2. SAPANCA OFFROAD OYUNLARI 1-2 Haziran 2013-Soğucak Yaylası

ETKİNLİK DUYURULARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

2. SAPANCA OFFROAD OYUNLARI 1-2 Haziran 2013-Soğucak Yaylası

17 May 2013 11:08

Tarih: 1-2 Haziran 2013
Yer: Sapanca (Adapazarı) Soğucak Yaylası (900 mt.)
Organizasyon: 2. Sapanca Offroad Oyunları

Şimdiden takvimlerimize not etmekte fayda var. Biz kesin gitmek niyetindeyiz. O bölgedeki offroad meraklıları bizim İstanbul'da görmeye alışık olduklarımızdan biraz farklı. Riva'daki oyunlarda görmüşsünüzdür Düzce ve Adapazarı bölgesinden gelen arkadaşlar gaza basarken pek çekingen davranmıyorlar. Dolayısı ile bu arkadaşları izlemek görsel açıdan keyifli oluyor. Takla meraklılarına duyurulur morgulus

alıntıdır...
Sapanca Off-road Oyunları İçin Hazırlıklar Devam Ediyor
Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Sapanca Belediyesi Soğucak Yaylası Off Road Oyunları için hazırlık çalışmaları devam ediyor.
Sapanca Off-road Derneği (SOFFDER) bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Sapanca Belediyesi Soğucak yaylası Off-road oyunları öncesi hazırlık toplantısı yapıldı. Dernek binasında gerçekleşen toplantıda 1-2 Haziran tarihlerinde yapılacak olan oyunlar için hazırlanacak parkur alanı ve yürütülecek çalışmalar ile organizasyonda görev alacak isimler belirlendi.

Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Tolga Çömlekçioğlu, “Bu oyunların Sapanca’da düzenlenmiş en büyük etkinlik olması için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek kaymakamlık gerek belediyemiz gerekse firmalarımız bu güne kadar bizden desteklerini esirgemediler. Bundan sonrada yanımızda olacaklarına inancımız tam” dedi.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından son buldu
Taner Eraslan (46) - İzmir , 98' Vitara 1.6 JLX 5 Kapı manuel
Önemli olan varmak değil yolda olmaktır...

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: 2. SAPANCA OFFROAD OYUNLARI 1-2 Haziran 2013-Soğucak Yay

17 May 2013 11:10

a r a z i d e y i z . zom sitesinden alıntıdır

Geçen yıl ilki düzenlenen, 37 aracın start aldığı ve yoğun ilgi gören Sapanca Off Road Oyunlarının ikincisi için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. S1, S2, bayanlar kategorisi ve genel klasman ikili çıkışların yapılacağı off road yarışlarına katılımın yine yoğun olması bekleniyor.

SOFFDER de görev dağılımı ve oyun parkuru çalışmalarına başladı. Seyircilerin ve yarışçıların keyif alacağı eksiksiz bir organizasyon için geçtiğimiz günlerde yeniden bir toplantı yapan SOFFDER, TOSFED 'ndan da tam destek aldı.

Sapanca Off Road Derneği'nin (SOFFDER) 2. Off Road ve Kamp Oyunları için düzenlediği toplantıya katılan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (Tosfed) Asbaşkanı Mehmet Tansu Uzun da yaptığı konuşmada, otomobil sporlarını yaygınlaştırmak adına önemli çalışmalar yaptıklarını anlattı. Off Road oyunları için tam destek verdiklerini belirten Uzun, "Sapanca'da yeni bir oluşum içinde olan SOFFDER'in kulüp tescili için uğraşıyorum. Allah nasip ederse 13 ya da 17 Mayıs'ta yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında yönetim kararı alarak SOFFDER'in tescilini resmileştireceğim" dedi.

Bunun yanı sıra yaptığı konuşmada Uzun, "Otomobil sporları çok meşakkatli spor dalıdır, masraflıdır ve özveri ister.Sakarya'da toplam 4 kulüp oluyor. Bu 4 kulübünde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğini düşünüyorum. Sapanca, yeni bir kuruluş aşamasında olmasına rağmen çevre illerde yapılan yarışlara katıldılar. Aldıkları başarılı sonuçlarla kendilerini kanıtladılar ve bu konuda tecrübeliler. Bu tecrübelerini havada değil de bir kulüp adı altında tescilli olup Tosfed bünyesinde geliştirmek istiyorlar. Biz deTosfed olarak maddi manevi her zaman destekçileriyiz. Tosfed olarak Sapanca'nın turizminde olsun, spor camiasında olsun otomobil sporlarıyla ilgili yapacağı her adımda yanındayız." diye konuştu.
En son taner.eraslan tarafından 17 May 2013 11:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

17 May 2013 11:13

Teşekkürler Taner Abi,
Kısmet olursa ben gitmek isterim..
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

17 May 2013 11:41

Geçen sene çoluk çombalak (annelerimiz ablalarımız eniştelerimiz toplam 8 yetişkin 2 çocuk) Aliç Yaylası'na kampa giderken orman yollarından geze geze gidiyorken Soğucak Yaylası'nın da dibinden geçmiş fakat o haftasonu organizasyon olduğunu atladığım için olayı kaçırmıştık. Çok üzülmüştüm. Bu sene kaçırmamak için aylardır takipteyim. Bu sefer kaçırmaya niyetim yok. Aynısı Boloff Kampı için de geçerli. O da Haziran sonunda sanırım. O da kaçırılmayacak bir organizasyondu

Kullanıcı avatarı
ULUDAGERKAN
Uzman Çavuş
İletişim:

18 May 2013 14:24

gitmek isterim. Konaklamalı olur acaba yoksa 2 hazirandamı gidilir :?:
Erkan ULUDAĞ Brh (+)
Halkalı/İst.
2001 polo classic 1.6
Gazozlarımızın dağıtımı şirketten olup para denen dünya materyali geçmemektedir...

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

20 May 2013 12:51

ULUDAGERKAN yazdı:gitmek isterim. Konaklamalı olur acaba yoksa 2 hazirandamı gidilir :?:
Biz Cumartesi sabah çıkıp dağlarda akşama kadar gezer akşam üzeri kamp yerine düşeriz. O bölgede gezecek nefis rotalar var elimde. Gece çadırda kalacağız. İsteyen Pazar günü de gelebilir ama sabah erkenden yola düşmek lazım. Programı bilmediğim için Cumartesi gündüz ne tür aktiviteler olacak haberdar değilim. Tüm aktiviteyi Pazar gününe de bırakmış olabilirler iki güne de bölmüş olabilirler. Cumartesi akşamı ateş başı muhabbetlerinin eğlenceli olacağı kesin

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

21 May 2013 11:52

Resim

Kullanıcı avatarı
ULUDAGERKAN
Uzman Çavuş
İletişim:

24 May 2013 12:08

taner abi kısmet olursa ben pazar sabahı gidecem gitmek isteyen olursa haberleşir beraber gideriz
Erkan ULUDAĞ Brh (+)
Halkalı/İst.
2001 polo classic 1.6
Gazozlarımızın dağıtımı şirketten olup para denen dünya materyali geçmemektedir...

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

27 May 2013 17:35

ULUDAGERKAN yazdı:taner abi kısmet olursa ben pazar sabahı gidecem gitmek isteyen olursa haberleşir beraber gideriz
Erkan Pazar günü için buluşma yeri ve saatini sen organize et buraya yaz. Ben Cumartesi günü gitmeyi planlıyorum. Olur da Pazar gününe kalırsam o zaman ben de sizin konvoya dahil olurum

Cumartesi günü gidiş ile ilgili kabaca 9:00-10:00 gibi Anadolu Otoyolu OPET istasyonunda buluşup yola koyuluruz diyebilirim. Doğrudan Soğucak Yaylası yerine nefis orman yollarında dolaşıp maceraya doyarak bölgeye intikal ederiz diye planlıyorum. İstanbul'a bu kadar yakın böyle yerler mi varmış diyeceksiniz. Aklımdaki rota zorluk olarak standart arabalara uygun kaçmayabilir. Bende 215/75-15 (28") AT lastik var. Yani standart bir Vitara'dan sadece 1.3 cm. daha yüksek arabam. Fakat önde arkada demir tampon olması ve aman boyası çizilir tamponu kırılır kaygısı taşımadan sürüyor olmamın etkisiyle modifiyeli arabaların geçtiği çoğu yerden geçiyorum. Bu tür kaygılar taşımayan standart arabalar (en azından AT lastik olmak şartı ile) bizimle gelebilirler. Asfalt lastiği ile iş iyice zorlaşır gibi geliyor ama emin değilim zira hiç o şekilde kullanmadım. Standart arabalardan da talep olursa güzergahı ona göre değiştirebiliriz. Detayları daha sonra yazacağım.

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

28 May 2013 09:03

Merhaba,
Her ne kadar gelmeyi çok istediğim bir gezi ve yarışma olsada :(
Yeğenimin doğum günü organizasyonunu öğrendiğim :) için maalesef katılamayacağım :(
Herkese iyi eğlenceler diliyorum.

Taner Abi, bu menekşe yaylasında var bi keramet fakat ben daha çözemedim.
Sanırım bir türlü gidemediğim için olsa gerek morgulus morgulus morgulus ne dersin morgulus

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

28 May 2013 09:07

Laaaayyyyyynnnnn bende gidemiyorum desene..... morgulus morgulus morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 May 2013 10:11

Hayda... Yine kaldım tek başıma desenize... Sağlık olsun, neyse ki alışığız. Halbuki o dağ silsilesini Doğu-Batı ekseninde boydan boya geçecek şekilde bir rota planlamıştım kafamda. Detaylar az sonra...

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

28 May 2013 10:50

Bacanak,
Cumartesi için hain planlar mı yapsak morgulus morgulus morgulus
Akşamına döneriz belki diye pazar kalkar döneriz erkenden Ni dersin morgulus morgulus

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

28 May 2013 11:15

Valla sen ölümü uyku sanıyorsun derim... syt syt morgulus morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

28 May 2013 11:22

Bunu kaçırmamak lazım , bende gitmek için eş dost herkese haber saldım :)
Emre Güç A rh(+) Yaş: 34 Ümraniye-İSTANBUL

Hatalıysam, aramızda kalsın...

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 May 2013 14:51

Kafamdaki plan şöyle;

Öncelikle bu geziyi yarı keşif yarı keyif gezisi olarak planlıyorum. O bölgede daha önce gittiğim fakat sık geçmediğim için hafızamda net yeri olmayan bir kaç nokta var. Bunlardan bir tanesi Serindere Kanyonu

İlk kez Suzuki Adventure Trophy'de görevli olarak gitmiştim buraya. Ülkemizdeki ilk trophy tarzı yarış olan Suzuki Adventure Trophy'de derenin tam ortasındaki Check Point noktasındaydı yerim. Keşke hafızamdaki görüntüleri bilgisayara aktarmanın bir yolu olsa. Beline kadar suya girip arabayı kurtarmaya uğraşan co-pilotların hali hiç gitmiyor aklımdan. Bir de yaz ortasında sağnak yağmurda donuma kadar ıslandığımı hatırlıyorum. Sonradan bir kaç kez motosikletle de geçtim o bölgeden. Tadı damağımda hâlâ

Trekking yapılan kanyon nerede başlar nerede biter onu hiç bilmiyorum mesela. Kısmet bakalım ne çıkacak bahtımıza

Resim

Serindere'ye gitmek için İzmit-Yalova yolunda Yuvacık'tan sonra yukarı Aytepe'ye devam etmeyip barajın üzerinden karşı kıyıya Camidüzü'ne oradan da Serindere'ye geçmeyi planlıyorum. Şeytan diyor Aytepe'ye doğru devam et, zorlu Kayaüstü parkurundan İnönü Yaylası yoluna geçip Tepecik üzerinden Serindere'ye yukarıdan gel. Dur bakalım bu da kısmet...

Bu arada Yuvacık barajının kıyısı boyunca giden toprak yollar var daha önce bir iki kez geçmiştim olağanüstü bir coğrafya. Yukarıdaki asfalt yoldan görünen manzara yanında halt etmiş. O yolları da araya sıkıştırabilirsem ne âlâ

Serindere'den sonra istikamet Sultaniye, Pazarçayırı tarafına giden asfalt yol. Bu yol üzerindeki motocross pisti ve parapant atlama noktasını geçer geçmez GreenPark Kartepe oteline dönüyor ve otelin bahçesinden geçerek Kartepe TV verici istasyonuna uğrayıp arkadan Kuzu Yayla'ya gelmeden yine ormana sapıp Altıoluk Yaylasından geçerekten terkedilmiş orman kulübesine ulaşıyoruz. Burası çok sevdiğimiz bir mola noktası. Durup dinlenmek şart zira buradan sonra işin rengi değişiyor, parkurlar biraz daha vahşileşiyor. Bazı yerlerde çok fena çamur geçişleri ve full jungle olan yerler bizi bekliyor. Daha önce geçtiğimde sanırım pabuçlarımız MT idi şimdi AT lastiklerle bakalım ne iş çıkarabileceğiz ben de çok merak ediyorum

Altıoluk Yaylası

Resim

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 May 2013 14:55

Bir de konunun özüne yani Soğucak Yaylası Offroad Oyunları'na değinecek olursak daha önce söylediğim gibi o yörenin insanları biraz farklı. Gaza basarken pek çekingen davranmazlar

İşte geçen senelerden birkaç kare... Kaçırmamak lazım

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

28 May 2013 14:55

Taner Abi , Soğucak yaylasına Kuzuyayla taraflarından mı gidiliyor , oraya kadar yolu biliyorum malum kartepe yolu üzerinde :)

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 May 2013 14:59

emregc yazdı:Taner Abi , Soğucak yaylasına Kuzuyayla taraflarından mı gidiliyor , oraya kadar yolu biliyorum malum kartepe yolu üzerinde :)
Geçmişteki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki o yöredeki en zor işlerden biri Kuzu Yayla'dan Soğucak Yaylası'na geçiştir morgulus

Doğrudan gitmek istiyorsan yol Sapanca'nın içinden gidiyor. Kartepe'den gitmek için normal bir yol yok.

Kullanıcı avatarı
emregc
Çavuş
İletişim:

28 May 2013 15:20

Teşekkürler abi, anlaşılan buraya en kolay İstanbul Dere tesislerine gidilen yoldan gidiliyormuş:

S4X4T'den alıntı:

ıstanbul -- ankara otobanından devam edılıp ızmıt gecılıp adpazarı yonunde ılerlenır sapanca gıselerınden cıkılır..
gıselerden ıcerı gırdıkten 500 mt ılerde "ıstanbuldere" yada "ıstanbuldere lokantası" levhası takıp edılır.. yarı asfalt yarı toprak yol takıp edılıp yaklasık 7-8 km snra "Sogucak Yaylası" tabelası sagınızda belırır.. burdan tabeladan yaylaya 13 km yol var tırmanıs toprak yolda cok zevklı bı yol

--

Otobandan Sapanca gişelerinden çıkınca sağa , Sapanca yönüne doğru devam ediliyor, 1km ilerideki kavşakta bulunan ışıkların önündeki İstanbul Dere tabelasının olduğu sapaktan tekrar sağa sapılarak dar yoldan İstanbul dereye gider gibi ilerleniyor, sonrası Soğucak tabelasını görmek diye anlıyorum....
En son emregc tarafından 28 May 2013 17:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

serkan555
Onbaşı
İletişim:

28 May 2013 15:28

emregc yazdı:Teşekkürler abi, anlaşılan buraya en kolay İstanbul Dere tesislerine gidilen yoldan gidiliyormuş:

S4X4T'den alıntı:

ıstanbul -- ankara otobanından devam edılıp ızmıt gecılıp adpazarı yonunde ılerlenır sapanca gıselerınden cıkılır..
gıselerden ıcerı gırdıkten 500 mt ılerde "ıstanbuldere" yada "ıstanbuldere lokantası" levhası takıp edılır.. yarı asfalt yarı toprak yol takıp edılıp yaklasık 7-8 km snra "Sogucak Yaylası" tabelası sagınızda belırır.. burdan tabeladan yaylaya 13 km yol var tırmanıs toprak yolda cok zevklı bı yol

--

Otobanan Sapanca gişelerinden çıkınca sağa , Sapanca yönüne doğru devam ediliyor, 1km ilerideki kavşakta bulunan ışıkların önündeki İstanbul Dere tabelasının olduğu sapaktan tekrar sağa sapılarak dar yoldan İstanbul dereye gider gibi ilerleniyor, sonrası Soğucak tabelasını görmek diye anlıyorum....
Yaklaşık 20 gün önce gittiğimde Soğucak tabelası yoktu.
Ama rampayı tırmanırken zaten bu çıkış gözünüze takılacak, benim gibi yahu burası nereye çıkıyor diye merak etmeyin girin sağa :)
İnsan yaptıkları için bir süre, yapmadıkları için ise ömür boyu pişmanlık duyar...
2015 Golf 7 Tdi Dsg webastolu sıcacık her daim:)

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

28 May 2013 17:47

emregc yazdı:anlaşılan buraya en kolay İstanbul Dere tesislerine gidilen yoldan gidiliyormuş
Rotası da bu olsa gerek: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3177549" onclick="window.open(this.href);return false;

Seneler evvel yürüyüş, bisiklet, kampçılık günlerimizde hep kullandığımız bir yol vardı fakat şimdi o yolu çok net hatırlıyamıyorum.

Geçen sene bizim TIRTIL ile gittiğimiz yolun GPS iz kaydı var elimde ama pek de düzgün bir yol değildi. Sapanca merkezden kolayca bulunur diye düşünüyorum. O haftasonu hele Pazar günü zaten o bölgede yollar cip kaynıyor olacaktır birinin peşine takılıp gitmek lazım

Kullanıcı avatarı
cavitpekdemir
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

29 May 2013 00:26

SAPANCA MERKEZDEN İSTANBULDERE YOLUNDA TABELA VAR BİRAZ GİTTİKDEN SONRA SAĞ OFFROAD ALANI DİYE TABELA VARDI
Duymak istemediğini başkasına söyleme
10-09-1955-SAKARYADA DOĞDU
30-12-2002-EMEKLİ OLDU
ŞİMDİ O SUZİKİCİ
2005-1600-GRANT VİTARA

“ETKİNLİKLER ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir