kışın cooper st mi kumho izen rv kış lastiği mi?

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
peaceseller
Er
İletişim:

kışın cooper st mi kumho izen rv kış lastiği mi?

06 Eki 2012 10:01

Merhaba,

Aracımda bu yıl taktığım Cooper ST var, yedekte de kumho izen rv kış lastiklerim duruyor.Ankara kışı düşünüldüğünde kışlıklarımı satıp Cooper lar ile mi devam edeyim,yoksa kışa girerken kumho ları mı takayım? Ne önerirsiniz?
Alperen Ercan (A Rh+) / Yaş:30
Batıkent-ANKARA
2008 Suzuki Grand Vitara 2.0 MT

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: kışın cooper st mi kumho izen rv kış lastiği mi?

09 Eki 2012 10:26

El altınd ahazır kışlık lastik varken, bence AT yerine kışlık lastik doğru tercih.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
impress
Er
İletişim:

09 Eki 2012 11:33

kış lastiğinin yerini ne A/T, ne M/T, ne de extreme tutar. Ankara gibi bir yerde kesinlikle kış lastiği kullanın.
Yusuf GÜR (B rh+) / Yaş : 27
Maslak - İSTANBUL
Suzuki Samurai SJ 80

4L
SITE ADMIN
İletişim:

23 Eki 2012 19:25

kesinlikle kış lastiği. Ankara gibi ne zaman neresinin buz tutacağı belli olmayan bir yerde AT ye MY ye güven olmaz, haberlerde tebessüm ettiğimiz görüntülere çıkarsınız maazallah
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

23 Eki 2012 21:51

istanbulda naapmak lazım kışın? MT mi AT mi yoksa kar lastiğimi..
Normal araçta kar lastiğinden başka kullanmam ama suzukide daha tecrübem yok kış için...
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
Fatih
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 10:37

aslında Nokian Vatiiva MT kullanmak lazım bulabilirseniz hem mt hem kar buz performansı çok iyi

Resim
Resim
SUZUKI - Way of life!

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 10:55

eğer ki karlastiğiniz var ise ki kesinlik ile kar lastiği başka bir lastik seçeneği ile kıyaslamanın hiç bir anlamı yok
gecen sene . çeker doplo benim zuki ile dalga geçiyordu ben dört çekerde iken :)

4L
SITE ADMIN
İletişim:

24 Eki 2012 12:40

Fatih yazdı:aslında Nokian Vatiiva MT kullanmak lazım bulabilirseniz hem mt hem kar buz performansı çok iyi

Resim
bir şey hem orda iyi hem burda çok iyi olmaz bence. Sen bilirsin hem çok iyi fotoğraf çekip hemde çok iyi video çeken makine varmı ? bu da bence öyle bir şey. Bir de zor iş yapacak bir lastiğin yanal dişleri de olmalı ve agresif olmalı . Bu lastik çok iyi yol tutar ve basamaklı diş yapısından dolayı karda daha başarılıdır gibime geliyor ama lamelleri yok nasıl yapmışlar bilemiyorum
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 12:59

4L yazdı:
Fatih yazdı:aslında Nokian Vatiiva MT kullanmak lazım bulabilirseniz hem mt hem kar buz performansı çok iyi

Resim
bir şey hem orda iyi hem burda çok iyi olmaz bence. Sen bilirsin hem çok iyi fotoğraf çekip hemde çok iyi video çeken makine varmı ? bu da bence öyle bir şey. Bir de zor iş yapacak bir lastiğin yanal dişleri de olmalı ve agresif olmalı . Bu lastik çok iyi yol tutar ve basamaklı diş yapısından dolayı karda daha başarılıdır gibime geliyor ama lamelleri yok nasıl yapmışlar bilemiyorum

canon 5d mk II var hem 1980 hd video hemde fotoğraf çekiyor :)

4L
SITE ADMIN
İletişim:

24 Eki 2012 15:06

tamam sen dur , ben düşüneyim örneği değiştiririm. (içine ettin len ana fikrin) morgulus
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 15:15

hahahah örnek benim taraftan verme bence :)

4L
SITE ADMIN
İletişim:

24 Eki 2012 18:32

tamam lan ! söz ettiğin makineyle S. spielberg hatta onu boşver Sinan Çetin film çeker mi ?
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 21:00

4L yazdı:tamam lan ! söz ettiğin makineyle S. spielberg hatta onu boşver Sinan Çetin film çeker mi ?
Sinan zaten bisi cekmesinde. Ama nihat odabasi muzik videosu cekmisti :)
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

24 Eki 2012 23:58

bilmezki işte hacım seyrettiğin o klipler varya yurt dışına gitmeyeyim tr de seyrettiğin kliplerin % 75 i reklamların bazıları hatta hatta dizi olarak behsat ç daha örnek vereyimmi :)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

25 Eki 2012 19:32

:arrow: Canon EOS-5D Mark III yeni modeli sanırım. :arrow: 950g. nerdeyse 1 kg.. ;) :arrow: $4,299.00 kilosu 4 bin dolara geliyor..memleket dışında.. ;)
şatıştakilerin önüne objektif denen camı koymamışlar ;) o hali ile vesikalık bilem cekemez.. morgulus

:arrow: http://www.letsgodigital.org/en/camera/ ... /show.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: http://www.nokiantyres.com/products" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: http://www.lastiknokian.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

kormetal jant firması mümessilidir.ülkemizde,,finlandiya firmasıdır..tartışmasız dünyanın en iyi kış lastiğini üretirler..o lastikler 5 ayrı sınıfta üretilir..6ay karanlık 6ay yarı aydınlık bir garip iklime sahiptirler..bizdeki gibi 3 gün kar görmezler her gün karla yaşıyorlar nerede ise yaz ayı varmıdır..orası kutubun dibi sanırsam bilenine gidenine sormalı.. ;)
dünyanın en ünlü ralli pilotlarıda fin li oluyorlar bu tesadüf degil iklim meselesi..
hava sıcaklığı +7 derecenin altına indiğinde yaz,4 mevsim dediğimiz lastikler yeri kavramada serleştikleriden bi işe yaramıyorlar..kış lastiği kullanmak masraflı ama bir o kadarda güvenli.. :idea:
kış lastiği soguklarda yeri iyi kavrayıp yol tutuşu iyileştiriyor..sürtünmeyi hafif artırdığından azcık sarfiyat yükseliyor.. :)

:arrow: Nokian WR G2 orta ayar kış lastiği diger aracımda gectiğimiz kış kullandım tavsiye ederim. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

25 Eki 2012 23:23

Bu arada araştırırken gördüm bu bahsedilen Nokian Vatiiva M/T lastik için kar için hiçbir şey söylenmiyor. (Nokian'nın kendi sitesinde)

Islak zemin ve çamur ve asfalt performansının iyi olduğunu belirtiyor sadece ve diş yapısının bu özellikleri barındırdığını anlatıyor.. Birde ek olarak bir çamur lastiğine göre çok sessiz olduğunu belirtiyor kısaca.

burdan link verebiliyormuyuz (izin var mı) bilmiyorum ama ingilizce bilenler sayfayı inceleyebilirler.. Bu arada TR sayfasında lastiği bulamadım..
http://www.nokiantires.com/tyre?id=1195 ... iiva+M%2FT" onclick="window.open(this.href);return false;

Başka bir inceleme sitesinde ise yine kısaca lastik için her sezona uygundur kar ve çamur ibaresi var ve 5 yıldız üzerinden değerlendirme alanında sırasıyla aldığı yıldızlar aşağıdaki gibi;
sokak (asfalt) 3.5 yıldız
kum 3 yıldız
kaya 3.5 yıldız
çamur 3.5 yıldız
patika (toprak yol) 4 yıldız
Kar 4 yıldız almış..
inceleme sitesi, yine sitenin adresini yazıyorum ama umarım bir sorun olmuyordur. (site ingilizcedir).
http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Ti ... iva-MT.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Bunlar benim yorumum diil, ufak bir araştırma sonucu karşıma çıkanlar, intenetin yalancısıyım ;) merak eden varsa diye yazım dedim..
Gokturk-İSTANBUL

4L
SITE ADMIN
İletişim:

26 Eki 2012 10:27

othar akla mantığa edebe uygun hertür link verebiliriz sakınca yok. İLk verile kendi resmi sitesi olduğundan çok objektij olduklarını düşünmüyorum, her ticari ürünün resmi sitesi gibi. İkinci verdiğin off roaders sitesinde de benim üstteki mesajlarıma paralel sonuçlar vermiş. Sessize benziyor, iyi yol tutar, basamaklı yapısı karda iyi gider demiştim. En yüksek yıldızı karda almış. Çamurda emin değilim , acaba diye soru işareti bırakmıştım az yıldız almış. ortanın az üzerinde çıkmış.
Daha önce de değişik yerlerde yazdım yavaş yavaş görüyorum da bizde de 3-5 sene sonra "ben off roadcuyum, bu yola baş koydum" diyen adamlar eğer 2. araca sahip değilse 2 takım 3 takım lastik janta geçecek . Pazar günü için gerçek çamur lastiği, extreme swamper gibi, iş günleri için 4 mevsim yol lastiği yada kışlık lastik yazlık lastik gibi. 3 -5 yıl önce tamamen farklı idi, wrangler MTR den başka lastik yoktu, lastik ölene kadar arabanın üzerindeydi
Maltepe-İstanbul

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir