Suzuki Grand Vitara / Clarion Teyp Arızası

SUZUKI ELECTRICAL - ELECTRONICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Slymn35
Er
İletişim:

Suzuki Grand Vitara / Clarion Teyp Arızası

09 Mar 2013 17:28

Suzuki Grand Vitara aracımın Clarion marka teybin cd sürücüsü arızalandı ve ustaya götürdük yenisiyle değiştirdiler cd alıp veriyor kaset de alıp veriyor buraya kadar hiçbir sorun yok fakat ekran ışığının yanmasına rağmen yazılar görünmüyor bunun sebebi ne olabilir? bi kaç yere sordum ana kartın yandığını söylediler eğer öyle bişey varsa çıkma teyp bulmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: 2005 GRAND VİTARA CLARION TEYP ARIZASI

10 Mar 2013 12:34

bildigim sizdeki cihaz cd+radyo olması lazım .. :?:

kaset temi çalyor :?: 2003 den eskileri kasetli sanırım..onda da cd olmaması lazım.. ;)

yerine başka cihaz takmış olan arkadaşlardan cıkma bulmanız tamirden uyguna gelir.. başka cihaz takılması içinde özel aparat gerektiriyor..ben taktım cuk olmadı mesela aparat u.s.a. malı cok da uyumlu degil..panel elimde kaldı..
orjinal Clarion 'nun cd bölümü bendekide sorunlu cd yi yutuyor içinde kalıyor..istanbul maslak da yetkili tamirçisi servisi var uygun rakamada yapmıyorlar orjinal arac cihazlarını bilğiniz olsun..bulunmaz hint kumaşınla aynı mumameleyi görüyor ..saab arabam ın orjinalide Clarion du zırt pırt şifresini kitler kod çözdürürdüm abone ettiydi beni morgulus 8 senedir suzukim var unuttum adresini.. 8-)

:arrow: yanlış hatırlamıyorsam şurasıydı.. :arrow: 41.119174,29.022869 gogıl haritaya yapıştırın.. ;)

:arrow: http://www.modvi.com.tr/v2/markalar.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

önceden kurcalanmış cihazlar için bu tip yerler yanlış adrestir belirteyim işçilik rakamları artar :roll: yada ellenmiş bu yapmayız der cıkarlar işin içinden

opel ,mercedes vs gibi bir aracınız var radyosu su servise söylüyorsunuz söküyorlar garantiden modvi yapıyor sizden para cıkmıyor..tüm marka arac orjinal cihazlarının tamir oldugu yer..de denebilir ..taşınmışlar cok garip bir yere.. :!: maslak eski sanayide idi yerleri.. :)
cok eski dost larım olurlar servis müdürü degişmedi ise Gürcan beydir benden selam söyleyin. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Slymn35
Er
İletişim:

11 Mar 2013 09:28

Teşekkür ederim Oğuz abi ilgin için bendeki clarion kaset+cd çalar cd çaları arızalanmıştı bende bulunduğum yerdeki teyp tamiri yapan ustaya verdim cd sürücüsünü değiştirdi yalnız tam olarak ne yaptı bilmiyorum daha önceki mesajımda da belirtiyim gibi ekrandaki yazılar bir türlü gelmiyor bende bunun üzerine suzuki yetkili servisine götürdüm (en başta yapmam gerekende buydu ama geç anladım :? ) onlardan aldığım cevap ana kart üzerinde kanallar varmış bunları leyimle bir şekilde tıkamış yani anlıyacağım ana kart sizlere ömür demekteler. dolayısıyla bende ikinci el teyp araştırmaya başladım. sizin verdiğiniz linkin eminim faydası olacaktır. lütfen sizinde bilginiz olsun elinde 2003, 2004, 2005 modellerinde kullanılan clarion kaset+cd çalar teyp bulunan varsa benimle iletişime geçsin veya benim ulaşabileceğim telefon adres olursa çok yardımcı olmuş olursunuz.

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

11 Mar 2013 14:57

Üstad slm, Fabrikasyon teypler ara sıra böyle sorunlar çıkarabiliyor, ama CD üniteleri genelde 5-6 sene sonra bozulmaya başlıyor, kullanım ve şartlar önemli tabi. Ben kendi aracımdaki Teybi söktüm, 7" LCD navigasyonu vs bir cihaz taktım, ancak Dasboardı kesmek ve orjinalliğine son vermek gerekiyor morgulus

Sizin olayda ekran ışının yanması işin en basit yönü, ancak ekrana bilgi gelmemesinin 2 sebebi olabilir.

1-LCD'de sıkıntı var (Ekranın Cam Bölümü)
2-LCD, anakart bağlantı noktalarında bir sıkıntı var.
3-Ana kart yazılımı veya sürücü entegrede sıkıntı var.

Bunlardan hangisi olduğunu işin ehli bir tamirci çözebilir,

İstanbul Bostancıda REM elektronik butip tamirler yapıyor, bir anfi sorunumda yardımcı olmuştu arkadaş adresi aşağıda.

Rem Elektronik:Alanaldı Cad. No: 33 Dük:2 İçerenköy Mh. Kadıköy, , Türkiye - İstanbul

Tamir edemez ve orjinalini yerine koymak isterseniz, benim araçtan çıkan teyp duruyor, sorunun çözümü için yardımcı olurum.
Site Admin

Slymn35
Er
İletişim:

12 Mar 2013 13:16

Selamlar ilgi ve alakanız için teşekkürler. Ben Muğlada yaşıyorum İstanbula gitmek içinde yıllık iznimi beklemem gerek oda kışı bulur. kargolada göndermek istemiyorum çünkü bir aydır bu teyple uğrasıyorum daha fazla başına bi iş gelmesinden çekiniyorum dolayısıyla teyibinizi almak isterim. numaram 534 699 21 60 iyi günler.

“SUZUKI ELEKTRİK - ELEKTRONİK” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir