Off Road Dışı Günlük Gezilerimiz, Turlarımız, Mekanlarımız

2007-2021 - TEKNİK DIŞI GEYİK BİRİMİ - SOHBET MUHABBET

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

4L
SITE ADMIN
İletişim:

Off Road Dışı Günlük Gezilerimiz, Turlarımız, Mekanlarımız

20 Tem 2010 14:42

Arkadaşlar bu başlık altında off road ile hiç ilgisi olmayan gezi, tur, mekan, gibi yerlerimizi paylaşalım....
Günlerden cumartesi.... bu gün ne yapayım diye düşünüyorsunuz... yol sizi bir yerlere sürükledi ve farklı bulduğunuz, dönüşte bugün güzel vakit geçirdim dediğimiz yerleri, yol tarifi, güzellik, kalite, fiyat, orada bulunanlar , aile ile gidilebilirlik vs gibi her yönü ile 3-5 resim ile yazıp paylaşalım. Mutlaka birilerinin bilip başka birilerinin bilmediği güzel mekanlar , kaçış noktaları , vardır....

VE MESAJIMIZIN SONUNA DEĞERLENDİRMEMİZE GÖRE ŞU ÜÇ SİMGEDEN BİRİNİ KOYALIM ; :) :| :(
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

4L
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Off Road Dışı Günlük Gezilerimiz, Turlarımız, Mekanlarım

20 Tem 2010 15:18

İlk örnek benden olsun;

Green Beach Club - Heybeliada
Hafta sonu malum hava sıcak, deniz yapalım dedim; İstanbul için ve şahsi görüşümdür, deniz için Şile tarafını hiç tercih etmiyorum. Sebebi o güzelim kumsallarda, nezih, rahatça deniz güneş keyfi yapabileceğiniz bir mekan yok! yani var da kalite çok düşük, hizmet sıfır, kumda mangal yapıp karpuz kabuğunu kuma gömenlerle, amelesi bol, bir manzara var...Şileyi geçip Akçakese, Kabakoz taraflarında para ile girilen güzel mekan ve tesisler var sözüm onlara değil...

Bende bu hafta sonu hal böyle olunca Deniz için her zaman tercih ettiğim Adalar'a gittim...Bu kez sürekli gittiğim Büyükada'daki Naki Bey plajına değilde öneri üzerine Heybeliada'daki Green Beach club'a gitmeye karar verdik.

Bostancı'dan sürekli kalkan vapur yada motorlar ile 3 TL'ye bilet alarak 30 dk lık bir yolculuk ile Heybeliada'ya ulaşıyorsunuz.

Resim

30 dakikalık keyifli bir deniz yolcuğu,

Resim

Resim

Ada'da iskelede iner inmez her plajın görevlisi kendi reklamlarını yapıyor ve ücretsiz, shuttle servisleri ile sizi başka bir motora bindirip deniz yolu ile 10 dklık bir yolculuk ile plaja ulaştırıyor. Green Beach için de aynı şey geçerli. Plajın iskelesine tekne yanaşınca kapıda hafta içi ve cumartesi 20 , pazar 30 TL, giriş ücreti ile giriş yapıyorsunuz. Ücrete; şezlong, şemsiye, kabin, kasa, duş, wc dahil. İlkyardım var.

Resim

Resim

Resim

Resim

Dışardan yiyecek içecek getirmek yasak. Ama benden söylemesi yanınıza bol miktarda atıştırmalık topkek, cips, bisküvi falan alıp çaktırmadan sokun. Çünkü içeride hamburger 6, kola 3, bira 6, patates kızartması 5, su 1 ve dışarıda 50 kr olan max dondurma 2 TL

Tesis olarak bakınca güzel bir mekan asgari yeterlilikleri sağlamış.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Ancak işletmecilik ruhu yok ! Çalışanlar turizmciden çok dürümcü mantığına sahipler ve maalesef işletmenin mantığı mevlana sözü gibi; "gel ne olursan gel"... amele, apaçi, playboy ne olursan ol 30 lirayı ver yine gel ! Gerçi tek erkekleri başka bir bölüme yerleştiriyorlar ama birkaç diğer plajda olduğu gibi burada da partnersiz, tek şahıs almasalar tesis daha nezih olacak. Örneğin Büyükada'daki Naki Bey, Heybeliada'daki Ada Beach gibi... Tesis olarak bu kapasitede değil ama işletmecilik anlayışı, çaldığı müzikten tutun her şeyi ile daha farklı (orayı da bir gidişimde resimleyip, yazacağım)

plajın tepeden görünüşü

Resim

Son söz ; gidilebilir ama fiyat / kalite oranı yetersiz. Sorun ise fiyatın yüksek olması değil, o fiyatı (30 TL giriş + içerideki harcamalar) veren herkesi tesise almaları, İçeri alırken, partner şartı aramıyorlar, hali ile gereksiz kalabalık ve kalitesiz görüntü ortaya çıkıyor.

değerlendirmem :|
Maltepe-İstanbul

ByBira
Mareşal
İletişim:

21 Tem 2010 08:06

Çağlar eline fikrine sağlık, güzel bir başlık oldu ;)
Heybeliada ile ilgili bilgilendirme içinde teşekkürler
Sırf o yazdığın nedenler yüzünden koca yaz İstanbul'da denize gitmek, girmek aklımdan bile geçmiyor
Tatil ya da hafta sonu şehirdışı kaçamakları yapabildiğim sürece denize giriyorum

4L
SITE ADMIN
İletişim:

21 Tem 2010 11:06

Madem konu denizden açıldı devam edeyim;

Büyükada Naki Bey Plajı

Yine benzer şekilde, Bostancı'dan sürekli kalkan motor yada şehir hatları vapuru ile 3 TL bilet karşılığı Büyükada'ya keyifli bir deniz yolculuğu ile ulaşıyorsunuz. Vapura ya da motora binince küçük bir çakallık yapabilirsiniz; gidiş istikametine göre sol tarafa geçerseniz istanbul manzarası ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz, sağ taraf açık deniz manzaralı...
Buyük ada iskelede inince Naki bey beach'e ait ücretsiz motorlar ile plaja ulaşıyorsunuz. Burada 25 TL giriş ücreti var. Ancak partnersiz içeri almıyorlar; yani sap olarak, tekerkek olarak giremiyorsunuz, sap ve saman durumu şart morgulus Tesis iki basamaklı beton iskele biçiminde , şezlong, şemsiye duş, wc, kabin mevcut temizlik hizmet anlayışı yeterli düzeyde. Resaurant, cafeterya mevcut, BU yıl birde su kaydırağı yapmışlar küçük ama eğlenceli. Bir başka eğlence ise saatleri panolarda belirtilmiş dalga saatleri var. Ne demek bu; uzaktan açıktan geçen İDO'nun büyük deniz otobüslerinin yarattığı dalgalar 10 dakika sonra burada kıyıya vuruyor... ama ne vurma ! tsunami gibi ! Güneşleniyorsunuz vücut olmuş 38 derece sıcak, bunalmışsınız... dalga saatine denk gelince müthiş serinliyor keyif alıyorsunuz, eğleniyorsunuz...Kafe fiyatları ne şamın şekeri arabın yüzü cinsinden. Deniz ortasında hemen hemen 5x5 ebatında yüzer dubalardan bir platform var orada da dalgaüzerinde sallanarak güneşlenme imkanı var. Kumsal tarzı bir yer yok, iskeleden merdiven ile giriyorsunuz ama giriş yine de derin değil yani atlanacak gibi kesinlikle değil. Denizin dibi kum. İlkyardım mevcut. Dilerseniz şezlong kullanmayıp dev minderleri de tercih edebilir yada masa sandalye de yapabilirsiniz.
Dönüş için de yine akşam 17 den itibaren 30 dakika ara ile Büyük ada iskeleye ücretsiz motor servisi var. Ama benim tavsiyem motora binmeyin, 15 dakikalık yürüme mesasefi ile adanın ruhunu, çiçekler içindeki tarihi evlerini görüp hissederek, koklayarak yürüyüp iskeleye ulaşın.
Büyükada saat kulesinin olduğu meydana gelince buz gibi güzel bir dondurma yada waffle yiyin. Sonra motorun sağ tarafına binerek Yine istanbul manzarası eşliğinde bir çayınızı içerek dönüş yapın.

Avrupa yakasında ise Avcılarve Eminönü (yada Sirkeci emin değilim) 'den Büyük adaya direkt seferler var.

Eşiniz yada arkadaşınızla gidip rahat edebileceğiniz bir yer

Değerlendirmem müşteri hedef kitlesini iyi belirleyip uygulamalarındaki hassasiyetten dolayı ; :)
Maltepe-İstanbul

4L
SITE ADMIN
İletişim:

25 Tem 2010 17:22

Arkadaşlar şu an, yine sizler için Heybeliada'dayım. Bu kez mekanım Ada Beach Club. Burada wıreless imkanı ve yanımda getirdiğim netbook ile yazıyorum. güzel ve kaliteli bir "beach" . Fotoğraflamayı unutmadım eve dönünce yükleyeceğim. Herkese keyifli pazarlar diliyorum
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

25 Tem 2010 17:27

Çağlarım eline sağlık güzel bir başlık ve paylaşım noktası olmuş. ;)
Site Admin

4L
SITE ADMIN
İletişim:

25 Tem 2010 17:31

Teşekkürler Hakancığım, tek paylaşımımız mekanik, araç, motor vs olmamalı. Bu mekanları yerleri de bilip paylaşmalıyız ki referans ile bir yerlere gidip kaliteli eğlenceli vakit geçirebilelim. Yada gittiğimiz yerlerde dumura uğrayıp hayal kırıklığı yaşamayalım
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

25 Tem 2010 17:54

Haklısın Çağlarım, burası Tüm Suzukicilerin ve dostlarımızın buluşma mekanı sitemiz ve içeriği giderek büyücek, eline ve emeklerine sağlık, döndüğümde bende bilgigim mekanları buraya eklemeyi düşünüyorum.. :)
Site Admin

4L
SITE ADMIN
İletişim:

25 Tem 2010 21:46

Herkesin katılımı ile çok güzel bir bölüm oluşturabiliriz
Maltepe-İstanbul

4L
SITE ADMIN
İletişim:

27 Tem 2010 03:54

Heybeliada Ada Beach Club

İstanbulun sıcak yaz günlerinde, hem serinlemek hemde bu yazı dizimize veri oluşturmak için bu kez yönümü yine Heybeliada'ya; Ada beach'e çevirdim.
Bostancıdan (avrupa yakası için Eminönü ve Avcılar) kalkan motor ve Şehir hatları vapurları ile Heybeliada iskelesinde inince sırtınızı denize dönünce sağ tarafta en dipte Ada beach'e ait shutle servisleri var. İskelede servisleri idare eden görevli beyin, adabı ile nazikane yaklaşımları sanki işini yapıyor gibi değilde evinde misafirlerini karşılıyor edası ileydi ve daha buradaki yaklaşım ve ilgi içerideki kalite konusunda fikir veriyor gibiydi.
Yine bu noktada ilgimi çeken başka bir konu ise ikisi bayan olmak üzere yaklaşık 10 kişilk bir grubu partnersiz almıyoruz diyerek daha servis aşamasında geri çevirmeleri idi. İleride de gördüm ve anladım ki işletme bu konuda çok hassas. Kesinlikle eşsiz, partnersiz "kralı gelse" tesise almıyorlar.
10 dakika civarında bir tekne yolculuğu ile tesise ulaşılıyor. Teknenin yanaştığı iskelede hızlı olmak, zaman kaybı yaşanmaması, görüntü kirliliği ve diğer konukları rahatsız etmemek düşüncesi ile giriş ücretleri tesiste değil teknede fiş karşılığı alınıyor, güzel ve hassas bir düşünce.
Daha servis teknesinden iner inmez, Heybeliada iskeledeki bu tesise ait görevlinin yaklaşımlarındaki güzelliğin, buradaki iskeledeki görevlilerin "hoşgeldiniz" ile yaklaşımları, işletmenin konuya bakış açısı, işe nasıl gönül verdiği konusunda yeterince fikir veriyor.

Başta da belirttim, ortallıkta başıboş dolaşan "sap", "amele" yok, Gelen herkes sevgilisi, eşi, kız arkadaşı şekline gelenlerden oluşuyor.Ortada rahatsız edici hiç bir durum yok, bu konuda işletme yetkilisi Sevgili İlhan bey ile de konuşma fırsatı buldum ve hassasiyetini, gelecekteki projelerini ve taviz vermeyeceği konuları anlattı. Kaliteli değerli bir bey kendisi.

Tekneden T şeklinde, bir iskeleye yanaşarak iniyorsunuz. Geniş, büyük bir iskele ve üzerinde, yeterince şezlong ile güney sahillerinde sık gördüğümüz, "iskele beach" konsepti başarıyla sağlanmış. Bunun dışında, iskelenin kıyıda sağında ve solunda da bol miktarda şezlong ve şemsiye mevcut. Yok burayı tercih etmezseniz, tesis binasının yantarafında yemyeşil çimlerin üzerinde de şezlong yada dev minderlerde konuşlanabilirsiniz.

İskelede bağlı bir motorbot ve bir zodiac acil durmlar için sürekli beliyor.

Resim

Kulede DJ kabinde tümgün yerli yabancı kalite ile seçilmiş parçalar içiniz kıprdatıyor, mutlaka bir an tempo tutup eşlik ediyorsunuz. Gün içinde mutlaka müziğin ritmine coşkusuna kapılmış şezlong başına dans eden çiftlere rastlayacaksınız

Resim

Bir bölümde mini bir kaydırak var, aquapark tadında olmasa da varlığı göz dolduruyor.Fotoğraf iskelenin sağ tarafı

Resim

Bu arada dikkatimi çeken bir konu daha var. Dedim ya işe gönül vermiş baş koymuşlar diye, her yerde bir detay var,genele baktığınızda göz yoran renk reklam karmaşası yaratan hiç bir kirlilik yok. Şemsiyelerin tamamı, Efesten, coca cola'dan, pepsi'den, algida'dan yada başka biryerlerden "beleş" temin edilebilecekken, tamamı para verip, alınmış tek tip, BEYAZ. Bence çok şık bir genel görüntü oluşmuş böylece. Bir yerde kırmızı bir yerde mavi başka bir yerde yeşil şemsiye yada şezlong yok. Hepsi beyaz ( Başak burcuyum, bu konularda detaycı ve kılım biraz, başka birinin belki dikkatini bile çekmemiştir)

Resim

wıreless imkanı ile mobil cihazlarınız ile internete girebilime imkanı var. Ben öyle yaptım. Akşama kadar güneşin altında yat, gazete dergi oku nereye kadar.

Resim

Resim

iskelede yerleştiğim yerden iskelenin bir bölümü

Resim

Resim

Resim

karadan giriş yolu ve aynı zamanda kabin, wc gibi müştemilatlara giden yol

Resim

mini golf imkanı var, girişte ödediğiniz ücrete dahil. İlgelenler için.

Resim

Resim

Resim

Resim

Heybeliada'nın en güzel koyu; Çam koyu

Resim

Resim

eğer şezlong değilde yatıp uyuyacağım dinleneceğim derseniz şezlong yerine king room'da dercih edebilirsiniz.

İçeride gün boyunca açlığınızı kesecek her türlü ve lezzeti ile fastfood mevcut. Fiyatları da böyle bir atmosfer için aman aman abartılı değil. ortalama 15-20 TL ye rahatlıkla karnınızı doyurabilrsiniz. Hamburger tabağı 6, köfte tabağı 12, Bira 6 lira gibi aklımda kalan rakamlardan bazıları.

Özetle, bir deniz günü için gidilebilecek, İstanbul'un sosyeteye ait klüplerini mekanlarını aratmayacak, nezih, kaliteli, İstanbul'dan uzaklaşacağınız günübirlik tatil garantili, çok güzel bir mekan. Tavsiye ederim.

Değerlendirme notum : :) Mükemmel
Maltepe-İstanbul

4L
SITE ADMIN
İletişim:

02 Ağu 2010 14:59

Nevizade
İstiklal caddesi , Beyoğlu

Bu hafta sonu da ne yapalım diye düşünerken, cumartesi gecesi bir süredir gitmediğim ( en son üç hafta önce gitmiştik morgulus ) ve severek gittiğim bir yer olan istiklal caddesine gidip, geceyi orada geçirmeye karar verdik. İstanbul'un göbeği neresidir deseler herhalde herkes taksim'i ve istiklal caddesini gösterir. Sabaha kadar açık bar ve cafeleri, renkli aykırı insan tipleri, turistleri, ışıkları ile başka bir alemdir istiklal caddesi geceleri. İçindene son yıllarda popülaritesi zirve yapan, yer bulmakta adeta zorlanılan Nevizade sokağı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde hararet yapıp, dijital göstergede; "hıgh alchol...check alchol level" uyarısının morgulus yanabileceğini düşünerek, aracı Bostancı'da bırakıp 24 saat seferde olan Bostancı-Taksim minibüsleri ile taksime ulaştım.

Çiçek pasajının hemen arkasındaki sokak olan Nevizade Tercihinize göre balık, et restaurantlarına oturup leziz yemek mezeler ve alaturka seyyar kemancı, kanun ve darbuka eşliğinde rakınızı yudumlayabileceğiniz gibi , sokakta dışarıya yerleştirlmiş tabureler ve masalarda soğuk biranızı da yudumlayabilirsiniz.

Benim tercihim balık pazarı tarafından sokağa girince sokağın sonundan sağa dönen sokakta Mr Bliss adlı bar. Canlı müzik var. Ses tonu tarzı ile Kıraç'ın kopyası, kalabalığa hakim, eğlendirmesini bilen bilen bir arkadaş elektro ve bas gitar ile geceyi götürüyor. Gece ikiden sonra ise tarzı değiştirip, alaturka, fantezi şarkı türküleri rock ritimleri ve tarzı ile devam ettirip alkolünde etkisi ile milleti masalara çıkartabiliyor.

Civardaki tüm benzer barlarda bira 7, çerez 5, cips 7 lira. Diğer atıştırmalık seçeneklerde mevcut ama onlar detay olduğundan ilgilenmedim. Sokağın müdavimi midyecilerden midye dolma tabağı 5 lira, buzlu badem tabağı 10 liraya temin edebileceğiniz gibi, esmer arkadaşlardanda pazarlık ile sevgilinize eşinize gül ermağan edebilirsiniz, gece 4-5 e kadar devam ediyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Maltepe-İstanbul

ByBira
Mareşal
İletişim:

03 Ağu 2010 08:31

aah Nevizade :( uzun zaman oldu gitmeyeli :roll:

4L
SITE ADMIN
İletişim:

03 Ağu 2010 13:52

ben oraya fena alıştım bu sıralar...cumartesi gece gidelim , gerçi ben gençlerin takıldığı morgulus barlı canlı müzikli yerlere gidiyorum, morgulus yaşlıların morgulus restaurantlarına pek gitmiyorum ama size ayak uydururum morgulus
Maltepe-İstanbul

ByBira
Mareşal
İletişim:

03 Ağu 2010 17:15

Sen canını sıkma biz sana ayak uydururuz canım morgulus morgulus

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

04 Ağu 2010 10:37

Uyarız uyarız Çağlar seni geçeriz bile morgulus morgulus morgulus

4L
SITE ADMIN
İletişim:

04 Ağu 2010 13:22

Beni anca arabayla geçersiniz morgulus morgulus morgulus , şaka bir kenara, gerçekten bir araya gelip oturalım sohbet edelim, kamp olur, cafe olur, tavernada Ümit Besen olur. hiç bir olmadı bize gelin karpuz keselim. ;)
Maltepe-İstanbul

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

06 Ağu 2010 18:40

Çağlar üzülerek bildiriyorum
(İNTERNETTEN ALINTIDIR)
Ada plajlarında yüzme yasaklandı
İstanbululara kötü haber... Adalarda artık denize girmek yasak...
Güncelleme:06 Ağustos 2010 18:05
İstanbul en sıcak günlerinden birini yaşadı. Yüzde 70’leri bulan nem yüzünden sıcaklık zaman zaman 52 derece olarak hissedildi. Adalar'da ise sıcaktan kavrulan ve kendilerini denize atarak serinlemek isteyenlere kötü haber geldi. Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'da 11 ayrı plaj ve su sporları kulüpleri önünde, denizde yüksek oranda koli basili bulunduğu belirlendiği belirtilerek, denize girilmesinin engellenmesi istendi.

Başta Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada Su Sporları kulüpleri olmak üzere, Büyükada'da Nakibey Plajı, Seferoğlu Tesisleri, Yörükali plajları, Heybeliada'da Sadıkbey Plajı, Kınalıada'da Vapur İskelesi'nin sağ tarafı ve Ülker Restoran önündeki alanlardan denize girilmesinin tehlikeli olduğu açıklandı.

Adalar Kaymakamlığı, İl Sağlık Müdürlüğü'nün Pendik Halk Sağlığı laboratuvarlarında yaptırdığı mikrobiyolojik analiz sonuçlarına göre, sonuçların uygun çıkacağı tarihe kadar, söz konusu yüzme alanlarında denize girilmesinin engellenmesini istedi. Kaymakam Salih Keser imzasıyla yayınlanan yasaklama kararında, bu alanlarda kirlilik nedenlerinin araştırılması da talep edildi.

ByBira
Mareşal
İletişim:

07 Ağu 2010 08:35

Bu nasıl iş yaa :roll: Adalar'da durum buysa demek ki İstanbul'da deniz olayı bitmiştir

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

17 Ağu 2010 10:32

Bu Kolibasilinin bir kolisi kaçpara acaba morgulus morgulus yaw çocukluğumdan beri bu Marmaranın koli basili derdi bitmedi, 15 milyon insan içine edip, tüm sanayi pisligini, burya basarsa, sonrada bu deniz neden kirli yaw diye sormamak lazım... syt
Site Admin

4L
SITE ADMIN
İletişim:

17 Ağu 2010 11:06

adalarda plajlardaki güncel duruma göre Büyükadada Naki bey ve Yörük Ali, Heybeliadada Sadıkbey greenbeach de koli basiline rastlanırken ( bu plajların tamamı adaların kuzeyinde İstanbul tarafındadır dikkat edin) , heybeli adanın güneyinde bulunan Ada beach ve yine diğer adaların güney kısmındaki koy ve plajlar analiz sonucu temizdir. Eğerki adalarda deniz düşünürseniz, güney kıyılarındaki tsisleri yada Ada beach'i öneririm.
Maltepe-İstanbul

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

10 Eyl 2010 22:50

Evet bayramın birinci günü büyüklerimizin elini öpüp kabristan ziyaretini yaptıktan sonra Kankamla konuştuk ve Polonezköydeki Ludwik Dohada'nın sahibi olduğu çocukluktan tanıdığım Mehmet abinin işlettiği Yeşille iç içe sakin olan tesislere gittik beraber nefis bir gün geçirdik her zaman olduğu gibi.

fatih1966
Orgeneral
İletişim:

10 Eyl 2010 22:52

Kerem arabasını istediği şekilde yaptıktan sonraki ilk resimlerdir.(Kerem süper oldu)
Resim
Resim
Resim

Kilitli

“KAFE SUZUKİ - KURULUŞ 2007” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir