Sürücü koltuk altı su basması

SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ HK PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
2kk
Er
İletişim:

Sürücü koltuk altı su basması

31 Ara 2014 18:30

Merhaba Arkadaslar,
Bugun aracıma bir bindim şaşırdım kaldım. Paspas halı tamamen su olmuş..Halıyı kaldırdım pedalların orası ve koltuğun alt tarafına doğru kuru ancak tam ayak basılan yer tamamen ıslak ve su birikmiş.
Sabah cok kar yağmıştı. Silecekler biraz zorlanmıştı. daha sonrasında felaket yağmur yağdı.
Sizce neden olmuş olabilir?
- Silecekler aşırı kardan hazar görmüş ve üzerine yağmur yağınca herhangi bir yerden içeriye sızmış olabilir mi?
- Sol taraftaki ayak basma yerinde hafif bir su sızıntısı olabilir bu arada qaz1

Karbüratörü kontrol ettim. Suyu tamdı..

Ama içerideki su orantısına göre garanti bir yerden sızmış gibi geliyor bana.. Gün boyu yağan yağmur içeriye girmiş.

Eğer bir tecrübeniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler
İyi seneler
Kerem Katıoğlu 37
İstanbul-Çekmeköy
AB+

Kullanıcı avatarı
vivican
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Sürücü koltuk altı su basması

31 Ara 2014 22:59

Yaklaşık 1 ay önce aynı durum ile karşılaştım. Şöför tarafı göl gibi olmuştu. Fitilden sandım değilmiş hiç tahmin etmiceğim bir yerden su almış :( Tavan sepetine bağladığım sislerin kablosunu su öyle bir takip ediyorki inanamadım. incecik kablodan deli gibi su girişi oluyor. motor tarafından iç kabine giren kablo vs oralara iyi dikkat edin silikon çekin. Su öyle bişeyki yolunu buluyor hakikaten :!: Oraya dikkat inşallah bulursunuz. Yukarıdan su döküp fenerle bakmayı deneyin.
Can Eyüboğlu / 30 / İç Mimar / İstanbul / Maltepe
Cey Motorsports
Suzuki Grand Vitara 1.6 3k.

Kullanıcı avatarı
2kk
Er
İletişim:

01 Oca 2015 16:31

Simdi geldim ustamdan.
Kaput altında surucu koltugu karsısında olan yerde bulunan bir delikten kablo geciyor ve yagun yagmur yagdıgında tahliye deliği yetmediği anda su kabloyu yol olarak kullanıyor ve direk olarak içeriye doluyor. :o >:(
Güzelce silikonla doldurduk orayı..
Umarım su almayı keser..
Kerem Katıoğlu 37
İstanbul-Çekmeköy
AB+

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

01 Oca 2015 19:58

Kerem merhaba :) , geçmiş olsun..araçlarda yeni bir kablo tesisatı eklenirken yapılması gereken bir kural var...yağmuru suyu hesaplayıp aracın kupasına nereden girseniz girin her tür kablo delik seviyesinden 3-4 Cm aşağı inip ""S"" yapıp yukarı çıkarak içeri girmek zorundadır :idea: :!: .. :arrow: Bu mantık hatası nerede yapılırsa aracın orasından su içeri girer ;)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
2kk
Er
İletişim:

02 Oca 2015 08:11

Merhaba Hakan,
Ben pek anlamam bu tur işlerden ancak işi yapanda anlamayınca suya battık ??? >:(
İlginize tesekkurler.
Umarım bu yazdıklarımız daha sonra aynı sorunu yasayanlara kılavuz olur.
Selamlar..
Kerem Katıoğlu 37
İstanbul-Çekmeköy
AB+

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

02 Oca 2015 11:32

Kablolar düzeltilmesse, her yağmurda yıkamada içerisi yine göl olacaktır bilgine ;)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
2kk
Er
İletişim:

03 Oca 2015 12:38

Sagol Hakan,
Gerekli duzenlemeler yapıldı
Tesekkurler
Kerem Katıoğlu 37
İstanbul-Çekmeköy
AB+

Kullanıcı avatarı
alper*52
Er
İletişim:

03 Oca 2015 23:49

Daha önce arabanın içine su gelmesi ile kendi sıkıntımdan bahsetmiştim. Konu açılmışken tekrar bahsetmek istedim ileride başkasının işine yarayabilir. Benim aracımda sunroof var. Tavan sepetine led aydınlatmalar taktırdıktan sonra ilk yağmurda ve devam eden tüm sağanak yağışlarda güneşliklerden oradan arabaya fena su giriyordu. Ben de tavandan gelen aydınlatma kablosundan zannetmiştim. Fakat sorun sunroof camının etrafında bulunan su tahliye kanallarının çamurdan tıkanmasından kaynaklanmıştı. Su tahliye olamadığı için tavandan girip, güneşliklerden arabanın içine akıyordu. Hava ile kanalları açtıktan sonra sorun kalmamıştı.
Alper KILIÇKAYA/Ankara/Yaş 33
2005 Mitsubishi Pajero 3.2
AB rh (+)

“SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir