nissan patfinder

TÜM MARKA VE MODELLER HAKKINDA PAYLAŞIM NOKTAMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

nissan patfinder

19 Ağu 2014 21:45

Herkese selamlar,

4 sene kullandığım deli gibi para harcayıp adam ettiğim sj413'ümü daha fazla para harcamama komutan müsade etmediği için sattım ne yazık ki, şimdi de Nissan pathfinder 2005 ve üzeri modellere kafayı takmış bulunuyorum, bu araç ile ilgili bilginiz var mı? yükseltilir mi? gerçi CALMINI de kit var ama TR şartlarında yükseltme yapılır mı? CALMINI den kit getirten oldu mu? arazi kabiliyeti nasıldır? kullanan, binen, bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Elgin SAYINALP
ALMATY_KAZAKHSTAN
Elgin SAYINALP
Ataşehir-İstanbul-Türkiye
VATAN SANA CANIM FEDA
NISSAN PATHFINDER R51-2008

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

Re: nissan patfinder

20 Ağu 2014 08:34

Bir ara benimde çok merak ettiğim fakat TR de Mitsubishi Pajero ile aynı 2. el fiyatları sebebiyle vaz geçtiğim bir araçtı.
Bilgisi olanlar varsa hepbirlikte öğrenelim.
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

20 Ağu 2014 10:36

Elgin abi selamlar.

Yazık olmuş güzelim samuraiye... Bahsettiğin pathfinder'dan komşumda var asfaltta çok memnun ancak aracı daha hiç araziye sokmamış.
O büyüklükte modelli bir araç istiyorsan Mitsubishi Pajero düşünmezmisin. Eniştem yıllardır madencilik işi gereği hem arazi hem asfalt kullanımı olarak 300bin kilometreyi geçti hala keçi gibi yürüyor. Hem standartında arka %100 kilit mevcut...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

20 Ağu 2014 17:45

Koray'cım,
Esas satma nedenini fitilleyen uydurma hiçbir şey olmadan aracı toplama amacımdı ve de büyük ölçüde başardım bunu çok paracıklarım gititi o arabada seninde çok emeğin geçti, ancak en son dünya kadar masraf edip de koltuklar içime sinmeyip Amerika'dan koltuk getirtmeye kalkınca hanıma yakalandım ve kelepçeyi yedim maalesef.
Zat-ı alileri madem bunun masrafı bitmeyecek al kendine adam gibi bir araba fetvası verdi ve bende film koptu ve sevdiğim bir arkadaşıma sattım güle güle kullansın.
Apartmanda alt komşum Nissan'da yönetici söylemesine göre tüm motor ve alt takımı Navara ile aynı hiç bir zaman parça sıkıntısı yok dedi esas hoşuma giden bu oldu, internetten de araştırdığımda CALMINI'de lift kit var.
Benim amacım sizler gibi hard off road değil, dağa bayıra gidip 2-3 gün yanlız kafa dinlemek ava gitmek v.s.
Aracın dizaynı sert çizgileri çok hoşuma gidiyor, birde Tekirdağ ve Edremit de 2 firma buldum NAVARA'lara inanılmaz güzel aksesuarlar yapıyorlar nasipse alınca hemen 2 sinden birine vereceğim arabayı şekil şemal değişecek, arka 2 koltuk iptal edilecek, oraya mutfak tarzı bişeyler yapılacak,
hayaller şimdilik böyle.
Pajero'ya gelince geçensene Astana'da 1 yıl kullandım ama Patfinder kadar hoşuma gitmiyor nedense. Aslında aklımdan geçen araba Afganistan'da 3 yıla yakın kullandığım 2004 ve üzeri TOYOTA 4RUNNER ama Türkiye'de yok, bayılıyorum o arabaya 4 tekerli bir katır mubarek.
Kazakhstan'dan çok selam.
Elgin SAYINALP
Elgin SAYINALP
VATAN SANA CANIM FEDA

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

21 Ağu 2014 10:31

Bizden de selamlar Elgin Abi,
4runner gerçekten Katır diye duymuştum bende ...
Sanırım pathfinder da kısa kampların aracı olacak gibi :) :roll:

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
yuzen_adam
Asteğmen
İletişim:

21 Ağu 2014 12:25

En azından yabancıya gitmemiş Samurai morgulus morgulus Halbuki 205gti koltukları çok güzel duruyordu aracın içinde.. Kaşınmışsın morgulus morgulus
Bizden de geçti artık ağır offroad işleri. En güzeli gidip doğanın içinde birkaç gün kafa dinlemek. Dediğin gibi motor vesaire Navara ile aynı Pahthfinder'ın. Eminin parça temini falan mitsubishiden daha kolaydır. 4Runner çok beğendiğim bir makina, benim de aklımdan geçti ama döndüm dolaştım 2.5 Grand Vitara aldım...
Suzuki way of life...

Koray Yamacı 1986
İstanbul Maltepe Altıntepe
A Rh(+)
1999 Grand Vitara 2.5 v6

Kullanıcı avatarı
tb2ndy
Uzman Çavuş
İletişim:

21 Ağu 2014 14:10

Sevgili Deniz,
Gerçekten şöyle bir 2005 ve üzeri 4runner aracı 1-2 ay kullansan bir daha başka araca binemezsin inan; 2011 kışında dünyanın en tehlikeli geçitlerinden birinde (internetten görsellerde arat "saleng pass" diye nedemek istediğimi anlarsın) 6 saat Amerikan ordusu geçmemize izin vermedi sonra sorumluluk bana ait diyerek geçtim, araç greyder gibi karları küreyerek kendine yol açtı, tabii ki 5700 CC ve benzinliydi :) internette İstanbul'da buldum 1 tane 2000 model düz vites 63.000 TL yaşlı olmasa hemen alınır, ama yaşlı....
Koray'cım,
205'in koltuklarını istiyorsan hemen döşemeciden git al senin olsun, bilabedel :) sadece bana buradan haber ver veya telefonum +7701 982 27 14
Bu arada çok zanaatkar ve tekneci arkadaşlarım var pathfinder ın arkasına ARB tarzı çekmeceler de yapacağım nasip olursa.

Hepinize çok selam.

Elgin SAYINALP
Almaty-KAZAKHSTAN
Elgin SAYINALP
VATAN SANA CANIM FEDA

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

25 Ağu 2014 08:30

İnşallah nasip olur bizde yeni bir hikaye daha kazanırız.
Geçit gerçekten yürek hoplatan cinstenmiş yuhh yuhh yuhh
Hele ki karda :arrow: yuhh
Tebrikler abi.

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

“TÜM MARKA VE MODELLER PAYLAŞIM NOKTAMIZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir