Lastikte Kesik-Yırtık-Balon Tamiri

TIRE SYSTEMS AND TECHNICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

Lastikte Kesik-Yırtık-Balon Tamiri

07 Şub 2015 19:31

Normalde kesilen, yırtılan lastikler atılır diye bilirdim. Çoğumuz da (lastikçiler dahil) öyle bilir zaten...
Az sayıdaki tamircilerden birisi meğer burnumun dibindeymiş; yeni öğrendim.
Lastikçi der ki:
"yarılan ya da balonlu lastiğinizi atmayın; getirin bir göreyim; tamir olabilecek durumdaysa yaparım" der...
"Ortalama ne fiyata yapıyorsun" dedim. "Ebat ve yaraya göre değişiyor" dedi. Oradaki tamir edilmiş lastiklerle kıyaslayarak benim
hesabıma göre bizim 29" 30" gibi lastiklerimizi 40-50TL gibi uygun fiyatlara tamir edebileceğini düşünüyorum.

Yanaktaki dikine yırtıkları/kesikleri rahatlıkla yapabiliyor. Yatay kesikler ise pek olmuyor. Bunlar sıkıntılı ancak yapılabilenler de yok değil.
Balonu da tamir ediyor anacak o işlem biraz daha farklı ve uğraştırıcıymış.
Yani uzun lafın kısası yaralı lastiklerinizi atmayın. Getirin baksın. ;)

İşiniz düşerse buyrun:
Kardeşler Lastik - Maltepe
Cemal Usta 0 (216) 370 98 53

Maps Linki:
https://www.google.com/maps/place/Karde ... cbd6f4de5e

Kroki Resmi:
Dosya ekleri
Adsız.jpg
Adsız.jpg (91.74 KiB) 128 kere görüntülendi
e

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: Lastikte kesik/yırtık ya da balon tamiri...

07 Şub 2015 23:25

:arrow: https://harita.yandex.com.tr/?text=K%C3 ... 1021241%22}

bir adres de ben vereyim avrupa yakası aksaray parcacıların arkasında hemen..1992 den beri bilirim kaç yıllık daha eskisini bilemiyecem :roll:

otomobil cıkma jant ve lastiği 1 apartman dolusu var.. yuhh 3-4 kat.. ip ile dikiş dikerek yapılır..tamir işi.. :roll:

:arrow: avrupalı + dünyalılar 1 kerecik patlamış lastiği atıyorlar.. ;) yama nedir bilmezler.. :roll: ve 4-5 yıldan ihtiyar lastiği aracına takıp binmezler.. :roll:

:arrow: patlamış lastiğin onarımı ile ilğili 3-5 kelime edeyim.. :arrow:

şiş sokup fitil atma işçiliği en kolay en basit yöntem memleketteki patlak lastik onaran usta lastikçilerimizin % 95'i bu yöntemi kullanıyor.. ;) yazın sıcak havada asvalta el degmeyen zamanlarda diyeyim..lastik uzun yol giderkene az daha ısınınca o fitil foş diyem cıkıp fırlayıp gidiyor.. yuhh fitil cıkarken size soracak hali yok.. :roll: hiç beklenmiyen bi anda sürat de varsa..tehlikeli diyelim....yeterli.. 8-) syt

birde sıcak kaynak var içeriden delik yere :arrow: bir tane bundan koyup :arrow:

https://www.google.com.tr/search?q=63+J ... B960%3B600

sonrasıda pres lerler.. ;) lastik yuvarlak pres tabanları düz ve dikdörgen.. yuhh lastiğin yere basan taban bölümü içindeli telleri zedeleyip sonrası her gün bi tel oynamasından lastik felç.. yuhh :roll:

en saglık lı lastik tamiri.. :arrow:

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl= ... EoQMygiMCI

bu dur..taş ile içeriden 2 vız vız yapıp temizliyecek bi solüsyon ilac sürüp bu zımbırtıyı koyup bırakıçak.. ;)

oto lastiği satan sanayiçi iş adamları bilmem ne başkanı bi abi cıkmış acıklama yapıyor raf ömrü 10 senedir diye :?:
ülkemizin temiz havasından mı kaynaklı tüm dünyanın aksine x2 ömür nasıl biçmiş anlıyamadım.. ??? >:( yuhh

ben 2008 model mt kullanıyorum tahta gibi oldu yol tutuş berbat vaziyet..dahada kullanıçam yalan yok.. :roll: ama dogru degil derim.. :) bi an bi anda fardı tampondu camurlukdu vs boyacı kaportacı cıkma parcacı ..şeytan üçgeni içine düşmek de var ??? >:( maliyet 4 sıfır lastikden uçuz olmıyabilir.. :?: hastane masrafını sgk 'ya ödetebilirseniz.. yuhh

uzun lafın kısası =
patlıyan lastik içden soguk kaynakla tamir ediliyorsa yaptırın paşalar gibi binin..başka türlüsüne hiç bi şekilde bulaşmayın..abi biz bunu herkeşe yapıyoz derler..genelde bana yapma ustam diyem mekandan 2 leyin didim.. ??? >:(
benim gibim pintiler yada emekli ,az paralı abiler cok ihtiyarlamamış 2. el lastik kovalasınlar.. :roll:
taksitle pazarlıkla vs naapıp yapıp yeni lastik alsınlar keten ipi ile dikilmiş biçilmiş lastikle can taşımasınlar derim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

“LASTİK SİSTEMLERİ VE TEKNİK KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir