SUZUKİ VİTARA JLX SELLEKTÖR KOLU

SUZUKI ELECTRICAL - ELECTRONICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

SUZUKİ VİTARA JLX SELLEKTÖR KOLU

25 Nis 2010 09:20

Arkadaşlar 2000 model 1.6 JLX aracımda kol sinyal verme, uzun - kısa far fonksiyonlarını normal yerine getiriyor fakat kısalar yanarken karşıdan gelen araca sellektör yapmak için kolu kendime doğru çektiğimde kısa farlar da sönüyor anlık olarak uzun yanıp tekrar kısaya dönmesi gerekirken far tamamen söndüğünden ortalık kapkaranlık oluyor. Bu kol tamir olur mu? Olmazsa yenisinin fiyatı nedir? Teşekkürler.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

26 Nis 2010 08:08

Abdullah bey merhaba
öncelikle kolu yerinden söküp temiz beyaz kagıt serili bir masa da ameliyata alın ince uclu saatci tornavidası ve küçük boy bir kargaburun takım olarak yeterli olur sanırım
uclarında platin olan ince demirlerde egilme olabilir eski yerine egerek getirin ince su zımparası ile tercihan 800 no ile kontak uçlarını temizleyin
bunlar hasar fazla ise yapılacak işler hafif arızalı ise philips in anti kontak spreyi vardır elektronikçiler kullanır 2 çeşiti vardır yaglı olanı potansiyometre lerde kullanılır .(radyoda ses acma dügmesi hışırtı yaptıgında ) diğer yagsız olan bu tip işlerde kullanılır ,bu sprey tinerden beter parlayıcı özelligede sahiptir iyiçe kurumadan elektirik verip ark yaprırırsanız yangın bile cıkabilir dikkatli olun derim . ;) geçmiş olsun kolay gelsin derim :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

4L
SITE ADMIN
İletişim:

26 Nis 2010 12:51

eğerki devre veren sacta herhangi bir kırılma yok ise Oğuz abinin dediği şekilde inceleyip görün Direksiyon kutusunun altında 4 vida bunları söküp alttaki kapağı sonrada üstteki kapağı alıp sinyal koluna ulaşa bilirsiniz. Muhtemelen platinler kararmıştır.
Benim arka cam düğmesi, kapıdaki indiriyor ama kaldırmıyordu, ortadaki ise ne indiriyor ne kaldırıyordu. Söktüm düğmeleri ameliyata aldım W biçimindeki platinin şase ve (+) uçları kararmış ve biraz da platin düzelmiş eğimini yitirmişti. Uçlarını temizleyip zımparaladım eski eğimine göre biraz daha kavis verdim 10 numara oldu. Düğme için 100 lira istemişti suzuki servisi . Maliyet 50 kr.luk ince zımpara ve 2 fıs kontak spreyi (+) işçiliğim
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
ABDULLAH
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 Nis 2010 08:27

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Grand Vitara XL-7 2.0TD

AliDurukan17
Er

Re: SUZUKİ VİTARA JLX SELLEKTÖR KOLU

24 Oca 2021 13:11

Merhaba Arkadaşlar.
Okuduklarınızdan yararlanarak eski köşeli göyse sahip aracımızın kolunu söküp silip taktım. Arada uzun kısa yaparken kısa devre ile Duman çıkarmıştı çünkü. Ve de karartma yapıyordu uzun kısa geçişlerinde. Şuan bu sorun çözüldü gibi. Fakat sinyal gitti. Bi şeyi yanlış
taktım sanırım. Fotoda yüklemeye çalışacağım, başarırsam 😊, bakar mısınız fotolarda çizdiğim yerde dikkat etmem gereken bir durum varmıydı?
Dosya ekleri
IMG_20210124_124933.jpg
IMG_20210124_124830.jpg

“SUZUKI ELEKTRİK - ELEKTRONİK” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir