Bf mt mi ? Extremmi ?

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

serkan555
Onbaşı
İletişim:

Bf mt mi ? Extremmi ?

03 Eyl 2012 10:06

Gerek bf gerek yeni fedima extremede 225 75 15 lastik mevcut. Vitaraya ayna mahruti ve kupa yukseltme yapmadan uyum saglar sanırım bu lastıkler. Bf guzel lastik gonlum bf mt den yana fakat 3 kurus fazla verip olmusken extremmi olmalı ? Bf mt yada extrem kullanan arkadaslar ne der acaba ?
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...
2015 Golf 7 Tdi Dsg webastolu sıcacık her daim:)

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Bf mt mi ? Extremmi ?

03 Eyl 2012 11:21

serkan555 yazdı:Gerek bf gerek yeni fedima extremede 225 75 15 lastik mevcut. Vitaraya ayna mahruti ve kupa yukseltme yapmadan uyum saglar sanırım bu lastıkler. Bf guzel lastik gonlum bf mt den yana fakat 3 kurus fazla verip olmusken extremmi olmalı ? Bf mt yada extrem kullanan arkadaslar ne der acaba ?
Serkan merhaba,
Extremede 225x75x15 ayna mahruti oladan kullanabilirsin çok sorun olmaz, normal asvalt lastiginden buna geçeceksen 100Km/Lt bazında 1,5 Lt kadar yakıt artışı olur, araç boşta akarken, bu lastikleden sonra rahat akmaz vs vs götüleri var , arazi içinde aracı tanıyamassın, denemen lazım morgulus süper gider.

Bf derken hangi model dedin anlamadım :?: 30" lastik ebadına çıkmayacaksan süspansiyona +1" ilave işini görecektir. Yada hiç birşeye elleme+3,+4 Cm kupa yap, 225 lastik tak gazla git derim. ;)
Site Admin

cenk

03 Eyl 2012 21:39

Offroadpassion yazdı:
serkan555 yazdı:Gerek bf gerek yeni fedima extremede 225 75 15 lastik mevcut. Vitaraya ayna mahruti ve kupa yukseltme yapmadan uyum saglar sanırım bu lastıkler. Bf guzel lastik gonlum bf mt den yana fakat 3 kurus fazla verip olmusken extremmi olmalı ? Bf mt yada extrem kullanan arkadaslar ne der acaba ?
Serkan merhaba,
Extremede 225x75x15 ayna mahruti oladan kullanabilirsin çok sorun olmaz, normal asvalt lastiginden buna geçeceksen 100Km/Lt bazında 1,5 Lt kadar yakıt artışı olur, araç boşta akarken, bu lastikleden sonra rahat akmaz vs vs götüleri var , arazi içinde aracı tanıyamassın, denemen lazım morgulus süper gider.

Bf derken hangi model dedin anlamadım :?: 30" lastik ebadına çıkmayacaksan süspansiyona +1" ilave işini görecektir. Yada hiç birşeye elleme+3,+4 Cm kupa yap, 225 lastik tak gazla git derim. ;)

BF derken MT Mud terrain den bahsetmiş arkadaş Hakan

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

04 Eyl 2012 08:01

Ben Disco ya taktım. Bf;in en üst lastiği. En Azından Tr de. Konuyu incelemenizi öneririm.

http://www.S4X4T/off-road-la ... d-lastigi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Yaratılanı severim, YARATAN'dan ötürü

serkan555
Onbaşı
İletişim:

04 Eyl 2012 13:56

Evet Bf in Mud Terrain modeli.

225 75 15 Fedima sırocco extreme 400 TL
215 75 15 bF Mud Terrain 300 TL

Fedima 1 adet arasak bulunmaz. Bf bulunur.
Bf in batacağı yada çıkamayacağı yerden extreme çıkar heralde.

Extreme 2. eldede para eder heralde.
Arada kaldım kararsızım işte. Hakan Busa bey yeni lastikleriniz hayırlı olsun. Eski lastiklerinizide gördüm gayet iyi durumdalar. Kaç bin km yol yaptınız bf at lerle ?
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

04 Eyl 2012 16:42

ben kendi aracımda şu an için federal mt kullanıyorum mt olarak 2-3 model ve marka lastik kullandım
bir abimizin arabasında toyota land cruiser ( lexus ) modeli ) aracında BF GOODRICH MUD TRAIN T/A lastik ortalama 400 km kullandım çamur + asfalt bence benim şu andaki federal lastillerden 2 gömlek hatta 3 gömlek üstündür asfaltta süper sezsiz yağmur lu hava idi yol tutuşu süperdi asfaltta dahi artı çamurda gerçekten çoook iyi idi
birde lastiğin araba ilede alakası var yeryüzüne basan ağırlıkla alakalı bunuda düşünmek lazım

serkan555
Onbaşı
İletişim:

04 Eyl 2012 23:10

bf mutlaka iyidir. İyi olmasa dunya pazarının yarısını elinde tutamaz. Fakat extreme deseni itibari ile farklı ve basarılı sanırım. Forumda genelde extreme ve federal kullanılıyor arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2012 08:00

serkan555 yazdı:Evet Bf in Mud Terrain modeli.

225 75 15 Fedima sırocco extreme 400 TL
215 75 15 bF Mud Terrain 300 TL

Fedima 1 adet arasak bulunmaz. Bf bulunur.
Bf in batacağı yada çıkamayacağı yerden extreme çıkar heralde.

Extreme 2. eldede para eder heralde.
Arada kaldım kararsızım işte. Hakan Busa bey yeni lastikleriniz hayırlı olsun. Eski lastiklerinizide gördüm gayet iyi durumdalar. Kaç bin km yol yaptınız bf at lerle ?
Bf ler ile fazla haşır, neşir olamadım ama, Extrem ile çok yol yaptım. Extremin bağzı dez avantajlarını gördüm. ARABADA HİÇ DUYMADIĞIM SESLER morgulus gelmeye başladı. Ayrıca çok çabuk bilya bozuyordu. Yeni aldığım Disco 2 ye extreme takmaya kıyamadığımdan dolayı, en iyi alternatiflerden biri olan Bf mud terrain i seçtim. Muhtemelen Lopez parkurunu çıkamayız, hatta bazı arkadaşlarım kafa bile yapacaklar ama, maaliyetler yükseldi. ALLAH vincimize kuvvet versin. morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

06 Eyl 2012 08:05

Ama Fedimanın bir lastiği var ki, kafamı bulandırıp, duruyor. Yunanistan da Evros ta bu lastiğin başarısına hayran kalmıştım. Resmen tırmık. Bence Extrem den daha başarılı. morgulus

http://www.pneuhot.sk/15266-14997-thick ... -85r16.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fedimatyres.com/pt/4x4/4x4/fcross" onclick="window.open(this.href);return false;

serkan555
Onbaşı
İletişim:

06 Eyl 2012 23:44

Hakan bey Fedima Cross Türkiye camurunda is yaparmı sizce ? Fedima extreme bf mud terrainden kac kg agırdır acaba ? Anatolia yarısına gidecek arkadaslar aldı bu lastikten. Lopezi gecersiniz yahu, standart vitarayla kuru havada gectim :) Sizin aracta arka kilit var on kilit var, baktınız olmuyor orta kilidide actınızmı oynaya oynaya cıkarsınız Lopezden :)

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

07 Eyl 2012 10:09

serkan555 yazdı:Hakan bey Fedima Cross Türkiye camurunda is yaparmı sizce ? Fedima extreme bf mud terrainden kac kg agırdır acaba ? Anatolia yarısına gidecek arkadaslar aldı bu lastikten. Lopezi gecersiniz yahu, standart vitarayla kuru havada gectim :) Sizin aracta arka kilit var on kilit var, baktınız olmuyor orta kilidide actınızmı oynaya oynaya cıkarsınız Lopezden :)
Fedima Kros'un iş yapmayacağı çamur varmı diye sorsak daha iyi olur morgulus

Fedima ve BF ağırlıkları konusunda bilgim yok araştırmak lazım.

Lopez'i standart vitara ile geçmişseniz tebrik ederim, olay bitmiştir morgulus hemde standart ise araç yuhh üstadım derim önünüzden geçmem morgulus

Benim araçta sadece %100 arka kilit var, önler normal std halidir. ;)

Haa ön kilidi de olan bir araç + Fedima krosss off derim artık araç Trophy lezzetindedir morgulus bize uymaz, biz keyifli gezer lay layloy takılır ilk boşlukta manğala çöker keyif yaparız morgulus artık vitesden attık offroad vs geçti bizden yiter gari dedik morgulus morgulus
Site Admin

serkan555
Onbaşı
İletişim:

07 Eyl 2012 19:29

Lopezi kuruda gectim klavuzumda Nurullah abi ondandır gecmem :) 225 75 15 fedima extreme 19 kg. O yuzden 215 75 15 bf mud terrain aldım bugun hemde toptan fiyatına. Hakan Busa abimizin bahsettigi SES meselesıni dusundum demekkı araca agır geliyor. Malum suzukinin on akslarda zayıf. Sanki federalin hakkını vermis gibi bide extrem bakıyoruz :) bf mt bize yeter kumho bile yeter. Aytekin Babahasan, Selim Sani ve Sabri Yucel arkadaslarımız bf at lerle gezdi butun kıs karda camurda pesimizden kalmadan geldiler.

cenk

07 Eyl 2012 22:11

Yahu bende bunu anlamıyorum BF ler ile kalmadan gelinen yerler nereler acaba ben mt ler ile gömülüp kalıyorum çamurda hatta extremler bile neredeyse bitiyor ama bu bf ler hiç kalmadan gidiyor bende 2 takım bf kullandım ama benim bf ler hiç çamurda kalmadan gidemiyordu acaba benmi off-road nedir bilmiyorum yoksa benim kullandığım araçlarmı kötü vallahi anlamadım lopezde babannede Yosun extremlerle kaldı diff kırdı ama bf ler geçiyor kesin bu çamurun bf ler ile anlaşması var herhalde

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

08 Eyl 2012 09:19

serkan555 yazdı:Hakan bey Fedima Cross Türkiye camurunda is yaparmı sizce ? Fedima extreme bf mud terrainden kac kg agırdır acaba ? Anatolia yarısına gidecek arkadaslar aldı bu lastikten. Lopezi gecersiniz yahu, standart vitarayla kuru havada gectim :) Sizin aracta arka kilit var on kilit var, baktınız olmuyor orta kilidide actınızmı oynaya oynaya cıkarsınız Lopezden :)

Muhtemelen BF yağmurlar yağdığı zaman, Lopezden geçemez. Extremler bile yeri gelince bittiği oluyor. Kilit vs yalan oluyor. Extreme sert zemini bulursa iş yapar. Çamurda sert zemini bulana kadar toprağı kazıyor. Sonrasında şanslıysanız zemini erken bulur. Yoksa, Vinç'e kuvvet. Kendini deve kuşu gibi toprağa gömüyor.
Ama Fedima cross bence çok daha başarılı. Yunanistanda bizzat görme fırsatım oldu. Extremler ile kıyaslama şansımızda oldu. İnanılmaz bir lastik. %100 mud lastik. Ama asfaltta nasıl iş yapar bilemiyorum. Acizane 50 km yi geçmemek lazımdır. Hatta fazla bile gelebilir. Yağmurda asfalt performansını düşünmek bile istemiyorum. morgulus morgulus morgulus

35/10,5/16 extreme defender jantı ile beraber 38 kg geliyor. Fedima için bir şey diyemeyeceğim. Mehmet Becce nin dediğine göre, kaplama olmasına rağmen daha hafifmiş. Ama ebatlara göre değişir. Zaten kilonun da bir önemi yok. Çünkü alternatifleri de yüksek kg larda lastikler. Aracın alt yapısını kuvvetlendirmek lazım.

4L
SITE ADMIN
İletişim:

12 Eyl 2012 01:19

cenk yazdı:Yahu bende bunu anlamıyorum BF ler ile kalmadan gelinen yerler nereler acaba ben mt ler ile gömülüp kalıyorum çamurda hatta extremler bile neredeyse bitiyor ama bu bf ler hiç kalmadan gidiyor bende 2 takım bf kullandım ama benim bf ler hiç çamurda kalmadan gidemiyordu acaba benmi off-road nedir bilmiyorum yoksa benim kullandığım araçlarmı kötü vallahi anlamadım lopezde babannede Yosun extremlerle kaldı diff kırdı ama bf ler geçiyor kesin bu çamurun bf ler ile anlaşması var herhalde
katılıyorum sonuna kadar.
Konu ilgimi çekti benimde aynı sorunum var, alternatiflerim;
1) 225/75/16 (29,5") BF /TA ları günlük kullanacağım
2) 30*9,50*15 Extreme leri diğer 15" jantlarım ile pazarları kullanacağım, cross modelinide tercih edebilirim çok kararsızım, Hangisi daha iyidir , kimse fikir yürütemiyor
3) Baylas ile görüşüp 30" 15 jant extreme kaplama bile düşüyorum zaman zaman , kullananlar bir sıkıntısını görmemiş bu güne kadar
4) Erkandan (CDM Subaru) bir ay daha bekle diye bir tavsiye aldım, bekliyorum
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
ertantuning
Er
İletişim:

26 Eyl 2012 13:42

Herkese Merhaba,

2.5 grand vitara otom. vites aracımda 235x70x16 bf kullanıyorum,Malum kış geldi çamurlar başlayacak MT ye geçmek istiyorum.Federal MT 205x80x16 için ne dersiniz ?

engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. selamlar
Ertan UÇAR ( 43 ) 0 (rh) +
99 Grand Vitara 2500V6
Osmangazi/BURSA
Çözüm üretir...

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir