2007 Grand Vitara 5K Ses İzolasyonu

TAMAMLANMIŞ FOTOĞRAFLI ANLATIMLI YAPIM HİKAYELERİ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

2007 Grand Vitara 5K Ses İzolasyonu

29 Nis 2013 17:25

Havalar ısındı ve zaten eski sayılan lastiklerim daha fazla ses yapama başladı dolayısıyla aracıma ne zamandır yapmayı planladığım ses izolasyonunu yapmaya karar verdim. Bu çok istediğim fakat bir türlü girişemediğim bir işti, Ctsi günü aracımın 14:30 da ki muayenesini beklerken bari sanayiye gidip şu işi halledeyim dedim. Randevum Adapazarında ki TUV de idi dolayısıyla izolasyon işini Adapazarında yapmaya niyetlendim.

Önce ses sistemcilerine gittim , sadece kapıları kaplayabileceklerini onuda bugün yapamayacaklarını aracı bırakmam gerektiğini söylediler , 3 ayrı ses sistemciye gittim o iş olmadı Cts günü. 4 kapı için malzemesine göre 250 tl den başlayan ücretler talep ettiler.

Sonra Würth bayisine uğradım, aracın altına pütür attırayım bari dedim, %30 sesi kesiyor dediler ancak pütür fiyatı alamadım ellerinde yoktu , uygulama için 150 tl istedi tanıdıkları ustaları, birde polietilen tipi izolasyon malzemeleri var 1m civarı paketi 180 tl. Hem pütür hem ses yalıtım malzemesi alıp yaptırmak istedim ancak 3 ayrı ustayla görüştüler ustalardan kimse bu şe girişmek istemedi başkalarını önerdiler .

Ordan çıktım Atatürk sanayindeki döşemecilere gittim , onlar biz yapamayız aracın izolasyonu var koyacağımız malzeme kalınlık yapar olmaz dediler, kaportacılara sor dediler, kaportacılar ben davlumbazları sökerim sökerim , aracın altınada boyacıda pütür attırırız ancak maliyetli olur (800-900 tl) aracı 3-4 gün bırakman lazım dediler, boyacıya gittik boyacı ben honda aracımda yaptım bi işe yaramadı , pütür var aracında boşuna pütür atma sesi kesmez , lastikleri değiştir ses azalır dediler...O iş orda iptal oldu...

Bütün CTS gününü böylece yedim sabah 10:00 da sanayiye gidip akşam 18:00 a kadar sadece aracımın 30 dk muayenesini halledebildim ve artık ümidim kalmamış son uğradığım Dörtyol Hanlıköy sanayisinden eve dönerken birden bir döşemecinin önünde buldum kendimi ve durup ustaya danıştım, usta hemen aracıma baktı, döşenecek ziftli keçe malzemesini gösterdi ve 5 dk da işe girişti..

Aracımın mevcut döşemesine dokunmadan kaplanabilecek yerleri, arka koltuklardan arka tampona kadar olan resimlerde görülen alan.

Resim

Resim

Kullandığımız ziftli keçe dedikleri malzeme aracın orjinal izolasyonunun yarısı kalınlığında ancak arkası siyah naylon ile kaplı, su da sızdırmıyor... Aracın davlumbazlarının üstünde çok küçük bir parça izolasyon malzemesi kullanılmış biz burayı komple kapladık yukarıya kadar.

Resim

Keçeleri bally yapıştırıcı püskürten tabanca ile tabana yapışması sağlanıyor, yapıştırıcı koku yapmayan türden

Resim

Arka koltuklardan itibaren arka tampona kadar olan her yer bu malzeme ile rahatlıkla kaplanabiliyor.Kapladığımız yerin üstüne aracın orjinal mazemesini tekrar geri seriyoruz, herhangi bir kalınlık olmuyor.

Resim

Ustanın hünerli ellerinde iş 1,5 saat kadar sürede tamamlandı, aracın yarısını kaplamış olduk. Sonuç bence sürate bağlı olarak seste %20 azalma, düşük hızlarda ses yok gayet güzel , süratlenince aracın önünden ve motordan kabine ses geliyor , yalnız arkadan ses almıyor araç.

Usta benden bu iş için malzeme dahil 150 tl talep etti, aklıma o günkü diğer malzeme işçilik muhabbetleri geldi , pazarlık etmeden memnuniyetle ödedim.
En son emregc tarafından 05 Eyl 2013 09:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Emre Güç A rh(+) Yaş: 34 Ümraniye-İSTANBUL

Hatalıysam, aramızda kalsın...

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

Re: 2007 Grand Vitara 5K Ses İzolasyonu

30 Nis 2013 09:39

Emre eline sağlık güzel çözüm olmuş...
Ben yeni aldığım 3 kapı aracıma yaptırdım aynı malzemeden, tek parça aracın baştan sonuna kadar içeride nevarsa sökülüp kaplandı. Şimdi benim 3 kapı araç 5 kapılıdan daha sessiz oldu... morgulus morgulus

Daha önce yazmıştım bana sorsan seni yönlendirirdim bu kadar dolaşmazdın... ;)
Bacanakta benim aracın resimleri hala atıcak bekliyoruz... syt syt morgulus morgulus morgulus
En son kaanka tarafından 30 Nis 2013 12:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

30 Nis 2013 12:17

Abi paylaşın bunları, ustaların anlamayanlarına anlatamadım , bilen usta için 5 dk lık iş...

Şimdi ben kapıların içine bir malzeme bakıyorum, Würth ün ki ve bazı ses sitemcilerininki pahalı, başka nasıl malzemeler var piyasada...

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

30 Nis 2013 12:27

Valla ben de ustasına yaptırmadım benim Maslak sanayi'de oto kuaförü bir arkadaşımvar aracı yıkatmak için bırakmıştım sohbet ederken aklımıza geldi ben hallederim dedi sağolsun birgün uraşmış biraz titiz biridir araçta ne var ne yok sökmüş ve tek parça kaplamış resimler Bacanakta... ;) morgulus
Malzemeyi yine Maslak sanayide döşemeciden aldık, adamda bir dünya malzemevar ne amaç için istiyorsan birşeyler öneriyor...
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

30 Nis 2013 12:40

Bu döşemecinin tam adresi nedir??
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

30 Nis 2013 12:49

Hangisini soruyorsun :?:
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

30 Nis 2013 13:29

Valla hangisi hesaplıysa :) ben tabi maslak tarafını tercih ediyorum yakınlık olarak.
Bi şekilde difransiyel sesinden kurtulmam lazım morgulus

Bu arada hayırlı olsun ses izalasyonlarınız. ;)
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

30 Nis 2013 13:49

Othar döşemeciye arkadaşla gittim tam adresini bilmiyorum ama Maslak oto sanayide harley davidson motorun önünden birinci kısıma gider gibi gidip ilk sağdan ara sokağa dalıyorsun İsoff'un önünden geçip aşşağa doru ....... yawww sen enisi gidicen zaman beni ara... 0535 363 76 93 ;) morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

30 Nis 2013 14:10

sevdim bu uygulamayı- yazın arabayı boyamadan önce yapayım ( aha da kaçırdım ağzımdan :!: )
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

30 Nis 2013 15:14

Hoca benim 5 kapıya henüz yaptırmadım haberin ola :roll:
Malzeme benden , işçilik :roll: ortak tamam tamam ok... ;)
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

30 Nis 2013 15:17

yazın evime yakın-günlük gelip gidebileceğim bir yer bulmam lazım 15 gün bilemedin 1 ay

arabaya iç dış saldıracam komple. kaporta boya dahil.. taban izolasyonu benim bu planların yanında çerez kalır- ikimizinkini de yaparız kardeş sorun yok

keşke bir garajım olsaydı..

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

30 Nis 2013 15:39

Şu garaj işinden bende istiom. Sanayide sürünmekten bıktım :(

Dükkan tanıdık olsada arabayı orda yatırınca adamlarada ayıp oluo.. şöle rahat çalışacak bi yer lazım
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

30 Nis 2013 17:25

Eeeeee arkadaşlar ben bu konu ile ilgili başlık bile açtım kimse yanaşmadı yawwww syt syt
Birlikte biryer kiralıyalım yakalım, yıkalım, yeniden yapalım dedim araçları kimse beni dinlemedi öhhhöööö :( :( :( morgulus morgulus morgulus morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

30 Nis 2013 17:40

kaanka yazdı:Eeeeee arkadaşlar ben bu konu ile ilgili başlık bile açtım kimse yanaşmadı yawwww syt syt
Birlikte biryer kiralıyalım yakalım, yıkalım, yeniden yapalım dedim araçları kimse beni dinlemedi öhhhöööö :( :( :( morgulus morgulus morgulus morgulus
ben yazın 1 ay çalışmak için ihtiyaç duyuyorum böyle bir yere

normal elektrik şu bu işleri otoparkta oluyor bizim, ben niyeti bozdum kaportaya saldıracam morgulus

sitenin manyağa olarak bu iş bana düşer diye düşündüm yuhh

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

30 Nis 2013 18:17

Valla garaj otopark bi yere kadar, elektrik bulucanda fln da filanda problem oluo kendi garajımız olsa kaplamayı da yaparım, elektriğide flnda filanda.. he bide tabi ortak olduğundan yardımlaşmada olur işler cabuk biter derim..

Sona buluşma noktası olur.. güzel olur güzeel

Emrenin resmini koyduğu yer dahada güzel olur etrafı orman...

hee bi tek boya ve sticker işinden uzak tutun beni morgulus morgulus

valla ben yanaşırımda yeri nerde olacak?? bide kaç ödicez fln? araştırmayı kim yapcak?
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

30 Nis 2013 23:07

othar emrenin resim fotoş değil mi sence ? orası diyelim ki gerçek ?
dağ başı- kim gider oraya ? akşam çık sabah geri gel bir tane takım bulamazsın öyle yerde, ayrıca bu tip işler sanayi ortamına yakın hatta içinde olmalı bence, bir de kaç kişi niyetleneceğiz- atıyorum 4 kişi- mekan nerde olacak-yakınlık meselesi sıkıntı olur

imkanım olsa evime yakın evren sanayiden en küçük dükkanı tutarım ama sürekli kira ödemek- ortak da olsa ağır gelir hepimize
ben 15 günlük bi yer ayarlasam bütün işimi hallederim gece gündüz çalışıp, yine de soruşturun bakalım ciddiyseniz- belki çok hesaplı bir yer denk gelir-herkese uygun güzergahta olur vsv vs

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

03 May 2013 14:58

Alta 4mm aluminyumdan uzun karter koruma yaptırınca önden gelen seslerde ve motor sesinde de biraz azalma oldu ... Araçdaki ses durumu şu an makul seviyelerde

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

14 May 2013 23:04

Kırmızı ışıkta dururken karşıdan geçen arabaların seslerini pek net duyduğumu fark ettim bu da beni kapı fitillerini de iyileştirmeye sürükledi. Bilinen yaygın uygulama 4mm akvaryum hortumu ile fitillerin içine dolgu yapıp yalıtıma katkı sağlamak. Bende petshop tan 18 m hortum aldım (birkaç metre arttı fazla almışım)

Hazır bu işe girişmişken birde aracımın ön koltuk altlarına da izolasyon yapayım dedim, Bunun için önce Bitüself aldım Bauhausdan 20cm x10 m ve 10 cm x 10 m iki rulo anca yetti aracın arka koltuklarına kadar olan yeri kaplamaya , iki rulo toplam 75 tl. Bitüself titreşimleri azaltarak sesin frekansını düşürüyor, bununda üzerine ses kesici /akustik süngerler kullanıyor, ben döşemecide bulunan 1 cm lik keçeleri kullandım. (Üzerine basınca kalınlığı yarı ölçüde azalıyor) aracın önünden arka koltuklara kadar olan tüm zemin 1,5 mm bitüself ve 1cm lik keçe ile rahatça kaplanabiliyor, sonra orjinal döşemesi tekrar üzerine seriliyor .

Aynı usta kapıların fitillerine de akvaryum hortumlarını geçirdi, kapı fitillerinin kenarlarında hortumu geçirecek yer mevcut , usta hiç fitili kesmeden hortumu geçirdi. Würth ün fitil bakım spreyini de kullandık, kayganlık sağlaması ve fitilin bakımı için.

Bu işler için Ümraniye oto sanayindeki Mert Oto döşeme Uğur ustaya toplam 200 tl ödedim, arka koltuklara kadar olan zemine serilen keçe dahil.

Sonuç olarak aracın ses durumu iyi seviyelere geldi, aracın içinde konuştuklarımız daha net duyulur oldu. Ön davlumbazlar ve kapıların içlerine yalıtım yaptırmaya gerek duymadım henüz. Islanan bu zeminlere farklı malzeme kullanmak lazım , bitüself + firex echomod yanmaz akustik sünger kullanıyorlar.

Maliyeti özetleyecek olursak:
-150 tl Arka koltuklardan geriye ziftli keçe serilmesi (burayada bitüself uygulasaydım daha iyi olabilirdi yalnız 75 tl lik bitüself kullanacaktık)
-75 tl 20m bitüself (20 cm + 10 cm lik 2 rulo)
-9 tl 18 m akvaryum hortumu 4mm (metresi 50 kuruş , biraz arttı malzeme)
-20 tl Wurth fitil spreyi
- 200 tl arka koltukların önünden itibaren bitüself uygulaması ,üzerine 1 cm keçe serilmesi ve fitillerin içine akvaryum hortumu geçirilmesi.

Toplam: 454 tl harcamışım, işe başından bilinçli girişilirse veya uygulamayı kendiniz yaparsanız daha uyguna gelir, malzemelerden ziyade işçiliğe para ödeniyor.

Arka koltuklar , bagaj 1,5 saat ön taraf bitüself , keçe ve fitil işleri yaklaşık 5 saat sürüyor. Başında duramadığım için bitüself uygulamasını çekemedim ancak bolca kaynak var bu uygulama ile ilgili.. Amacım basit ve düşük maliyetli bir ses yalıtımı yapmaktı, daha iyi malzemelerle sesi daha da azaltmak mümkün ancak bu uygulamanın da taminkar olduğunu belirtmek isterim.

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

15 May 2013 01:28

ayrıntılı anlatım için teşekkürler

benim gibi tatilin ilk gününü bekleyen-kendisi uygulayacaklar için oldukça aydınlatıcı olmuş

tatilde hemen arabanın içini soyup yalıtıp tekrar dizeceğim- ekstra olarak fitillere de dolgunluk vernesi açısından hortum fikri eklendi planıma-
kendisi yapmayı düşünenler için sökme- yalıtım ve geri toplama aşamalarını fotoğraflarım siteye

bu işler zamanı olan için zevkli uğraşlardır, ayrıca dediğiniz gibi üçte bir maliyetle biter- sonuçları da oldukça tatmin edici olur - sizde olduğu gibi

davlumbaz da büyük etkendir-çünkü kaynağı kabin dışında olan her türlü sesin direk saca çarpması sonucu yeni titreşimler oluşur ve o titreşimler sesi kabin içine taşır- en önemlisi tabana yapacağınız izolasyondur-onu da yapmışsınız zaten- davlumbaz da bir nebze daha azaltacaktır- olmasa da olur derim

ayrıca kaput altı izolasyonu da yok benim arabanın- motor sesi direk kaputa çarpıyor ve sesi çok artırıyor

aradım- yok-satılmıyor- parçacının biri dedi ki abi ne arıyosun bulsan da bi dünya para- bir tane şahin- doğan tavan döşemesi al- kes- biç- uygun yerden vidala- yapıştır- tamam dedi

sıcaktan bozulmaz mı dedim- hiç bişey olmaz- yapanlar var dedi- deneyeceğim onu da...en büyük ses kaynağı olan kendi motorumun ümüğünü sıkmalıyım önce morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

15 May 2013 04:22

kaanka yazdı:Eeeeee arkadaşlar ben bu konu ile ilgili başlık bile açtım kimse yanaşmadı yawwww syt syt

uzun seneler dükkan işlettim ve son zamanlarda mevzuatlarda bayağı karıştı bildiklerimi aktarayım kendinize ona göre yön çizin.. ;) rüyalarınızı pembeden mora cevireyim.. :roll:

içinde lift + sanayii elektiriği + suyu tuvaleti olan + kışında en azından bacası olan bir yer en mükemmeli olur ..sanayii sitesi içi ise malzeme temini mesela cıvata,zımpara ,boya ,kaynak elektrodu vs..gibi hemen almak bulup buluşturup takmak adına süper olur..
ama..? oralarda belediye zabıtaları fazlaca gezer ..içeri girip siz orda iken ..! çalışma ruhsatını bi görim bakalım der.. ;) 1<>2 ay müsaade isterseniz eder devamında ise maaşa bağlamanız gerek.. :roll:
oralarda maliyeciler de fazlaca gezer ..içeri girip siz orda iken ..! fatura irsaliye işletme defteri + vergi levhası sorar.. bi görim bakalım der.. ;) 1<>2 ay müsaade isterseniz eder devamında ise maaşa bağlamanız gerek.. :roll:
eger birinizin nüfus kâğıdı numarası eline geçerse vergiye kayıt olmadan kacak tükkan çalıştırma ile ilğili usulsüzlük çezaları +mahkemelere hazır olmanız gerekli.. ;)

dükkanı kiralamadınız..hatta tapusunu aldınız..tapu ile elektirik idaresine gidin o dükkana elektirik alamazsınız.. ;) hatta tüm istanbulun tapusu sizin olsa farketmez.. :idea: istenen şey vergi levhası..buda kırtasiyeden alınıp üstüne kalemle yazıp bir iki damga uydurmayla çözülemez..nüfus kâğıdı numarası net ortamına girilince çıkıştan ve ekrandan görülüyor üstü barkodlu v.s. son derece teknolojik sahtesi ,dolması ,yazması. filan hikaye.. :idea:

yada kiralama yaptınız..kirayı banka şubesi içinde memura verip havale yada hesaba gecirttirme işleri için.. nüfus kâğıdı numarası ibraz etmeniz gerekli sarı çizmeli biri hesabınıza para yatırdı yazamıyorlar.. ;) yok atm den yatırırım dersenizde nüfus kâğıdı numarası istiyor..internet bankacılığı desen zaten şıp diye ortadasınız..
en temizi kirayı dükkan sahibi eline saymak elden vermek..her ay başı.. ;)
misal kiranız 1000 lira bunun 200<>250 tl kadar da vergisini kiracı vermek zorunda nasıl vereceksiniz.. :idea: dükkan sahibinin hesabına yatan periyodik aynı miktar paralar günü gelince maliyeden kâğıt gelir bu para nerden niçin geliyor gel bi izah et derler o adama.. ;)
yada maliyeciler gezer bu dükanın sağındaki solundaki esnafa sorar rapor tutarlar..orda kiralar ortalama kac para.. :?: birde sorarlar bu adamlar bu dükkanı ne zamandır kullanıyorlar ..diye..tam bilmiyoz yaklaşık 1<>2 sene derler.. :?: siden evvel son çıkan vergi levhası sahibinden sonra boş da kaldıysa tanımaz size yazarlar ..3<>5 sene kacak dükkan çalıştırmak..muhtasar beyan etmemekten ceza vs bir alay derdiniz olur.. :idea:
vergi mahkemesinde davalı ve davacı vergi dairesi adına kişiler hakimin karşışına çıkmaz.. :idea: hakimin karşısına her 2 taraftan gelen 2 evrak çıkar sadece..okur anlar cezası ne ise 1<>2 sene sonra adresinize posta ile yollar o cezaları katlanmış olarak ödemek zorunda kalırsınız.. :idea:
bazı lüzumsuz bilğiler: banka hesabınıza 3bin liradan fazla bir milktar yattı ise bu nerden nasıl geldi izah etmek zorunda isiniz..mesela 5binliralık bi çeki yatırdınız hesaba geçti..yada.. dayınız ,amcanız 50 <>100 bin tl para yatırdı doğrusu % 25 ini beyan edip vergi dairesine yatırmak..biraz açayım dayınız 100 yolladı ise 25 vergiye gidecek 75 size kalacak..
başka bir konu 100 binliraya bir daire satın aldınız..bunu yastık altı para ile alırsanız başınız belada..100 bin bankadan çekildiği gün tapuda işlem olacak..satanda parayı bankaya beyan edecek bu para daire satışından geldivs..sonrası 2<>3 sene sonra biri geldi karşınıza 200 bine dairenizi satın aldı ..parayı bankaya götürüp vergi dairesine beyanda bulunup 100 bin kar ettim al 25 i senin olsun diye toka etmeniz gerekiyor..yada 3<5 sene sonra 2<>3 ile çarpılmış olarak tahsil ediyorlar.. :idea:

illa dükkan işinde kararlı iseniz mahalle arası ana cadeden uzak köhne çıkmaz sokaklarda vs ev altı dikkat çekmeyen maliyeci belediyeci nin uğramayacağı bir yer olmalı..derim..

oradada fazla gürültü yapıp dikkat çekerseniz.jet taşı,kaynak çekiçle pata küte hesabı..alo polis belediye muhabbeti ..malum işler başınıza gelebilir..derim..

avcılarda köhne bi yerde böyle bi dükkanım var ama yarı bodrum 9<>10 basamakla iniliyor içine araba girmiyor..araba işi hiç aklıma gelmemişti o zaman..4 lastik değişimi bile zor olyor..kışın hiç işe yaramıyor yazın da kapı önünde tırmalıyorum biraz..hiç yoktan iyi işimi görüyor.. ;)

size içine düz ayak en az 2 araba alabilen bi yer lazım..derim..kıytı köşe bi dükkan bulun derim çok lazımsa.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

15 May 2013 10:46

Oğuz Abi'ye kulak vermek lazım , bu tip işler zorlaştı cezalar arttı malesef...

En Mantıklısı korsan garaj yapmak , 40' lık bir dorse içinde Karaşimşek misali takılınabilir mesela , güzel bir mekanada park ettin mi dorseyi tamamdır morgulus

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

15 May 2013 13:50

Hoca, kaput altı izolasyon için döşemecilerde yanmaz diye tabir edilen sünger tip malzemeler var Firex Echomod gibi (bauhaus da da satılıyor) onları 5 dk da kesip kaputa yapıştırırlar, fiyatlarıda uygun ... Açık gözenekli olanlar sesi emiyor deniyor, bu tip yanmaz denen kalınca bir sünger tipi malzeme aldın mı tamamdır .

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

15 May 2013 22:31

Çok faydalı paylaşım olmuş Emre bey,
Eneklerinize sağlık.
Sattığım aracıma da Hortum uygulamasını yapmış ve ciddi bir ses azalması sonucu almıştım.
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

15 May 2013 22:35

http://www.adetasyapi.com/product/371/o ... tosy2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.adetasyapi.com/product/370/o ... tosy2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kapı içi için izalasyon da kullanıma nasıldır sizce bu zımbırtılar fikri olan.. :?:

buda iyisi http://www.focal.com/files/fp-bam-fr.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
028.jpg
028.jpg (62.74 KiB) 890 kere görüntülendi
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

16 May 2013 09:26

Oldukça iyi görünüyor Oğuz Abi, su tutmuyor sanırım bu süngerler ve kendinden yapışkanlı olduğu için daha kolay uygulanıyor...

“SUZUKI MODİFİKASYON VE YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir