Suzuki sj için yorumlarınız ve yardımlarınız......

TÜM MARKA VE MODELLER HAKKINDA PAYLAŞIM NOKTAMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

DOCKA
Er

Suzuki sj için yorumlarınız ve yardımlarınız......

07 Tem 2014 22:11

Herkese merhaba foruma yeni üye oldum netteki tüm forumları gezdim ama tam anlamı ile cevap alamadım umarım bana sizler yardımcı olacaksınız.
Sormak istedigim soru suziki sj 1300 ler 2. araç olarak almayı düşünüyorum sadece av ve arazide zevk yapmak için.
Suzuki sj nasıl bir araç ?
Kaç model almalıyım ?
Tüpdeki motor çekisi hem arazide hemde asvaltta nasıl ?
Neye dikkat etmem lazım?
Yakıt nasıl ?
Parca sorunu varmı ve fiyatları pahalımı ?
Youtube de bır çogunu izliyorum zevkle devasal lastikler ve yükseltmelere hayranım
Arazi şatrlarına gore tam bir offroald yapmak istesem nasıl yapılır yani neler gerekli ?
Forumda ayrılmış bole bir konu varsa bana yol gostermisiniz.
Herkese teşekkürler.....

DOCKA
Er

Re: Suzuki sj için yorumlarınız ve yardımlarınız......

08 Tem 2014 21:58

Bana yardim edecek veya başka bir bölümde böle bir konu acilmissa beni yönlendirecek birisi yokmu acaba o kadar sayfa görüntüleme var ama cevap yok ilginç......

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

08 Tem 2014 23:07

Var arkadaşım var ama her dakika müsait olamıyoruz ki :( Bir araştıradur ilk fırsatta ben sana yol göstericem söz ;) :arrow:
Perçin SÜMER
Konyaaltı/Antalya/Türkiye/Dünya
1992 Suzuki Samurai 1.3 nam-ı diğer ZEYNA - 07 K 8529
2005 Suzuki Grand Vitara 2.0 nam-ı diğer CHUCKY - 07 FYZ 87
ASİL BAYRAĞIMIZI BEĞENMEYENE ALTINDAKİ DİREĞİ VERIYORUZ !!!

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

09 Tem 2014 13:00

Üstad cevaplarım aşağıdaki gibidir.

Suzuki sj nasıl bir araç ?/Gayet iyi bir araç (bakımlı ise)
Kaç model almalıyım ?/Mümkün olan en yüksek model (Bütçenize göre)Yaylı olanı tercih edin.
Tüpdeki motor çekisi hem arazide hemde asvaltta nasıl ?Asvaltta ve arazide motoruna göre iyi,genele göre zayıftır.
Neye dikkat etmem lazım?/4x4 tüm sistemleri saat gibi çalışır olmalı
Yakıt nasıl ?/Vitara JLX ile aynı 300Krş yakar.(standat hali)
Parca sorunu varmı ve fiyatları pahalımı ? (parça sorunu var, ama bulunyor)
Youtube de bır çogunu izliyorum zevkle devasal lastikler ve yükseltmelere hayranım / onlarda modifikasyon çok, herşey değişiyor.
Arazi şatrlarına gore tam bir offroald yapmak istesem nasıl yapılır yani neler gerekli ?/ hafif ve orta şeker offroad için kit koyup yükseltin lastik takın yeter.
Site Admin

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

10 Tem 2014 22:32

Bende kendimce bir şey yazayım

1:)Suzuki sj nasıl bir araç ?

........... Suzuki sj aslında piknige, denize, gezi amaçlı vs yapılmış bir araç. Bunu nerden anlıyoruz; katalog resimlerinden
2:)Kaç model almalıyım ?.
.....Bana göre en bakımlısı olanı
3:) Tüpdeki motor çekisi hem arazide hemde asvaltta nasıl ?

.... Lpg taktıranlar genelde yakıt ekonomisi elde etmek için kullanırlar ve gaz ayarını ustalar iyice kısarlar. Sen eğer bunu açarsan benzinli gibi gidersin ama yakıt artar. Yani aslında bu konu ayrı bir tartışma konusu o yüzden detaya girmiyeceğim.

4:) Neye dikkat etmem lazım?

Bu soru bir arazi taşıtından ne istediğine bağlı olarak değişir. Misal kaportası önemli mi, yürüyen önemli mi, motor aksamı önemli mi, kabinde her şeyin eksiksiz ve çalışır mı olmalı yoksa, sadece direksiyon ve vites yeterli mi? gibi uzar gider. O yüzden ne istiyorsan ona dikkat etmelisin. Ama genelde tabi ki motprun iyi durumda, yürüyen ve çalışan aksamların iyi olmasını herkez ister.

5:) Yakıt nasıl ?

Bu soruya sağlıklı cevap veremiyorum 30" lastik 5.38 mahruti ile güzel yakıyor. Ama orjinal lastikler 195/75/15 ile gayet düşük olduğunu biliyorum. Kullandım farkı gördüm

6:) Parca sorunu varmı ve fiyatları pahalımı ?

Parça sorunu hem var hem yok. Bu nasıl bir cevap değilmi şöyle; istediğin parçaların bazıları vitara ile aynı, bazıları jimny ile aynı, bazıları swift ile bazılarıda carry ile aynıdır. Ben genelde lazım olan parçayı telefonda sorduğumda yok cevabı alırken, parçayı elime alıp gittiğimde yukarıdaki modellerinkini hemen veriyorlar. Ayrıca çıkma istesen bakacağın yerleri bilirsen yine sorun yok. ( ihtiyaç halinde tel veririm sıkıntı yok). Ben ilk zamanlarda çok sıkıntı çektim. Şu an benim için parça sorunu olmayan araç. Ama kimine göre değil.

7:)Arazi şatrlarına gore tam bir offroald yapmak istesem nasıl yapılır yani neler gerekli ?

Bu soruda ucu bucağı olmayan bitmeyen bir konu. Çünkü insanoğlu doyumsuzdur hep daha fazlasını ister bu sana da olacak. Bende bir sj toplarken denize, pikniğe gider arada ava çıkar eve gelirim diyordum. Ne zamana kadar; bir arkadaşım beni offroad parkuruna sokana kadar. Bir tonluk minicik bir arabanın neler yapabildiğini görünce şeklim şemalim bozuldu. Lastik aldım yeter dedim olmadı vinç alayım, o da yetmedi yükselteyim. Kilit koyayım dedim. Bayılmasın dedim ayna mahruti o bu şu bu derken şu an arabayı öyle bir yükselttim ki lastikler cucuk kaldı, şimdi daha büyük lastik, mahruti, şaflar, makaslar derken hikaye uzayıp gidiyor. Ama kısa keseyim bir samurai sahibi olarak şunu söyleyeyim; araç tamamen mekanik ve komple şaseli. O kadar oynamaya müsait ki bilemezsin. İkinci araç olarak kullanacaksan ki doğru olan bu. Bana göre on numara makina

Çok uzatmış olabilirim, okuyanlar sıkılmışta olabilir kusura bakmayın. I LOVE SAMURAI, I LOVE MY NİNJA......
Tolga BAYRAKTAR (42) O rh (+)
Suzuki Samurai 1.3 93 Model
Grand Vitara 2.0 2004 Otomatik
Memleket:Rize-Fındıklı Doyduğu Yer: İstanbul-Halkalı
http://www.nosoni.com
Nosoni Doğa Sporları Malzeme ve Ekipmanları

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

11 Tem 2014 02:08

tolga1453 yazdı:Bende kendimce bir şey yazayım
uzatma Tolgacım, o meşhur listeyi koy şuraya morgulus morgulus morgulus morgulus morgulus

yengenin eline geçmediği belli- ki halen yaşıyorsun ve siteye mesaj yazabiliyorsun ;) ;)

bir de doyumsuzluktan bahsetmişsin ya, evet ben şahidim, Allahın manyağa seni, çiftalanda yarış günü deli dana gibi peşinden koşturdun ya beni syt syt ben sana yapacağımı bilirim :arrow: :idea: :idea: :idea:

ulen altında sj mi var,

hower craft mı var -

paramotor mu var-

paraşüt mü var-

enduro motor mu var

* yoksa elinde azraille yapılmış "en az 50 sene yanına uğramayacam Tolga abi " yazan sözleşme mi var bi pokh anlamadım yav ben senden
yuhh

senin inmeye çalıştığın kayaya amerikalılar "kanyon" diyor kısaca, morgulus morgulus morgulus

sadece etraftaki izleyici kitlesi farklı orda - AKBABALAR morgulus morgulus morgulus

seniyse çeşitli oksfordseverler ve yarışseverler izliyordu konuşlandıkları tepelerin üzerinden :arrow: morgulus morgulus morgulus

"yukarda konuşulanları duymuyon tabi, " bah bah bahh manyaağa bah, gebercek şimdik, hele gel gel izleyek şunu " morgulus morgulus

deli manyak çılgın tolga...kimseye akıl verme la sen morgulus morgulus morgulus morgulus
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

DOCKA
Er

11 Tem 2014 15:59

Yorumlarınız için ve açıklamalar için teşeküler anlayacağımı anladım ama evde ki hesap çarşıya uymayınca ve arabamda ufak tefek sorunlar çıkınca arabamı satıp 2. el bir suziki vitara almayı karar verdim günlük hayatımda ve ufak dağ bayırda işime yaracağını inanıyorum çok fazla deyişiklik yapmadan kulanmayı düşünüyorum 2000 ile 2005 yılı arasına bakıyorum bütçem kısıtlı kilometresi düşük bir araç nasipse alacam ama aklımda sj ler kalacak uhte gibi teşeküler herkeze...

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

09 Ağu 2014 23:57

reis67 yazdı:
tolga1453 yazdı:Bende kendimce bir şey yazayım
uzatma Tolgacım, o meşhur listeyi koy şuraya morgulus morgulus morgulus morgulus morgulus

yengenin eline geçmediği belli- ki halen yaşıyorsun ve siteye mesaj yazabiliyorsun ;) ;)

bir de doyumsuzluktan bahsetmişsin ya, evet ben şahidim, Allahın manyağa seni, çiftalanda yarış günü deli dana gibi peşinden koşturdun ya beni syt syt ben sana yapacağımı bilirim :arrow: :idea: :idea: :idea:

ulen altında sj mi var,

hower craft mı var -

paramotor mu var-

paraşüt mü var-

enduro motor mu var

* yoksa elinde azraille yapılmış "en az 50 sene yanına uğramayacam Tolga abi " yazan sözleşme mi var bi pokh anlamadım yav ben senden
yuhh

senin inmeye çalıştığın kayaya amerikalılar "kanyon" diyor kısaca, morgulus morgulus morgulus

sadece etraftaki izleyici kitlesi farklı orda - AKBABALAR morgulus morgulus morgulus

seniyse çeşitli oksfordseverler ve yarışseverler izliyordu konuşlandıkları tepelerin üzerinden :arrow: morgulus morgulus morgulus

"yukarda konuşulanları duymuyon tabi, " bah bah bahh manyaağa bah, gebercek şimdik, hele gel gel izleyek şunu " morgulus morgulus

deli manyak çılgın tolga...kimseye akıl verme la sen morgulus morgulus morgulus morgulus

morgulus morgulus morgulus daha yeni girdim siteye Lan ne adamsın valla morgulus iki tur attım bırader alt tarafı amma abartın haaa. Bu arada o gün altıma kaçıracaktım harbiden morgulus ben bile içerde tırstım bir ara morgulus
Tolga BAYRAKTAR (42) O rh (+)
Suzuki Samurai 1.3 93 Model
Grand Vitara 2.0 2004 Otomatik
Memleket:Rize-Fındıklı Doyduğu Yer: İstanbul-Halkalı
http://www.nosoni.com
Nosoni Doğa Sporları Malzeme ve Ekipmanları

“TÜM MARKA VE MODELLER PAYLAŞIM NOKTAMIZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir