Wikiloc

GPSLER HAKKINDA TÜM BİLGİLER

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Cunyor
Er
İletişim:

Wikiloc

27 Ara 2010 08:40

Reklam gibi olacak biraz ama güzel bir web sitesi. Bilmeyenler için tanıtmak istedim kısaca.
GPS'iniz cebinizde (veya aracınızda) geziyorsunuz. Daha sonra eve geldiğinizde, kaydettiğiniz izi wikiloc sitesine gönderiyorsunuz. Site izi açıyor, içinden geçiş noktalarını ve rota noktalarını seçiyor, bunları Google maps üzerine gömüyor. İsterseniz, siteden doğrudan haritada görebiliyorsunuz, isterseniz KMZ dosyasına tıklayarak kendi Google Earth'ünüze aktarabiliyorsunuz.

Fotoğraf ekleme, anahtar sözcük girme, yorum yazma, yolculuk tipi (4x4, yürüyüş, bisiklet, kayak, MX, vs...) gibi ilave özellikleri de var, wikiloc'un.

Ayrıca, yolculuğun başından sonuna kadar yükseklik geçmişini, yolculuk süresini, toplam katedilen yolu vesaire bilgileri de kendisi hesaplayıp cicili bicili tarzda ekrana koyuyor.

Adres: www.wikiloc.com
Örnek seyahat: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1370460

Not: Yoğunluk nedeniyle siteye giremiyorum. İşim bilgisayar olduğu için, bilgisayarın başına oturduğumda genelde iş yaparken buluyorum kendimi. Herkese iyi eğlenceler...
Murat Özalp - Bilecik
Vitara 1.6 JLX, 5K, 2000 model

“GPS SİSTEMLERİ ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir