Suzuki Vitara JLX/Yakıt Sisteminden Benzin Kaçırma.

SUZUKI EMİŞ VE EKSOZ SİSTEMLERİ HK SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX/Yakıt Sisteminden Benzin Kaçırma.

04 Kas 2015 11:22

Yakıt ve genel sistem boru şeması, konu ile ilgili görseller bir arada olsun..lazım olur.
vaccum hoses.jpg
vaccum hoses.jpg (74.33 KiB) 626 kere görüntülendi
fmanual.jpg
fmanual.jpg (119.97 KiB) 626 kere görüntülendi
Site Admin

vitaramm1453
Er

07 Kas 2015 19:04

Hocam sorunu hallettim.Anlatayım.
Yukarıdaki resme baktıgınızda benzin kaçıran parçanın kafa kısmının ortasında küçük bir delik var o deligin içine dikkatlice bakılınca küçük bir vida deligi daha var o içerideki delige uygun vida taktım ve sonuna kadar sıktım.vidatı tv tamircisinden temin ettim.vida takılınca parcanın kütüge takılan dişli yerinden üfleyin hava gitmeye başladı.

Vidayı takmadan önce gitmiyordu.neyse takılan küçük vidanın üzerinede çelik yapıştırıcı döktüm benzin kaçırmasın diye.artık araç düzeldi orijinali gibi oldu. :-). Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu şekilde çözüme kavuşabilirler.

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

09 Kas 2015 09:30

Vidayı tam sıkınca return valfini (Geri dönüş Vanası) açmış oldunuz ;) Ancak bu valfin kontrolünün manifold tarafından yapılması gerekir..şöyleki..

:arrow: Rölantide ve düşük devirde benzin ihtiyacı azolduğundan, valf açık olacağından benzinin fazlası depoya geri döner.
Yüksek devirde benzin ihtiyacı fazla oldugundan, valf kapalı veya iyice kısık durumda olacağından benzin daha az depoya geri döner, çünki motor kullanır.

:arrow: Sizin yaptığınız iptal :idea: , bu sistemi ortandan kaldırıp, sürekli belli oranda depoya dönüş ile ortalama bir sistem dizaynı gibi olmuş ;) :) Yaşanabilecek tek sorun yüksek devir ve tam gazda performans kaybı şeklinde olabilir. ;) şimdilik geçmiş olsun 8-)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
rozaleee
Er

08 Eyl 2017 13:31

Arkadaşlar merhaba konuyu hortlattım galiba ama başka konu açmak istemedim. 2001 jlx sahibiyim ve aracımda rolantide stop etme ve geç çalışma sorunu olmaya başladı. şehir içinde araçı kullanmak imkansız hale gelmişti lpg li olduğu için benzinde çok çabuk bitiyordu. Aracı ustaya götürdüğümde sorunun benzin basınç regülatöründen kaynaklandığını söyledi.

araç çalışır haldeyken regülatörün manifolta giden hortumunu söktüğünde sürekli benzin geldiğini gördük. Parçanın yenisi yada çıkma olması konusunda veya başka bir alternatif konusunda yardımlarınızı bekliyorum. (teknik isimler konusunda hata ettiysem affola) İyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
gozbay
Er
İletişim:

27 Eki 2021 09:33

çözdün de nasıl be abi insan bi anlatır :D
Gökhan ÖZBAY
Beşikdüzü/TRABZON

Suzuki vitara 1.6 jlx 3k
otomatik-98

Lastikpark

-61PE221-

“SUZUKI EMME EKSOZ VE YAKIT SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir