Grand Vitara XL-7 turbo hk.

SUZUKİ MOTOR HAKKINDA SORU VE PAYLAŞIMLAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

Grand Vitara XL-7 turbo hk.

02 Şub 2015 09:37

Öncelikle herkese iyi haftalar dilerim :) .. Cumartesi günü aracımın(XL-7 2.0 TD) gaza yüklenince gereğinden fazla siyah duman attığını fark etmem sonucunda sanayiye gittim.

Usta baktı 2500-3000 devirden sonra yani turbo devreye girdiği anda ıslık gibi bir ötme sesi geldiğini farketti . Beni Akdeniz sanayide Özgür turbo ya yönlendirdi. Bende direk turbo cuya gidip basit bir şey ise bir sürü para vermek istemiyorum açıkçası.

Tavsiye edebileceğiniz aracımdan anlayan dürüst bir usta var mı yada öncelikle kendimin bakabileceği bir hortum falan var mıdır acaba çatlak patlak bir hortum ? Aracımın filtre ve yağ değişim bakımlarınıda yaptırabileceğim yer tavsiyesi var mı acaba ? Sizden alacağım cevaplar doğrultusunda yarın sanayiye gitmeyi düşünüyorum
》》》Grand Vitara XL-7 2.0 TD《《《
!!Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene !!

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

Re: Grand Vitara XL-7 turbo hk.

04 Şub 2015 13:40

Arkadaşlar konu güncel.Antalyada suzuki dizel motordan anlayan usta lazım :) Ama gerçekten anlayan usta lazım. Götürdüğüm ustalar ya anlamıyor yada bulaşmak istemiyor . Tavsiye edebileceğiniz usta varmı acaba ? morgulus

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

05 Şub 2015 00:11

Konu tam Oguz abinin konusu..ben 2 yıl kullandım xl7 hep ıslık çalardı turbo..lakin Fgr ve bunu kontrol eden selonidler vardır ..Bunların çalışıp çalışmadıgını bi kontrol ettirin..Kaputu açtığınızda sağ ön burunda 3 adet yanyanadır..çok önemli vakumları yöneten parçalardır..
Oğuz abi yetiş ;)
İsa Bilgin
AB rh (+),yaş:43
93 jlx 5K/otomatik(Artik ağir arazici)
&2007Mitsubishi Outlander V6 XL
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

05 Şub 2015 00:29

Aynen oğuz abi de yaşamış olabilir belki aynı sorunu yada bi fikri olabilir.Benim aracım da performans olarak bir düşüklük söz konusu değil.Hatta ben usta enjektör temizliği önerebilir diye gittim ama turbo dedi.Turbocuya gittim oda egr valfi ve onu turboya bağlayan hortumun yağ kaçırdığını söyledi.Açıkçası ne ustanın dediğinden nede turbocunun dediğinden olacağını düşünmüyorum.Egr temizliği ve enjektör temizliği işimi görür diye düüşünüyorum ama yine de usta eller tarafından yapılması taraftarıyım :)

Kullanıcı avatarı
Doruk1907
Onbaşı
İletişim:

05 Şub 2015 01:15

Eski sanayi sitesinde tez suzuki servis Ramazan usta var..
Fırat ÖZBAY , yaş 38, B RH+
ANTALYA
2013 Opel Astra Sport 1.3 CDTI
gringo gooo

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

05 Şub 2015 01:37

:arrow: egr valfi ve onu turboya bağlayan hortumun :?: :arrow: egr turboya baglanmaz.. :roll: :?:

hava filitresinden cıkıp :arrow: turbonun ortasına giren hortum sökülür :arrow: 2 parmak turbo içine sokulup mil boşluguna bakılır.. :arrow: yarım milimin üstünde boşluk varsa bitmiştir.. ;)

:arrow: https://www.google.com.tr/search?q=carm ... 29&imgdii=_

elinde bundan olan biri sag koltuga oturacak siz gazlıyacaksınız max da 1.75 bar turbo basıncını göreceksiniz.. ;) altında cıkarsa turbo ihtiyarladı demek.. ;) yada..bi hortum delindi,bi kelepçe gevşek.,intercooler delik vs :roll: :?:

+ arızalı sensör neyim varmı bakılacak bu zımbırtıynan.. ;)

yada bosch car service bulucaksınız onda dinamometre de arac bagırıp son sürat giderken 110 beygir veriyormu :?: + kts ye de aynı anda baglı olup enjektörü,ısı sensörü,debimetresi,turbo basıncı vs ne vaziyet cek ap yapılacak ;)

:arrow: grandvitara/index.htm

bunu gogıla yapıştırın.. :arrow: Suzuki Grand Vitara 2.0 TD böle bişi çıkacak..direk link verme demiş sahibi.. :!: :?: :!: :roll: bakımları vs bişiler var.. ;)

:arrow: RHW kodlu mazotlu motor bi ustanın eliyle gözüyle bakıp .. :arrow: agzıyla şurası arızalı demesi demesi :roll: abesle iştigal bi durum.. ;) bildiğim bi kişi var o da maslakda kronik sorunlarını bilir el atar bulur ,,
neden :?: aynı arabada tecrübesi fazla.. :!: o da gözle basınçı ölçemez sanırım.. :roll: :?:

bana gelinçe 8-10 gündür kafadan darbeliyim..nezle gibim bişi oldum ;) pek bişi yazmıyorum kafam almıyor.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

05 Şub 2015 09:34

oguz1134 yazdı::arrow: egr valfi ve onu turboya bağlayan hortumun :?: :arrow: egr turboya baglanmaz.. :roll: :?:

hava filitresinden cıkıp :arrow: turbonun ortasına giren hortum sökülür :arrow: 2 parmak turbo içine sokulup mil boşluguna bakılır.. :arrow: yarım milimin üstünde boşluk varsa bitmiştir.. ;)

:arrow: https://www.google.com.tr/search?q=carm ... 29&imgdii=_

elinde bundan olan biri sag koltuga oturacak siz gazlıyacaksınız max da 1.75 bar turbo basıncını göreceksiniz.. ;) altında cıkarsa turbo ihtiyarladı demek.. ;) yada..bi hortum delindi,bi kelepçe gevşek.,intercooler delik vs :roll: :?:

+ arızalı sensör neyim varmı bakılacak bu zımbırtıynan.. ;)

yada bosch car service bulucaksınız onda dinamometre de arac bagırıp son sürat giderken 110 beygir veriyormu :?: + kts ye de aynı anda baglı olup enjektörü,ısı sensörü,debimetresi,turbo basıncı vs ne vaziyet cek ap yapılacak ;)

:arrow: grandvitara/index.htm

bunu gogıla yapıştırın.. :arrow: Suzuki Grand Vitara 2.0 TD böle bişi çıkacak..direk link verme demiş sahibi.. :!: :?: :!: :roll: bakımları vs bişiler var.. ;)

:arrow: RHW kodlu mazotlu motor bi ustanın eliyle gözüyle bakıp .. :arrow: agzıyla şurası arızalı demesi demesi :roll: abesle iştigal bi durum.. ;) bildiğim bi kişi var o da maslakda kronik sorunlarını bilir el atar bulur ,,
neden :?: aynı arabada tecrübesi fazla.. :!: o da gözle basınçı ölçemez sanırım.. :roll: :?:

bana gelinçe 8-10 gündür kafadan darbeliyim..nezle gibim bişi oldum ;) pek bişi yazmıyorum kafam almıyor.. morgulus
Abi Bu dediklerini sanırım ben yapamayabilirim.Fakat dediğin gibi bi bosch car servise gitsem bu dediğin kontrolllerin hepsini yapabilirler mi ? Oda olmadı şirketten bi 3-5 gün izin alıp istanbul a mı gelsem morgulus

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

05 Şub 2015 09:51

yetişşş zahide ablaaa..
ovuz abiii haydar dümen gibisin yaaa her şeye çareee... morgulus
bu mazotlu işi zor vessalammm
sizlere kolay gele.. ;)
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

05 Şub 2015 09:57

Aynen abi mazot işi zor iş.Eski 2000 model bi vectram vardı 2.0 dti ne çektim o arabadan :) arabayı 14.000 tl ye almıştım bi 4-5 bin tl de masraf ettiydim en son onu satıp bu aracımı almıştım.Ama çok şükür aracımın sıkıntısı yok şikayetçi değilim aslında ama ani hızlanmalarda yüksek devirde aracı zorlayınca normalden fazla çıkan siyah duman kafama takılıyor.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

05 Şub 2015 11:57

:arrow: fazla çıkan siyah duman kafama :arrow: kara duman çiğ atma tam yakamama sorunu.. ;)

yakıt ve hava tahterevalli gibim dengeli olmak zorunda.. :roll: buda içeri giren hava az dimek.. ;) en uçuz yerden hava filitresi yenilemeden başlayın derim. ??? >:(

kalkıştaki hantallık :arrow: hava filitresinin önündeki fişi çekip boşa sallayın ( debimetre)..sonra marşa basıp 1-2-3 yapıp bi gazlayın.. :roll: bayagı bi fark etti derseniz.. ;) bi debimetre'niz oldu dimek.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

05 Şub 2015 20:30

oguz1134 yazdı::arrow: fazla çıkan siyah duman kafama :arrow: kara duman çiğ atma tam yakamama sorunu.. ;)

yakıt ve hava tahterevalli gibim dengeli olmak zorunda.. :roll: buda içeri giren hava az dimek.. ;) en uçuz yerden hava filitresi yenilemeden başlayın derim. ??? >:(

kalkıştaki hantallık :arrow: hava filitresinin önündeki fişi çekip boşa sallayın ( debimetre)..sonra marşa basıp 1-2-3 yapıp bi gazlayın.. :roll: bayagı bi fark etti derseniz.. ;) bi debimetre'niz oldu dimek.. morgulus
Abi turbo işini becerememde hava filtresi olayını denedim debimetre sağlam sıkıntı yok sanırım.Soket takılı ikende takılı değil ikende sıkıntı yok aynı.Yanlız bişey farkettim turbo radyatörü nün şoför tarafından vidaların sıktığı yerden ve enjektör lerin alt motor kısımlarının olduğu yerde yağ sızıntıları olmuş gibi idi. Sanırım carbon clean ve enjektör temizliği yaptırmam gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

05 Şub 2015 23:14

o enjektörleri sökecek usta Türkiyede çok değildir..yaparız ederiz diyenlere itibar etmeyiniz..üzerinde temizlik ve test ettirin derim..>Oguz abime geçmiş olsun.. eccük düzelirse bu kirli motorun çalışmasından tutunda tüm dna sını bilir..şahsi fikrim hava akışmetreyi bikere söküp marsa basarsan hata kodu yazar beyine..benimki 2. marşa hayır derdi ??? >:( ..Benzer arıza bende de olmuştu egr valfi çalışmıyordu..Bu motor egr siz yapamaz..selenod vakum sistemindeki bir kaçak hem turbonun çalışmasını hemde egr nin çalışmasını off yaparr..kontrolde fayda var..saygılar
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Şub 2015 00:21

ilk dünyada hdi motoru franzız psa 1997 de içad etmiştir.. :arrow: dünyada daha evvel enjektörleri elektiriklisi yoktu..

RHW motor ise 2000 yılında araclarda yer almaya başladı.. ;) teknolojisi bence 1999 senesi buda hdi motorun emekleme devri bence .. ;) ama cok güzel şeyler var üstünde egr yi kalorifere baglamış..motordan evvel arac ısınabiliyo.. ;) egr de soguyabiliyo..motoru eksoz gazı sıcaklıgını alıp haşlamıyor vs..falan filan..
:arrow: benzinli 2.0 grand motoruna egr den 300 derecelik eksoz gazı emme manifoltundan girer o sıcaklık piston tepesine deger meselam..bide tüplüy se yandı.. yuhh

işin dogrusu mazotlu sıfır alınır 100.000.<>150.000. km lere gelinçe de yeni sahibine devredilir.. yuhh morgulus

bu aracta 3 ayrı egr ile ilğili ve vakumla kontrol olan zımbırtı var ben 2 sini degiştim 3. süde elimde kendim takıçam havalar ısınsın.. ;)

ıvır zıvır ne varsa degişmesi gerek yaş itibari ile.. ;)

aracı Rizeden aldım bin km gibi yol geldiydim 2 yıl evvel bana 50nc kamyonet sol çekiyo ,ford minibüs ışıklarda fark atıyordu..ulen ben naaptım diyem geldim eve.. :roll:

% 10 büyük lastikle kralını 2. vitesde yerim şu an.. morgulus

chip tuning+turbo kanat büyütme+manuel vesgate control taktım..turbom 1,5 bar basttımmı iş bitiyor..
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

06 Şub 2015 09:06

veteriner37 yazdı:o enjektörleri sökecek usta Türkiyede çok değildir..yaparız ederiz diyenlere itibar etmeyiniz..üzerinde temizlik ve test ettirin derim..>Oguz abime geçmiş olsun.. eccük düzelirse bu kirli motorun çalışmasından tutunda tüm dna sını bilir..şahsi fikrim hava akışmetreyi bikere söküp marsa basarsan hata kodu yazar beyine..benimki 2. marşa hayır derdi ??? >:( ..Benzer arıza bende de olmuştu egr valfi çalışmıyordu..Bu motor egr siz yapamaz..selenod vakum sistemindeki bir kaçak hem turbonun çalışmasını hemde egr nin çalışmasını off yaparr..kontrolde fayda var..saygılar
Abi valla cumartesi sanayiye gidip bu araca girebilcek usta varmı diye sora sora arıcam sanırım morgulus 1w5ey8
Şaka bir yana oğuz abinin dediği gibi bi bosh car servis e gitçem öncelikle.Aracı bilgisayara bağlatıp turbo basınç ve tork değerlerine baktırtçam orda neyin ne olduğu ortaya çıkar sanırım.Hazır servise girmişkende eğer yapabiliriz derler ise enjektör , manifolt , egr vs. komple motor kısmını temizletmeyi düşünüyorum.Sırf şu siyah duman olayı için 1000 tl ayırdım kenara bakalım yetecek mi yoksa daha mı isteyecek Allah bilir :roll: morgulus

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Şub 2015 10:54

bosch car service 'lerin alayı için gecerli.. :arrow: dikkat derim.. :arrow: sonra kulaklarımı cınlatmayın.. morgulus

cok paracıdırlar +işi bilirler teknik olarak yeterlidirler..

yapacakları işe önceden kaç para ödeyeceginizi konuşarak anlaşarak içeri girin..

bi yazmaya başlarlarsa rehin kalırsınız.. :roll: vidayı gevşettik 5 lira sıktık 10 lira diyem bi liste koyarlar önünüze.. yuhh

tek korktukları aracın awd olup olmadıgı (her zaman 4 ceker..) ufak vitese dokunma hep arkadan ceker diyceniz.. ;) ??? >:( dinamometre için..

iyi tarafı almanlar dan egitimli personelleri var.. ;) kendi servisiniz yada ustanızdan çok güvenebilirsiniz.. ;) sürekli denetim altındalar yani bi tane de ben açıyım deseniz acarsınız ama acık tutamazsınız.. :|

1 dvd formatında cd leri var her sene 3-5 milyar öderler..almana ,,günü gecinçe tezgah pert.. yuhh diyelimki ford arac götürdünüz üstünde ford yazan kutuda sizin araca filitre degiştiler..bittiler demek.. yuhh her kullanılan parca bosch kutusunda olup amblemi olacak..vs..vs..

mersedes satan bayii size yılbaşında bi duvar saati verebilir onu asamaszınız..bmw parcacısı size bi kalem yada bloknot verebilir..servis içinde kullanıldıgı tespit edildiği gün özel servise dönüşür..tabelayı indirtirler.. yuhh

almanyada bi servise girer gibim gireceksiniz içeri :roll: cıkarken de yolunmadan cıkmayıda sizin bilmeniz gerek..(aramızda kalsın..) morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

06 Şub 2015 11:15

oguz1134 yazdı:bosch car service 'lerin alayı için gecerli.. :arrow: dikkat derim.. :arrow: sonra kulaklarımı cınlatmayın.. morgulus

cok paracıdırlar +işi bilirler teknik olarak yeterlidirler..

yapacakları işe önceden kaç para ödeyeceginizi konuşarak anlaşarak içeri girin..

bi yazmaya başlarlarsa rehin kalırsınız.. :roll: vidayı gevşettik 5 lira sıktık 10 lira diyem bi liste koyarlar önünüze.. yuhh

tek korktukları aracın awd olup olmadıgı (her zaman 4 ceker..) ufak vitese dokunma hep arkadan ceker diyceniz.. ;) ??? >:( dinamometre için..

iyi tarafı almanlar dan egitimli personelleri var.. ;) kendi servisiniz yada ustanızdan çok güvenebilirsiniz.. ;) sürekli denetim altındalar yani bi tane de ben açıyım deseniz acarsınız ama acık tutamazsınız.. :|

1 dvd formatında cd leri var her sene 3-5 milyar öderler..almana ,,günü gecinçe tezgah pert.. yuhh diyelimki ford arac götürdünüz üstünde ford yazan kutuda sizin araca filitre degiştiler..bittiler demek.. yuhh her kullanılan parca bosch kutusunda olup amblemi olacak..vs..vs..

mersedes satan bayii size yılbaşında bi duvar saati verebilir onu asamaszınız..bmw parcacısı size bi kalem yada bloknot verebilir..servis içinde kullanıldıgı tespit edildiği gün özel servise dönüşür..tabelayı indirtirler.. yuhh

almanyada bi servise girer gibim gireceksiniz içeri :roll: cıkarken de yolunmadan cıkmayıda sizin bilmeniz gerek..(aramızda kalsın..) morgulus
Mesaj alınmıştır abi :) Babam bu konularda sözüm meclisten dışarı çingen gibidir . Onunla gideyim en iyisi morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

06 Şub 2015 11:17

VAYYYY BEEEE... bak sen şu almancılara... :roll: :roll:
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

06 Şub 2015 11:18

ozdemirbrs yazdı:VAYYYY BEEEE... bak sen şu almancılara... :roll: :roll:
Alman usulü diye boşa çıkarmamışlar abi alışverişlerde ??? >:(

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Şub 2015 21:33

sonuç.?
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

10 Şub 2015 11:16

veteriner37 yazdı:sonuç.?
Abi aracı dün akdeniz sanayide bir tanıdık vasıtası ile bir tamirciye götürdüm. Enjektörler temizlendi (yaklaşık 45 dk boyunca yani temizlik süresince kapkara kurum tarzı dumanlar çıktı egsozdan) , Turbo hortumları değişti, Turbonun orda küçük tüpe benzeyen birşey var önceden oksijen kaynak ile kaynaklamışlar, oradan hava kaçırıyordu güzelce orayı tekrardan kaynak yaptılar.egr temizliği , yağ değişimi , yağ filtresi , hava filtresi değişimi toplamda 440 TL bir ücret karşılığında bir bakımdan geçti. Araba on numara beş yıldız oldu valla . Siyah dumandan ve performans kaybından eser kalmadı.Düne kadar resmen eşşeğe biniyormuşum morgulus Verdiğim para çok mu az mı bilmiyorum ama helali hoş olsun değdi valla . (Bosch car servise yaptırmaktan vazgeçtim.Çünkü onlarda beni başka bir enjektörcüye ve turbocuya yönlendirecekti.bende siz yapmıcaksanız gider başka yere yaptırım deyip çıktım ordan) . Aracın benden önceki sahibi hiç temizlettirmemiş enjektörleri sanırım 1w5ey8

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

10 Şub 2015 14:25

:arrow: http://bilgindizel.ticiz.com/product_list

4 enjektörü söküp buraya selamın aleyküm diye girsen.. :!: önce test ederler hiç acmadan.. ;) sonra acıp bida kontrol ve test lerden gecer...sonra içlerin e ne yapılması gerektiği belli olur bosch-siemens fabrika standartlarında ..0 olmuş vaziyette alırsın..

içindeki masraf ve degişeçek şeylerle orantılı 1-2 bin kagıt gibim alırlar. yuhh yeniside toptanfiyatı 3 bin gibi dir sanırsam..ben ugraşmam yeni alırım.. ;)

yeni alıncada made in bursa cıkıyoo.. ??? >:( morgulus almanyadan alman yurosuynan alınıyoo.. yuhh

linki ni verdiğim ayarda - kalitede ,dogru düzgün...yer memlekette sayısı 3<>5 şi gecmez.. ;)

temizleme işi şehir efsanesi.. :roll: öyle bişi yok.. :!:

benzinlide var mümkün .. ;)

hem temizlik hem de test eder .. ;)

gelelim mazotluya temizlik yok.. :!: test var.. :arrow:

:arrow: şimçik esah tiyoyu veriyim.. :roll: ;) :arrow:

ustalarımız bizim paracıklarımızı almak için fabrikasyon programlıdırlar.. :roll: ??? >:( morgulus

derdi para degil de iş görmek olan mazotludan anlıyan harbii ustanın yapçagı iş budur.. syt

işin mantıgı her enjektöre aynı kütükden aynı miktar mazot gelir onun işi motorun içine mazotu işemek.. :roll: işeyemediğini geri dönüş hortumundan depoya geri gönderir..

hangi enjektör depoya fazla geri gönderiyorsa o içeri işeyemediğinden yapar..

4 tane çiş şişesi aynı miktar dolmalıdır..fazla dolanlar bozuk dur dimek.. morgulus

eli azcık iş yapan biri eczaneden serum hortumu bakkaldan su şişesi neyimle bu testi kendi de yapabilir ..her geri dönüş hotumuna bi şişe bide serum hortumu.. qaz5

ENJEKTÖRÜN SAGLAMMI BOZUKMU OLDUGUNU... :arrow: BOSCH KTS CİHAZI,CARMAN OBD CİHAZI, BİDE BU ÇİŞ ŞİSEŞİ ANLAR..MOTOR ÇALIŞIR İKEN.. :idea:

ÇİŞ ŞİSEŞİ 'ni tek gecerim sıfır hata dogruyu söyler geri kalana okadar güvenmem ben mesela.. ;)

ÇİŞ ŞİSEŞİ 'nin le bakılmadan enjektör ellenmemeli didim.. ;)

benzinli ve mazotlu aracları CARBON KLİN diye bişiyle temizliyorlar..yakıtı kesip motoru tiner gibi bişiyle calıştırıyorlar bi 20 dakkika monifoltta ne kadar ,piston üstünde ne kadan kurum varsa söküp alıyor..sibob arasına sıkışırsa kurum.. ;) motor felç geciriyoo.. ;) orayı hoplayıp devam edenler katalizatörü yada eksozları tıkayıp şac baş yolduruyor.. yuhh syt malesef bunu yapıyorlar :roll:

bilmem anlatabildimmi.. :?:
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

10 Şub 2015 15:19

qaz3
oguz1134 yazdı::arrow: http://bilgindizel.ticiz.com/product_list

4 enjektörü söküp buraya selamın aleyküm diye girsen.. :!: önce test ederler hiç acmadan.. ;) sonra acıp bida kontrol ve test lerden gecer...sonra içlerin e ne yapılması gerektiği belli olur bosch-siemens fabrika standartlarında ..0 olmuş vaziyette alırsın..

içindeki masraf ve degişeçek şeylerle orantılı 1-2 bin kagıt gibim alırlar. yuhh yeniside toptanfiyatı 3 bin gibi dir sanırsam..ben ugraşmam yeni alırım.. ;)

yeni alıncada made in bursa cıkıyoo.. ??? >:( morgulus almanyadan alman yurosuynan alınıyoo.. yuhh

linki ni verdiğim ayarda - kalitede ,dogru düzgün...yer memlekette sayısı 3<>5 şi gecmez.. ;)

ustalarımız bizim paracıklarımızı almak için fabrikasyon programlıdırlar.. :roll: ??? >:( morgulus

derdi para degil de iş görmek olan mazotludan anlıyan harbii ustanın yapçagı iş budur.. syt

işin mantıgı her enjektöre aynı kütükden aynı miktar mazot gelir onun işi motorun içine mazotu işemek.. :roll: işeyemediğini geri dönüş hortumundan depoya geri gönderir..

4 tane çiş şişesi aynı miktar dolmalıdır..fazla dolanlar bozuk dur dimek.. morgulus

eli azcık iş yapan biri eczaneden serum hortumu bakkaldan su şişesi neyimle bu testi kendi de yapabilir ..her geri dönüş hotumuna bi şişe bide serum hortumu.. qaz5

ENJEKTÖRÜN SAGLAMMI BOZUKMU OLDUGUNU... :arrow: BOSCH KTS CİHAZI,CARMAN OBD CİHAZI, BİDE BU ÇİŞ ŞİSEŞİ ANLAR..MOTOR ÇALIŞIR İKEN.. :idea:

ÇİŞ ŞİSEŞİ 'ni tek gecerim sıfır hata dogruyu söyler geri kalana okadar güvenmem ben mesela.. ;)

benzinli ve mazotlu aracları CARBON KLİN diye bişiyle temizliyorlar..yakıtı kesip motoru tiner gibi bişiyle calıştırıyorlar bi 20 dakkika monifoltta ne kadar ,piston üstünde ne kadan kurum varsa söküp alıyor..sibob arasına sıkışırsa kurum.. ;) motor felç geciriyoo.. ;) orayı hoplayıp devam edenler katalizatörü yada eksozları tıkayıp şac baş yolduruyor.. yuhh syt malesef bunu yapıyorlar :roll:

yuhh qaz3 :roll: sanırım en son yazdığın olayı yaptılar benim araca abi carbon clean utanma abi yaza doğru durumu toparlayabilirsem enjektör değişimini yaparım bir ihtimal çünkü aracımı seviyorum ve bize(aileme) yarayacak olan sayılı araçlardan . beni şimdilik idare eder sanrım. zaten biyerleri deştikçe bişeyler kesin çıkıyor. benim amacım siyah dumanı gidermek ve performans olayını çözmekti şimdilk sorunlar halloldu :) umarım arıza falan çıkarmaz ve benide cebimide üzmez morgulus

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

10 Şub 2015 15:20

qaz3
oguz1134 yazdı::arrow: http://bilgindizel.ticiz.com/product_list

yuhh qaz3 :roll: sanırım en son yazdığın olayı yaptılar benim araca abi carbon clean utanma abi yaza doğru durumu toparlayabilirsem enjektör değişimini yaparım bir ihtimal çünkü aracımı seviyorum ve bize(aileme) yarayacak olan sayılı araçlardan . beni şimdilik idare eder sanrım. zaten biyerleri deştikçe bişeyler kesin çıkıyor. benim amacım siyah dumanı gidermek ve performans olayını çözmekti şimdilk sorunlar halloldu :) umarım arıza falan çıkarmaz ve benide cebimide üzmez morgulus

Kullanıcı avatarı
veteriner37
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

10 Şub 2015 23:02

bence arabaya göre para ödemişsin kardeş:))eee xl-7 bu..baba gibi araç:))..carbon clearı saymassak asıl yapılan egr çıkış temizliği ve sarı kaynaklı vakum borusu tamiri zannımca..geçmiş olsun..xl-7 in varsa heran herşeye hazırıklı olacan demedi dime:)
İsa Bilgin
Kastamonu_Daday

Kullanıcı avatarı
Chakall07
Er
İletişim:

11 Şub 2015 09:45

veteriner37 yazdı:bence arabaya göre para ödemişsin kardeş:))eee xl-7 bu..baba gibi araç:))..carbon clearı saymassak asıl yapılan egr çıkış temizliği ve sarı kaynaklı vakum borusu tamiri zannımca..geçmiş olsun..xl-7 in varsa heran herşeye hazırıklı olacan demedi dime:)
:) valla korkutmayın beni abi yaw tam 1 sene oldu aracı alalı ilk sıkıntısını çıkardı. inş daha da çıkarmaz morgulus

“SUZUKI MOTOR / SUZUKI ENGINE” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir