Suzuki Grand Vitara Tekleme Bobin Sorunum

SUZUKI ELECTRICAL - ELECTRONICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

birold22
Er
İletişim:

Suzuki Grand Vitara Tekleme Bobin Sorunum

27 Tem 2013 02:08

Suzuki Grand Vitara 1999 model 2,5 Motor, 5 kapı 2011 de 210000 Km'de aldığım şimdilerde 250 bin olan otomatik Suzuki Grand Vitaram var arabanın ilk olarak motorunu yıkattımızda tekleme sorunu oldu ve enjektör kablosunun arızalandını söyleyip değiştirdik yan sanai ,2-3 ay sonra tekrar aynı sorun olunca tekrar bir kablo değiştirdik. 3-4 ay sonra yine aynı kablo busefer ilk arızalanan yansanai olan tekrar arıza verdi ve tekrar değiştirdik.

Şimdilerde motor ısınınca gazda iken ışıklarda dururken devir saati aşağıya doğru hareketleniyor ve bazende stop ediyor bazende gaz almıyor 10-15 saniyee sonra araç kendini topluyor ve birden hızlanmaya başlıyor. bazende nadir olarak 80-90 arası giderken bir silkeleme oluyor.burda çorlu da taktırdığım gazcıya gittiğimde ayarların normal olduğunu benzindede yaptığını söyleyip önce karbratörcüye sonrada motorcuya gönderdi.

Karbratörcü boğazın temiz olduğunu yine kablolardan kaynaklanabileceğini söyledi motorcu da bu sorunu yapmayınca birşey diyemem servise bir git cihaza bağlasınlar dedi ama servise gittiğimde eski olduğu için yazılımın olmadığını söylediler ve enjektör kablosundan olabileceğini söylediler. bu kablolar ömrünü doldurduğu içinmi arızalanıyor yoksa başka bir yerinde sorun varda bu kablolarımı bozuyor yada sorun başka bir yerdenmidir yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: grand vitara sorun...

27 Tem 2013 10:20

eskiyen kablo..bunuda sizden ögrendik.. :!:

bunu size kim dedi niye dedi.. :?: içinden elektirik gecince eskime yapıyor..ilginç ..su mu gecmesi lazımmış..

devamlı oynayan esneyen zamanla ihtiyarlar kopabilir anlarım.. ;) hiç kıpırdamadan duran enjektör kablosu nasıl eskiyor.. :?:

radyo tamirçilerinin kullandığı anti kontak spreyinden (yagsız)alın her fişi tek tek söküp pıst yapıp takın.. ;)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

27 Tem 2013 12:48

Birol Bey,

1-Yakın zamanda motor yıkkatınız mı?
2-Veya su birikintisinden hızlı geçtiniz mi?

Yazdıklarınızdan aracınızda ateşleme sistemindeki yüksek gerilimin kaçak yaparak şaseye atladığı ve ateşlemeyi kestiği düşüncesi oluştu.

Vitara motorunu tanımıyorum; ancak distribütörün içindeki azıcık rutubet bile aracın çalışmasını sersemletmeye yeter de artar bile, distribütörün içine iyice kurutun, buji pipolarının içini kurutun, vitara'da bujiler çukurda ise çukurları da hava ile iyice kurutun , her kablonun ucunu WD-40 layın sorununuz kalmayacaktır kuvvetle muhtemel.

Selamlar.

Elgin SAYINALP
Astana-KAZAKHSTAN
Elgin SAYINALP
Ataşehir-İstanbul-Türkiye
VATAN SANA CANIM FEDA
NISSAN PATHFINDER R51-2008

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

28 Tem 2013 01:43

çok benzer sorunu emre yaşadı-( rescue) henüz konuyu görmedi sanırım- yazar yakında

darlık gezisini benzinde tamamlamıştık(beraberdik) lpg de iyice belirginleşiyordu dediğiniz sorun- benzinde sadece alt devirler sıkıntılıydı

o da gezi öncesi motor yıkatmıştı sanırım- ateşleme ile ilgili bişe çıkmıştı-geziden bikaç gün sonra çözdü sorunu

ayrıntısını hatırlmıyorum

mesajınızı özel mesajla link veriyorum emreye,

bi baksın bakalım aynı sorun mu- ya da benzer..ben öyle hatırlıyorum
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
*RESCUE*
MODERATOR
İletişim:

28 Tem 2013 15:08

Merhaba,Reis67 ninde söylediği gibi benim yaşadığım olayla aynı belirtiler Sorununuz %95 ihtimalle Bobinlerden kaynaklanıyor, bobinleri sökün iyice temizleyin hem bobinleri hemde yuvalarını detaylı temizleyin ve tamamen kuruduğuna emin olunca yerine takın probleminiz çözülecektir (bujileride tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim) bunları yaptıktan sonra düzelip düzelmediği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
"“Tilkinin Dönüp Dolaşıp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır…”" - Emre SÜYÜN

Emre SÜYÜN / Ankara/Eryaman
Kan Grubu : A (RH) -
Suzuki Grand Vitara 1.6 / 2005 "BIDIK"

Kullanıcı avatarı
AKTOLGALI
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

28 Tem 2013 15:24

AYNI SORUNU BEN BOBOİNLERİ DEĞİŞEREK BİTİRDİM OTOMATİK ARAÇDA ÇOK BELİRGİNLEŞİR VİTESLER GEÇMEZ OKUMAZ 1-2 DER AMA GERİ GELİR 3 E GEÇMEZ ROLANTİ OYNAR LPG DE ÇOK BELİRGİN OLUR
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com
Tolgay ayvaz
Nissan Terrano II 2.7 A/T 99 Model ile sahalara geri dönüş

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

29 Tem 2013 15:04

Arkadaşalar cevap yazmışlar sağolsunlar, Birol bey aramıza hoş geldiniz, Suzukiciler Tanışma bölümünde kendinizden bahsederseniz memnun oluruz, arıza için geçmiş olsun, çözüm bulunduğunda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
Site Admin

birold22
Er
İletişim:

05 Ağu 2013 21:13

tmm bobinleri bir temizleyip kurulayalım haber veririm tekrar. yardımınız için teşekkürler.

“SUZUKI ELEKTRİK - ELEKTRONİK” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir