Uyarı

BİLGİ VE BECERİLERİNE GÜVENİLEN DÜZGÜN ÇALIŞAN SERVİSLER

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

izmoce
Er

Uyarı

20 Kas 2017 23:11

Merhaba Sayın Admin, Ekim 2017'de 1997 otomatik V6 Vitara 2000 aldım. Aracın muayenesi bitmişti ve 1500 km yol gidecekti. Yola çıkmadan önce muayene ve uzun yol için bakım yaptırmak üzere Bostancı Sanayi'nde Japoncu - Suzukici Mustafa Özdemir ustaya!? götürdüm.

Araçta yağ kaçakları vardı, yağ kaçaklarını onarmak, önlemek için 1600 TL hesap çıkardı. Zincir sesinin de olduğunu gerilebilirse 1600TL'nin içinde halledeceğini, germe kurtarmazsa orijinal zincir takacağını zincirin fiyatının da 1300 TL olduğunu ve o durumda maliyetin 3000 TL olacağını ifade etti.

Aracım 250000 km'de olduğu için motorunun nasıl olduğunu sorduğumda motorun performansının iyi olduğunu, araca motor gerekmediğini belirtti. Neticede büyük ihtimâl 16000TL'ye, bir ihtimâl de 3000 TL'ye aracın sorunsuz bir hâle geleceği garantisiyle Ekim ayının son günlerinde aracı teslim ettim. 02.11.2017 tarihinde aracın problemlerinin giderildiği, ekzantrik zincirinin değiştirilmesi gerektiği söylendi. Bu anlaşma kapsamında olduğu için problem değildi, zira 2500 liralık farkı sorduğumda önceden tespit edemedikleri bazı parçaları değiştirmek zorunda kaldıklarını (radyatör peteği, ön diskler, su devirdaimi, kalorifer motoru vs, vs) ve maliyetin 5400 TL olduğu ifade edildi.

Çaresiz ödemeyi yaptım ve aracımı aldım. Bostancı Sanayi'nden Çekmeköy'deki evime gidene kadar aynı problemi (yoğun yağ kaçağı ve motor bölümünden yoğun duman) yaşadım. Ertesi gün bu problemlerle tekrar gittiğimde yaklaşık 500 TL daha hesap çıkarılıp tamam olduğu ifade edildi. Yine ödeme yapılıp araç teslim alındı. Toplam maliyet yaklaşık 6000TL.

Aracı 1500 km, Türkiye'nin bir ucuna nakletmem gerekiyordu. Yola çıktım, yolun yarısında aracı çekiciye yüklemek zorunda kaldım. Bu şekilde aracı menzile ulaştırdım. Mustafa Özdemir ustayı?! arayıp durumu izah ettiğimde telefonu iş yerinde çalışan ustasına (Mustafa) verdi. Ona da tekrar durumu izah ettiğimde aracın motorunun fotoğraflarını göndermemi istedi. Foto'ları gönderdim ve akabinde aradım, ne telefonu açtılar ne de döndüler.
Ben ne yapmalıyım? Başka arkadaşların da madur olmaması için sitenizde ifşa edilmeli diye düşünüyorum.Saygılar...
Erdoğan KARAŞAH
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2005 / Suzuki Vitara V6 2000 1997 Otomatik / KARS

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Uyarı

21 Kas 2017 14:27

Merhaba öncelikler geçmiş olsun..isim soy ad ve üyelerimiz tanışma bölümünde başlık açıp kendinizi ve aracınızı tanıtmanızı bekleriz bu site kuralımızdır ancak sizde durum aciliyetine istinaden rahatsız olduğunuz konuyu yazmışsınız.. Üye tanışma bölümüne bekliyorum..

Ekzantrik zincirinin değiştirilmesi için araç baya bir sökülür... Bu sırada Devir daimi rulman durumuda ortaya çıkar.. bu ağır bir bakımdır..devirdaimin değiştirilmesi uzun süreli sorunsuz kullanım için iyidir... Buraya kadar iş konuşuldu gibi ilerlemiş..

Ancak (radyatör peteği, ön diskler, su devir daimi, kalorifer motoru vs, vs) ve maliyetin 2500 TL ek maliyet varsa sizi arayıp onay almaları gerekirdi...ancak şu kesinki radyatör peteği al bağlantısı çürükse görülmez..devir daim bozuksa sökülünce yerine bir daha takılmaz..bunları sizi mantıkla izah etmeleri ve onay almaları lazımdı..bunu yapmamışlar..ve diğer parçalar içinde onay alınmamış...

Motor bu şekilde sökülüp takıpdığında belli bir süre 2-3 saat (tam ısındıktan sonra) hafif duman yapar normaldir..motor ve hortum üzeri yağlar kalıntılar yanar ve buharlaşır..hafif duman normaldir..yağ kaçakları normal değildir..

Sizde 2. tamir (500TL) sonrası daha detaylı kontrol ve test edip onayladınız ki aracı teslim aldınız.. yolda aracın kalması ve çekiciye binme sebebi bu tamirle ilgilimidir bir uzman kişi inceleyip sebebini öğrenince bizimle paylaşırsanız memnun oluruz..çok geçmiş olsun..
Site Admin

“TAVSİYE EDİLEN SERVİSLER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir