Aranıza katılmak istiyorum.

TÜM MARKA VE MODELLER HAKKINDA PAYLAŞIM NOKTAMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

murat_gezer
Er

Aranıza katılmak istiyorum.

25 Tem 2017 16:40

Merhaba,

Bulunduğum ilçede bir offroad grubu mevcut. Hasbel kader almış olduğum Daihatsu Terios aracım ile aralarına katılma şansı buldum.

Tabiki araç yetersiz geldi yada ben öyle hissettim. Aracı dün itibari ile sattım.

Şimdi 2004 Otom. 2.0 Grand Vitara almayı planlıyorum. Hatta bir araç buldum ekspere soktum. Aracı beğendim. Kısmetse yarın alacağım.
Aracın linki;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 0765/detay

Forumu biraz gezdim araştırdım. Herhangi bir yükseltme yapmadan 215 70 r16 lastik kullanabileceğimi gördüm.

Ancak ben biraz yükseltmek istiyorum onun içinde forumu okuduğum kadarıyla,

Önlere 3 Cm. Arkalara 4 Cm takoz yaptırıp, Arka amortisörlere de renault 12 uzatma ekleri ile uzattırmayı planlıyorum.

Yaşadığım yerde bunu yapacak usta var mı bilmiyorum.

bu takozların tam ölçüsü nedir acaba ?

Son olarak arabayı 4 cm yükselttiğim zaman arabayı zorlamadan takacağım en ideal lastik oranı ne olur ?

Aracı alır almaz nelere dikkat edip neler yapmalıyım ?

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Aranıza katılmak istiyorum.

25 Tem 2017 23:02

Murat bey merhabalar, aramıza hoş geldiniz modifikasyon ve yapım hikayeleri bölümü baya bir sayfa ve yüzlerce başlık var..inceleyin baya bir detay bulacaksınız..takoz için verdiğiniz ölçüler yanlış..Renault 12 amortisör uzatmaları suzuki ojinal amortisörünün dişleri ile uyumlu değil..2 modeli varmış..ben geçen yıl almıştım..ince dişli olanı bulmakda zor..yani o işi unutun..Renault 19 arka amötrisörü veya Isuzu Tropler arka amortisörü(gazlı) daha iyi olur..her ikiside 61Cm açılır..3" 2" yükseltmede iş görür..buradan soru cevap yapmayalım..modifikasyon bölümünde araç fotoğraflarınızla birilikte ön takım yaylar vs..Suzuki Grand Vitara Yükseltme Hikayesi diye başık açın..işlemi baştan sonra soru cevap ve fotoğraflarla orada toplayın...kolay gelsin..
Site Admin

“TÜM MARKA VE MODELLER PAYLAŞIM NOKTAMIZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir