa aralığı az olan tarafa doğru mu kaçma yapıyor. Yoksa kafasına göre bazen sağa bazen sola keyfi nereye isterse oraya mı gidiyor. Aralıklarda fark varsa aksınız bir tarafta geridedir. Adres dozer yada celette tezgahı olan bir servise uğrayıp geride olan taraf çekilcektir. Başıboş gezmeyi salıncaktan çapraz kolun bağlantılarından da yapar.
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Samurai Gezme Sorunu

26 Haz 2012 12:50

bayhako yazdı:Herkeze iyi akşamlar,

1998 Model Suzuki Samurai aracımın yolda gezme problemi var, rot balanscıya götürdum, rot bası ve tekerlek bilyelerini değiştirmemi söyledi hepsini yaptırdım fakat yine aynı problem devam etmekte bunun cözumu nedır :?: yardımlarınızı bekliyorum :|
Araçlardaki gezme sorunu sadece rot veya bilya ile ilişkili olmayabilir, aşağıdaki şekilde sıralarsak Çağlarında dediği gibi Şasi eğriliğide olabilir, aşağıdaki sebepler incelenerek uzman bir tamirci ile sorun çözülebilir diye düşünüyorum.

*Rot başı sorunları
*Lastik Havalarındaki dengesizlik
*Şasideki kayma, eyrilik :!:
*Bilya/Rulman problemleri (Azda olsa etkiler, daha çok ses uğultu yapar)
*Ön salıncak sistemlerinde Kamber/Kaster açılarındaki dengesizlikler.

Sizin aracınızda bu etmenler tek tek incelenip emin olunmalıdır.
Site Admin

“SUZUKI SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir