Merhabalar

SUZUKİ SİTESİ GİRİŞ KAPISI / :arrow: BURADAN GİRİŞ YAPILIR :)

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

chaos
Er

Merhabalar

09 Ara 2013 21:44

Merhabalar İsmim Erdal İstanbul/Maltepe'den aranıza katılıyorum.

Uzun süredir Suzuki vitara ve samurai lere bakıyordum ve birazcık para görünce vitara bakınmaya karar verdim. Bir iki ilandan sonra aşağıdaki ilandaki araca baktım ve hoşuma gitti. Yarın servise götürüp bir sıkıntısı varmı diye göstereceğim. Sizlerinde bu araç ile ilgili bilgisi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Benim gördüğüm sorunlar
-Km teli kopuk
-Tabandaki bazı yerlerde yalıtım yok sanırım bir iki paslı yer gözüküyor.
-Debriyaj biraz aşağıda kavrıyor ve sert
-Kapı döşemeleri deforme olmuş, ön konsolda da bazi yerlerde vida delikleri var (Kendi kendime alınmaz bu diyorum ama cok heveslendiğimden görmezden geliyor olabilirim:( )
-Motoru yapılalı cok olmamış çalışması vs sıkıntı yok gibiydi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 6710/detay

Paylaşımlarınız, sohbetleriniz ayrıca heveslendirdi beni. İnşallah çok cok sıkıntı vermeyecek bir araba seçmişimdir. Bütcem gereği15 16 tl üzerine çıkamadım masraf çıkacaktır diye düşünüyorum ama ins cok cok olmaz..

Yorumlarınızı bekliyorum.. iyi forumlar

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

Re: Merhabalar

09 Ara 2013 22:34

hoşgeldiniz - hayırlı olsun şimdiden..

ilandaki araç - fena görünmüyor ( DODİKLERİ ÇOK SEKSİ utanma HARİKA morgulus )

YÜKSELTME VAR ŞNORKEL VAR -MUHTEMELEN CE.SİZ BİR ARKA ÇEKİ DEMİRİ VAR -MUAYENEYE GİDERKEN SÖKMEK GEREKEBİLİR RUHSATA DA İŞLİ DEĞİLSE

SEPET SİS VAR

FEDERALLERİ VAR -

bütün bunları göz önüne alırsak - fiyatı da biraz da pazarlıkla yumuşatırsanız - olabilir derim ( 93 model olmasına rağmen )

temiz 5 kapılı 93 lere en az 15 istiyorlar.....
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

09 Ara 2013 22:38

Hayırlısı olsun plakalıkta aksiyon oto var murat ustadan sorulabilir
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

chaos
Er

09 Ara 2013 22:53

e.deren yazdı:Hayırlısı olsun plakalıkta aksiyon oto var murat ustadan sorulabilir
teşekkür ederim murat ustanın telefonu varmıdır.

Bilenler var ise debriyaj baskı balatası - debriyaj teli - km teli fiyatları hakkında bilgi verebilirler mi?

ne cok soru soruyorum farkındayım ama su anki halimi görseniz
alacağım için ağzım kulaklarımda kazık yersem diye de bi okadar tırsmalı :D

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

09 Ara 2013 23:37

Aramıza hoş geldiniz, şimdiden hayırlısı olsun...
Aksiyon Murat Usta Tel: 0533 434 34 37
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

10 Ara 2013 00:10

chaos yazdı:
e.deren yazdı:Hayırlısı olsun plakalıkta aksiyon oto var murat ustadan sorulabilir

Bilenler var ise debriyaj baskı balatası - debriyaj teli - km teli fiyatları hakkında bilgi verebilirler mi?

KM TELİ OTHAR taktırdı en son-aksiyonda...120 tl sanırım ya da 100.

debriyaj teli de biraz daha uygundur ondan...seti sanırım 150-200 lira artı işçiliktir çok olsa...
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

chaos
Er

10 Ara 2013 00:22

kaanka yazdı:Aramıza hoş geldiniz, şimdiden hayırlısı olsun...
Aksiyon Murat Usta Tel: 0533 434 34 37

hoşbulduk yarın sabah arayacağım teşekkürler

chaos
Er

10 Ara 2013 00:27

reis67 yazdı:
chaos yazdı:

KM TELİ OTHAR taktırdı en son-aksiyonda...120 tl sanırım ya da 100.

debriyaj teli de biraz daha uygundur ondan...seti sanırım 150-200 lira artı işçiliktir çok olsa...

o zaman çok sorun değilmis gibi geldi yarında murat ustadan kötü haber almazsak ve servis onay verirse vitaralı olacağım :)

chaos
Er

10 Ara 2013 00:37

reis67 yazdı:hoşgeldiniz - hayırlı olsun şimdiden..

ilandaki araç - fena görünmüyor ( DODİKLERİ ÇOK SEKSİ utanma HARİKA morgulus )

YÜKSELTME VAR ŞNORKEL VAR -MUHTEMELEN CE.SİZ BİR ARKA ÇEKİ DEMİRİ VAR -MUAYENEYE GİDERKEN SÖKMEK GEREKEBİLİR RUHSATA DA İŞLİ DEĞİLSE

SEPET SİS VAR

FEDERALLERİ VAR -

bütün bunları göz önüne alırsak - fiyatı da biraz da pazarlıkla yumuşatırsanız - olabilir derim ( 93 model olmasına rağmen )

temiz 5 kapılı 93 lere en az 15 istiyorlar.....
bu mesajı yeni gördüm çeki demiri ruhsata işli dediler ama yarın kontrol edeceğim fiyatı da az yumuşattık :) daha da gaza geldim :D

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

10 Ara 2013 00:44

Arka plakalikta Grand otodan :) valla istanbuldaki offroad konusunda en iyi bilinen iki servisinde plakaliklarini tasiyan bir arac. Surekli 2sinde servis gormusse sorun olacagini sanmam.. Ama kazasi belasi fln bilemem baktirmak lazim.

Bana 120 TL KM teli icin yazmislardi, aksiyon otoda, gecen persembe.. iscilik icin bisi diyemem, cok is yapildi he bide ben yardim etmistim belki kirmislardir biraz :) ama korkmayin ole aman aman fiyatlari yok iscilik konusunda..

Gorebildigim kadariyla aractaki aksesuarlarin fiyatlari;

-Yukseltme aralardan gordugum kadariyla Mehmet Becceninki (4xfourart) 900 euro liste fiyati
-Dodikler servislerden yola cikarak Corel yapimidir derim 500 TL idi en son fiyati..
-Snorkel en ucuzu desek 350 TL idi enson arti monjat isciligi.
-Sepet, eger demir ve ucuz versiyon diilse en iyi 400-500 TL arasi yapiyorlar. Buyuk arti olmasi
-Sisler marka mi bilemedim fiyati siz bulun :)
-Jantlar, ozel yapim jimny diilse mangels`e benziyor boyanmislar, piyasada yok :) yok eger jimnyse islem gorup ofset verilmis (hafifler, bu iyi bisi). Yada ozel yapim olabilir, en son burdan biri yaptirmisti 600 TL idi yalnis hatirlamiyorsam ki cok cok iyi bir rakam ozel yapim offroad janti icin.
-Latikler federal ve iyi gibidi gozukiyorlar burdan.. Fiyat suanda hatirlamiyorum...
-Manuel Warn Hub var kaliteli olaninda ebay de 180 dolar + kargo ucreti. (dogru goruyorsam tabi) Artisi otomatik olanlardan daha saglam olmalari.

Bunlara ek olarak aracta difransiyel klidide varsa tadindan yenmez derim. Tek yapmaniz geren bir vinc alip binmek olur he bide belki on demir tampon..
Diger sorunlari teliydi suyuydu fln cozulur ve baskada problemi yoksa zaten, basinizida cok agritmayacak bir arac olur suzuki..

Performansi ile ilgili daha bilgili arkadaslardan yorum gelecektir..

Sevgiler..
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

chaos
Er

10 Ara 2013 11:02

Arabayi battal ustaya baktirdim klima motoru ve blokta da kilcal çatlak olabileceğini söyledi saticida biraz tutarsiz davraninca Vazgeçtim. :(

Aramalarim devam edecek bildik bi araç cikarsa takipteyim..

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

10 Ara 2013 11:05

Hayırlısı olsun daha iyilerini bulursun inşaallah
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

10 Ara 2013 11:53

Iyi hayirlisi olsun.

En azindan artik assagi yukari yapilabilicek ekstra aksesuar ve modifikasyonlarin fiyatlarini biliyorsunuz ;)
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
cavitpekdemir
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

10 Ara 2013 15:52

Yahu motorda kılcal çatlak valla ilk defa duyuyorum Hoş geldin arkadaş
Duymak istemediğini başkasına söyleme
10-09-1955-SAKARYADA DOĞDU
30-12-2002-EMEKLİ OLDU
ŞİMDİ O SUZİKİCİ
2005-1600-GRANT VİTARA

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

10 Ara 2013 16:02

cavitpekdemir yazdı:Yahu motorda kılcal çatlak valla ilk defa duyuyorum Hoş geldin arkadaş
Oluyor Cavit abim, benim 1982 model CJ7`de de vardi. Antifirzsiz motor suyundan yapiyor genelde, yada soguk sicak degisimlerinden.. halledilmicek bir sorun diil aslinda dis bloktaysa ozellikle. Motoru indirip dikis atiliyor ve bir zarari yok aslinda, suyunu kontrol etmek gerekiyor o kadar. he ilerde buyuyebilirde, kendi kendine kapanabilirde 2 yonu var ve dikkat istiyor.

Tabi yeni araba alirken bole sorunlu bir arabayi almak ne kadar mantikli onu dusunmek lazim. O catlak olana kadar araca nasil bakildigida bir soru isareti oluyor tabi, gerci bu durumlari aracin bulundugu ortam/sehir ve hava sartlarida olusturabiliyormus..

sonuc olarak ic gidikliyici bir sorun ve o halde bir arac bende almazdim.. CJ acemiliklerimi atmami sagladi morgulus morgulus
Gokturk-İSTANBUL

chaos
Er

10 Ara 2013 20:26

othar yazdı:Iyi hayirlisi olsun.

En azindan artik assagi yukari yapilabilicek ekstra aksesuar ve modifikasyonlarin fiyatlarini biliyorsunuz ;)
Teşekkür ederim, rakamlar konusunda bilgi edinmem iyi oldu fakat araçta bu kadar şey çıkınca da temiz bulup para buldukça yapmak daha mantıklı gibi geldi bana. (Tabi bildik temiz donanımlı bir şey bulursam ayrı).

Tek aracım olacak, hem sağa sola kullanacağım hem de hafta sonları eğlence için. Bugüne kadar tüm arabalarıma birçok masraf etmişimdir (farklı bir motor, otomatik vitesken manuel yapma gibi :) ) çok yorulmuş her yerinden masraf çıkartan bir araç insanı ne kadar yorar bilirim.

Hayırlısı diyorum çok şey istiyorum onu da biliyorum (ucuz-temiz ) :D

othar yazdı:
cavitpekdemir yazdı:Yahu motorda kılcal çatlak valla ilk defa duyuyorum Hoş geldin arkadaş
Oluyor Cavit abim, benim 1982 model CJ7`de de vardi. Antifirzsiz motor suyundan yapiyor genelde, yada soguk sicak degisimlerinden.. halledilmicek bir sorun diil aslinda dis bloktaysa ozellikle. Motoru indirip dikis atiliyor ve bir zarari yok aslinda, suyunu kontrol etmek gerekiyor o kadar. he ilerde buyuyebilirde, kendi kendine kapanabilirde 2 yonu var ve dikkat istiyor.

Tabi yeni araba alirken bole sorunlu bir arabayi almak ne kadar mantikli onu dusunmek lazim. O catlak olana kadar araca nasil bakildigida bir soru isareti oluyor tabi, gerci bu durumlari aracin bulundugu ortam/sehir ve hava sartlarida olusturabiliyormus..

sonuc olarak ic gidikliyici bir sorun ve o halde bir arac bende almazdim.. CJ acemiliklerimi atmami sagladi morgulus morgulus
Hoşbulduk,

Aracta hiç antifiriz yoktu 1,5- 2 litreye yakın su ekledik (benim tahminim abartıyor olabilirim ama baya ekledi ).
Usta emme manifoltunun altında su izleri ve bir çatlak gördü. Su çıktığı farkedilmiyordu fakat sıkıştığında atıyordur, atifiriz koyarsak temizler ve büyük ihtimalle düşük devirde bile kaçırır dedi. Manifold sökülüp bakılmalıydı. O arada satıcıda birkaç ters cümle kurunca vazgeçtim.

Battal usta sağolsun hem satana hemde bana olması gerektiği gibi anlattı herşeyi.

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

10 Ara 2013 22:00

Battal Usta neyse onu söyler doğru adres vazgeçmek en hayırlısı sen nasıl olsa niyetine girmişsin hayırlı olsun
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

10 Ara 2013 22:08

Ben kendi aracimi almadan once 2.5 ay arac aramistim. sonunda en temiz olarak bunu buldum ki otomatik istemiyordum.. Zor oluyor bulmak ama cikmayacak diyede bir durum yok.. Ben aldiktan sonra renkte degistirdim ve bi suru (bazilarina gerekte yoktu) masraf ettim. Simdi kafam rahat biniyorum. Biraz butce birazda rahatsizlik durumuyla ilgili bir konu arac isi bence morgulus

Umarim en kisa zamanda hayirlisi ile istediginiz gibi bir arac bulursunuz.

Bu arada fiyatlara ek olarak,

30 inc ve uzeri lastik dusunuyorsaniz 1.6 icin ayna mahruti degisimide gerekli olacaktir yukseltmenin disinda ki kullanim sirasinda lastiklerin yarattigi performans acigini kapasin. Yine adres Mehmet Becce (4xfourart) tanesi 350 euro + iscilik ve yag. 2 adet almak gerekiyor on ve arka icin. Orani yukseltmek bir miktar son hizinizi dusurecektir fakat zaten bu araclari yukselttikten sonra ve MT yada AT lastik ile cokta suratli gitmek sakincali oluyor. 120 Kmyi de cok rahat goruyorlar zaten oda yetsin ;)
Gokturk-İSTANBUL

“2021 SUZUKİCİLER TANIŞMA BÖLÜMÜ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir